ایلنا   |  اقتصادی  |  

مجمع عمومی نفت پاسارگاد با توزیع 1550 ریال سود به ازای هر سهم برگزار شد/ ثبت رکورد افزایش 29 درصدی فروش در نفت پاسارگاد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت نفت پاسارگاد روز پنجشنبه مورخ 24 تیر ماه 1400 در محل مجموعه فرهنگی ورزشی سالن تلاش و با رعایت کامل پروتکل‌‌های بهداشتی با موفقیت برگزارشد و این شرکت به ازای هر سهم مبلغ 1550ریال سود توزیع کرد.

مجمع عمومی نفت پاسارگاد با توزیع 1550 ریال سود به ازای هر سهم برگزار شد/ ثبت رکورد افزایش 29 درصدی فروش در نفت پاسارگاد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت نفت پاسارگاد روز پنجشنبه مورخ 24 تیر ماه 1400 در محل مجموعه فرهنگی ورزشی سالن تلاش و با رعایت کامل پروتکل‌‌های بهداشتی با موفقیت برگزارشد و این شرکت به ازای هر سهم مبلغ 1550ریال سود توزیع کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت نفت پاسارگاد ، بزرگترین تولید کننده قیر خاورمیانه در سال 99 علیرغم وجود تنگناهایی از جمله نوسانات قیمت خوراک، کاهش قیمت نفت، پاندمی کرونا و ...  توانست عملکرد خوبی را به نمایش بگذارد و با ثبت رکورد افزایش 29 درصدی در فروش، رشد 80 درصد سود تلفیقی و رشد 16 درصدی در سود خالص را رقم بزند. در همین ابتدا باید تاکید کرد که افزایش فروش، سود تلفیقی و سود خالص در سال 1399 میسر نبود جز با مساعی مجدانه و تحول آفرین مدیر عامل و هیئت مدیره جدید نفت پاسارگاد و تلاش کارکنان ستادی و صف این شرکت.

جمع فروش نفت پاسارگاد در خرداد 1400 به عدد 427 میلیارد تومان رسید که در مقایسه با 216 میلیارد تومان خرداد 1399، رشد تقریبا دو برابری را نشان می دهد. از جمع فروش خرداد 1400 نفت پاسارگاد، سهم فروش داخلی 129 میلیارد تومان و سهم فروش صادراتی هم 297 میلیارد تومان بود.

همچنین در ادامه روند رو به رشد این شرکت، جمع فروش نفت پاسارگاد در سه ماهه اول 1400 بالغ بر یک هزار و 644 میلیارد تومان شد که در مقایسه با رقم 474 میلیارد تومان مدت زمان مشابه سال گذشته،تقریبا 3.5 برابر رشد را نشان می دهد.

شایان ذکر است که فروش کل نفت پاسارگاد در سال 1399 به چهار هزار و 920 میلیارد تومان رسید که در مقایسه با رقم سه هزار و 801 میلیارد تومانی سال 1398،  29.3 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

سود خالص تلفیقی نفت پاسارگاد در سال 1399 به 410 میلیارد تومان رسید که در مقایسه با سود تلفیقی 228 میلیارد تومانی سال 1398 به میزان 80 درصد رشد داشته است.

همچنین سود خالص شرکت اصلی نفت پاسارگاد در سال 1399 به 294 میلیارد تومان رسید که در مقایسه با  سود خالص 253 میلیارد تومانی سال 1398، 16 درصد رشد نشان می دهد.

با توجه به شرایط خاص ابتدای سال99 در دوران پاندمی کرونا روی کار آمدن مدیریت جدید و هیئت مدیره  نفت پاسارگاد و رویکردهای تازه موجب تحقق این فروش گردیده است.

نفت پاسارگاد در سال 1399، یک میلیون و 124 هزار تن قیر در گریدهای مختلف تولید کرده که 302 هزار تن آن مقدار فروش داخلی و 821 هزار تن هم مقدار فروش صادراتی بوده است.

ارزش واقعی هر سهم نفت پاسارگاد با نماد شپاس نیز در سال 1399، رقم 1228 ریال رسید و در سال 1398 به میزان 1056 ریال بوده است.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که با روی کارآمدن "حسین نیکخواه" مدیر عامل جدید  و هیئت مدیره نفت پاسارگاد، در فروش و ارزآوری این شرکت، یک جهش اساسی اتفاق افتاد و آمارهای منتشر شده در کدال همگی مهر تاییدی است بر عملکرد موثر و غیر قابل انکار در این شرکت بوده است.

انتهای پیام/

روابط عمومی نفت قیمت نفت   اخبار برگزیده
  

اخبار پرسپولیس: خبر خوشحال کننده از اردوگاه سرخ ها + جزئیاتتیم فوتبال پرسپولیس در حالی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود که رادوشوویچ، دروازه بان پرسپولیس خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس اصفهان فوتبال 

  

ذوالنوری: «روحانی»تنها فردی است که مانع لغو تحریم‌ها بودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:موضع التماس و سازش بود که باعث عدم لغو تحریم ها شد بنابراین دولت آینده حق ندارد این مسیر را ادامه دهد و باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت برای مذاکرات ورود کند.
فردا انتخابات ریاست جمهوری سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شودرییس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
۵۵ آنلاین حسن روحانی استان خوزستان وزارت نیرو 

  

شرایط تهران وخیم است/ عقب افتادگی 14 روزه واکسیناسیون باید جبران شود/ پاسخ به ادعای بی‌تاثیر بودن ماسک در برابر دلتا/ احتمال ابتلای 30 درصد واکسینه شده‌ها به کرونافرمانده قرارگاه ستاد کرونای استان تهران گفت: امکان دارد 30 درصد افرادی که واکسینه شدند، به بیماری مبتلا شوند، بنابراین به افرادی که در اماکن پرخطر تردد دارند، توصیه می‌شود از دو ماسک استفاده کنند.
ایلنا تهران دانشگاه تهران واکسیناسیون 

  

ده سال پیش خشکی هورالعظیم را پیش‌بینی کردیم/ چگونه پراب‌ترین استان ایران خشکید؟!محمدرضا فرطوسی می‌گوید: مستند «ایران، جنوب غربی» در آن سال‌ها کمتر دیده شد، زیرا ما در فیلم چند موضوع را مطرح می‌کنیم مثلا اشاره می‌کنیم بحران گرد و غباری که خوزستان را گرفته بود منشاء آن خشک شدن هورالعظیم است درحالیکه در آن زمان به این‌ها می‌گفتند ریزگردهای عربی و معتقد بودند که از کربلا و عراق می‌آید.
ایلنا ایران تهران شیراز 

  

دفاع اصولگرایان از بیت کوین/ به این روش،تحریم ها را دور می زنیمسایت اصولگرای مشرق نوشت: تحریم های ظالمانه ایالات متحده آمریکا ایران را در شرایطی قرار داده است که امکان تبادلات مالی را برای اشخاص، نهادها و شرکت های مرتبط با جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان سخت و پیچیده کرده است.
اقتصادنیوز اصولگرایان بیت کوین ایران 

  

عرضه 3 خودرو از سوی سایپا / جانشین خودرو تیبا مشخص شدامسال برای بازار خودروهای داخلی سال بهتری نسبت به دو سال گذشته خواهد بود و ایران خودرو و سایپا محصولات جدید خود را به بازار می فرستند.
خودروتک ایران خودرو خودرو سایپا 

  

خیلی فوری : قرار شد آب در این مناطق تهران جیره‌ بندی شود ؟مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: جیره بندی آب در تهران بستگی به میزان مصرف ساکنان این منطقه دارد.
مستقل‌آنلاین درمان تهران موفقیت 

  

رهبر انقلاب درباره خوزستان چه گفته بودند؟نگاهی به تاکیدات چندباره رهبر انقلاب به مسئولان اجرایی درخصوص مشکلات و نیازهای خوزستان که در چند مقطع در 25 سال اخیر مطرح شده، این سوال را پیش می‌آورد که چه کسانی با بی‌توجهی به این تذکرات، مسبب وضعیت امروز این استان شده‌اند؟
مثلث رهبر انقلاب استان خوزستان اهواز 

  

احتمال بازگشایی سفارتخانه‌های ایران و عربستان در آینده نزدیکیک منبع آگاه با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف سیدابراهیم رئیسی پیش از نیمه مرداد گفت: ایران از عربستان برای حضور در این مراسم دعوت کرده است و به نظر می‌رسد سعودی‌ها هم نظر موافق خود را اعلام کرده باشند.
نامه نیوز ایران ایران و عربستان نوید محمدزاده 

  

اگر آقایان مخالفت نمی‌کردند تحریم‌ها برداشته شده بودرئیس جمهوری در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی نفت گغت: اگر قانون مجلس نبود تحریم ها قبل از عید برداشته شده بود. قانون مجلس اجازه نداد تحریم‌ها را برداریم.
مستقل‌آنلاین سازمان تامین اجتماعی دولت یازدهم نفت 

  

شرایط جدید تبدیل حواله های ایران خودرو منتشر شدشرایط طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات مرداد 1400 اعلام شد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

تنش ها بین ایران و عربستان سعودی | ایران بر اساس مواضع ضد امپریالیستی خود قصد دارد امریکا را از خاورمیانه اخراج کندبسیاری در ایالات متحده معتقدند که به دلیل در اختیار داشتن نفت و گاز شیل، برای واشنگتن اهمیتی ندارد که چه اتفاقی در خلیج فارس می افتد. اما این یک خیال خام است. ایالات متحده به یک بازار جهانی انرژی قابل اعتماد نیاز دارد. این امنیت نیز به نوبه خود به ثبات در منطقه خلیج فارس بستگی دارد. من اعتقاد ندارم که ایالات متحده به زودی منطقه خلیج فارس را به طور کامل رها کند.
۵۵ آنلاین سهام ایران انقلاب اسلامی ایران 

  

چه کسی جایگزین ظریف در برجام می شود؟در تهران حرف های مختلفی در این رابطه شنیده می شود در حالی که به نظر می رسد در پایتخت های غربی و امریکا نیز موضع واحدی نسبت به مذاکرات وجود ندارد. تا به این لحظه کسی دقیق نمی داند موضع نهایی امریکایی ها و اروپایی ها برای احیای برجام چیست و آیا واقعا به آنچه در تهران، وزارت امور خارجه درباره آخرین روند گفت وگوهای احیای برجام در وین به مجلس گزارش داده است، پایبند خواهند ماند یا خیر.
مثلث سید محمد خاتمی تهران پایتخت 

  

انگلیس هشدار داد: مهلت مذاکرات وین نامحدود و ابدی نیستوزیر امور خارجه انگلیس تصریح کرد که دولت لندن همسو با موضع ایالات متحده آمریکا از ایران می‌خواهد که به میز مذاکره برگردد تا اطمینان حاصل شود که «می‌توانیم درباره بازگشت به برجام به نتیجه برسیم.»
اقتصادنیوز انگلیس وین دولت