مهر   |  فرهنگی  |  

عرضه 10 هزار اثر در نمایشگاه کتاب ملی دفاع مقدس

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری نهمین دوره نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت صبح روز پنجشنبه 25 بهمن ماه با حضور قادر آشنا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و سردار حق‌طلب رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج و سپاه برگزار شد. در بخش نخست این نشست خبری سردار حق‌طلب در سخنانی با اشاره به هشت دوره برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد: در این سالها…

عرضه 10 هزار اثر در نمایشگاه کتاب ملی دفاع مقدس

 به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری نهمین دوره نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت صبح روز پنجشنبه 25 بهمن ماه با حضور قادر آشنا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و سردار حق‌طلب رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج و سپاه برگزار شد.

در بخش نخست این نشست خبری سردار حق‌طلب در سخنانی با اشاره به هشت دوره برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد: در این سالها شهر تهران در سه نوبت میزبان این نمایشگاه بوده و  پس از آن نیز در پنج نوبت در استان‌های اصفهان، فارس، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی این رویداد برپا شد و امسال نیز به واسطه برگزاری کنگره ملی شهدای استان کرمان در این شهر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حضور ناشران در سه بخش انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت در این نمایشگاه و نیز حضور ناشرانی با آثار موضوعی قرآن و عترت در همجواری آن بیان داشت: امسال از نمایندگانی از کشورهای محور مقاومت از جمله عراق، سوریه، لبنان، یمن و بحرین نیز برای حضور در این نمایشگاه دعوت به عمل آمده است تا آثاری به زبان‌های عربی و انگلیسی عرضه کنند  و در مورد کشور خود نیز توضیحاتی به علاقه‌مندان ارائه کنند.

حق‌طلب با بیان اینکه این نمایشگاه از 27 بهمن تا سوم اسفند ماه برگزار خواهد شد بیان داشت: نمایشگاه نهم در مساحتی بالغ بر هفت هزار متر مربع ودر سه طبقه در محل حسینیه شهدای ثارالله کرمان برپا خواهد بود و امیدواریم بستری برای هم‌افزایی میان ناشران دفاع مقدس و نیز ناشران عرصه قرآن و عترات باشد. در کنار این مساله ما نیز برنامه‌های ویژه‌ای برای مخاطب کودک و نوجوان در این نمایشگاه تدارک دیده‌ایم. در مجموع امیدوارمی با توجه به وضعیت جاری اقتصادی کشور بتوانیم این رویداد را در خدمت کمک به مساله ترویج کتاب و کتابخوانی در کشور قرار دهیم.

در ادامه قادر آشنا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران نیز در سخنانی عنوان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اساس ماموریت و اهداف خود در حوزه کتاب و کتابخوانی که یکی از محوری‌ترین فعالیت‌های آن به شمار می‌رود و با توجه و باور به اینکه کتاب منبع معرفت و آگاهی است اقدام به برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در استان‌ها می‌کند و این اتفاق در حوزه دفاع مقدس نیز مورد اهتمام ویژه مسئولان این وزارتخانه است.

وی همچنین حوزه مقاومت و دفاع مقدس را از محوری‌ترین مباحث گفتمانی جاری در کشور معرفی کرد و افزود: امکان ندارد از اندیشه انقلاب اسلامی و امام خمین(ره) تاثیر پذیرفته باشیم اما از دفاع مقدس یاد نکنیم. ما حمایت از ترویج چنین گفتمانی را وظیفه خود می‌دانیم. موضوع مقاومت گفتمان جدید دنیای پیش روی ماست و باید از گفتمان آن دفاع کرد و ما نیز مفتخر به این کار هستیم.

در ادامه حسین صفری عضو شورای سیاستگذاری این نمایشگاه نیز از تخصیص یارانه 200 میلیون تومانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برپایی این نمایشگاه خبر داد که در قالب کارت‌های خرید کتاب به افراد عادی تا سقف 50 هزار تومان و برای خانواده ایثارگران و بسیجیان تا سقف 100 هزار تومان اهدا می‌شود.

در بخش دیگر این نشست خبری اهالی رسانه به طرح سوالاتی درباره این رویداد پرسیدند. در همین زمینه و در پاسخ به سوالی درباره علت برگزاری مجدد این رویداد در حالی که برگزاری نمایشگاه هشتم کتاب دفاع مقدس در مشهد با انتقادات بسیاری همراه بوده است، سردار حق طلب بیان داشت: ما قطعا به ضعف‌هایی در برگزاری اذعان داریم. مساله عدم استقبال از این رویداد در سال‌های قبل مشکلی نیست که متوجه ما باشد. ما در نمایشگاه بین‌المللی کتاب نیز شاهدیم که بیشترین اقبال به کتاب‌های کمک آموزشی است. ما باید جامعه را با فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی آشنا کنیم. سرانه مطالعه در کشور ما پایین است و برای بالابردنش نیز هزینه نمی‌شود. ما هم مدعی نیستم با هشت دوره برگزاری نمایشگاه به همه اهدافی که مدنظرمان بوده رسیده‌ایم  اما عمده انتقادهایی که به ما می‌شود درباره خلوتی نمایشگاه و نبود فروش کتاب در آن است وگرنه از سایر خدمات ارائه شده در نمایشگاه رضایت کافی وجود دارد.

وی در همین زمینه گفت: امسال غرفه‌ها تقریبا رایگان به ناشران اهدا شده و هزینه اقامت و تردد و پذیرایی از ناشران نیز با ماست. موضوع مراجعه مردم و خرید کتاب توسط آنها اما در اختیار ما نیست و خود ناشران باید برای جلب مخاطبانشان برنامه داشته باشند

در همین زمینه حسین صفری نیز گفت: موضوع جذب مخاطب یکی از استراتژی‌های اصلی ما برای برگزاری این دوره نمایشگاه بود و به همین خاطر ادغام این نمایشگاه با نمایشگاه قرآن و عترت در استان در دستور کار ما قرار گرفت

سردار ناظری معاون نشر سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج و سپاه نیز در این نشست در این زمینه گفت: شرایط خاص مخاطب کتاب در کشور را باید همه در نظر بگیریم. ما با کاهش استقبال از کتاب در همه بخش‌ها روبروییم. با اطلاع از این مساله ما در سال جاری کارگروه جذب و مشارکت برای حضور در این نمایشگاه را شکل دادیم و از دانشگاه‌ها، مدارس و سایرنهادها برای حضور در این رویداد دعوت کردیم و از آنها خواستیم که برای برگزاری این رویداد از ما حمایت کنند. هدف‌گذاری ما این بوده که کتاب‌های ناشران از کرمان دیگر به مبدا خود بازنگردند.

ناظری ادامه داد: نمایشگاه امسال در 190 غرفه برپا می‌شود که 140 ناشر در آنها حضور خواهند داشت. توسط این ناشران همچنین 10 هزار عنوان کتاب عرضه خواهد شد که شامل 6 هزار عنوان با موضوع دفاع مقدس و 1500 عنوان کتاب با موضوع انقلاب اسلامی و 1000 عنوان کتاب با موضوع قرآن کریم خواهد بود و در کنار آنها عرضه محصولات فرهنگی را نیز تدارک دیده‌ایم.

نمایشگاه کتاب خبرنگار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (شنبه 4 اسفند 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز شنبه 4 اسفند ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز کاری قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

متهم ردیف اول التهاب در بازار خودرودر هفته‌ای که گذشت رشد بهای 5 تا 25 میلیونی محصولات تولید داخل خبر از آغاز التهابی تازه در بازار خودرو داد. در حالی که کارشناسان بارها به وزارت صمت درباره لزوم توجه به رشد تولید در کنار اعمال سیاست‌ آزادسازی قیمت‌ها هشدار دادند، این پیام از سوی سیاست‌گذار دریافت نشد...
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

دهن کجی قیمت ها به پیش فروش خودروسازانیک کارشناس صنعت خودروسازی گفت: رفتارهای دولتی و خودروسازان مبنی بر اینکه بازار خودرو دارای حاشیه سود قابل توجهی است، در کنار افزایش تقاضا و ورود سرمایه‌های سرگردان عاملی شد تا در روزهای اخیر شاهد رشد قیمت‌ها در بازار خودرو باشیم و پیش‌فروش‌ها هم نتوانند تاثیری بر آن بگذارند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودروسازان 

  

وزیر امور خارجه روسیه با زیر سوال بردن ادعای تحریم کنندگان در غرب و اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تحریم های آنان ملت ها را هدف قرار نمی دهد، اظهار داشت: در درجه اول این مردم کشورها هستند که از تحریم ها ضربه می خورند.
نامه نیوز سرگئی لاوروف روسیه باراک اوباما 

  

«هرکسی هر نوعی تغییر می‎خواهد، پای صندوق آراست.» این سخنان حسن روحانی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تکرار آن در سفر به هرمزگان حکایت از تحرکات مخالفینی دارد که این روزها کمر به طرح استیضاح و عدم کفایت سیاسی او بسته‎اند...
نامه نیوز حسن روحانی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مهدی فرجی: نوسانات ارزی به کیفیت «ن خ» لطمه‌ای وارد نکرده!مهدی فرجی از مراحل ساخت مجموعه تلویزیونی «ن خ» گفت.
برنا تهران تلویزیون خبرنگار 

  

دیهیم: در روزهای آینده بازار ارز متعادل‌تر می‌شودیک اقتصاددان با بیان اینکه، عواملی مثل سفرهای خارجی آستانه نوروز، اجلاس اخیر FATF و برخی تصمیمات دولت روی قیمت ارز موثر بوده است، گفت: به نظر می‌رسد با کاهش تقاضا در روزهای آتی قیمت ارز تا حدودی متعادل تر شود.
تسنیم ارز قیمت ارز بانک مرکزی 

  

امروز در بازار ارز و سکه چه گذشت؟ شنبه 4 اسفنددر نخستین روز هفته بازار طلا و ارز تهران با کاهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد اما در ادامه وارد سیر صعودی قیمت‌ها شد. این روند صعودی بعدازظهر با شیب بیشتری ادامه یافت. سکه تا نیمه بالای کانال 4.7 میلیون تومانی بالا رفت. دلار به میانه کانال 13 هزار تومانی رسید و طلای آبشده روی مرز 1.9 میلیونی ایستاد.
خودروتک بازار طلا و ارز ارز یورو 

  

دور چهارم رقابت های آزاد ایروفلوت روسیه با پیروزی ارزشمند طباطبایی برابر حریف روسی خود به پایان رسید.
صراط روسیه مسکو یورو 

  

معافیت مالیاتی مشوق ورود ارز صادراتی به کشور استتهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات انتقال پول از خارج به کشور، گفت: معافیت مالیاتی به عنوان ابزاری در دست دولت و مجلس، مشوق و انگیزه ای برای وارد کردن ارز صادراتی به کشور است.
ایرنا ارز تهران ایرنا 

  

سامانه های مبارزه با قاچاق کالا تا پایان اسفند آماده می شودتهران- ایرنا- وزیر کشور گفت: سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا پایان اسفند آماده می شود و مرحله بعد اتصال این سامانه ها با یکدیگر است.
ایرنا سازمان بازرسی کل کشور قاچاق تهران 

  

رئیس اتحادیه قالیشویی از کلاهبرداری قالیشویی‌های غیر مجاز به بهانه ارائه خدمات ارزان خبر داد
صراط کلاهبرداری خودرو صدا و سیما 

  

اهدای سه نشان ارزشمند بسکتبال ایران به موزه ورزشفدراسیون بسکتبال چند نشان ارزشمند خود را به موزه ورزش تقدیم کرد.
برنا بسکتبال ایران موزه