برای حل مشکلات کشور باید اولویت‌بندی درستی وجود داشته باشد

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به کمبود بودجه‌های پژوهشی گفت: اینکه بودجه پژوهشی کم شده درست است اما محدودیت‌های منابع کشور نیز مشخص است بنابراین اولویت‌بندی‌ها باید کار شود؛ تاکنون ندیدم که هیچ وزیری بگوید بودجه کافی بوده است؛ هر چقدر که پول و بودجه بیشتر باشد می‌توان هزینه کرد. اما چون محدودیت‌ها در راستای شرایط تحریم وجود دارد، به طبع آن دولت…

برای حل مشکلات کشور باید اولویت‌بندی درستی وجود داشته باشد

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به کمبود بودجه‌های پژوهشی گفت: اینکه بودجه پژوهشی کم شده درست است اما محدودیت‌های منابع کشور نیز مشخص است بنابراین اولویت‌بندی‌ها باید کار شود؛ تاکنون ندیدم که هیچ وزیری بگوید بودجه کافی بوده است؛ هر چقدر که پول و بودجه بیشتر باشد می‌توان هزینه کرد. اما چون محدودیت‌ها در راستای شرایط تحریم وجود دارد، به طبع آن دولت نیز مشکلاتی دارد به همین دلیل باید ابتدا مسائل اولویت‌بندی شود تا بر اساس آن کار پژوهشی انجام گیرد.

نخبه‌ای که به دلیل بحران از کشور می‌رود باید روی نخبه بودن وی تجدید نظر شود چراکه نخبه کسی است که بتواند به مشکلات کشور رسیدگی کند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دلیل محدودیت‌هایی که در منابع وجود دارد، نمایندگان در کمیسیون آموزش مجلس به دنبال این هستند تا با جا به جایی منابع مشکلات را حل کنند اما واقعیت این است که باید اولویت‌ها مشخص شود و بگویند که برای کار پژوهشی چقدر پول نیاز است و اگر بودجه اختصاص نیابد پروژه زمین می‌ماند بنابراین باید بررسی‌ها صورت گیرد و اسناد و مدارکی ارائه داد تا بودجه به درستی تخصیص داده شود.

هر چقدر اعتبارات بیشتر باشد کار پژوهشی بیشتری انجام می شود

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نبودن و کمبود اعتبارات برای کشور زیان‌آور است تصریح کرد: باید 40 سال بعد از انقلاب بر روی مسائل بیشتر کار می‌کردیم و توافق می‌کردیم که کدام مسائل بیشتر به پول نیاز دارد تا بودجه به آن تعلق گیرد و ببینیم چند مسئله باقیمانده و چند تا حل شده است؛ هر چقدر نیز بودجه و اعتبارات داشته باشیم، محافل دانشگاهی بیشتر می‌توانند کار پژوهشی انجام دهند و این به نفع کشور است اما در هر حال مشکلاتی به خصوص در حوزه اقتصادی در کشور وجود دارد که نیاز است برای آنها پروژه پژوهشی صورت گیرد.

نخبه باید به مشکلات کشور رسیدگی کند

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که کمبود بودجه و انجام نشدن پژوهش تا چه اندازه می‌تواند باعث مهاجرت نخبگان شود گفت: نخبه‌ای که بگوید در کشورش بحران وجود دارد و به همین دلیل از کشور می‌رود باید روی نخبه بودن وی دوباره تجدید نظر شود چراکه نخبه کسی است که بتواند به مشکلات کشور رسیدگی کند. اگر نخبه‌ها روزهای سخت، ایران را تنها بگذارند و به دنبال روزهای خوشی باشند، باید تعریف دیگری از نخبه داشته باشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در حال حاضر شرایط کشور به گونه است که نخبه‌ها باید راه‌حل نشان دهند که چطور از این بحران با سربلندی بیرون آییم اما اگر نخبه‌ها در شرایط بحرانی از کشور فرار کنند و کشور را به حال خود واگذارند، ممکن است در روزهای خوشی نسبت به حضور آن‌ها تجدید نظر کنیم.

برای حل مشکلات کشور باید اولویت‌بندی درستی وجود داشته باشد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: فکر می‌کنم که نخبه‌ها کشور را ترک نمی‌کنند  و بیش از گذشته احساس مسئولیت می‌کنند چراکه در بدترین شرایط کشور با انجام کار پژوهشی مشکلات را حل می‌کنند؛ همانطور که در زمان جنگ در دانشگاه تبریز بسیاری از شهدا کار پژوهشی انجام می‌دادند.

میرزاده خاطر نشان کرد: نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تمام توان از مراکز پژوهشی و دانشگاه‌ها برای اعتبارات آنها دفاع می‌کند اما باید گفته شود که اولویت‌ها چیست تا به ترتیب برای حل آنها هزینه شود./

پایان پیام

خبرنگار بودجه بودجه پژوهشی   اخبار برگزیده
  

جزئیات طرح مجلس برای سهمیه بندی بنزیننمایندگان مجلس طرحی را ارائه کرده اند که بر اساس آن به هر ایرانی در هر روز یک لیتر بنزین داده شود.
خودروتک مجلس شورای اسلامی سهمیه بندی بنزین بنزین 

  

شفاف سازی ایران خودرو در مورد قیمت تحویل خودروهای ثبت نامیمعاون مدیر عامل دربازاریابی و فروش ایران خودرو در پی اظهار نگرانی برخی مشتریان درخصوص افزایش قیمت تعهدات فروش قطعی محصولات اعلام کرد: این گروه از مشتریان خودروهای خود را بدون اعمال هرگونه افزایش قیمت تحویل خواهند گرفت.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

یک ستاره اروپایی دیگر در راه پیوستن به حریف پرسپولیسباشگاه السد قصد دارد بازیکن سابق منچستر سیتی را به خدمت بگیرد.
ایلنا ستاره پرسپولیس منچستر 

  

تکلیف قیمت تحویل خودروهای ثبت نامی روشن شددر حالی که برخی از خریداران خودروهای داخلی به برخی شرایط تحویل خودرو از جمله افزایش قیمت‌های اخیر مقابل وزارت صنعت اعتراض داشتند، وزیر صمت اعلام کرد: خودروهایی که پیش از این با قیمت قطعی پیش‌فروش شده‌اند، مشمول افزایش قیمت‌های جدید نمی‌شوند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

قیمت خودرو «3 نرخی» شد!سه نرخی شدن قیمت خودرو با اجرایی شدن پیش فروش های جدید نشان می‌دهد که وعده تنظیم بازار و کاهش قیمت خودرو صرفا بهانه‌ای از سوی مدیران خودروسازان و وزارت صمت برای افزایش قیمت محصولات بوده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

قیمت خودرو/ قیمت بازار و کارخانه تمام خودروهای داخلی (دوشنبه 24 دی 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز دوشنبه 24 دی ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

استقبال جالب استقلالی‌ها از مربی جدیدشان دریافت 3 MB ویدئومهر: مارتین فورکل مربی جدید استقلال تهران سابقه بازی در تیم ملی جوانان آلمان را در کارنامه دارد ضمن آنکه در دوران مربی گری به عنوان بدنساز در تیم ملی جوانان ویتنام هم به فعالیت پرداخته است. فورکل متولد 31 تیر ماه 1358 متولد منطقه کوبورگ آلمان غربی یکی از شهر های ایالت باواریا است . وی در طول دورانی که به بازی می پرداخت به عنوان مدافع راست چندان بازیکن شاخصی نبود.…
مهر بازی استقلال تهران 

  

سولسشر: یونایتد همیشه باید به دنبال پیروزی باشداوله گنار سولسشر، سرمربی منچستریونایتد، پس از پیروزی 1-0 مقابل تاتنهام در ومبلی، تاکید کرد که تیمش در هر دیدار باید برای پیروزی به میدان برود.
ورزش۳ بازی تاتنهام ورزش 

  

بازار در شوک اعلام قیمت جدید خودروهاگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از انتظار بازار برای عرضه خودرو دارد به اعتقاد فعالان بازار خودرو اگر عرضه خودرو همچنان قطره چکانی باشد رشد قیمت ها ادامه خواهد داشت.
خودروتک بازار خودرو خودرو خودروسازان 

  

خودرو چطور گران شد؟18 اردیبهشت ماه سال جاری بود که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده، خروج این کشور از توافق برجام را اعلام کرد. از همان روز بخش عظیمی از اقتصاد و صنعت کشور با تنش روانی شدیدی نسبت به این اتفاق روبه‌رو شد.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  اخبار داغ
  

ایران در حفظ ارزش پول ملی عملکرد مناسبی داشته استسفیر ایران در انگلیس با اشاره به شاخص جدید اسپکتیتر درباره قیاس عملکرد کشورهایی که در حفظ ارزش پول ملی در برابر دلار با بیشترین مشکلات روبرو بوده‌اند نوشت که ایران عملکرد بهتری نسبت به بسیاری از کشورها داشته است.
برنا ایران پول انگلیس 

  

برهم زدن بازار ارز و سکه در ماه‌های قبل از جمله عملیات روانی دشمن با ابزار رسانه‌‌ای بودرئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط خطیر کشور بر نقش مهم صداوسیما به عنوان یکی از ارکان مهم نظام تاکید و گفت: رسانه ملی با شناخت و رصد دقیق مسائل به درمان چالش‌های کشور کمک کند.
ایلنا ارز مجلس شورای اسلامی تلویزیون 

  

شاخص کل قیمت تولید کننده بخش‌های خدمات در پاییز امسال نسبت به تابستان 8.8 درصد و نسبت به پاییز 96 نیز 9.2 درصد افزایش یافته است.
صراط تورم تولید شاخص 

  

امروز در بازار سکه و ارز چه خبر بود؟اقتصادنیوز: بازار طلا و ارز تهران در سومین روز هفته روز آرامی را سپری کرد و دامنه تغییرات قیمت‌ها محدودتر از روزهای گذشته بود. البته بعدازظهر روند قیمت‌ها در بازار اندکی وارد سراشیبی شد. سکه حوالی مرز 4.1 میلیونی و طلای آب‌شده حوالی مرز 1.6 میلیونی جابه‌جا شد اما بعدازظهر هر دو زیر این دو مرز قرار گرفتند. دلار نیز در نیمه بالای کانال 11 هزار تومانی واقع شد.
خودروتک بازار طلا و ارز یورو پوند 

  

سوداگران ارزی به آب و آتش می زنند تا دلار کمتر از 10هزار تومان نشود احمد انارکی محمدی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش قیمت دلار، گفت: افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر به دلیل فضاسازی سوداگران بود. آنها با طرح مسائلی مانند خروج ایران از برجام یا انصراف اروپا از راه اندازی spv، به دنبال افزیش قیمت دلار هستند در حالیکه مسئولان بر عدم خروج ایران از برجام تاکید دارند. سوداگران با القای…
خانه‌ملت مجلس شورای اسلامی دولت حوزه 

  

آخرین نرخ‌ها از بازار طلا، سکه و ارزدر بازار امروز (سوم بهمن) نرخ خرید و فروش ارز مقداری کاهش یافت اما قیمت طلا و سکه اندکی افزایش را تج
خبرفوری بهار یورو پوند 

  

لوئیس سوارز، ستاره بارسلونا که سابقه سه فصل بازی برای لیورپول را دارد، به کار با یورگن کلوپ ابراز علاقه کرد.
ورزش۳ بازی یورگن کلوپ ستاره 

  

دنیس سوارز، هافبک جدایی طلب بارسا از فهرست این باشگاه برای بازی حساس امشب مقابل سویا خط خورد.
ورزش۳ بازی بارسا