مهر   |  فرهنگی  |  

عرضه 10 هزار اثر در نمایشگاه کتاب ملی دفاع مقدس

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری نهمین دوره نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت صبح روز پنجشنبه 25 بهمن ماه با حضور قادر آشنا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و سردار حق‌طلب رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج و سپاه برگزار شد. در بخش نخست این نشست خبری سردار حق‌طلب در سخنانی با اشاره به هشت دوره برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد: در این سالها…

عرضه 10 هزار اثر در نمایشگاه کتاب ملی دفاع مقدس

 به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری نهمین دوره نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت صبح روز پنجشنبه 25 بهمن ماه با حضور قادر آشنا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و سردار حق‌طلب رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج و سپاه برگزار شد.

در بخش نخست این نشست خبری سردار حق‌طلب در سخنانی با اشاره به هشت دوره برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد: در این سالها شهر تهران در سه نوبت میزبان این نمایشگاه بوده و  پس از آن نیز در پنج نوبت در استان‌های اصفهان، فارس، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی این رویداد برپا شد و امسال نیز به واسطه برگزاری کنگره ملی شهدای استان کرمان در این شهر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حضور ناشران در سه بخش انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت در این نمایشگاه و نیز حضور ناشرانی با آثار موضوعی قرآن و عترت در همجواری آن بیان داشت: امسال از نمایندگانی از کشورهای محور مقاومت از جمله عراق، سوریه، لبنان، یمن و بحرین نیز برای حضور در این نمایشگاه دعوت به عمل آمده است تا آثاری به زبان‌های عربی و انگلیسی عرضه کنند  و در مورد کشور خود نیز توضیحاتی به علاقه‌مندان ارائه کنند.

حق‌طلب با بیان اینکه این نمایشگاه از 27 بهمن تا سوم اسفند ماه برگزار خواهد شد بیان داشت: نمایشگاه نهم در مساحتی بالغ بر هفت هزار متر مربع ودر سه طبقه در محل حسینیه شهدای ثارالله کرمان برپا خواهد بود و امیدواریم بستری برای هم‌افزایی میان ناشران دفاع مقدس و نیز ناشران عرصه قرآن و عترات باشد. در کنار این مساله ما نیز برنامه‌های ویژه‌ای برای مخاطب کودک و نوجوان در این نمایشگاه تدارک دیده‌ایم. در مجموع امیدوارمی با توجه به وضعیت جاری اقتصادی کشور بتوانیم این رویداد را در خدمت کمک به مساله ترویج کتاب و کتابخوانی در کشور قرار دهیم.

در ادامه قادر آشنا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران نیز در سخنانی عنوان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اساس ماموریت و اهداف خود در حوزه کتاب و کتابخوانی که یکی از محوری‌ترین فعالیت‌های آن به شمار می‌رود و با توجه و باور به اینکه کتاب منبع معرفت و آگاهی است اقدام به برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در استان‌ها می‌کند و این اتفاق در حوزه دفاع مقدس نیز مورد اهتمام ویژه مسئولان این وزارتخانه است.

وی همچنین حوزه مقاومت و دفاع مقدس را از محوری‌ترین مباحث گفتمانی جاری در کشور معرفی کرد و افزود: امکان ندارد از اندیشه انقلاب اسلامی و امام خمین(ره) تاثیر پذیرفته باشیم اما از دفاع مقدس یاد نکنیم. ما حمایت از ترویج چنین گفتمانی را وظیفه خود می‌دانیم. موضوع مقاومت گفتمان جدید دنیای پیش روی ماست و باید از گفتمان آن دفاع کرد و ما نیز مفتخر به این کار هستیم.

در ادامه حسین صفری عضو شورای سیاستگذاری این نمایشگاه نیز از تخصیص یارانه 200 میلیون تومانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برپایی این نمایشگاه خبر داد که در قالب کارت‌های خرید کتاب به افراد عادی تا سقف 50 هزار تومان و برای خانواده ایثارگران و بسیجیان تا سقف 100 هزار تومان اهدا می‌شود.

در بخش دیگر این نشست خبری اهالی رسانه به طرح سوالاتی درباره این رویداد پرسیدند. در همین زمینه و در پاسخ به سوالی درباره علت برگزاری مجدد این رویداد در حالی که برگزاری نمایشگاه هشتم کتاب دفاع مقدس در مشهد با انتقادات بسیاری همراه بوده است، سردار حق طلب بیان داشت: ما قطعا به ضعف‌هایی در برگزاری اذعان داریم. مساله عدم استقبال از این رویداد در سال‌های قبل مشکلی نیست که متوجه ما باشد. ما در نمایشگاه بین‌المللی کتاب نیز شاهدیم که بیشترین اقبال به کتاب‌های کمک آموزشی است. ما باید جامعه را با فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی آشنا کنیم. سرانه مطالعه در کشور ما پایین است و برای بالابردنش نیز هزینه نمی‌شود. ما هم مدعی نیستم با هشت دوره برگزاری نمایشگاه به همه اهدافی که مدنظرمان بوده رسیده‌ایم  اما عمده انتقادهایی که به ما می‌شود درباره خلوتی نمایشگاه و نبود فروش کتاب در آن است وگرنه از سایر خدمات ارائه شده در نمایشگاه رضایت کافی وجود دارد.

وی در همین زمینه گفت: امسال غرفه‌ها تقریبا رایگان به ناشران اهدا شده و هزینه اقامت و تردد و پذیرایی از ناشران نیز با ماست. موضوع مراجعه مردم و خرید کتاب توسط آنها اما در اختیار ما نیست و خود ناشران باید برای جلب مخاطبانشان برنامه داشته باشند

در همین زمینه حسین صفری نیز گفت: موضوع جذب مخاطب یکی از استراتژی‌های اصلی ما برای برگزاری این دوره نمایشگاه بود و به همین خاطر ادغام این نمایشگاه با نمایشگاه قرآن و عترت در استان در دستور کار ما قرار گرفت

سردار ناظری معاون نشر سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج و سپاه نیز در این نشست در این زمینه گفت: شرایط خاص مخاطب کتاب در کشور را باید همه در نظر بگیریم. ما با کاهش استقبال از کتاب در همه بخش‌ها روبروییم. با اطلاع از این مساله ما در سال جاری کارگروه جذب و مشارکت برای حضور در این نمایشگاه را شکل دادیم و از دانشگاه‌ها، مدارس و سایرنهادها برای حضور در این رویداد دعوت کردیم و از آنها خواستیم که برای برگزاری این رویداد از ما حمایت کنند. هدف‌گذاری ما این بوده که کتاب‌های ناشران از کرمان دیگر به مبدا خود بازنگردند.

ناظری ادامه داد: نمایشگاه امسال در 190 غرفه برپا می‌شود که 140 ناشر در آنها حضور خواهند داشت. توسط این ناشران همچنین 10 هزار عنوان کتاب عرضه خواهد شد که شامل 6 هزار عنوان با موضوع دفاع مقدس و 1500 عنوان کتاب با موضوع انقلاب اسلامی و 1000 عنوان کتاب با موضوع قرآن کریم خواهد بود و در کنار آنها عرضه محصولات فرهنگی را نیز تدارک دیده‌ایم.

نمایشگاه کتاب خبرنگار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   اخبار برگزیده
  

قیمت 7 خودرو سایپا برای فروش فوری امروز اعلام شدفروش فوری محصولات گروه خودروسازی خودرو از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.
خودروتک قیمت خودرو سایپا 

  

شب گذشته پاریس نخوابید. هزاران نفر از مردم پاریس دیشب اطراف کلیسای در حال سوختن حلقه زدند ، دعا کردند و اشک ریختند
نامه نیوز پاریس آتش سوزی رئیس جمهور 

  

فیلم /دعوای شدید توییتری با مهناز افشار پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: Your browser doesn't support video. Please download the file: video/mp4 video/webm
مثلث مهناز افشار 

  

بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف هستندرئیس پلیس فتا گفت: بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف به کاربران هستند.
مثلث بانک مرکزی بانک پلیس فتا 

  

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ساز و کار متناظر برای اینستکس هفته گذشته در ایران راه اندازی شد تاکید کرد که اروپایی‌ها نسبت به انجام تعهداتشان در ایران بسیار عقب هستند.
نامه نیوز وزارت خارجه کار ایران 

  

عرضه یک خودرو محبوب در فروش فوری ایران خودرو (قیمت)شرکت ایران خودرو در راستای تنظیم بازار خودرو اولین مرحله فروش فوری محصولات خود در سال 98 را از فردا آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد تصمیم خود در مورد قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی را به استراتژی تحریمهای شدید علیه ایران ارتباط دهد. در همین رابطه، دولت ترامپ مدعی شد که به دلیل حمایت ایران از فعالیتهای تروریستی، به فشارهای مالی خود علیه این کشور ادامه می دهد.
نامه نیوز دولت کاخ سفید ایران 

  

آخرین خبر از قیمت طلا، سکه و دلار +جدولقیمت دلار در بازار تهران با 180 تومان افزایش به 14,230 (چهارده هزار و دویست و سی ) تومان رسید و قیمت سکه نیز در بازار با نوسان روبرو بود و در آخرین ساعت به زیر 5 میلیون تومان رسید.
مثلث بازار تهران قیمت یورو 

  

پیش بینی قیمت جدید برای پراید در بازاررئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به ثبات بازار خودرو در روزهای آغازین سال جدید، کمبود متقاضی و نیز عرضه‌های صورت گرفته توسط خودروسازان، پیش‌بینی کرد در صورت ادامه عرضه خودرو توسط خودروسازان روند کاهش قیمت‌ها ادامه یابد و به عنوان مثال پراید به حدود 37 میلیون تومان برسد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

شاید علت سفر نتانیاهو، جلب موافقت پوتین با حمله نظامی سنگین به نیروهای ایرانی و مستشاران ایرانی باشد، تا امکان ترمیم قدرت بازدارندگی اسرائیل در مقابله های نظامی اخیر فراهم شود.
نامه نیوز انتخابات اسرائیل سفر ونزوئلا 

  اخبار داغ
  

مبارزه ما با آمریکا یعنی رشد نقدینگی ایران نباید از آمریکا بالاتر باشدیک پژوهشگر ریسک گفت: مبارزه با آمریکا امروز یعنی رشد نقدینگی ایران از رشد نقدینگی آمریکا بالاتر نباشد.
تسنیم آلمان بانک مرکزی بانک 

  

آیا ملخ واقعا ارزش غذایی و دارویی دارد؟رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: در جای‌جای دنیا، استفاده از حشرات به‌عنوان منبع غنی‌شده پروتیین، روی و آهن و ویتامین و املاح هستند و منبع باارزشی به حساب می‌آیند.
برنا مواد غذایی صنایع غذایی روزنامه 

  

فهرست دریافت کنندگان ارز نیمایی و دولتی منتشر شد + سندبانک مرکزی فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما در بازه زمانی فروردین 1397 تا 31 فروردین 1398 را به روزرسانی و منتشر کرد.
تسنیم ارز ارز دولتی نرخ ارز 

  

مجمع مشورتی وانتخاب مشاوران جوان استاندارزنجان برگزار می شودزنجان- ایرنا- مجمع مشورتی جوانان جهت انتخاب مشاوران جوان استاندار زنجان، روز سه شنبه /3 اردیبهشت/ در سالن همایش های بین المللی روزبه زنجان برگزار می شود.
ایرنا جوانان جمهوری اسلامی زنجان 

  

مهار نوسان های نرخ ارز با راه اندازی بازار متشکل ارزیتهران- ایرنا- یک کارشناس امور بانکی با بیان اینکه بازار متشکل ارزی می‌تواند التهاب و نوسان نرخ ارز را کاهش دهد، گفت: به دلیل اینکه معاملات این بازار، شفاف است و خریداران و فروشندگان می توانند در شرایط رقابتی درخواست‌های خود را ارائه کنند، نوسان های آن نسبت به بازار غیرشفاف کمتر خواهد بود.
ایرنا نرخ ارز ارز قیمت ارز 

  

پیروزی ارزشمند زنیت در کراسنودارتیم زنیت سن‌پترزبورگ در حضور سردار آزمون، مهاجم ایرانی‌اش برنده حساس‌ترین نبرد هفته بیست‌وچهارم لیگ
خبرفوری سردار آزمون لیگ برتر روسیه 

  

ارزش مالی بیرانوند برابر با بودجه یک سال باشگاه پرسپولیس ! +قیمت جدیداقتصاد نیوز:ارزش دروازه‌بان ملی پوش تیم پرسپولیس اخیرا بیشتر شده و حالا او با بودجه یک سال تیمش برابری می کند.
اقتصادنیوز علیرضا بیرانوند باشگاه پرسپولیس تیم ملی فوتبال ایران 

  

باور به مقاومت و مبارزه با ظلم برای آمادگی ظهور امام زمان ضروری استاصفهان - ایرنا - رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اصفهان گفت: باور به مقاومت و مبارزه در برابر استکبار و ظلم جهت آمادگی برای ظهور امام زمان (عج) ضروری است.
ایرنا جوانان مهدویت اصفهان 

  

تکلیف واحد پولی کشور در صورت حذف صفر چه خواهد شد؟/ آیا حذف صفر تورم را کاهش می دهد؟جام ساز با بیان اینکه بر اینکه حذف صفر نه به کاهش تورم کمک می کند و نه به قدرت خرید مردم مربوط می شود و نه درآمد را افزایش می دهد و نه راهگشای مسائل اقتصادی خواهد بود افزود: این اقدام صرفا تغییر شکلی در اسکناس ها خواهد بود.
برنا سیاست پولی درآمد حذف صفر از پول ملی