ایلنا   |  سیاسی  |  

بازتاب راهپیمایی 22 بهمن در رسانه‌های جهان

رسانه‌های جهان مراسم راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را پوشش دادند.

بازتاب راهپیمایی 22 بهمن در رسانه‌های جهان

رسانه‌های جهان مراسم راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را پوشش دادند.

به گزارش ایلنا، مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در 22 بهمن ماه، بازتاب بسیار گسترده‌ای در مطبوعات و رسانه‌های جهانی داشته‌است. برخی از رسانه‌های بین‌المللی نیز سخنان رئیس جمهور ایران در جریان راهپیمایی 22 بهمن را مورد توجه قرار داده‌ و به انتشار  سخنان حسن روحانی پرداخته‌اند:

جروزالم پست ضمن پرداختن به این موضوع نوشت که حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، روز دوشنبه اعلام کرد ایران قصد دارد برنامه خود برای توسعه نیروی نظامی و برنامه‌های موشکی بالستیک را، به‌رغم فشارهای روزافزون از سوی کشورهای متخاصم برای جلوگیری از فعالیت دفاعی ایران، پیش ببرد.

روحانی در یک سخنرانی در میدان آزادی تهران گفت: «برای توسعه برنامه موشکی خود از هیچ‌کس اجازه نخواهیم گرفت».

رویترز هم در خبری به پوشش مراسم 22 یهمن در ایران پرداخت و در ادامه خبر خود سخنان حسن روحانی رییس جمهور ایران را منتشر کرد. در خبر رویترز آمده است که حسن روحانی در سخنان خود به مناسبت چهلمین سالگرد بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران ضمن تاکید بر ادامه آزمایش‌های موشکی گفت: ما به اجازه کسی برای ادامه فعالیت های موشکی خود نیاز نداریم و به مسیر خود ادامه می دهیم.

یورو نیوز رسانه دیگری بود که سخنان رییس جمهور ایران را منتشر کرد. در خبر یورو نیوز بر اظهارات روحانی مبنی بر ادامه آزمایش‌های موشکی ایران تاکید شده‌است.

الجزیره هم در خبری به راهپیمایی 22 بهمن در ایران  پرداخت. الجزیره در خبر خود نوشت: میلیون‌ها نفر در سراسر ایران در روز دوشنبه برای بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب 1979 به خیابان‌ها آمدند و این در حالی است که از  زمان تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی زیادی بر مردم اعمال شده‌ است.

مردم ایران هر ساله در روز  11 فوریه برای بزرگداشت انقلاب‌اسلامی به خیابان‌ها می‌آیند تا میزان حمایت مردمی از  انقلاب را به نمایش بگذارند. مردم ایران سالروز سقوط رژیم پهلوی و تاسیس جمهوری اسلامی را جشن می‌گیرند.

در تهران، در این روز راهپیمایان در میدان آزادی گرد هم می‌آیند.

در این خبر آمده‌است که حضور مردم در این مراسم در حالی صورت می‌گیرد که دولت آمریکا با اعمال تحریم‌ها، به دنبال فشار اقتصادی علیه مردم ایران است.

رادیو اروپای آزاد نیز در خبری به مشارکت ایرانیان در مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت. در این خبر آمده است: در پایتخت، مردم به سمت میدان آزادی حرکت کردند، جایی که حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران سخنرانی می‌کند. در مسیر راهپیمایی آهنگ‌های انقلابی و ملی از بلندگوها پخش می‌شود.

مردم ایران در حالی جشن پیروزی انقلاب را بر گزار می‌کنند که به دلیل تحریم‌ها، روابط ایران و آمریکا با تنش های زیادی رو‌به‌رو است.

شهروندان ایران هر ساله در تاریخ یازدهم فوریه برای اعلام حمایت از نظام و تاکید بر دشمنی با آمریکا و اسرائیل به خیابان‌های این کشور می‌‌آیند.

اسپوتنیک نیز رسانه دیگری بود که  با پوشش مراسم راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب، اعلام کرد که مردم ایران برای گرامیداشت جشن انقلاب به خیابان‌ها آمدند.

اسپوتنیک گزارش داد که مردم ایران  برای جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی این کشور به خیابان‌ها آمدند.

در ادامه آمده است: 11 فوریه 1979 که به عنوان روز پیروزی انقلاب اسلامی شناخته می‌شود، روزی است که نیروهای طرفدار انقلاب پیروز شدند و مردم همه ساله برای بزرگداشت این روز به خیابان‌ها می‌آیند.

این شبکه با پوشش زنده مراسم جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، گزارش داد که حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در جریان سخنانی که از تلویزیون این کشور پخش شد، گفت که ایران به گسترش توان نظامی و موشکی خود ادامه می‌دهد.

وی تاکید کرد که ایران برای این امر از هیچ‌کس اجازه نخواهد گرفت.

آسوشیتدپرس گزارش داد که در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب ایران مردم در تهران و دیگر شهرهای ایران به خیابان‌ها آمدند.

در ادامه آمده است: امروز سالگرد پیروزی نیروهای انقلابی ایران بر رژیم پادشاهی در این کشور است. مقاومت انقلابیون در نهایت به پیروزی انقلاب و سرنگونی محمدرضا پهلوی انجامید.

راهپیمایان در روز دوشنبه از 12 نقطه در پایتخت ایران به سمت میدان آزادی حرکت کردند.

این خبرگزاری همچنین گزارش داد که خیابان انقلاب تهران، با بادکنک‌های بزرگ تزئین شده است و بلندگوها آهنگ‌های انقلابی و ملی پخش می‌کنند.

تایمز آو ایندیا رسانه خبری دیگری بود که به سخنان رئیس‌جمهوری ایران پرداخت. در خبر این رسانه آمده‌ است که روحانی  متعهد شد تا تحریم‌های آمریکا را شکست‌دهد.

شینهوآ هم خبرگزاری دیگری بود که خبری را به تظاهرات 22 بهمن در ایران و انتشار سخنان ریاست‌جمهوری ایران اختصاص داد. در خبر این خبرگزاری بر حمایت روحانی از کشورهای منطقه‌ای تاکید شده‌ است.

 روحانی گفت: با حمایت ایران از سوریه، عراق، لبنان، فلسطین و یمن دشمنان نمی‌توانند در طرح های خود موفق شوند. در ادامه این خبر آمده است که روحانی بر لزوم خروج نیروهای غیر منطقه‌ای از منطقه تاکید کرد. همین طور رییس جمهور ایران در ادامه صحبت های خود به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به بیان دستاوردهای ارتش ایران در چهل ساله گذشته پرداخت.

چنل نیوز آسیا هم در خبری به پوشش این راهپیمایی بزرگ در ایران پرداخت. در این خبر سخنان رییس‌جمهور مبنی بر تاکید بر حضور چشمگیر ایرانیان در این راهپیمایی پرداخته‌است. این حضور را نشانه‌ای برای دشمنان  ایران دانسته که  به اهداف خود دست نخواهند یافت.

بیزینس ریکوردر و ترند  هم رسانه‌های دیگری بودند که در اخبار خود به پوشش این مراسم پرداختند.

 

 

 

 

 

 

 

22 بهمن رسانه انقلاب اسلامی ایران   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مرغ ارزان شد + جزئیاتمدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توزیع مرغ تنظیم بازاری 11 هزار و 500 تومانی قیمت هرکیلوگرم مرغ در بازار آزاد حدود 2 هزار تومان ارزان شده است.
خودروتک تنظیم بازار واردات بخش خصوصی 

  

هدیه با ارزش سردار «قاسم سلیمانی» به «آرین غلامی»«آرین غلامی»، قهرمان شطرنج ایران، از دیدارش با سردار قاسم سلیمانی، خبر داد.
برنا قاسم سلیمانی شطرنج ایران 

  

مشاور بشار اسد: اتحادیه عرب بدون سوریه بی ارزش استمشاور بشار اسد درباره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب گفت: هیچ مسئله جدیدی در این باره وجود ندارد. اتحادیه عرب بدون سوریه هیچ ارزشی ندارد. از رئیس پارلمان سوریه برای حضور در نشست‌های پارلمان عربی دعوت شده و این مسئله خوبی است...
انصاف‌نیوز مشاور بشار اسد اتحادیه عرب 

  

وزارت امور اقتصادی و دارایی در گزارشی پیش بینی کرد، حداکثر تورم در سال 97 بالغ بر 27.8 درصد و رشد اقتصادی در بدبینانه ترین حالت منفی 2.5 درصد است.
نامه نیوز وزارت امور اقتصادی و دارایی اقتصاد اقتصاد ایران 

  

دولت مقصر تورم افسار گسیخته امروز در کشور استعضو کمیسیون اقتصادی مجلس از ضعف تیم مدیریتی و اقتصادی دولت گفت و اظهار داشت: در تورم افسارگسیخته ای که در کشور ایجاد شده ، دولت مقصر است زیرا قطعا توان مهار آن را داشت اما موفق نبود.
تسنیم دولت تورم کمیسیون اقتصادی مجلس 

  

تشکیل بزرگ‌ترین پرونده تخلف ارزی در خراسان رضویمدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی از تشکیل بزرگ‌ترین پرونده تخلف ارزی در این استان با طرح شکایت 5 ب
خبرفوری تعزیرات بانک یورو 

  

مرغ 2 هزار تومان ارزان شدمدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توزیع مرغ تنظیم بازاری 11 هزار و 500 تومانی قیمت هرکیلوگرم مرغ در بازار آزاد حدود 2 هزار تومان ارزان شده است.
تسنیم تنظیم بازار واردات بخش خصوصی