مهر   |  سلامت  |  

کسب رتبه اول کشوری اردبیل در استقرار و ارسال نسخ الکترونیکی

وحید سید خلیل‌اللهی با حضور در دفتر خبرگزاری مهر استان اردبیل و گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه نسخه پیچی الکترونیکی در بین طرف‌های بخش خصوصی به صورت صد در صد عملیاتی شده است، اظهار کرد: استقرار این امکان جدید در مراکز درمانی دولتی به صورت جدی در دستور کار است و اوایل سال آینده این امکان در بخش دانشگاه علوم پزشکی نیز فراهم خواهد شد. وی با بیان اینکه استان اردبیل در بین…

کسب رتبه اول کشوری اردبیل در استقرار و ارسال نسخ الکترونیکی

وحید سید خلیل‌اللهی با حضور در دفتر خبرگزاری مهر استان اردبیل و گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه نسخه پیچی الکترونیکی در بین طرف‌های بخش خصوصی به صورت صد در صد عملیاتی شده است، اظهار کرد: استقرار این امکان جدید در مراکز درمانی دولتی به صورت جدی در دستور کار است و اوایل سال آینده این امکان در بخش دانشگاه علوم پزشکی نیز فراهم خواهد شد.

وی با بیان اینکه استان اردبیل در بین استان‌های کشور موفق به کسب رتبه اول به خاطر استقرار و ارسال نسخ الکترونیکی شد، افزود: البته در ارزیابی‌های گذشته نیز با فاصله خیلی اندک از استان‌های دیگر در مقام‌های دوم و سوم قرار داشتیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل از تجویز کاملاً الکترونیکی 80 درصد نسخ از سوی 320 پزشک بخش خصوصی طرف قرارداد در استان اردبیل خبر داد و از همکاری صمیمانه پزشکان و مؤسسات تشخیصی درمانی استان قدردانی کرد.

کد ملی و کد رهگیری نسخه الکترونیکی برای نسخه پیچی در داروخانه‌ها الزامی است

سیدخلیل اللهی بعد از حذف کامل دفترچه‌های درمانی، کارت ملی را جایگزین دریافت خدمات درمانی از سوی بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت معرفی کرد و گفت: بیماران به هنگام مراجعه به پزشک و معاینه در مرحله تجویز دارو، آزمایش و رادیولوژی کد رهگیری نسخه الکترونیکی را به صورت پیامک به شماره همراه سرپرست خانواده دریافت خواهند کرد، ضمناً همین کد نیز از سوی پزشک به بیمار قابل تحویل است.

اختصاص شماره تماس 1666 برای پاسخگویی به سوالات

سیدخلیل اللهی جلوگیری از سوءاستفاده از دفترچه‌های بیمه درمانی از سوی اشخاص غیر صاحب دفترچه را از مزایای این طرح عنوان کرد و افزود: به هنگام تجویز هر گونه نسخه بلافاصله سرپرست خانواده در جریان استفاده از دفترچه قرار می‌گیرد و می‌تواند در صورت عدم مراجعه افراد تحت تکفل به پزشک و مراکز درمانی موضوع را از طریق ادارات بیمه سلامت و یا تماس با شماره 1666 پیگیری کنند.

وی ادامه داد: نسخه الکترونیک به محض تجویز توسط پزشک معالج به صورت الکترونیکی در تمامی داروخانه‌ها و مؤسسات پاراکلینیک قابل دسترسی بوده و بیمار با ارائه کدملی و کد رهگیری می‌تواند خدمات خود را از مراکز طرف قرارداد دریافت کند.

2 گروه فعلاً از طرح نسخه پیچی الکترونیکی مستثنی هستند

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: صندوق بیمه روستایی و بیمه شدگان نظام ارجاع یک فعلاً مستثنی بوده و کماکان همچون روال قبلی از دفترچه درمانی استفاده خواهند کرد.

سیدخلیل اللهی مشارکت طرف‌های قرارداد بخش خصوصی را در پیاده سازی این طرح بسیار مناسب ارزیابی کرد و افزود: سازمان بیمه سلامت نیز برای تشویق این بخش پرداخت هزینه‌های سهم بیمه را برای پزشکان و مراکز درمانی بخش خصوصی به روز انجام می‌دهد.

پرداخت 57 میلیارد تومان در کمتر از 45 روز به مراکز درمانی

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل ادامه داد: 57 میلیارد تومان از 15 دی ماه تا کنون برای پرداخت هزینه‌های تعهد بیمه سلامت در استان اردبیل تأمین اعتبار و تخصیص داده شده است که این میزان پرداختی در مقایسه با سال‌های قبل کم نظیر است که نشان دهنده توجه ویژه مسئولین به بخش سلامت است.

سیدخلیل اللهی در بخش دیگری از سخنان خود به تداوم صدور دفترچه رایگان بیمه سلامت برای افراد فاقد بیمه پایه و نیز کسانی که اعتبار دفترچه درمانی سلامت آنان به اتمام رسیده خبر داد و گفت: با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا اجرای آزمون وسع برای صدور دفترچه درمانی متوقف شده است و افراد تا اطلاع ثانوی می‌توانند دفترچه درمانی سلامت را دریافت کنند.

وی از پرداخت هزینه‌های درمان سرپایی دی ماه امسال به بخش خصوصی خبر داد و گفت: هزینه‌های بستری بیماران در بخش خصوصی نیز تا آخر آبان ماه پرداخت شده و برای پرداخت مطالبات بخش دولتی نیز تا پایان سال ابراز امیدواری کرد.

مردم قبل از نیاز به دفترچه درمانی آن را تهیه کنند

وی ادامه داد: متأسفانه بعضاً شاهد مراجعه بیمارانی هستیم که تهیه دفترچه درمانی را جدی نگرفته و بعد از بستری در بیمارستان و مراکز درمانی اقدام می‌کنند که خواهش می‌کنیم دفترچه درمانی را قبل از نیاز تهیه کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل به آمار بیماران کرونایی تحت پوشش این بیمه نیز اشاره کرد و گفت: از اول سال تاکنون برای درمان هفت هزار و 200 بستری شده کرونایی در استان اردبیل 32 میلیارد تومان هزینه شده است.

هزینه درمان هر بیمار کرونایی 7 میلیون و 600 هزار تومان

سیدخلیل اللهی میانگین هزینه یک بار بستری بیماران کرونایی را در حال حاضر هفت میلیون و 600 هزار تومان بیان کرد و گفت: این رقم از ابتدای سال از یک میلیون و 900 هزار تومان به هفت میلیون و 600 هزار تومان در دیماه امسال افزایش پیدا کرده است که اگر این افراد فاقد دفترچه درمانی بودند مشکلات عدیده ای متوجه خانواده‌ها و بیماران می‌شد که به همین خاطر توصیه می‌کنیم از فرصت استفاده کرده و دفترچه بیمه درمانی تهیه و یا تمدید کنند.

استان اردبیل درمان داروخانه   اخبار برگزیده
  

آخرین بررسی ها درباره پالرمو و CFT از زبان محسن رضاییدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از پایان کار کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پالرمو و CFT خبر داد و گفت: پیشنهادات کمیسیون برای طرح در صحن مجمع تشخیص آماده شد.
فردا گروه ویژه اقدام مالی دولت محسن رضایی 

  

سود بانک‌های آمریکا 36.5 درصد کاهش یافتبانک‌های امریکا مقادیر عظیمی را برای پشتیبانی در برابر ضرر و زیان‌های احتمالی طی بحران کرونا کنار گذاشته بودند که باعث کاهش 36.5درصدی سوددهی آنها در 2020 شد، کاهش نرخ بهره هم بر سود این بانک‌ها تأثیر گذاشته است.
گسترش سود بانک مرکزی بانک 

  

کاهش قیمت نفت در پی افزایش ذخیره‌سازی‌های آمریکاقیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 و 6 دقیقه امروز (چهارشنبه، ششم اسفندماه) با 38 سنت کاهش به 64 دلار و 99 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با 55 سنت کاهش به 61 دلار و 12 سنت برای هر بشکه رسید.
ایلنا قیمت قیمت نفت نفت 

  

تکذیب تغییر دبیرکل و مسئولین واحدها در حزب جمهوریتبا توجه به انتشار برخی خبرهای کذب در تعدادی از رسانه های مغرض، درباره تغییر دبیرکل و مسئولین برخی واحدهای حزب جمهوریت، پایگاه رسمی اطلاع رسانی این حزب، اطلاعیه ای را صادر کرد.
مستقل‌آنلاین کمیسیون ماده 10 احزاب قانون رسانه 

  

شهر‌های ممنوعه اعلام شدن | ورود به استان‌های شمالی و 8 شهر دیگر ممنوع استرئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا جزئیات ممنوعیت ورود خودروهای شخصی به شهرهای ممنوعه را تشریح کرد.
۵۵ آنلاین استان خوزستان هواشناسی خودرو 

  

آماده‌باش پلیس از 20 اسفند تا 19 فروردین 1400/ منتظر تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برای ایام نوروز هستیمفرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس بیشترین سهم را در پیشگیری از ویروس کرونا داشته است، گفت: پلیس از 20 اسفند تا 19 فرودین آماده باش هستم؛ ما آماده ارائه خدمات به مردم هستیم و باید دید ستاد ملی مقابله با کرونا چه تصمیمی برای عید خواهد گرفت.
ایلنا پلیس ساخت و ساز استان خوزستان 

  

کنایه های تند روحانی به مجلس: حق نداریم با اعضاب مردم بازی کنیم/ هیچ قوه‌ای نمی تواند در کار قوه مجریه دخالت کندرئیس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ قوه ای نمی‌تواند در امر قوای دیگر دخالت کند، گفت: اصل 113 کامل روشن و از بدیهیات است واضحات تفسیر ندارد کاملا روشن است که رییس جمهور مسئول اجرای قانون است نه ناظر.
اقتصادنیوز بازی کار قانون 

  

گروهی از نمایندگان جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به رئیس جمهور این کشور، خواستار تجدید نظر در لغو احتمالی تحریم‌های ایران شدند.
نامه نیوز جمهوری خواه سهام عدالت سهام 

  

توییت قالیباف: اتحاد مردم، قفل تحریم را خواهدشکسترییس مجلس در توییتی نوشت: قفل تحریم‌ها هم با اتحاد مردم ایران شکسته خواهد شد.
مملکت‌آنلاین ایران مجلس شورای اسلامی قانون 

  

آمار کرونای انگلیسی در این شهر ایران شدت گرفت + جزئیاتآمار کرونای انگلیسی در هرمزگانی به 9 تن رسید سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت :
مستقل‌آنلاین ایران مصاحبه خبرنگار 

  

عادل فردوسی پور- علی کریمی؛ پای چه کسی در میان است؟بعد از آنکه حسین شریعتمداری، علی کریمی را به‌دلیل بستن مچ‌بند سبز، شایسته احراز صلاحیت ندانست، جریانی همسو با این تفکرات، با مطرح‌کردن مسائلی غیرواقع، سعی در برهم‌زدن شرایط به ضرر کریمی کردند.
خانه فوتبال علی کریمی فدراسیون فوتبال ازدواج 

  

کاهش قیمت خودرو با اهرم دلار / افت یک تا 4 میلیون تومانیپس از یک روند افزایشی تقریبا 10 روزه اما آرام، قیمت خودرو از یکی دو روز پیش روند کاهشی را در پیش گرفت.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت ارز قیمت 

  

پنتاگون: دفاع موشکی ما بر کره شمالی متمرکز است نه چین، روسیه و ایرانمعاون رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده گفت: توانایی دفاع موشکی آمریکا به وضوح بر کره شمالی متمرکز است، نه چین، روسیه و ایران و باید برای مقابله با تهدیدات این کشور به پیشرفت خود ادامه دهیم.
مثلث صدا و سیما کره شمالی ماه 

  

فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس / 2 مثال از میزان مالیات خودرو لوکسدر جریان بررسی لایحه بودجه 1400 در مجلس شورای اسلامی، دریافت مالیات از خودروهای لوکس برای سال آینده تصویب شد. همچنین در این مصوبه فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس نیز آمده است. با این مصوبه همچنین ملاک لوکس بودن خودرو که آن را مشمول دریافت مالیات می کند نیز مشخص شد.
خودروتک مالیات خودرو لایحه بودجه 

  

جدی گرفتن صادرات یک واجب سیاسی استنماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: بازرگانی باید صادرات محور باشد و باید با برنامه‌ریزی بازار صادرات را جدی بگیریم چراکه این یک واجب سیاسی است.
۵۵ آنلاین صادرات غیرنفتی استان مرکزی تولید 

  اخبار داغ
  

آماده باش بیمارستان ها برای موج چهارم کرونا/ 3 نقطه کرونایی در شهرها / ویروس انگلیسی در این 7 استان شناسایی شداقتصادنیوز : معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: با توجه به افزایش قدرت سرایت ویروس جهش یافته ما نگران هستیم که به یکباره حجم زیادی وارد بیمارستان‌ها شوند و آن وقت است که ما دچار مشکل خواهیم شد. در راستا دو سناریو را پیش روی خود ترسیم می‌کنیم
اقتصادنیوز بیمارستان ویروس وزارت بهداشت 

  

منتظر شکل جدید واکسن کرونا باشیداقتصادنیوز : به گفته محققان واکسن کرونا در آینده‌ای نزدیک به شکل اسپری و قرص قابل استفاده خواهد بود.
اقتصادنیوز 

  

ریزش بورس های غربیبیشتر شاخص های مهم بورسی اروپا و آمریکا ریزش کردند.
۵۵ آنلاین بورس های آسیایی بورس نیویورک بورس لندن 

  

کرونا در کاهش میزان مشارکت در سال 1400 تاثیرگذار خواهد بود/ انتخابات پیش رو به شکل سال 98 خواهد بودیک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: اگر انتخابات مانند گذشته باشد و مردم بروند در صف، رای بدهند قطعا علتی خواهد بود که مشارکت پایین بیاید.
برنا 

  

آیا سران قوا تاکنون واکسن کرونا را زده‌اند؟ + فیلمعلیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که تاکنون به هیچ یک از سران قوا واکسن کرونا تزریق نشده است.
گسترش 

  

اسرائیل اهدای واکسن کرونا را متوقف کردیک روز پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر تصمیم اسرائیل برای ارسال «داوطلبانه» واکسن کووید-19 به کشورهای خارجی، بنی گانتس، وزیر دفاع کابینه ائتلافی بینامین نتانیاهو اعلام کرد اجرای این برنامه پیشاپیش متوقف شده است.
اقتصادنیوز 

  

نتیجه اولین برآورد از اثر واکسن کرونا در اسرائیلنتایج حاصل از اولین تحقیق بزرگ و مستقل دربارۀ تزریق واکسن فایزر در دنیای واقعی (و نه آزمایشگاهی) حاکی از آن است که تزریق واکسن تولید شرکت فایزر‌-بیون‌تک برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا بسیار موثر بوده است.
اقتصادنیوز ویروس تولید 

  

جابجایی بیماران مبتلا به کرونا در اهواز با اتوبوس (فیلم)درپی افزایش مبتلایان به ویروس کویید‌19 جهش یافته در اهواز، بیماران‌ با اتوبوس بین بیمارستان‌های این شهر جابجا می‌شوند‌./ عصرجنوب
گسترش اهواز اتوبوس ویروس 

  

ویولن‌نوازی پزشک تونسی برای بیماران کرونایی (فیلم)ویولن‌نوازی پزشک تونسی برای بیماران کرونایی را در فیلم زیر ببینید.
گسترش پزشک