ایلنا   |  اقتصادی  |  

کیبورد مکانیکی اسکپتر KeyPro زیر ذره‌بین ایلنا

روزانه محصولات متنوعی وارد صنعت بازی می‌شوند که توجه و حتی حیرت گیمرها را به دنبال دارد. کیبورد مکانیکی اسکپتر KeyPro یکی از این محصول‌ها بود که در سال گذشته پا به دنیای گیمینگ گذاشت. هنوز مدت کوتاهی از معرفی این محصول توسط برند اسکپتر گذشته بود که توجه بازیکن‌ها و حتی تایپیست‌ها به شدت این محصول جذب شد. علت این توجه‌ها طراحی بدنه و سیاست عملکردی فوق‌العاده‌ای بود که مه با هم با…

کیبورد مکانیکی اسکپتر KeyPro زیر ذره‌بین ایلنا

روزانه محصولات متنوعی وارد صنعت بازی می‌شوند که توجه و حتی حیرت گیمرها را به دنبال دارد. کیبورد مکانیکی اسکپتر KeyPro یکی از این محصول‌ها بود که در سال گذشته پا به دنیای گیمینگ گذاشت. هنوز مدت کوتاهی از معرفی این محصول توسط برند اسکپتر گذشته بود که توجه بازیکن‌ها و حتی تایپیست‌ها به شدت این محصول جذب شد. علت این توجه‌ها طراحی بدنه و سیاست عملکردی فوق‌العاده‌ای بود که مه با هم با یک قیمت بسیار مناسب عرضه می‌شود. سؤالی که مطرح می‌شد این بود که آیا این ویژگی‌ها واقعی است؟ یا تنها شعارهای تبلیغاتی هستند؟ برای پاسخ‌گویی به این سؤال بهتر دیدیم تا این محصول را زیر ذره‌بین ایلنا بررسی کنیم.

کیبورد اسکپتر، یک محصول با طول عمری همیشگی

هرچند این افسانه در رابطه با اکثر محصولات گیمینگ موجود در بازار مطرح می‌شود، اما به نظر می‌رسد اسکپتر در این زمینه بسیار صادق است. بدنه کیبورد گیمینگ اسکپتر از جنس آلومینیوم برس خورده است که سبب افزایش مقاومت محصول در برابر ضربات مکانیکی شده است. علاوه بر کیفیت بدنه، اسکپتر کوشید تا با بهبود کیفیت سوئیچ‌ها تجربه‌ای بهتر برای مشتریان فراهم آورد. این کلیدها که ساخت OUTEMU هستند، قدرت تحمل تا 50 میلیون بار ضربه را دارند. البته این تنها یک رقم استاندارد است که بسته به نحوه نگهداری کاربر می‌تواند بیشتر یا کمتر شود. نکته جالب دیگری که در رابطه با سوئیچ‌های کیبورد مکانیکی اسکپتر KeyPro وجود دارد، چاپ حروف آن است. حروف فارسی بر روی کلیدها به صورتت چاپ لیزری از مبدأ هستند؛ لذا با گذر زمان به‌هیچ‌عنوان کم‌رنگ نخواهد شد. این ویژگی برای تایپیست‌ها بسیار با اهمیت است.

استفاده از کلیدهای مکانیکی قهوه‌ای راهکاری برای ارائه محصولی مناسب هم برای تایپیست‌ها و هم برای گیمرها

به نظر می‌رسد یکی از اهداف اسکپتر از ارائه مدل KeyPro کسب رضایت طیف گسترده‌ای از مشتریان است. به همین دلیل در طراحی محصول از کلیدهای مکانیکی قهوه‌ای استفاده شده است. کلیدهای مکانیکی قهوه‌ای یک انتخاب بسیار هوشمندان است، چراکه هم برای گیمرها و هم برای تایپیست‌ها کارکردن را لذت‌بخش‌تر کند. مهم‌ترین مزیت کلیدهای مکانیکی قهوه‌ای می‌توان به ویژگی Tactile آن اشاره کرد. این ویژگی به این معناست که پیش از فشردن کلید تا آخر، کاربر در میانهٔ راه، یک ضربه ریزی را در زیر کلید حس می‌کند تا وی را از عملکرد کلید مطلع سازد. از ویژگی‌های مثبت دیگر می‌توان به سروصدای کم اشاره کرد؛ بنابراین در طول کار حواس شما پرت نخواهد شد. البته کلیدهای اختصاصی هم برای گیمرها و هم برای تایپیست‌ها وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

کیبورد شخصی خود را طراحی کنید.

در طراحی کیبورد اسکپتر با یک layout استاندارد 104 کلیدی مواجه هستیم. تعداد کلیدها دقیقاً مطابق با نیازهای یک کاربر حرفه‌ای است. اما نکته جالبی که وجود دارد ترتیب چینش کلیدها است. کاربران می‌توانند با استفاده از Switch remover کلیدها را به‌سادگی جدا کنند و مطابق با کاربرد خود مجدداً بچینید. شگفتی‌های کیبورد در این قسمت به پایان نمی‌رسد. تعداد شش عدد سوئیچ مکانیکی قرمز در دال جعبه وجود دارد. این سوئیچ‌ها مخصوص بازی است و گیمرها می‌توانند کلیدهای اصلی خود را با این سوئیچ‌ها تعویض کنند. البته اسکپتر تایپیست‌ها را نیز فراموش نکرده است. شش عدد سوئیچ آبی نیز برای تایپیست‌ها در جعبه قرار دارد که می‌تواند ساعت‌های طولانی کار را لذت‌بخش‌تر و راحت‌تر کند.

کلیدهای ترکیبی قابل تنظیم، از مهم‌ترین ویژگی‌های کیبورد مکانیکی اسکپتر KeyPro

این ویژگی برای گیمرها بسیار جذاب و قابل‌توجه است. با استفاده از نرم‌افزار مخصوصی که هنگام خرید در اختیارتان قرار می‌گیرد، می‌توانید دستورهای اختصاصی مورد نظر خود را بسازید. با استفاده از این قابلیت می‌توانید هزاران دستور مختلف را در کسری از ثانیه اجرا کنید. همین، به لطف عملکرد دوگانه کلید FN،از کلیدهای F12-F1 برای کنترل دستورات برای نرم افزار های پخش Media بهره گرفت.

Full RGB و دیگر هیچ

کسی دقیقاً نمی‌دانند چرا پای نورهای RGB  به دنیای گیمینگ باز شد، اما هرچه که هستت کمک زیادی به زیبا شدن میز کامپیوتر کرد. کیبورد مکانیکی اسکپتر KeyPro نیز این علاقه گیمرها را به خوبی شناسایی کرده است. به همین دلیل هم یک کیبورد زیبای فول RGB را پیش روی شما قرار داده است. بازیکن‌ها می‌توانند نور پس زمینه هر کلید را از میان 16.8 میلیون رنگ مختلف انتخاب کنند. در نتیجه می‌توانید یک طیف رنگی زیبا مطابق با سلیقه خود ایجاد کنید. البته برخی از گیف‌ها و پس زمینه‌ها به‌صورت پیش‌فرض بر رو دستگاه نصب هستند که با استفاده از دکمه‌های مخصوص می‌توانید آنها را تغییر دهید. اما برای تنظیمات خاص خودتان باید از نرم‌افزار مخصوص استفاده کنید.

آب و گردوغبار سلامت دستگاه شما را تهدید نمی‌کند

از ویژگی‌های مثبت دیگری که درباره کیبورد مکانیکی اسکپتر KeyPro وجود دارد، مقاومت بسیار خوب در برابر آب و گرد و غبار است. حالا می‌توانید با خیال راحت نوشیدنی بخورید و از آسیب دیدن کیبورد گیمینگ نترسید. کف آلومینیومی نیز گرد و غباری که لای کلیدها گیر می‌کند، به خود جذب می‌کند. بدین ترتیب تا سال‌های سال می‌توانید از این صفحه کلید استفاده کنید.

محصولات مشابه چه امکاناتی دارند؟

از این نظر می‌توان برای کیبورد مکانیکی اسکپتر دو دسته رقیب را مطرح کرد. دسته اول رقبایی هستند که از نظر قیمتی در رقابت هستند و دسته دوم محصولاتی که ویژگی‌های کاربردی مشابه ارائه می‌کنند. برند rapoo  در سال گذشته کیبورد گیمینگ Rapoo V500pro را روانه بازار گیمینگ کرده است. این محصول در بازه قیمتی مشابهی با کیبورد مکانیکی اسکپتر قرار می‌گیرد. مهم‌ترین محدودیتی که کیبورد راپو در مقایسه با کیبورد اسکپتر دارد، عدم حمایت از طیف rgb کامل است. هرکدام از ردیف‌های کیبورد با یک رنگ مشخص نمایش داده می‌شود اما امکان اجرای gif و شخصی سازی رنگ‌ها وجود ندارد. محدودیت دیگری که وجود دارد، در رابطه با کلیدهای کنترل‌کننده چند رسانه‌ای است. محصول برند راپو در این زمینه محدودیت دارد در حالی که با استفاده از محصول برند اسکوتر این مشکل وجود ندارد. نقطه ضعف بعدی عدم حمایت از قابلیت شخصی سازی سوئیچ‌های کیبورد است که برند راپو را در رده دوم نسبت به اسکپتر قرار می‌دهد.

جمع بندی

با توجه به مواردی که ذکر شد، می‌توان نتیجه گرفتت کیبورد گیمینگ اسکپتر یک محصول با قیمت ایده آل است که در زمینه ویژگی‌هایش اغراق نکرده است. تمام ویژگی‌هایی که صاحبان برند و نمایندگی آن در ایران مطرح کرده است کاملاً صادقانه بود و از طرف بازیکن‌ها نیز تأیید شده است. قیمت این محصول در بازه پایین رده قرار می‌گیرید، اما از نظر قابلیت می‌تواند با بسیاری از محصول‌های گران‌قیمت‌تر نیز رقابت کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت نمایندگی اسکپتر در ایران از طریق لینک درج شده مراجعه کنید.

درباره اسکپتر

اسکپتر یکی از محبوب ترن برندهای گیمینگ آمریکایی است که به سبب تحریم و شرایط خاص در بازار ایران به نسبت ناشناس بود. در سال‌های اخیر دو کارآفرین جوان به فکر وارد کردن این محصولت جدید به بازار ایران افتادند. برادران محمودی در تجربیات اولیه خود متوجه شدند که کیفیت، مهم‌ترین ویژگی محصولات اسکپتر است. البته بازار تجارت مشکلت فراوانی پیش روی این دو برادر قرار داد و با افزایش تحریم‌ها واردات مستقیم بسیار مشکل شد. البته این محدودیت‌ها سبب خلق ایده‌های جدید شد. حالا خانواده محمودی می‌توانستند با استفاده از تجربیات و ارتباطات خود اقدام به سفارشی سازی محصولات برند اصلی کنند. اولین گام ها با ارائه مانیتور های بازی 144 هرتز که قیمت و کیفیت مناسبی داشتند، آغاز شد. با توجه به استقبال بی نظیر بازار از این محصولات، داستان اسکپتر ادامه یافت. حالا برند اسکپتر ایرانی محصولات اصلی برند اسکپتر را مطابق با نیازهای کاربر ایرانی ارائه می‌کند و حمایت از این برند به نوعی حمایت از اقتصاد داخلی محسوب خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

واردات صنعت بازی   اخبار برگزیده
  

ویدئو| مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا به کجا رسید؟مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین اکنون به کجا رسیده است؟
مثلث ایران ایران و آمریکا وین 

  

کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه دادند/ جلسه گفت‌و‌گو و ارائه برنامه کاندیداها ادامه داردسخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: تاکنون آقایان مصطفی تاجزاده، محمود صادقی، مسعود پزشکیان، محمد شریعتمداری، محمد صدر، محسن هاشمی، صادق خرازی، عباس آخوندی و مصطفی کواکبیان و همچنین خانم‌ها شهیندخت مولاوردی و زهرا شجاعی برنامه‌های خود را ارائه و به پرسش‌های اعضای مجمع عمومی پاسخ دادند.
ایلنا ایران صادق خرازی عباس آخوندی 

  

مصوبه جدید شورای نگهبان ، نه شرعی است نه حقوقی و سیاسیعباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:متنی که از سوی شورای نگهبان ابلاغ شد، اتفاق نادری در تاریخ 42 سال پس از انقلاب بود. به نظرم خودشان نیز خوب می‌دانند که این متن واجد اعتبار حقوقی نیست و به هیچ‌وجه الزام‌آور برای وزارت کشور و هیچ مرجع دیگری نیست. در نتیجه برای توجیه آن به نکاتی اشاره کردند که چیزی جز ادعای فوق را ثابت نمی‌کند.
۵۵ آنلاین شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

بررسی تاثیر ردصلاحیت‌های گسترده داوطلبان شوراها بر رفتار انتخاباتی شهروندانعضو شورای عالی استان‌ها معتقد است با ردصلاحیت‌های گسترده کاندیداهای شوراها و خالی ماندن برخی صندلی‌ها در برخی از شهرها، متاسفانه بخشی از مردم عملا در انتخابات شرکت نمی‌کنند و انگیزه مشارکت شهروندان به طور حتم کاهش خواهد یافت.
ایلنا شوراهای شهر خبرنگار شورای نگهبان 

  

اصرار خودروسازان به افزایش بیشتر قیمت خودروبا وجود تصویب افزایش 10 درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو، ظاهراً خودروسازان به افزایش 9 درصدی قیمت محصولاتشان رضایت نداده و در حال نامه نگاری و رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو هستند.
خودروتک خودروسازان بهره وری افزایش قیمت 

  

احمدی‌نژاد: مسئولین خودشان واکسن زده‌اند خیالشان راحت استمن احتمال می‌دهم مسئولین کشور خودشان واکسن زده‌اند. خیالشان راحت است. خیلی نگران مردم نیستند. سوز و گدازی نمی‌بینیم. آدم بگوید روزی 450 نفر فوت می‌کنند، خیلی راحت. هیچ تغییری در روش‌ها و منش‌ها داده نمی‌شود. این امر فضای ذهنی و روحی مردم را سخت می‌کند.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دولت دهم مترو 

  

جزئیات جدید از ترور سردار سلیمانی/ چه کسانی تلفن حاج قاسم را ردیابی کردند؟سه تیم تک‌تیرانداز خود را در فاصله 500 تا 800 متر دورتر از "منطقه ترور" مستقر کرده بودند، که همان جاده ورودی به فرودگاه بود، و به نحوی قرار گرفته بودند تا هدف خود را هنگام خروج از فرودگاه در یک مثلث احاطه کنند.
اقتصادنیوز سردار سلیمانی تلفن جاده 

  

افشاگری سنگین پرسپولیسی ها علیه زردها+جزئیات بیشترتیم سپاهان در سال 1350 با هدایت محمود یاوری در برابر پرسپولیس قدرتمند آن زمان با نتیجه تحقیرآمیز 6 بر صفر شکست خورد.
خانه فوتبال بهاره رهنما فوتبال بازی 

  

توئیت جدید ظریف: بایدن باید تصمیم بگیردوزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: رئیس جمهور بایدن باید تصمیم بگیرد که آیا ایالات متحده به بی‌قانونی ادامه خواهد داد و یا به قانون پایبند می‌شود.
فردا رئیس جمهور وین قانون 

  

اعلام پیش فروش سایپا با شاهین و 4 خودرو دیگر + مبالغ پیش پرداختسایپا برنامه پیش فروش خود به مناسبت عید سعید فطر را اعلام کرد. در این پیش فروش خودرو شاهین و 4 محصول دیگر سایپا عرضه شده است.
خودروتک سایپا خودرو خودروسازان 

  

ظریف روی مین رفتبه جهت بررسی دو مشکل عمده انتخابات یعنی رد صلاحیت‌ها و میزان مشارکت گفتگو کردیم با منصور حقیقت پور فعال سیاسی اصولگرا و نماینده مجلس نهم که مشروح آن را می‌خوانیم:
مستقل‌آنلاین دولت سردار سلیمانی رئیس جمهور 

  

تذکر رهبری به معنای نادیده گرفتن ظرفیت ظریف نیست/ پشت پرده افشای فایل صوتی باید مشخص شود/ جریان رقیب بدنبال ناامیدی اصلاح‌طلبان استیک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: سخنان رهبری درباره برخی از گفته‌های وزیر امورخارجه به معنای این نیست که آقای ظریف مهره سوخته است.
ایلنا محمدجواد ظریف اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف شناخته‌شده ترین رقیب جدی جریان اصولگرا است/ اصولگرایان به اجماع نخواهند رسید/ عملکرد شورای نگهبان مشخص می‌کند مشارکت چگونه باشدیک کنشگر سیاسی اصوگرا فضای انتخاباتی جریان‌‌های سیاسی کشور را مورد بررسی قرار داد و میزان مشارکت را وابسته به عملکر شورای نگهبان دانست.
ایلنا اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

آغاز فروش اقساطی محصولات MVM با پیش پرداخت 30 درصدطرح جدید فروش اقساطی محصولات ام وی ام شرکت مدیران خودرو ویژه ماه اردیبهشت ماه آغاز شد.
خودروتک خودرو ماه ایران 

  

متن عجیب ارسالی به واتس آپ استقلالی‌ها+جزئیات بیشتر را بخوانیداستقلال نماینده پرقدرت کشورمان با اقتدار صدرنشین گروه خود در آسیا شد اما باز هم کادرفنی این تیم، آبی پوشان را ممنوع المصاحبه کرد!
خانه فوتبال مصاحبه کعبه فرهاد مجیدی 

  اخبار داغ
  

کرونا زمان نمایشگاه چاپ دیجیتال را به تیر ماه تغییر دادنهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی که قرار بود چهارم تا هفتم خرداد ماه برگزار شود به هشتم تا یازدهم تیر ماه ‍1400 تغییر کرد.
ایبنا ماه 

  

تزریق روزانه بیش از 1 میلیون دوز واکسن کرونا/ به شدت دنبال این هستیم که گروه سالمندان را به سرعت واکسن بزنیم/ ضرورت ایجاد مراکز تجمیع در جهت تسهیل امر واکسیناسیونعلیرضا رئیسی با تاکید بر ایجاد مراکز تجمیع در شهرها برای تسهیل و سرعت بخشیدن به واکسیناسیون، گفت: با احتساب 26 هزار و 900 تیم واکسیناسیون، این پتانسیل را در آینده خواهیم داشت که به زودی روزانه یک میلیون دوز واکسن تزریق شود.
برنا سالمندان واکسیناسیون 

  

شمار تلفات ناشی از کرونا پس از تزریق واکسن سر انجام در بریتانیا به صفر رسیدشمار تلفات ناشی از کرونا در انگلیس به صفر رسید. این اولین باری است که در بیش از یک سال گذشته شمار تلفات ناشی از کووید در این کشور به صفر می رسد.
برنا بریتانیا انگلیس 

  

قیمت دلار، امروز 21 اردیبهشت 1400صرافی‌های بانک‌ها صبح امروز 21 اردیبهشت قیمت دلار را برای فروش به مردم 220346 ریال اعلام کرده‌اند که نسبت به آخرین قیمت‌های روز کاری گذشته افزایش یافته است. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز 215982 ریال است.
۵۵ آنلاین قیمت دلار صرافی 

  

بورس به زودی به مدار طبیعی خود برمی گرددابراهیم عنایت معتقد است سهامداران به هیچ عنوان نباید سهمشان را ارزان بفروشند زیرا هیچگاه باقی ماندن در بازارسهام ضرر ندارد، از طرفی دیگر بازار به زودی در مدار طبیعی خود قرار خواهد گرفت.
گسترش تورم دولت نقدینگی 

  

بستری، قرنطینه و استعلاجی حدود 8 هزار پرستار به دلیل ابتلاء به کرونارئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور گفت: قبل از انقلاب تنها یک دانشگاه پرستاری به نام فیروزگر را داشتیم، اما الان به 195 دانشگاه با حضور 60هزار دانشجو از مقطع کارشناسی تا دکتری رسیده است.
ایلنا دانشجو حوزه پرستار 

  

چرا مردان بیشتر از زنان به کرونا مبتلا می شوند؟دانشمندان آمریکایی براین باورند که وجود ژنی در مردان علت ابتلایشان به ویروس کرونا است.
شما‌نیوز مردان زنان زمین 

  

فرار قیمت سکه از منطقه نزولیقیمت سکه در معاملات پشت خطی از محدوده 9 میلیون و 950 هزار تومان عبور کرد مقاومت قیمت طلا و دلار می تواند جناح کاهشی بازار را تضعیف کند.
گسترش قیمت دلار عید فطر 

  

ابلاغ شرایط خرید از بورس کالامیزان حداکثر ثبت سفارش در بورس کالا اعلام شد.
گسترش بورس کالا