راهنمای خرید کفش کتانی

رپورتاژ آگهی چکیده : قبل از اقدام به خرید کفش کتانی نکات و معیار هایی برای انتخاب یک کفش کتانی مناسب وجود دارد که شما باید در بررسی آنها پیش از خرید دقت داشته باشید تا بتوانید در عین یک انتخاب با کفیت، در هزینه های خود برای خرید کفش نیز صرفه جویی کنید. قبل از … نوشته راهنمای خرید کفش کتانی اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

راهنمای خرید کفش کتانی

رپورتاژ آگهی

چکیده : قبل از اقدام به خرید کفش کتانی نکات و معیار هایی برای انتخاب یک کفش کتانی مناسب وجود دارد که شما باید در بررسی آنها پیش از خرید دقت داشته باشید تا بتوانید در عین یک انتخاب با کفیت، در هزینه های خود برای خرید کفش نیز صرفه جویی کنید.

قبل از اقدام به خرید کفش کتانی نکات و معیار هایی برای انتخاب یک کفش کتانی مناسب وجود دارد که شما باید در بررسی آنها پیش از خرید دقت داشته باشید تا بتوانید در عین یک انتخاب با کفیت، در هزینه های خود برای خرید کفش نیز صرفه جویی کنید. ما در این مقاله به معرفی این المان ها خواهیم پرداخت تا به شما در انتخاب یک کفش کتانی مناسب کمک کرده باشیم. در ادامه همراه ما باشید.

بهتر است بدانید معمولا کفش کتانی مناسب فصول مختلف سال است و در صورتی که دوخت و جنس استانداردی داشته باشد، راحت‌ترین کفش برای کاربرد های مختلفی چون پیاده‌روی، انجام کارهای روزانه و … به شمار می‌آید. در این صورت پیش از خرید کفش ورزشی باید با نکاتی آشنا شوید تا یک کفش راحت و استاندارد تهیه و در هزینه‌های خود نیز صرفه جویی کنید.

نکات مهم در خرید کفش کتانی

کفش کتانی یک انتخاب مناسب برای استایل های اسپرت و همان طور که گفته شد مناسب فعالیت های روز مره و ورزشی است. انتخاب یک کفش مناسب و توجه به نکاتی که در هنگام خرید باید به آن عمل کنید، بسیار مهم بوده و علاوه بر حفظ سلامت شما، و همچنین انتخاب یک جنس با کیفیت و صرفه جویی در هزینه ها، از ایجاد درد و آسیب در هنگام راه رفتن نیز جلوگیری می کند.

شکل کفش

شکل کفش کتانی مورد نظر شما باید به گونه ای باشد که پای شما را اذیت نکرده و کاملا مطابق شکل پای شما باشد. افرادی که دارای پنجه پهن و باریک باشند یا کف پای آن ها از قوس زیاد برخوردار است، در هنگام خرید کفش کتانی باید به این نکته توجه داشته باشند که نحوه قرار گیری پا در کفش و فشار آن، می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به پا و در نتیجه به سلامتی شما وارد کند. به همین دلیل به افرادی که دارای پنجه پهن هستند، کتانی با عرض بیشتر پیشنهاد می شود.

راحتی کفش

 کفی نرم، قوس مناسب کفش و عرض آن از عواملی است که در حین پوشیدن کفش کتانی به شما احساس راحتی و آسایش را می دهد. این ویژگی ها علاوه بر ایجاد راحتی، برای جلوگیری از آسیب به کمر و پا در هنگام خرید کتانی اهمیت دارد.

تعادل

 در کفش های کتانی که مخصوص پیاده روی طراحی میشوند بخشی وجود دارد که از چرخیدن پا جلوگیری می کند. پیاده روی طولانی باعث چرخیدن پا به داخل یا بیرون می شود که حرکتی طبیعی است ولی ممکن است در بلند مدت باعث آسیب رسیدن به پا یا درد شود.

عملکرد کفش در حین فعالیت

 متخصصان عقیده دارند که از راه های اصلی ارزیابی مناسب بودن کفش، امتحان کردن و پوشیدن آن در حین انجام فعالیت است. در هنگام این ارزیابی از کفش های کتانی باید نکاتی مانند درد در حین راه رفتن، تاول و احساس گرما را در نظر داشته باشید.

مدت زمان استفاده از کفش

 همه کفش ها دارای طول عمر بوده و از ظاهر آن نمی توانید در مورد این مسئله تصمیم بگیرید. برای مثال کفش های مخصوص پیاده روی باید پس از 70 کیلومتر استفاده از آن تعویض شود. بنابراین باید در هنگام خرید کفش کتانی از برند و نوع متریال استفاده شده در آن اطلاع داشته باشید، که بتوانید میانگین عمر کفش را تخمین بزنید. این نکته باعث می شود تا متوجه شوید از نظر اقتصادی این محصول مقرون به صرفه است یا خیر.

هرگز کفش های چند کاره خریداری نکنی

د کفش های مناسب برای پیاده روی معمولا سفت بوده و به راحتی خم نمی شوند؛ در حالیکه، کفش های مناسب دویدن، انعطاف بیشتری داشته و راحت تر خم می شوند. بنابراین، اگر قصد انجام هر دو کار را دارید، دو کفش مجزا خریداری کنید.

آخر شب کتانی بخرید

 پاها در اثر کارکردن و راه رفتن و یا دویدن در طی روز متورم شده و بزرگتر خواهند شد؛ بنابراین، شب کفش خود را خریداری کنید تا بعدا مشکلی با سایز کفش پیدا نکنید.

طول کفش

 در بسیاری از افراد اندازه دو پا کمی با هم تفاوت دارند و مهم است که در هنگام خرید کفش با پای بزرگتر اندازه شود. دقت کنید که در جلوی کفش به اندازه 1٫2 سانت با بلند ترین انگشت پای بزرگتر فاصله باشد. اطمینان حاصل کنید که پاشنه پا در کفش نمی لغزد و در صورت وجود این حالت سایز کوچکتر کفش را امتحان کنید. همه انگشت های پا باید با رویه کفش فاصله مناسب داشته باشند تا در هنگام راه رفتن به آنها فشار وارد نشود.

عرض کفش

 عرض کفش به اندازه طولش مهم است ولی بیشتر اوقات نادیده گرفته می شود. هنگامی که کفش را می پوشید نباید کناره های آن از فرم اصلی خارج شوند. اگر پای شما به کناره کفش فشار وارد می کند کفش برای شما باریک است و باید کفش های پهن تر را امتحان کنید. کفش های پیاده روی مانند کفش های مهمانی نیستند و دلیلی برای به زور جا دادن پا در کفش وجود ندارد.

وزن استاندارد

 در واقع مهم ترین عامل برای خریدن کفش های ورزشی داشتن وزن مناسب برای آن است.

 زیرا سبک بودن کفش پیاده روی  و دویدن اغلب باید وزن بسیار کمی داشته باشند تا مصرف کننده بتواند هنگام انجام فعالیت های مورد نظر مانند، راه رفتن، دویدن و … احساس راحتی داشته باشد.

 بنابر اهمیت بی شمار این موضوع برای تهیه کفش های طبی و استاندارد، از موادی خاص و سبک برای ساخت این محصولات استفاده می کنند. به طور مثال، اکثر کفش های مناسب پیاده روی و یا دویدن دارای رویه های پارچه ای و یا همان لایه های میانی را بیشتر از مواد شیمیایی EVA ساخته می شوند. این ماده علاوه بر راحتی پاها درون این کفش ها در کم کردن وزن آنها بسیار موثر و کار ساز می باشد و شما هنگام پیاده روی بلند مدت اصلا در ناحیه پاها درد و خستگی را احساس نمی کنید.

به قیمت و مارک کفش توجه کنید

 کفش با کیفیت و مناسب دویدن، نسبتا گران قیمت می باشد و البته به منظور سلامت پا، ارزش خرید آن را خواهد داشت.

کفش وزن پیاده روی   اخبار برگزیده
  

انتقال تروریست‌ها به اردوگاه‌هایی تحت نظارت سازمان مللقانون اساسی عراق اجازه نمی‌دهد هیچ گروهی از خاک عراق برای حمله به دیگر کشورها استفاده کند. وزیر خارجه عراق: قانون اساسی عراق اجازه نمی‌دهد هیچ گروهی از خاک عراق برای حمله به دیگر کشورها استفاده کند. موضوع همکاری امنیتی بین کشور عراق و ایران مبتنی بر قانون اساسی کشور عراق است.
فردا سازمان ملل قانون عراق 

  

واکنش طعنه‌آمیز پیکه به ادعای تنیسور سوئیسیجرارد پیکه به ادعاهای تنیسور سوئیسی درباره استقبال اندک از جام دیویس که برگزارکننده‌ آن بازیکن بارسلونا است، واکشن طعنه‌آمیزی نشان داد. به گزارش ایلنا، جرارد پیکه، بازیکن پیشین بارسلونای اسپانیا و مالک یک گروه سرمایه‌گذاری  به انتقادهای استن واورینکا تنیسور سوئیسی که از حضور در مسابقات جام دیویس ناراضی بود، پاسخ داد...
ایلنا بارسلونا اسپانیا سرمایه 

  

تیم ملی عربستان بدون مانچینی به ریاض برگشتتیم ملی فوتبال عربستان بدون سرمربی ایتالیایی‌اش از انگلیس به ریاض بازگشت. به گزارش ایلنا، روبرتو مانچینی بلافاصله پس از پایان اردوی تیم ملی فوتبال عربستان در نیوکاسل انگلیس از همراهی کاروان این تیم در بازگشت به ریاض خودداری کرد و راهی کشورش یعنی ایتالیا شد. این خبر را روزنامه الریاض عربستان امروز به نقل از منابع معتبر خبری خود اعلام کرد...
ایلنا عربستان ریاض فوتبال 

  

حسینی: لایحه تشکیل وزارت بازرگانی باید در دستور کار مجلس قرار گیردمعاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه لایحه تشکیل وزارت بازرگانی لاینحل نیست، گفت: دولت تغییر عقیده‌ای در خصوص این لایحه ندارد و انتظار می‌رود روال عادی بررسی آن در مجلس طی شود.
مثلث وزارت بازرگانی ایران خودرو خودرو 

  

خبر خوش برای سهام عدالتی ها | سود سهام عدالت کی واریز می شود؟وزیر اقتصاد گفت: تخصیص سهام عدالت به جاماندگان بعد از تایید هیئت دولت اجرایی خواهد شد.
فردا سهام عدالت سهام سود 

  

فرصت 6 ماهه به روس‌ها برای ارائه نقشه راه‌آهن آستارامعاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: به طرف روس‌ها فشار آورده‌ایم که نهایتا در 6 ماه اقدامات فنی برای پروژه راه‌آهن رشت- آستارا را انجام و پیشنهادات طراحی خود را ارائه دهند، در ایران هم این پیشنهادات به تصویب برسد. بنابراین روس‌ها در بازه زمانی 6 ماهه باید هم براورد قیمتی و هم طراحی را ارائه دهند.
ایلنا راه آهن شهرسازی ماه 

  

رئیس جمهور: باید برای قطعنامه های سازمان ملل ضمانت اجرا وجود داشته باشدرئیس جمهور با بیان اینکه برای قطعنامه های سازمان ملل و قطعنامه‌های زیست محیطی باید ضمانت اجرا وجود داشته باشد، گفت: سازمان‌های بین المللی در حوزه محیط زیست قطعنامه‌هایی داشته‌اند اما کشورهای سلطه گر که فقط به منافعشان فکر می کنند چه قدر به این قطعنامه‌ها توجه کرده اند؟
مثلث رئیس جمهور سازمان ملل بانک 

  

نکونام نگران مهاجم آرژانتینیابهام درباره شروع کار بلانکو با استقلال نکونام پیگیر حضور مهاجم لالیگایی در ایران
خانه فوتبال جواد نکونام کار باشگاه استقلال 

  

شناسایی 120 کودک کار حاشیه شهر تهران/85 درصد کودکان شناسایی شده زباله گرد هستندمدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران گفت: طرح «ارائه خدمات سیار به کودکان محروم حاشیه شهر تهران» با شعار «من هم حق آموزش دارم» از ابتدای سال تا کنون منجر به شناسایی، جذب و ساماندهی 120 کودک شده است.
ایلنا کودکان کار شهرداری تهران 

  

تعیین تکلیف جدید دولت برای افزایش قیمت نان | قیمت نان افزایش می‌یابد؟سخنگوی دولت با اشاره به انتشار شایعاتی مبنی بر افزایش نرخ نان گفت: قیمت‌گذاری نان ملی نیست و دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش نرخ نان ندارد.
مثلث دولت سخنگوی دولت افزایش قیمت 

  

بیش از 880 تن کالای سریع‌الفساد غیرقابل مصرف با ورود دستگاه قضا امحا شدرئیس کل دادگستری استان تهران از صدور بیش از دو هزار فقره قبض از ابتدای سال تاکنون به منظور تعیین تکلیف کالا‌های سریع‌الفساد در انبار‌های سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی خبر داد.
ایلنا تهران 

  

همکاری ایران و عراق برای تأمین سلامت زائران اربعین حسینیوزیر بهداشت کشورمان در گفت‌وگوی تلفنی با صالح الحسناوی - وزیر بهداشت عراق، ضمن قدردانی از همراهی نیروهای بهداشتی و درمانی کشور عراق در خدمت رسانی به زائران اربعین، خواستار ارتقای کیفی خدمات سلامت و تسهیل دسترسی حاضران در مراسم عظیم راهپیمایی اربعین به خدمات سلامت شد.
ایلنا ایران ایران و عراق عراق 

  

لاریجانی قطب مقابل خود را چه گروهی می‌داند؟علی لاریجانی چندوقتی است که از یک کلیدواژه تازه استفاده می‌کند؛ «خالص‌سازی»؛ اما مخاطب او چه گروهی است؟
مثلث علی لاریجانی ایران خودرو خودرو 

  

واکنش وزارت اقتصاد به اظهارات مدیرعامل روزنامه کیهان/ از کسب‌ وکارهای اینترنتی حمایت می‌کنیمرییس مرکز بهبود کسب و کار وزارت اقتصاد گفت: به دنبال راهی هستیم تا شرکت‌های استارتاپی و کسب و کارهای اینترنتی که در ایران برای خارجی‌ها کد نویسی می‌کنند راحت پول خود را دریافت کنند و امکان صادرات خدمات برای این شرکت‌ها آسان شود.
ایلنا اقتصاد روزنامه روزنامه کیهان 

  اخبار داغ
  

افزایش 30 درصدی اختلالات اسکلتی بعد از کرونارئیس انجمن فیزیوتراپی ایران گفت: ایران به سرعت به سمت سالمندی حرکت می کند؛به طوری که در حال حاضر 8 درصد جمعیت کشور سالمند هستند بهروز عطار باشی، مقدم،دبیر علمی سی و چهارمین کنگره فیزیو تراپی بیان داشت: محورهای کنگره امسال اخللات عصبی،اسکلتی و  عضلانی، اختلالات کودکان و آسیب های ورزشی و فیزیوتراپی در سالمندان است...
گسترش ایران برج میلاد سالمندان 

  

نهضت ملی مسکن، گروگان قیمت‌سازی سیمان و فولاد در بورسعضو کمیسیون برنامه و بودجه، ضمن اشاره به برخی قیمت سازی های کاذب و تصنعی در بورس کالا، ورود جدی دولت به این حوزه برای مهار قیمت مواد اولیه و مصالح ساختمانی را ضروری دانست.
تسنیم مسکن قیمت مسکن قیمت ارز 

  

فولاد و سیمان را از بورس خارج کنید تا قفل مسکن باز شودیک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه به مردمی که ریالی حقوق می‌گیرند، مسکن ارزی می‌فروشیم، گفت: تجربه زیادی در خصوص قیمت‌سازی در بورس کالا و در صنایع مختلف از جمله فولاد داریم.
تسنیم فولاد رئیس جمهور بورس کالا 

  

اقتصادنیوز: قیمت سکه امامی در معاملات پشت خطی روز پنجشنبه و جمعه هفته قبل نوسان قابل‌توجهی را ثبت نکرد؛ به نظر می‌رسد معامله‌گران سکه در انتظار سیگنال‌های جدید از بازار دلار و اخبار سیاسی هستند.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

بورس در انتظار ثبت رکورد جدیدکارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به از بین رفتن ریسک‌های سیستماتیک، انتظار رشد شاخص تا محدوده‌های بالاتر و زدن سقف جدید را می توانیم داشته باشیم...
گسترش سرمایه شاخص پتروشیمی 

  

اقتصادنیوز: میانگین ارزش معاملات خرد سهام در هفته اخیر 4.4 درصد کاهش یافت.
اقتصادنیوز سهام 

  

پیش‌بینی قیمت دلار در روز اول مهرقیمت دلار در روزی گذشت به کمتر از 49 هزار تومان رسید و معامله‌گران تلاش بازارساز را برای پایین‌ نگه داشتن قیمت این اسکناس، بالا می‌دانند.
اعتماد قیمت دلار اسکناس 

  

اقتصادنیوز: شهریور 1402 به پایان رسید اما هنوز خبری از ورود خودروهای وارداتی به بازار نیست. دی ماه سال گذشته بود که خبر ورود اولین سری خودروهای وارداتی به مبادی گمرک رسمی کشور اعلام شد، اما با گذشت حدود 9 ماه از انتشار خبر ورود این خودروها هنوز خبری از ورود آنها به بازار نیست.
اقتصادنیوز جدول قیمت خودرو 

  

پیش بینی قیمت خودرو در پاییز 1402 | رکورد افزایش قیمت پژو 207، رانا و سمند شکستقیمت روز محصولات ایران خودرو و سایپا اعلام شد. قیمت خودرو در هفته پایانی شهریورماه صعودی شد. پژو 207، دنا، سمند و رانا در صدر افزایش قیمت طی هفته گذشته هستند که به طور میانگین 5 الی 25 میلیون گران شدند. ساینا، کوییک و شاهین نیز در از خودروهای پرفروش سایپا هستند که طی هفته گذشته افزایش قیمت داشتند...
فردا قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

سقوط قیمت سکه | سیر نزولی قیمت انواع سکه و طلا در آخرین هفته تابستانفعال بازار طلا گفت: قیمت انواع سکه و طلا در آخرین هفته شهریور 1402 سیر نزولی داشت و این روند تا اواسط هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت. فعال بازار طلا گفت: قیمت انواع سکه و طلا در آخرین هفته شهریور 1402 سیر نزولی داشت و این روند تا اواسط هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت...
فردا قیمت کاهش قیمت ها سکه و طلا 

  

بذرپاش: رشد قیمت مسکن در بسیاری از شهرها منفی شد/سیمان و فولاد از بورس خارج شودوزیر راه و شهرسازی از واگذاری زمین ساخت 500 هزار واحد مسکونی روستایی تا پایان سال خبر داد و گفت: خروج عرضه سیمان و فولاد از بورس باعث کاهش قیمت مسکن می شود.
تسنیم مهرداد بذرپاش قیمت افزایش قیمت 

  

اقتصادنیوز: در هفته‌ اخیر روند خروج سرمایه از بورس تهران تداوم داشت و شاهد خروج پول حقیقی در سه روز از چهار روز معاملاتی بودیم.
اقتصادنیوز سرمایه بورس تهران تهران