ایلنا   |  اجتماعی  |  

هشدار نسبت به وضعیت نامناسب اکوسیستم خلیج فارس و دریای عمان/ لزوم اصلاح برخی قوانین توسط مجلس

مدیرکل دفتر حفاظت از زیست بوم‌های دریایی و ساحل دریایی سازمان محیط زیست گفت: از گونه‌های در معرض انقراض خلیج فارس و دریای عمان می‌توان به لاک پشت‌های دریایی، پستانداران دریایی، برخی کوسه ماهی‌ها، آبسنگ‌های مرجانی و خیلی از گونه‌های دیگر اشاره کرد.

هشدار نسبت به وضعیت نامناسب اکوسیستم خلیج فارس و دریای عمان/ لزوم اصلاح برخی قوانین توسط مجلس

مدیرکل دفتر حفاظت از زیست بوم‌های دریایی و ساحل دریایی سازمان محیط زیست گفت: از گونه‌های در معرض انقراض خلیج فارس و دریای عمان می‌توان به لاک پشت‌های دریایی، پستانداران دریایی، برخی کوسه ماهی‌ها، آبسنگ‌های مرجانی و خیلی از گونه‌های دیگر اشاره کرد.

«داوود میرشکار» مدیر کل دفتر حفاظت از زیست بوم‌های دریایی و ساحل دریایی سازمان محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به گونه‌های خلیج فارس و دریای عمان بیان کرد: یقینا گونه‌های خیلی ارزشمندی را در خلیج فارس و دریای عمان داریم که بسیار قابل اهمیت هستند، همانطور زیستگاه‌هایی داریم که گونه‌های مهمی در آنها زندگی می‌کنند که در معرض خطر انقراض قرار دارند.

وی ادامه داد: از این گونه‌های در معرض انقراض می‌توان به لاک پشت‌های دریایی، پستانداران دریایی، برخی کوسه ماهی‌ها، آبسنگ‌های مرجانی و خیلی از گونه‌های دیگر اشاره کرد که در معرض خطر انقراض هستند.

میرشکار افزود: مشکلات صید ترال دریای عمان با خلیج فارس متفاوت است .دو سال توقف سید فانوس ماهیان در دریای عمان را داشتیم به این شکل که وقتی در این مدت بهره برداری از منطقه صورت نگیرد، طبیعت خودش را احیا می‌کند و فرصت پیدا می‌کند تا به خصوص در محیط زیست ساحلی ذخایر خود را بازیابد، ولی متاسفانه در خلیج فارس این اتفاق نمی‌افتد که امیدواریم نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح بعضی از قوانین، بتوانند در خلیج فارس وظیفه حاکمیتی را به درستی ایفا کنند.

وی در مورد جبران خسارت‌های وارد شده بر محیط زیست دریایی منطقه، بیان کرد: عوامل مختلفی دست اندرکار هستند تا بگویم برای جبران خسارت‌های موجود چقدر زمان لازم است تا محیط زیست دریایی را مثلاً به 10 سال پیش برگردانیم، اولاً باید ورود آلاینده‌ها را به شدت کنترل کنیم و قوانین را سفت و سخت‌تر بگیریم تا بهره برداری‌ها را به بخش پایدار برسانیم و زیستگاه‌هایی که تخریب شده را احیا کنیم.

میرشکار گفت: یک موضوع کلی‌تر که به کل کره‌ی زمین مربوط می‌شود، تغییر اقلیم است که متاسفانه با عملکرد زیست محیطی مدیران دنیا به وجود آمده و با گرم شدن کره‌ی زمین ما خیلی از زیستگاه‌های مان را از دست می‌دهیم.

وی افزود: وجود زیستگاه‌ها برای اینکه بتوانیم تنوع زیستی را حفظ کنیم بسیار حائز اهمیت است و باید یک سلسله تصمیمات مدیریتی که برخی ملی و منطقه‌ای و برخی بین المللی است باید صورت بگیرد تا کشورها متعهد شوند که این اقدامات مدیریتی را در سطح کلان کشورها و سیاست‌ها بگنجانند و رعایت کنند.

خلیج فارس مجلس شورای اسلامی عمان   اخبار برگزیده
  

صهیونیست ها به دنبال به هم زدن تعادل در منطقه هستند. نوعی واکنش توسط ایران، یک جنگ بزرگ، انفجار یا هر چیز دیگر که منطقه را از حالت تعادل خارج کند، هدف اسرائیل است.
نامه نیوز جنگ ایران خودرو رئیس جمهور 

  

نگاه به غرب به نفع منافع ملی ما نیست/ وزارت‌خارجه هر پیشنهادی که به نفع کشور است را باید بپذیرد/ از ظرفیت‌های دیپلماسی برای گسترش روابط خارجی استفاده کنیمیک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: وزارت‌خارجه هر پیشنهادی که به نفع کشور است را باید بپذیرد و کمیسیون امنیت ملی هم از این تصمیمات حمایت می‌کند.
ایلنا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دیپلماسی روابط دیپلماتیک 

  

دخالت‌های سیاسی بر بورس ادامه دارد؟تبلیغات گاه و بیگاه دولتمردان درمورد بازار سرمایه و دعوت و تشویق مردم به سرمایه گذاری در این بازار به این موضوع دامن زد و باعث جلب اعتماد مردم شد.
اقتصادنیوز تبلیغات سرمایه 

  

حبر جدید درباره واردات خودرو در سال 1400نزدیک 3 سال واردات خودرو ممنوع شده است، یعنی آخرین مدل خودرو خارجی که در کشور مشاهده می‌شود و تردد دارد، به سال 2017 بر می‌گردد و این مدل از خودرو آخرین خودرویی باید باشد که به کشور وارد شده است.
خودروتک واردات خودرو واردات خودرو 

  

چرا قیمت ها کاهش نمی یابد؟محمدرضا منجذب - استاد دانشگاه
گسترش قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

رونمایی از اولین خودرو برقی در راه بازار ایران + عکس و مشخصات فنی و آپشن هابه نظر می رسد قرار است پای خودروهای برقی به بازار ایران نیز باز شود. کارمانیا ek1 نام اولین خودرو برقی است که آماده ورود به بازار ایران می شود.
خودروتک خودرو ایران عکس 

  

روسیه حرف آخر را درباره برجام زدایرنا/ یک مقام وزارت امور خارجه روسیه بار دیگر بر موضع کشورش در برجام تاکید و اعلام کرد که مسکو با بازنگری در برجام و تغییر مفاد آن مخالف است.
مثلث روسیه ایران ترامپ 

  

وزیر خارجه آمریکا: ایران به تعهداتش برگردد، ما هم به برجام برمی‌گردیموزیر خارجه جدید آمریکا مدعی شد: زمانی که ایران به تعهدات ذیل توافقنامه هسته‌ای عمل کند، ما هم به برجام برمی‌گردیم.
۵۵ آنلاین ایران هسته ای جنگ 

  

در صورت بازگشت ایران به تعهدات برجامی، آمریکا نیز به توافق باز می‌گرددوزیر خارجه جدید آمریکا در نخستین نشست خبری خود بعد از تصدی این سمت گفت که در صورت بازگشت ایران به تعهدات برجامی خود، آمریکا نیز به این توافق باز خواهد گشت.
ایلنا ایران هسته ای 

  

آمریکا به برجام باز خواهد گشتوزیر امور خارجه جدید آمریکا گفت: واشنگتن هنگامی‌که تهران تعهدات هسته‌ای خود را انجام دهد، به برجام باز خواهد گشت.
مستقل‌آنلاین ایالات متحده آمریکا واشنگتن تهران 

  

حال علی انصاریان وخیم شد / مردم دعا کنید + جزئیاتحال جسمی علی انصاریان، دیگر پیشکسوت فوتبال هم مساعد نیست و شرایط وخیمی دارد.
مستقل‌آنلاین فوتبال باشگاه پرسپولیس پرسپولیس 

  

مهرداد میناوند به علت کرونا درگذشتمهرداد میناوند پیشکسوت فوتبال بدلیل وخامت حالش بخاطر کرونا درگذشت.
مملکت‌آنلاین تیم ملی فوتبال ایران فوتبال الشباب 

  

موافقت‌نامه تجارت آزاد ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در تقابل با سیاست‌های تحریمی آمریکا استوزیر نیرو اظهار داشت: پیچیدگی‌های حاکم بر نظام اقتصاد بین‌الملل، باعث شده که مساله تجارت بین‌المللی، به امر پیچیده و کاملا تخصصی تبدیل شود و قواعد و ضوابط سازمان جهانی تجارت و سایر موافقت نامه‌های تجاری نیز بر دامنه این پیچیدگی افزوده است.
ایلنا تجارت تجارت آزاد ایران 

  

ادعاهای بی اساس سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد علیه ایرانسفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد به بیان ادعاهای بی‌اساس علیه ایران پرداخت.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

‌غایبان اجماع یا نامزد‌های 1400؟ | واکنش‌ها به انتشار نام‌های شخصیت‌های حقیقی سازوکار انتخاباتی اصلاح‌طلبان ادامه دارداسامی شخصیت‌های حقیقی نهاد اجماع‌ساز معرفی شدند که در میان آنها چهره‌های برجسته جبهه اصلاحات به چشم می‌خورد اما در این میان غایب‌های مهمی نیز وجود دارند که شاید بتوان از نام‌هایی مانند محمدرضا عارف، محسن هاشمی‌رفسنجانی و مسعود پزشکیان یاد کرد؛ خاصه غیاب محمدرضا عارف که تا چندی‌پیش رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بود این پرسش را به وجود آورد که علت غیبت چیست؟ آیا اختلاف‌ن...
۵۵ آنلاین مسعود پزشکیان ریاست جمهوری محسن هاشمی رفسنجانی 

  اخبار داغ
  

مهمترین اماکن برای جهش ویروس کروناوزیر بهداشت گفت: 17 میلیون از جمعیت کشور در گستره تهران و البرز زندگی می‌کنند که این جمعیت می‌تواند وزن قابل توجهی در بیماری و سلامتی ایفا کند.
اقتصادنیوز ویروس تهران وزن 

  

گوهر خیراندیش به دلیل کرونا در بیمارستان بستری شدگوهر خیراندیش هم این روزها به دلیل کرونا در بیمارستان بستری و در حال درمان است.
اقتصادنیوز گوهر خیراندیش درمان بیمارستان 

  

وزیر بهداشت گفت: 17 میلیون از جمعیت کشور در گستره تهران و البرز زندگی می‌کنند که این جمعیت می‌تواند وزن قابل توجهی در بیماری و سلامتی ایفا کند.
نامه نیوز رفتارهای اجتماعی خودرو درمان 

  

به نقش گروه‌های مرجع و شرکای اجتماعی توجه شود/ حمایت ویژه از آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای در شرایط شیوع کرونامعاون وزیر تعاون در ادامه ضمن ارائه گزارش از آخرین وضعیت آموزشگاه‌های آزاد فنی وحرفه‌ای در شرایط شیوع کرونا، خواستار پیگیری ویژه وزارت تعاون برای حمایت از آموزشگاه‌های مذکور شد.
ایلنا رئیس جمهور وزارت آموزش و پرورش دولت دوازدهم 

  

پیش بینی بورس با یک نسبتاقتصادنیوز: شاخص بورس با چه پشتوانه‌ای فضانوردی کرد و وارد ابرکانال‌ها شد؟ این رشد تا چه حد با طبیعت اقتصاد ایران همخوان بود؟ اگر بورس بر پایه تورم و تورم انتظاری رشد کرده آیا این عوامل از ادامه رشد بورس حمایت می کند؟ گزارش به این پرسش ها پاسخ داده است.
اقتصادنیوز شاخص ایران اقتصاد ایران 

  

قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، 28300 تومان و نرخ خرید آن 26810 تومان اعلام شده است
نامه نیوز قیمت دلار یورو 

  

افزایش نیاز به مراقبت‌های حمایتی تسکینی در پی همه گیری ویروس کرونانایب رییس شورای عالی اخلاق پزشکی کشور گفت: علاوه بر سالمندی جمعیت و افزایش بیماری‌های غیرواگیر در دنیا، شیوع برخی بیماری‌های واگیر از جمله کووید-19، نیاز به مراقبت‌های حمایتی تسکینی را افزوده است.
ایلنا درمان درآمد ویروس