ایلنا   |  سیاسی  |  

بازتاب راهپیمایی 22 بهمن در رسانه‌های جهان

رسانه‌های جهان مراسم راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را پوشش دادند.

بازتاب راهپیمایی 22 بهمن در رسانه‌های جهان

رسانه‌های جهان مراسم راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را پوشش دادند.

به گزارش ایلنا، مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در 22 بهمن ماه، بازتاب بسیار گسترده‌ای در مطبوعات و رسانه‌های جهانی داشته‌است. برخی از رسانه‌های بین‌المللی نیز سخنان رئیس جمهور ایران در جریان راهپیمایی 22 بهمن را مورد توجه قرار داده‌ و به انتشار  سخنان حسن روحانی پرداخته‌اند:

جروزالم پست ضمن پرداختن به این موضوع نوشت که حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، روز دوشنبه اعلام کرد ایران قصد دارد برنامه خود برای توسعه نیروی نظامی و برنامه‌های موشکی بالستیک را، به‌رغم فشارهای روزافزون از سوی کشورهای متخاصم برای جلوگیری از فعالیت دفاعی ایران، پیش ببرد.

روحانی در یک سخنرانی در میدان آزادی تهران گفت: «برای توسعه برنامه موشکی خود از هیچ‌کس اجازه نخواهیم گرفت».

رویترز هم در خبری به پوشش مراسم 22 یهمن در ایران پرداخت و در ادامه خبر خود سخنان حسن روحانی رییس جمهور ایران را منتشر کرد. در خبر رویترز آمده است که حسن روحانی در سخنان خود به مناسبت چهلمین سالگرد بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران ضمن تاکید بر ادامه آزمایش‌های موشکی گفت: ما به اجازه کسی برای ادامه فعالیت های موشکی خود نیاز نداریم و به مسیر خود ادامه می دهیم.

یورو نیوز رسانه دیگری بود که سخنان رییس جمهور ایران را منتشر کرد. در خبر یورو نیوز بر اظهارات روحانی مبنی بر ادامه آزمایش‌های موشکی ایران تاکید شده‌است.

الجزیره هم در خبری به راهپیمایی 22 بهمن در ایران  پرداخت. الجزیره در خبر خود نوشت: میلیون‌ها نفر در سراسر ایران در روز دوشنبه برای بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب 1979 به خیابان‌ها آمدند و این در حالی است که از  زمان تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی زیادی بر مردم اعمال شده‌ است.

مردم ایران هر ساله در روز  11 فوریه برای بزرگداشت انقلاب‌اسلامی به خیابان‌ها می‌آیند تا میزان حمایت مردمی از  انقلاب را به نمایش بگذارند. مردم ایران سالروز سقوط رژیم پهلوی و تاسیس جمهوری اسلامی را جشن می‌گیرند.

در تهران، در این روز راهپیمایان در میدان آزادی گرد هم می‌آیند.

در این خبر آمده‌است که حضور مردم در این مراسم در حالی صورت می‌گیرد که دولت آمریکا با اعمال تحریم‌ها، به دنبال فشار اقتصادی علیه مردم ایران است.

رادیو اروپای آزاد نیز در خبری به مشارکت ایرانیان در مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت. در این خبر آمده است: در پایتخت، مردم به سمت میدان آزادی حرکت کردند، جایی که حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران سخنرانی می‌کند. در مسیر راهپیمایی آهنگ‌های انقلابی و ملی از بلندگوها پخش می‌شود.

مردم ایران در حالی جشن پیروزی انقلاب را بر گزار می‌کنند که به دلیل تحریم‌ها، روابط ایران و آمریکا با تنش های زیادی رو‌به‌رو است.

شهروندان ایران هر ساله در تاریخ یازدهم فوریه برای اعلام حمایت از نظام و تاکید بر دشمنی با آمریکا و اسرائیل به خیابان‌های این کشور می‌‌آیند.

اسپوتنیک نیز رسانه دیگری بود که  با پوشش مراسم راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب، اعلام کرد که مردم ایران برای گرامیداشت جشن انقلاب به خیابان‌ها آمدند.

اسپوتنیک گزارش داد که مردم ایران  برای جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی این کشور به خیابان‌ها آمدند.

در ادامه آمده است: 11 فوریه 1979 که به عنوان روز پیروزی انقلاب اسلامی شناخته می‌شود، روزی است که نیروهای طرفدار انقلاب پیروز شدند و مردم همه ساله برای بزرگداشت این روز به خیابان‌ها می‌آیند.

این شبکه با پوشش زنده مراسم جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، گزارش داد که حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در جریان سخنانی که از تلویزیون این کشور پخش شد، گفت که ایران به گسترش توان نظامی و موشکی خود ادامه می‌دهد.

وی تاکید کرد که ایران برای این امر از هیچ‌کس اجازه نخواهد گرفت.

آسوشیتدپرس گزارش داد که در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب ایران مردم در تهران و دیگر شهرهای ایران به خیابان‌ها آمدند.

در ادامه آمده است: امروز سالگرد پیروزی نیروهای انقلابی ایران بر رژیم پادشاهی در این کشور است. مقاومت انقلابیون در نهایت به پیروزی انقلاب و سرنگونی محمدرضا پهلوی انجامید.

راهپیمایان در روز دوشنبه از 12 نقطه در پایتخت ایران به سمت میدان آزادی حرکت کردند.

این خبرگزاری همچنین گزارش داد که خیابان انقلاب تهران، با بادکنک‌های بزرگ تزئین شده است و بلندگوها آهنگ‌های انقلابی و ملی پخش می‌کنند.

تایمز آو ایندیا رسانه خبری دیگری بود که به سخنان رئیس‌جمهوری ایران پرداخت. در خبر این رسانه آمده‌ است که روحانی  متعهد شد تا تحریم‌های آمریکا را شکست‌دهد.

شینهوآ هم خبرگزاری دیگری بود که خبری را به تظاهرات 22 بهمن در ایران و انتشار سخنان ریاست‌جمهوری ایران اختصاص داد. در خبر این خبرگزاری بر حمایت روحانی از کشورهای منطقه‌ای تاکید شده‌ است.

 روحانی گفت: با حمایت ایران از سوریه، عراق، لبنان، فلسطین و یمن دشمنان نمی‌توانند در طرح های خود موفق شوند. در ادامه این خبر آمده است که روحانی بر لزوم خروج نیروهای غیر منطقه‌ای از منطقه تاکید کرد. همین طور رییس جمهور ایران در ادامه صحبت های خود به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به بیان دستاوردهای ارتش ایران در چهل ساله گذشته پرداخت.

چنل نیوز آسیا هم در خبری به پوشش این راهپیمایی بزرگ در ایران پرداخت. در این خبر سخنان رییس‌جمهور مبنی بر تاکید بر حضور چشمگیر ایرانیان در این راهپیمایی پرداخته‌است. این حضور را نشانه‌ای برای دشمنان  ایران دانسته که  به اهداف خود دست نخواهند یافت.

بیزینس ریکوردر و ترند  هم رسانه‌های دیگری بودند که در اخبار خود به پوشش این مراسم پرداختند.

 

 

 

 

 

 

 

22 بهمن رسانه انقلاب اسلامی ایران   اخبار برگزیده
  

قیمت 7 خودرو سایپا برای فروش فوری امروز اعلام شدفروش فوری محصولات گروه خودروسازی خودرو از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.
خودروتک قیمت خودرو سایپا 

  

شب گذشته پاریس نخوابید. هزاران نفر از مردم پاریس دیشب اطراف کلیسای در حال سوختن حلقه زدند ، دعا کردند و اشک ریختند
نامه نیوز پاریس آتش سوزی رئیس جمهور 

  

فیلم /دعوای شدید توییتری با مهناز افشار پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: Your browser doesn't support video. Please download the file: video/mp4 video/webm
مثلث مهناز افشار 

  

بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف هستندرئیس پلیس فتا گفت: بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف به کاربران هستند.
مثلث بانک مرکزی بانک پلیس فتا 

  

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ساز و کار متناظر برای اینستکس هفته گذشته در ایران راه اندازی شد تاکید کرد که اروپایی‌ها نسبت به انجام تعهداتشان در ایران بسیار عقب هستند.
نامه نیوز وزارت خارجه کار ایران 

  

عرضه یک خودرو محبوب در فروش فوری ایران خودرو (قیمت)شرکت ایران خودرو در راستای تنظیم بازار خودرو اولین مرحله فروش فوری محصولات خود در سال 98 را از فردا آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد تصمیم خود در مورد قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی را به استراتژی تحریمهای شدید علیه ایران ارتباط دهد. در همین رابطه، دولت ترامپ مدعی شد که به دلیل حمایت ایران از فعالیتهای تروریستی، به فشارهای مالی خود علیه این کشور ادامه می دهد.
نامه نیوز دولت کاخ سفید ایران 

  

آخرین خبر از قیمت طلا، سکه و دلار +جدولقیمت دلار در بازار تهران با 180 تومان افزایش به 14,230 (چهارده هزار و دویست و سی ) تومان رسید و قیمت سکه نیز در بازار با نوسان روبرو بود و در آخرین ساعت به زیر 5 میلیون تومان رسید.
مثلث بازار تهران قیمت یورو 

  

پیش بینی قیمت جدید برای پراید در بازاررئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به ثبات بازار خودرو در روزهای آغازین سال جدید، کمبود متقاضی و نیز عرضه‌های صورت گرفته توسط خودروسازان، پیش‌بینی کرد در صورت ادامه عرضه خودرو توسط خودروسازان روند کاهش قیمت‌ها ادامه یابد و به عنوان مثال پراید به حدود 37 میلیون تومان برسد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

شاید علت سفر نتانیاهو، جلب موافقت پوتین با حمله نظامی سنگین به نیروهای ایرانی و مستشاران ایرانی باشد، تا امکان ترمیم قدرت بازدارندگی اسرائیل در مقابله های نظامی اخیر فراهم شود.
نامه نیوز انتخابات اسرائیل سفر ونزوئلا 

  اخبار داغ
  

ارزیابی امکان آمریکا برای فشار نفتی بر ایرانکارشناسان معتقدند عربستان ممکن است بیش از این نتواند هزینه فشار بیشتر به ایران را بپردازد؛ از سوی دیگر آمریکا قادر به فشار بیشتر به ایران به دلیل ترس از افزایش قیمت نفت، نیست.
اقتصادنیوز خبرآنلاین ایران ایران و ونزوئلا 

  

نفت مسجد سلیمان و استقلال خوزستان در هفته بیست و ششم لیگ برتر به تساوی بدون گل رضایت دادند.
ورزش۳ نفت مسجد استقلال خوزستان 

  

خدمت به مردم بهترین راه مبارزه با دشمن استفرمانده ناجا معتقد است که بهترین راه مبارزه با دشمن، خدمت به مردم است.
ایلنا حسین اشتری رهبر انقلاب اقتصاد مقاومتی 

  

دبیرکل جهاد اسلامی بر مبارزه تا آزادی فلسطین تاکید کردبیروت- ایرنا- 'زیاد نخاله' دبیرکل جدید جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد: ما ، ایران و جبهه مقاومت در برابر اسراییل اعضای یک خانواده هستیم و به مبارزه خود تا آزادی مردم فلسطین ادامه خواهیم داد.
ایرنا مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

مبارزه با فساد, حمایت از مهارت افزایی ، جوانگرایی از دغدغه های اصلی جوانان است" محمد شریعتمداری " وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی توئیتی اعلام کرد: گفت و شنود با جوانان نخبه در روز جوان بیانگر این بود که مبارزه با فساد, حمایت از مهارت افزایی ، جوانگرایی, بها دادن به ایده ها و کسب و کارهای نوین از دغدغه های اصلی جوانان است.
برنا جوانان محمد شریعتمداری کار 

  

بازار اجاره امسال نگران کننده خواهد بود/ رکود تورمی مسکن در تابستانعقبایی گفت: بازار اجاره امسال به دلیل از بین رفتن قدرت خرید در بین خریداران مسکن، بسیار نگران‌کننده‌
خبرفوری مسکن قیمت مسکن تهران 

  

اولین جلسه هیات مدیره بازار متشکل ارزی تشکیل شدتهران-ایرنا-روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: در راستای ایجاد بازار متشکل ارزی، اولین جلسه هیئت مدیره تشکیل و مدیرعامل بازار متشکل ارزی انتخاب شد.
ایرنا تهران ایرنا روابط عمومی 

  

بازداشت 3 مأمور قلابی پلیس مبارزه با موادمخدررئیس کلانتری 116 مولوی از دستگیری سه مأمور قلابی پلیس مبارزه با موادمخدر خبر داد.
تسنیم بازداشت پلیس خودرو 

  

سومین نشست هم‌اندیشی تشکل‌های انقلاب با جامعه روحانیت مبارز برگزار شدسومین نشست هم اندیشی تشکل های ولایی و انقلابی با جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر بر ایجاد و تعمیق وفاق و انسجام حداکثری میان تشکل ها و گروه های ولایی و انقلابی برگزار شد.
تسنیم جامعه روحانیت مبارز ماه شعبان جوانان