برای حل مشکلات کشور باید اولویت‌بندی درستی وجود داشته باشد

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به کمبود بودجه‌های پژوهشی گفت: اینکه بودجه پژوهشی کم شده درست است اما محدودیت‌های منابع کشور نیز مشخص است بنابراین اولویت‌بندی‌ها باید کار شود؛ تاکنون ندیدم که هیچ وزیری بگوید بودجه کافی بوده است؛ هر چقدر که پول و بودجه بیشتر باشد می‌توان هزینه کرد. اما چون محدودیت‌ها در راستای شرایط تحریم وجود دارد، به طبع آن دولت…

برای حل مشکلات کشور باید اولویت‌بندی درستی وجود داشته باشد

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به کمبود بودجه‌های پژوهشی گفت: اینکه بودجه پژوهشی کم شده درست است اما محدودیت‌های منابع کشور نیز مشخص است بنابراین اولویت‌بندی‌ها باید کار شود؛ تاکنون ندیدم که هیچ وزیری بگوید بودجه کافی بوده است؛ هر چقدر که پول و بودجه بیشتر باشد می‌توان هزینه کرد. اما چون محدودیت‌ها در راستای شرایط تحریم وجود دارد، به طبع آن دولت نیز مشکلاتی دارد به همین دلیل باید ابتدا مسائل اولویت‌بندی شود تا بر اساس آن کار پژوهشی انجام گیرد.

نخبه‌ای که به دلیل بحران از کشور می‌رود باید روی نخبه بودن وی تجدید نظر شود چراکه نخبه کسی است که بتواند به مشکلات کشور رسیدگی کند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دلیل محدودیت‌هایی که در منابع وجود دارد، نمایندگان در کمیسیون آموزش مجلس به دنبال این هستند تا با جا به جایی منابع مشکلات را حل کنند اما واقعیت این است که باید اولویت‌ها مشخص شود و بگویند که برای کار پژوهشی چقدر پول نیاز است و اگر بودجه اختصاص نیابد پروژه زمین می‌ماند بنابراین باید بررسی‌ها صورت گیرد و اسناد و مدارکی ارائه داد تا بودجه به درستی تخصیص داده شود.

هر چقدر اعتبارات بیشتر باشد کار پژوهشی بیشتری انجام می شود

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نبودن و کمبود اعتبارات برای کشور زیان‌آور است تصریح کرد: باید 40 سال بعد از انقلاب بر روی مسائل بیشتر کار می‌کردیم و توافق می‌کردیم که کدام مسائل بیشتر به پول نیاز دارد تا بودجه به آن تعلق گیرد و ببینیم چند مسئله باقیمانده و چند تا حل شده است؛ هر چقدر نیز بودجه و اعتبارات داشته باشیم، محافل دانشگاهی بیشتر می‌توانند کار پژوهشی انجام دهند و این به نفع کشور است اما در هر حال مشکلاتی به خصوص در حوزه اقتصادی در کشور وجود دارد که نیاز است برای آنها پروژه پژوهشی صورت گیرد.

نخبه باید به مشکلات کشور رسیدگی کند

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که کمبود بودجه و انجام نشدن پژوهش تا چه اندازه می‌تواند باعث مهاجرت نخبگان شود گفت: نخبه‌ای که بگوید در کشورش بحران وجود دارد و به همین دلیل از کشور می‌رود باید روی نخبه بودن وی دوباره تجدید نظر شود چراکه نخبه کسی است که بتواند به مشکلات کشور رسیدگی کند. اگر نخبه‌ها روزهای سخت، ایران را تنها بگذارند و به دنبال روزهای خوشی باشند، باید تعریف دیگری از نخبه داشته باشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در حال حاضر شرایط کشور به گونه است که نخبه‌ها باید راه‌حل نشان دهند که چطور از این بحران با سربلندی بیرون آییم اما اگر نخبه‌ها در شرایط بحرانی از کشور فرار کنند و کشور را به حال خود واگذارند، ممکن است در روزهای خوشی نسبت به حضور آن‌ها تجدید نظر کنیم.

برای حل مشکلات کشور باید اولویت‌بندی درستی وجود داشته باشد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: فکر می‌کنم که نخبه‌ها کشور را ترک نمی‌کنند  و بیش از گذشته احساس مسئولیت می‌کنند چراکه در بدترین شرایط کشور با انجام کار پژوهشی مشکلات را حل می‌کنند؛ همانطور که در زمان جنگ در دانشگاه تبریز بسیاری از شهدا کار پژوهشی انجام می‌دادند.

میرزاده خاطر نشان کرد: نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تمام توان از مراکز پژوهشی و دانشگاه‌ها برای اعتبارات آنها دفاع می‌کند اما باید گفته شود که اولویت‌ها چیست تا به ترتیب برای حل آنها هزینه شود./

پایان پیام

خبرنگار بودجه بودجه پژوهشی   اخبار برگزیده
  

همه چیز درباره افزایش یا کاهش قیمت خودرو در سال آیندهپیش‌بینی قیمت خودروهای داخلی در سال 98 با توجه به نوسانات بازار ارز که یکی از مولفه‌های خودروسازان برای تأمین مواد اولیه و قطعات است، کمی دشوار به نظر می‌رسد.
خودروتک افزایش قیمت کاهش قیمت ها قیمت ارز 

  

پلیس اعلام کرد خبر خسارت به خودروی نیروی انتظامی در درگیری شهروندان دزفول و اندیمشک کذب است.
نامه نیوز نیروی انتظامی پلیس فضای مجازی 

  

رییس جمهور سابق ایران گفت‌وگویی متفاوت با خبرورزشی داشت. او از مارادونا، انتقال تیم‌ها به شهرستان‌ها، جام جهانی و ورود بانوان به ورزشگاه‌ها گفت.
نامه نیوز احمدی نژاد رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

خبر خوش برای دارندگان خودروهای گازسوزمدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به افزایش قیمت سی ان جی به میزان 10 درصد از سال آینده گفت: طبق مصوبه هیئت دولت، قیمت این سوخت تا 5 سال آینده ثابت خواهد ماند.
خودروتک ایران رانندگی استاندارد 

  

فرمانده مرزبانی استان کردستان ‌با اشاره به درگیری شب گذشته مرزبانان هنگ مرزی بانه با اشرار مسلح گفت: اشرار مسلح ‌قصد اقدامات خرابکارانه در داخل کشور را داشتند.
نامه نیوز اشرار استان همدان استان کردستان 

  

گمانه‌زنی‌ها درباره قیمت نهایی پژو 301پژو 301 در کنار 2008 و 508 محصولاتی بودند که از آن‌ها به اسم میوه‌های برجامی صنعت خودرو یاد می‌شود. بعد از بروز تنش‌های بین‌المللی و آغاز تحریم‌ها، همکاری پژو و ایران‌خودرو آسیب شدیدی دید. طبیعتاً 301 نیز از این بحران بی‌نصیب نماند. حالا خبر می‌رسد که با اتخاذ راهکارهایی قرار است که این خودرو راهی بازار شود ولی با قیمتی نامعلوم.
خودروتک قیمت پژو ایران خودرو 

  

کمتر از 24 ساعت پس از حادثه تروریستی در نیوزیلند، افرادی با سر دادن شعار‌های اسلام‌هراسانه در محوطه بیرونی مسجدی در لندن پایتخت انگلیس، با سلاح سرد به مسلمانان حمله ور شدند. پلیس لندن زخمی شدن یک جوان 27 ساله با چکش از ناحیه سر را تایید کرده است.
نامه نیوز حمله تروریستی لندن نیوزیلند 

  

قیمت خودرو چقدر دیگر پایین می آید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به افزایش حقوق کارکنان دولت، 400 هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می‌شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان 10 تا 20 درصد، به صورت پلکانی خواهد بود.
نامه نیوز وزارت آموزش و پرورش آموزش مجلس شورای اسلامی 

  

الان خودرو صفر کیلومتر بخریم یا بعد از عید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

تورهای ارزان‌قیمت، تله‌ی کلاهبرداران استدر ایام نوروز، مجرمان سایبری با تبلیغات دروغین تورهای ارزان‌قیمت داخلی و خارجی به دنبال کلاهبرداری ا
خبرفوری قیمت اینترنت کارت ملی 

  

مسافران خارجی مشهد 80 درصد افزایش داشته/ ارزان بودن سفر به ایران در کشورهای منطقه پیچیده استرئیس اتحادیه هتل داران مشهد گفت: با وجود سخت‌گیری‌های دولت عربستان اتباع این کشور دیگر به مشهد سفر نمی‌کنند اما شیعیان بحرین از طریق امارات و کویت به ایران می‌آیند. شیعیان کویتی نیز مانند قبل به مشهد سفر می‌کنند به طور کلی مسافران خارجی مشهد 80 درصد افزایش پیدا کرده‌اند.
ایلنا مشهد سفر ایران 

  

طرح سپرده گذاری ارزی اعتماد عمومی به بانک ها را بر می گرداند عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت سپرده گذاری ارزی در بانک ها، گفت: در زمینه سپرده گذاری ارزی دربانک ها خلاء قانونی و خلاء اعتماد عمومی داریم. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه قانون صریحی برای سپرده گذاری ارزی در سیستم بانکی کشور وجود ندارد، اظهار داشت: از آنجایی که هیچ…
خانه‌ملت بانک مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان 

  

نرخ تورم سال 97 چقدر شد؟مرکز آمار ایران اعلام کرد که نرخ تورم دوازده‌ماهه منتهی به اسفند ماه 1397 به 9.26 درصد رسید که نسبت به دوازده ماهه منتهی به بهمن (23.5درصد) 3.4 واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.
خودروتک تورم مرکز آمار ایران ایران 

  

ترانسفرمارکت ارزشمندترین بازیکنان 30 کشور را معرفی کرده است.
نود 

  

مبارزه با ملخ صحرایی در جنوب سیستان و بلوچستان ادامه داردزاهدان- ایرنا- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: دیده بانی و مبارزه با ملخ صحرایی در جنوب این استان با جدیت همچنان ادامه دارد.
ایرنا کشاورزی نوروز ایرنا 

  

استاندار چهارمحال و بختیاری خدمت رسانی به مسافران نوروزی را مطلوب ارزیابی کردشهرکرد - ایرنا - استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به آمادگی کامل ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان ، خدمت رسانی به مسافران نوروزی را مطلوب ارزیابی کرد
ایرنا مجلس شورای اسلامی اورژانس حمل و نقل