مهر   |  سلامت  |  

بسیج جامعه پزشکی می‌تواند با ظرفیت بالای نخبگان، پیشتاز باشد

به گزارش خبرگزاری مهر، شاهین محمدصادقی؛ رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی در جلسه‌ای که به میزبانی کولیوند؛ رئیس اورژانس کشور برگزار شده بود، با تأکید بر اینکه مسأله جمعیت باید یکی از اولویت‌های راهبردی بسیج جامعه پزشکی کشور باشد، گفت: بسیج باید مبلغ و مولد امر پژوهشی در کشور باشد و بسیج جامعه پزشکی می‌تواند با ظرفیت بالای نخبگان، پیشتاز سایر اقشار بسیج باشد. او با بیان اینکه در چند…

بسیج جامعه پزشکی می‌تواند با ظرفیت بالای نخبگان، پیشتاز باشد

به گزارش خبرگزاری مهر، شاهین محمدصادقی؛ رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی در جلسه‌ای که به میزبانی کولیوند؛ رئیس اورژانس کشور برگزار شده بود، با تأکید بر اینکه مسأله جمعیت باید یکی از اولویت‌های راهبردی بسیج جامعه پزشکی کشور باشد، گفت: بسیج باید مبلغ و مولد امر پژوهشی در کشور باشد و بسیج جامعه پزشکی می‌تواند با ظرفیت بالای نخبگان، پیشتاز سایر اقشار بسیج باشد.

او با بیان اینکه در چند سال قبل دغدغه بسیج جامعه پزشکی کشور این بود که چگونه به فوج فوج متقاضیان و حضور بهداری‌های رزم جبهه مقاومت پاسخ دهد، افزود: اما امروز دغدغه همان اساتید بسیجی آن است که چگونه به دانشجویان با استعداد کشورهای آزادشده از دست داعش در ایران یا کشور خودشان هم تراز علم جهان آموزش دهد.

محمدصادقی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به آلودگی‌های متعدد فضای مجازی، ادامه داد: یکی از این آلودگی‌ها مطالب غیرعلمی و مضری است که به نام دارو درمان به خصوص طب سنتی به مردم القا می‌شود.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور همچنین با بیان اینکه مشمولین کارگروه‌های شورای مرکزی باید با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در کشور به جذب نخبگان و افراد با تجربه به خصوص در مسئولیت‌های خود بپردازد، افزود: ذهن ما در بسیج باید مخالف واردات باشد، به این معنا که باید دید در کشور چه نیازی وجود دارد و در کجای کشور می‌توان پاسخ آن نیاز را تولید و مهیا کرد.

در ادامه جلسه اکبری؛ یکی از پزشکان شاخص و از اساتید مطرح دانشگاه با بیان اینکه یکی از راه‌های نهادینه کردن قدرت شید و انقلاب در منطقه «سلامت» است؛ گفت: به عنوان یکی از باسابقه‌ترین مدیران این کشور هیچ اورژانسی را اوراژانسی تر از مساله جمعیت ندیدم.

قناعتی نیز از اساتید رشته پزشکی و یکی از حاضران جلسه هم اندیشی، اظهار کرد: تنها تفاوتی که می‌تواند کار علمی ما را با کار علمی پژوهشگران و دانشمندان غربی متفاوت کند (کار لله) است.

محمودی، پزشک و استاد دانشگاه و از دیگر حاضران این جلسه در تأیید اظهارات رئیس بسیج جامعه پزشکی در خصوص مسأله جمعیت تأکیدات مقام معظم رهبری بر مسئله جمعیت را یادآور شد و گفت: مقام معظم رهبری بیش از 42 بار مسأله جمعیت را مورد اشاره قرار داده‌اند.

در پایان جلسه نیز دکتر کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه چیزی حدود 53 مخاطره در کشور شناسایی شده، اذعان داشت: به منظور تلاش برای حذف بحران از این 53 مخاطره برای 14 مخاطره اصلی سناریونویسی شده است که اجرای آن در دستورکار قرار دارد.

بسیج جامعه پزشکی نخبگان   اخبار برگزیده
  

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: ویروس کرونا جهش پیدا کرده و قدرت سرایت آن حدود 10 برابر شده است.
رویداد۲۴ ویروس ماسک کنکور 

  

پیش بینی بورس هفته | چرا تحلیلگران بازار می گویند شاخص صعودی استمعاملات در بازار سهام این هفته را با طیف وسیعی از نظر فعالان و تحلیلگران بازار با شرایط صعودی دنبال میکند. دلیل آنان برای پیش بینی خود چیست.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص سهام 

  

چند نفر به رهبری آیت‌الله خامنه‌ای رأی مثبت دادند؟نشریه خط حزب الله در شماره دویست و چهل و هشت خود مطلبی درباره رای گیری مجلس خبرگان برای انتخاب رهبری نظام بعد از فوت امام خمینی (ره) را منتشر کرده است.
اعتماد حزب الله شورای نگهبان مجلس خبرگان 

  

همه گمانه‌­ها از وعده اقتصادی | خبر خوش فردا چیست؟بلافاصله پس از آنکه روسای قوای مجریه و مقننه از اجرای طرح «گشایش اقتصادی» سخن گفتند گمانه‌زنی فعالان بازارها درباره آن آغاز شد؛ تایید مقررات FATF، آزادسازی دلارهای بلوکه شده در کره، آغاز مذاکرات دیپلماتیک برای رفع تحریم‌ها، حذف یارانه‌های انرژی و نظایر آن از پربسامدترین گمانه‌های طرح شده در فضای مجازی بود؛ اما بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد به احتمال قوی «فروش اوراق مشارکت...
۵۵ آنلاین فضای مجازی حسن روحانی گروه ویژه اقدام مالی 

  

کم مصرف‌ترین خودرو ایرانی را بشناسید!در کشور انواع خودرو‌های تولیدی را داریم که در این گزارش کم مصرف‌ترین و پر مصرف‌ترین را مورد بررسی قرار داده‌ایم.
خودروتک مصرف سوخت ایران خودرو خودرو 

  

اسحاق جهانگیری ؛ معاون اول گرانی یا معاون اول روحانی"موضع‌گیری شورای ناکارآمدان علیه مجلس یازدهم"؛ نایب رئیس شورای شهر تهران می‌گوید مجلس یازدهم در شعار دادن و عمل نکردن جا پای دولت احمدی نژاد گذاشته است!
مثلث اسحاق جهانگیری گرانی امین حیایی 

  

سران نظام یک بار برای همیشه درباره «FATF» تصمیم بگیرند/ تنش‌های سیاسی هیچ منفعتی برای مردم ندارد/ تیم اقتصادی دولت باید ترمیم شودنایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:تنش‌های سیاسی هیچ منفعتی برای مردم و نظام ندارد امروز تنها عامل وحدت و اتحاد و همدلی توزیع ثروت عادلانه بین مردم است.
ایلنا سران سه قوه دولت رئیس جمهور 

  

اگر همین فردا انتخابات برگزار شود احمدی‌ نژاد از هر اصلاح طلب و اصولگرایی بیشتر رأی می‌آوردجامعه‌ای که از جریانات سیاسی ناامید شده است به دنبال یک منجی و ناجی می‌ گردد که بسیاری آن منجی و ناجی را در چهره احمدی ‌نژاد می‌بینند. اگر همین فردا انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود احمدی‌نژاد از هر اصلاح‌طلب و اصول‌گرایی بیشتر رأی می‌آورد و بدون اینکه نیازی به کوچک‌ترین تبلیغات داشته باشد.
مستقل‌آنلاین انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس احمدی نژاد 

  

یک استاد دانشگاه گفت: امروز ما هم دولت منطقه‌ای را در قالب امت-امامت داریم دنبال می‌کنیم و هم دولت قدرتمند ملی می‌خواهیم، تنها یک فرد با توانایی چند وجهی در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، دفاعی، نظامی و استراتژیک می‌تواند ما را به اهداف مان برساند...
نامه نیوز اصولگرایان ائتلاف اصولگرایان صادرات غیرنفتی 

  

MTN با فروش سهام ایرانسل از بازار ایران خارج می‌شودکمپانی MTN Group که 49 درصد از سهام ایرانسل را در اختیار دارد، از تصمیم خود برای خروج از بازار خاورمیانه و ایران خبر داده است. دلیل این تصمیم کاهش جذابیت‌های این منطقه به خاطر افت سودآوری و تحریم‌های غرب عنوان شده است.
مملکت‌آنلاین سهام ایرانسل ایران