گسترش   |  اجتماعی  |  

گزینه‌های درمانی پروتزهای دندانی

یک لبخند زیبا برای سلامت، بهداشت، اعتماد به نفس و عزت نفس شما مهم است. دندانپزشک متخصص می‌تواند از طریق مراقبت‌های پیشرفته پروتز، به شما کمک کند تا جذاب‌ترین و طبیعی‌ترین لبخند ممکن را داشته باشید.

گزینه‌های درمانی پروتزهای دندانی

پروتز دندان یا دندان مصنوعی، حوزه‌ای از دندانپزشکی است که بر ترمیم زیبایی و جایگزینی دندان‌ها به شکل و عملکرد مناسب تمرکز دارد.

به عنوان یک عمل جامع دندانپزشکی، بیماران می‌توانند از طیف وسیعی از درمان‌های پروتز دندان استفاده کنند. مراقبت‌های پروتزهای دندانی بر توانبخشی کامل دهان و درمان بسیاری از بیماری‌های دندانی تمرکز دارد، مانند:

TMJ/TMD آسیب‌های تروماتیک به ساختار دهان ناهنجاری‌های مادرزادی یا مادرزادی در دندان‌ها خروپف و اختلالات خواب بازسازی و مراقبت مداوم سرطان دهان

به منظور بازگرداندن لبخند شما، ممکن است درمان‌های پروتزهای زیر را توصیه کنیم:

پل‌های دندانی

ممکن است از بریج برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته، حفظ فرم صورت و کاهش استرس بر روی گاز گرفتن استفاده شود. یک بریج، دندان‌های از دست رفته را با دندان‌های مصنوعی جایگزین می‌کند، بسیار زیبا به نظر می‌رسد و به معنای واقعی کلمه فاصله‌ای را که ممکن است یک یا چند دندان در آن وجود داشته باشد، برطرف می‌کند. بریج شما می‌تواند از طلا، آلیاژها، پرسلن یا ترکیبی از این مواد ساخته شده و برای حمایت به دندان‌های اطراف چسبانده شود.

روکش‌های دندانی

تاج‌ها یک ترمیم هستند که برای بهبود شکل دندان یا تقویت دندان استفاده می‌شود. اکثراً از تاج برای دندانهایی استفاده می‌شود که شکسته، فرسوده یا قسمت‌هایی از بین رفته‌اند و یا در اثر پوسیدگی دندان از بین رفته است. تاج را به عنوان یک "کلاه" محکم شده روی دندان موجود که بخشی از دندان شما را بالای خط لثه می‌پوشاند، تصور کنید. در واقع تاج به سطح خارجی جدید دندان شما تبدیل می‌شود. تاج‌ها می‌توانند از پرسلن، فلز یا هر دو ساخته شوند. روکش‌های چینی اغلب ترجیح داده می‌شوند زیرا شفافیت دندان‌های طبیعی را تقلید می‌کنند و بسیار قوی هستند.

ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت یک دندان مصنوعی ساخته شده از فلز و پرسلن است که دقیقا شبیه دندان طبیعی شما است. این شامل دو قسمت اصلی است:

یکی بدن ایمپلنت تیتانیوم است که جای ریشه از دست رفته را می‌گیرد و قسمت دوم تاج دندان رنگی است که در بالای ایمپلنت سیمان شده است. با ایمپلنت‌های دندانی، می‌توانید با اطمینان لبخند بزنید و بدانید که هیچ کس هرگز به وجود دندان جایگزین مشکوک نخواهد شد.

دندان مصنوعی

پروتزها دندانهای جایگزین با ظاهر طبیعی هستند که توسط دندانپزشک شما ساخته شده و قابل جدا شدن هستند. دو نوع دندان مصنوعی وجود دارد: کامل و جزئی. وقتی همه دندانهای طبیعی برداشته شده‌اند، دندان مصنوعی کامل به بیماران داده می‌شود. پروتزهای جزئی به یک چارچوب فلزی متصل می‌شوند که به دندان‌های طبیعی شما متصل است و برای پر کردن جایی که دندانهای دائمی برداشته شده‌اند استفاده می‌شود.

فیلینگ ها (پرکننده‌ی دندان)

پر کردن اغلب برای ترمیم دندان آسیب دیده، پوسیدگی، ترک یا شکستگی استفاده می‌شود. قسمت پوسیده یا آسیب دیده دندان برداشته می‌شود و با یک پرکن جایگزین می‌شود که می‌تواند از مواد مختلفی مانند طلا، پرسلن، کامپوزیت دندان، سرامیک و پلاستیک تشکیل شده باشد.

درمان بیماری اکلوزال

بیماری اکلوزال ناشی از ناهماهنگی بین دندان‌های قوس بالا و پایین دندان است که به آن مال اکلوژن نیز گفته می‌‎شود. در صورت عدم درمان، بیماری انسدادی ممکن است به دندان‌های شما، استخوان‌ها و لثه‌های نگهدارنده اطراف دندان‌ها، مفاصل گیجگاهی فکی و ماهیچه‌های فک که برای جویدن استفاده می‌کنید آسیب برساند. بسیاری از افراد سایش بیش از حد یا غیر طبیعی دندان را پیری طبیعی یا ساییدگی دندان‌ها می‌دانند، اما درمان پروتز می‌تواند درد و ناراحتی ناشی از بیماری اکلوزال را کاهش دهد.

ونیرها

روکش‌ها پوسته‌های نازک و سفارشی هستند که از مواد رنگ دندان مانند پرسلن ساخته شده‌اند و برای پوشش دادن جلوی دندان شما طراحی شده‌اند. ونیرها از نظر ظاهری طبیعی هستند و برای بیمارانی که می‌خواهند ظاهر و احساس لبخند خود را تغییر دهند گزینه‌ای عالی است.

ایمپلنت دندان چیست؟

اگرچه می‌توان آنها را جدا کرد و در کنار دندان مصنوعی استفاده کرد، اما اکثر ایمپلنت‌های دندانی به صورت جداگانه و جایگزین دندان‌های طبیعی هستند که به طور دائمی روی فک شما قرار گرفته‌اند. شاید نیازی به تغییر دندان‌های اطراف خود نداشته باشید، بزرگترین دلیل اینکه ایمپلنت‌های دندانی جایگزینی مدرن و محبوب برای بریج‌ها هستند.

دکتر متخصص ایمپلنت‌هایی از جنس فلز و پرسلن می‌سازد و رنگ آن را در بالای خط لثه با دندان‌های اطراف شما مطابقت می‌دهد. رویه چینی همچنین از شفافیت طبیعی دندان‌های شما تقلید می‌کند و به خوبی در برابر لکه‌ها مقاومت می کند. ریشه تیتانیوم در زیر لثه‌های شما دوام بیشتری دارد و ایمپلنت را محکم در جای خود نگه می‌دارد.

ایمپلنت دندان چه مزایایی دارد؟

ایمپلنت‌های دندانی درمان موثری برای دندان‌های از دست رفته هستند زیرا مزایای زیبایی و سلامتی مختلفی را به همراه دارند:

بدون سوراخ کردن دندان‌های اطراف، شکاف‌ها را محکم ببندید. طبیعی به نظر برسید دیکشنری خود را بازیابی کنید خطر صدمات لثه را در اثر جویدن غذاهای سفت کاهش دهید از مشکلات گزش دندان‌هایی که به آرامی از جای خود خارج می‌شوند جلوگیری کنید جوانتر به نظر برسید تمیز کردن آسان (مانند دندانهای طبیعی) در لبخند خود اطمینان داشته باشید

ایمپلنت های دندانی چگونه کار می کنند؟

بعد از اینکه او تایید کرد ایمپلنت‌های دندانی برای شما مناسب است، متخصص کاشت ایمپلنت عمل جراحی ایمپلنت را انجام می‌دهد. متخصص یک تیتانیوم را در لثه شما قرار می‌دهد و آن را در حفره خالی استخوان خالی شده توسط دندان از دست رفته شما محکم می‌کند. استخوان فک شما تقریباً 12 هفته طول می‌کشد تا در اطراف پست رشد کرده و بهبود یابد. پس از این بهبودی، متخصص کاشت ایمپلنت تاجی را ایجاد می‌کند که به دندان متصل شده و با دندان‌های طبیعی و گاز گرفتن شما یکپارچه عمل می‌کند.

آیا کاشت ایمپلنت دندان ضرری دارد؟

اکثر مردان و زنان احساس می‌کنند روش کاشت دندان درد کمتری نسبت به کشیدن دندان دارد. به طور کلی، آنها اظهار می‌دارند که این بسیار راحت‌تر از آنچه پیش بینی می‌کردند، بوده است. همچنین، قسمت قرار دادن تاج در روش ایمپلنت نیازی به جراحی و معمولاً بیهوشی ندارد.

ایمپلنت دندان چقدر طول می‌کشد؟

ایمپلنت‌های دندانی تا 98 درصد مواقع با موفقیت جایگزین دندان‌های از دست رفته می‌شوند. با مراقبت مناسب از دهان و بسته به محل فک، ایمپلنت‌های دندانی شما می‌توانند برای همیشه دوام بیاورند. اجتناب از آسیب و عادات ناسالم نیز به حفظ طول عمر آنها کمک می‌کند.

آیا گزینه‌هایی به جز ایمپلنت دندان وجود دارد؟

اگرچه ایمپلنت دندان در بیشتر موارد قوی‌ترین و شبیه به دندان برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است، گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توان در نظر گرفت. سایر گزینه‌ها برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

پل‌های ثابت پل‌های متحرک پروتزهای جزئی دندان مصنوعی کامل پروتزهای مصنوعی باقی مانده

منتظر تعویض چند دندان از دست رفته نباشید. برای مراقبت‌های دندانپزشکی تماس بگیرید یا برای مشاوره وقت آنلاین رزرو کنید.

نویسنده: رپورتاژ

پلاستیک زیبایی سلامت   اخبار برگزیده
  

در دیدار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس چه گذشت؟نائب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دیدار رئیس جمهور با نمایندگان در قالب مجامع استانی عامل ارتقای روابط دولت و مجلس است.
فردا رئیس جمهور استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی 

  

کری خوانی عجیب ستاره نساجی برای هواداران پرسپولیسحسین زامهران هافبک نساجی در آستانه دیدار با پرسپولیس در هفته دوم گفت : قطعا بازی با پرسپولیس یک بازی سخت خواهد بود ولی فکر می‌کنم می‌توانیم از این بازی امتیاز بگیریم
خانه فوتبال ستاره نساجی پرسپولیس 

  

قیمت جدید وانت نیسان دیزل ویژه آبان 1400 اعلام شدسایپا قیمت جدید وانت نیسان دیزل را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت نیسان سایپا 

  

اسراییل: ازسرگیری تمرین حمله هوایی به ایران پس از 2 سال توقفهفته گذشته نیز کانال 12 تلویزیون اسراییل گزارش داد که اسراییل برای حمله احتمالی به ایران 1.5 میلیارد دلار به بودجه نظامی خود افزوده است
۵۵ آنلاین نیروی هوایی ایران سازمان ملل متحد 

  

رستم قاسمی، وزیر راه: تجربیات تلخ مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیموزیر راه و شهرسازی گفت: به هیچ عنوان دولت سیزدهم احداث مسکن در کشور را سیاسی نمی‌کند که به همین منظور تجربیات تلخ مسکن مهر را در طرح اقدام ملی مسکن جبران و اصلاح می‌کنیم
۵۵ آنلاین رستم قاسمی مسکن مهر مسکن 

  

جزئیاتی از استخدام در وزارت بهداشتوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور دستور داد که حداکثر تا 10 آبان ماه سال جاری تمامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید در مراکز پذیرفته شده فعالیت خود را آغاز کنند.
گسترش درمان وزارت بهداشت مجلس شورای اسلامی 

  

ستاره پرسپولیس مشکوک به کرونادلیل غیبت نعمتی در سفر پرسپولیس به اهواز مشخص شد
خانه فوتبال ستاره پرسپولیس خودرو 

  

آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توصیه حقیر این است که باید با تمام کشورهای دنیا با عزّت و اقتدار رابطه داشته باشیم. اینکه با بسیاری از کشورها قهر باشیم صحیح نیست و به ضرر مردم عزیزمان است. شما باید با عقلانیت و تعامل سازنده، حقوق ملت را احقاق کنید...
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی تهران قیمت 

  

واکنش تند ایران به اتهامات رژیم صهیونیستیایرنا/ نماینده جمهوری اسلامی ایران در کمیته سیاسی و استعمار زدایی مجمع عمومی سازمان ملل در پاسخ به تهدیدات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جامعه جهانی و سازمان ملل رژیم صهیونیستی را پاسخگوی اقدامات غیر انسانی خود سازند.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

ریزش قیمت دلار 29عصر پنجشنبه مهر 1400قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز پنجشنبه 29 مهر 1400 در صرافی‌های بانکی به 26 هزار و 690 تومان رسید.
فردا قیمت دلار دلار آمریکا 

  

آخرین خبر از جاماندگان سهام عدالترئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ارسال نامه به رئیس‌جمهور درباره جاماندگان سهام عدالت خبر داد و گفت: این نامه به وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است.
اقتصادنیوز سازمان برنامه و بودجه سهام عدالت سهام 

  

تحلیلی جذاب از عملکرد بورس در هفته آخر مهر +‌ فیلمدر هفته گذشته، بورس تهران چه عملکردی به جا گذاشت؟ بهترین بازدهی از آن چه نمادهایی شد؟ روند معاملاتی در هفته گذشته چگونه بود؟
گسترش بورس تهران تهران اقتصاد 

  

بورس فک پلمپ شدمدیر روابط عمومی بورس تهران اعلام کرد: درب پارکینگ ساختمان بورس فک پلمب شد و معاملات بورس اوراق بهادار تهران روز شنبه طبق روال عادی انجام می شود.
نامه نیوز بورس تهران روابط عمومی تهران 

  

رونمایی از تیم فرهاد، مدل 1400 | ترکیب استقلال در فصل جدیداستقلال امروز در نخستین دیدار خود از بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر، به مصاف هوادار می رود تا از تیم جدید فرهاد مجیدی رسما رونمایی شود.
خانه فوتبال بازار خودرو بازی فرهاد مجیدی 

  

کدام استان‌ها با روند افزایشی کرونا مواجه هستند؟معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه روند افزایشی مختصری در موارد بروز کرونا در چهار استان دیده شده، گفت: البته این روند افزایشی مختصر به معنای پیک ششم کرونا نیست.
۵۵ آنلاین درمان وزارت بهداشت 

  اخبار داغ
  

قیمت خودروهای میلیاردی بازارآخرین قیمت انواع خودروهای وارداتی را در این گزارش مشاهده کنید.
فردا قیمت خودرو تویوتا 

  

عوارض های دائمی بیماری کرونا را درمان کنیدکرونا علاوه بر بویایی و چشایی، دیگر حواس انسان را هم درگیر می کنند که گاهی موقت و گاهی به طور دائم می تواند این حواس را تحت تأثیر قرار دهد.
گسترش درمان ویروس بیمارستان 

  

برگشت بویایی بیماران کرونایی با این روشیافته های تحقیقی جدید نشان می‌دهد، افراد با بویدن روغن‌های ضروری(روغن‌های ضروری یا اساسی، عصاره غلیظی از گیاهان هسـتند که در روغن تقطیر می‌شوند) بعد از ابتلا به کووید 19حس بویایی و چشایی خود را به دست می‌آورند به ویژه اگر زیر 40 سال سن داشته باشند...
گسترش سازمان بهداشت جهانی آموزش ویروس 

  

دو پیشنهاد از سوی رییس سازمان بورس به وزیر نفتدر نامه‌ای از وزیر نفت خواسته شده است که «موضوعاتی از قبیل قیر به دستگاه های اجرایی ( موضوع بند ز) تبصره (1) ماده واحده قانون بودجه سال 1400 کل کشور در صورت لزوم با تنظیم قرارداد مشخص و با رعایت صرفه و صلاح سهامداران شرکت های ذی ربط ( از جمله شرکت های پالایش نفت) به شرکت های مزبور محول شود.
اقتصادنیوز نفت قانون بودجه 

  

عرضه دلار افزایش یافت /قیمت سکه بر مدار صعودهمراه با رشد قیمت دلار، عرضه آن در بازار متشکل افزایش یافت، قیمت سکه امامی بالای 11 میلیون و 900 هزار تومان قرار گرفت و قیمت درهم از مرز 7 هزار و 500 تومان گذشت.
اقتصادنیوز دلار قیمت 

  

برنامه دولت برای بازار خودرو/منتظر کاهش قیمت خودرو باشیدوزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه قیمت خودرو به تدریج تا پایان سال کاهش خواهد یافت، گفت: قیمت‌های کنونی بازار خودرو غیر منطقی است و باید کاهش یابد.
فردا دولت بازار خودرو ایران خودرو 

  

افزایش قیمت دلار در اول هفتهنرخ دلار امروز به 27 هزار و 564 تومان رسید که در مقایسه با روز گذشته افزایش 0.54 درصدی را تجربه کرده است.
فردا قیمت دلار ماه 

  

ارزش روز سبد بورسی سهام عدالت یک آبان 1400اقتصادنیوز: ارزش روز سبد بورسی سهام عدالت روند کاهشی یافت.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام 

  

خبرخوش وزیرصمت درباره قیمت خودرواقتصادنیوز :‌فاطمی امین گفت: قیمت‌های کنونی بازار خودرو غیر منطقی است و قیمت خودرو به تدریج تا پایان سال کاهش می‌یابد.
اقتصادنیوز قیمت خودرو بازار خودرو 

  

حمله خرس‌های بورس به تالار سعادت آباداقتصادنیوز : در روز شنبه شاخص کل سقوط سنگین 28 هزار واحدی را ثبت کرد.
اقتصادنیوز شاخص 

  

خروج 72 هزار میلیارد تومان پول از بورس‌یک کارشناس بازار سرمایه با بررسی وضعیت بازدهی این بازار اظهار کرد: شاخص کل به تنهایی نماگر قابل اتکایی برای نشان دادن وضعیت طبیعی در بازار نیست.
گسترش پول گاز سرمایه 

  

پیش بینی یک کارشناس از مسیر حرکت شاخص بورساقتصادنیوز :‌یک کارشناس بازار سرمایه با بررسی وضعیت بازدهی این بازار اظهار کرد: شاخص کل به تنهایی نماگر قابل اتکایی برای نشان دادن وضعیت طبیعی در بازار نیست.
اقتصادنیوز شاخص سرمایه 

  

کرونا چند نفر را در کشور بیکار کرد؟اقتصادنیوز :‌گسترش کرونا در کشور نه تنها به صاحبان بسیاری از مشاغل لطمه زد و کسب و کارهای خدماتی را با وقفه روبرو کرد بلکه به بیکاری و از بین رفتن کسب و کار بیش‌ از 900 هزار کارگر در کشور انجامید.
اقتصادنیوز بیکاری کارگر کار 

  

مردم را به واکسیناسیون ترغیب کنید/در موج جدید کرونا غافلگیر نشویمسلامت نیوز: رئیس جمهور نباید اجازه دهیم موج احتمالی جدید بیماری مانند موج پنجم کشور را غافلگیر کند، گفت: باید از تکرار مشکلات کشور در مواجهه با موج پنجم کرونا جلوگیری شود...
سلامت‌نیوز وزارت بهداشت واکسیناسیون سلامت 

  

سونامی مشکلات حرکتی در دوران پساکروناسلامت نیوز: کرونا که آمد باشگاه ها هم تعطیل شد. همان کافی بود که آمار چاقی و مشکلات ناشی از آن نیز افزایش پیدا کند. پزشکان بر این باورند که در دوران پساکرونا با موج زیادی از بیماری های دیابت و فشار خون که عدم فعالیت و چاقی می تواند عاملی برای آن باشد، روبه رو خواهیم شد...
سلامت‌نیوز سونامی مدرسه ورزش در مدارس