فقط منجنیق ماند و مهدی طارمی!

نام فوتبال ایران در عرصه بین‌المللی این روزها رفته‌رفته کمتر از هر زمان دیگری شنیده می‌شود؛ دلیلش البته بیشتر به خاطر مصدومیت‌هایی است که لژیونرهای ایرانی دچارش شده‌اند و حسابی برایشان همه ‌چیز را به هم ریخته است.

فقط منجنیق ماند و مهدی طارمی!

نام فوتبال ایران در عرصه بین‌المللی این روزها رفته‌رفته کمتر از هر زمان دیگری شنیده می‌شود؛ دلیلش البته بیشتر به خاطر مصدومیت‌هایی است که لژیونرهای ایرانی دچارش شده‌اند و حسابی برایشان همه ‌چیز را به هم ریخته است. هنوز ز‌مان زیادی از روزهایی که نام علی دایی از تیتر روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های مختلف خارجی نمی‌افتاد، نمی‌گذرد. آن زمان، کریستیانو رونالدو با حضور در رقابت‌های ملی تلاش می‌کرد هرآن فاصله‌اش با علی دایی را کمتر کند. این‌طور بود که هر روز نام علی دایی در رسانه‌های مختلف دنیا مطرح می‌شد و در کنارش نامی هم از فوتبال ایران به میان می‌آمد. دایی در آن زمان تبدیل شده بود به جذاب‌ترین چهره فوتبالی ایران برای رسانه‌های خارجی. با به‌اتمام‌رسیدن بازی‌های ملی در سطح اروپا و افول‌کردن تب مقایسه علی دایی با کریستیانو رونالدو رفته‌رفته نام فوتبال ایران در دنیا کمرنگ شد. خطر فراموشی فوتبال ایران در دنیا در سطح اول و فراموشی و انزوایش در فوتبال آسیا در سطح پایین‌تر، نیاز به معرفی چهره‌ای برجسته را بیش از هر زمان دیگری به وجود آورد. البته این موضوع دغدغه اصلی مدیران فوتبالی نبود و به ظاهر هم نیست ولی با وجود چنین مدیریتی، بازهم با درخشش نصفه‌ونیمه عده‌ای لژیونر، اسم فوتبال ایران نیمه جانی گرفت. در رأس همه این اسامی، موفقیت‌های دو گل‌زن اصلی تیم ملی ایران به چشم آمد؛ سردار آزمون و مهدی طارمی. به غیر از این دو، حضور علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان اصلی تیم ملی در فوتبال اروپا و جابه‌جایی کریم انصاری‌فرد در کنار موقعیت‌های نصفه‌و‌نیمه‌ای که علیرضا جهانبخش در برایتون به دست می‌آورد، مزید بر علت شده بود تا نام فوتبال ایران اگرچه کمرنگ ولی همچنان زنده بماند.

مصدومیت اما کاری کرده که همین نام کمرنگ هم در آستانه پاک‌شدن است. باید ابتدا از علیرضا جهانبخش شروع کرد؛ بازیکن ملی‌پوش ایرانی که در برایتون بازی می‌کند. خواه یا ناخواه به دلیل جذابیت وافری که لیگ برتر انگلیس دارد، پوشش خبری این لیگ در سراسر دنیا در اولویت است. اگرچه در این فصل جهانبخش زیاد در ترکیب اصلی قرار نمی‌گرفت ولی در مقایسه با فصل پیش شرایط بهتری پیدا کرده بود و توانست در چند بازی خودی نشان دهد. علیرضا درست در زمانی که آماده جنگیدن برای رسیدن به ترکیب اصلی می‌شد دوباره مصدوم شد تا در تیمش و در فوتبال انگلیس این روزها نامی از او به میان نیاید.

وضعیت برای سردار آزمون هم به‌دلیل درگیری با مصدومیت مشابه شد؛ او در اوج قرار داشت و به عنوان یکی از دو مهاجم اصلی زنیت، در فوتبال اروپا در حال درخشیدن بود. با این حال اردوی نیم‌فصل آنها در امارات و مصدومیت در یک بازی دوستانه، نام سردار آزمون را هم از فهرست فوتبالی‌های فعال ایران در فوتبال اروپا خط زد. البته با توجه به جایگاه سردار او مشکلی برای مطرح‌کردن دوباره خود ندارد. احتمالا با ازسرگیری مجدد رقابت‌های لیگ روسیه، سردار خودش را به سطح مسابقه می‌رساند و دوباره به هنرنمایی‌هایش ادامه می‌دهد. تا محقق‌شدن این موضوع اما نباید انتظاری از مطرح‌شدن نام سردار داشت.

وضعیت برای علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان شماره یک ایران هم که غم‌انگیز و تا حدودی تراژیک شده است. دروازه‌بان سرشناس پرسپولیس که رفته بود تا شش‌ماهه فوتبال بلژیک را فتح کند و بعد راهی تیمی معتبر در اروپا شود، در آنتورپ به بن‌بست خورد و نیمکت‌نشین شد. او البته بعد از اتفاقاتی که در باشگاهش رخ داد و دروازه‌بان اصلی مصدوم شد، تبدیل به مرد شماره یک تیمش در لیگ بلژیک شد ولی عملکرد سینوسی‌اش درون دروازه و از آن بدتر، مصدومیتی که تازه اسیرش شده همه ‌چیز را به هم ریخته است. او حالا حضور در لیگ اروپا را هم به دلیل مصدومیت از دست ‌داده و دقیقا در یکی از مهم‌ترین رویدادهای فوتبالی که می‌توانست نام فوتبال ایران را مطرح کند، غایب است.

یکی، دو مهاجم دیگر ایران که می‌توانستند در بلژیک و یونان هم سر زبان بیفتند اسیر بدبیاری شده‌اند؛ کاوه که فرصت درخشش در شارلروا را از دست داده و کریم انصاری‌فرد که ظاهرا با مربی‌اش به مشکل برخورده و نتوانسته توانایی‌هایش در زمین مسابقه را به رخ بکشد. به غیر از این چهره‌ها و البته با درنظرگرفتن درخشش نسبی سامان قدوس در دسته پایین‌تر لیگ انگلیس، سایر چهره‌های شاخص فوتبال ایران مشغول بازی در لیگ قطر هستند که خود این لیگ نیز از لحاظ پوشش رسانه‌ای چندان حرفی برای گفتن ندارد. تنها دلخوشی این روزهای فوتبال ایران مهدی طارمی است؛ مهاجم تیم پورتو که نه‌تنها در لیگ پرتغال از هواداران تیمش دلبری می‌کند، بلکه با درخشش در لیگ قهرمانان اروپا توانسته نام فوتبال ایران را زنده نگه دارد. مهدی طارمی همین هفته گذشته درخششی مثال‌زدنی در لیگ قهرمانان داشت و موفق شد دروازه یوونتوس را باز کند. پیشرفت مهدی طارمی به حدی بوده که همین حالا نگاه تیم‌های بزرگ‌تر اروپا را هم به خودش معطوف کرده است. پس تا زمانی که کریس رونالدو بخواهد دوباره برای پرتغال به میدان برود و دوگانگی‌اش با علی دایی را مطرح کند، این وظیفه بر دوش مهدی طارمی است که نام ایران را در رسانه‌های مختلف و از لحاظ فنی زنده نگه دارد. البته به غیر از مهدی طارمی، این روزها یک فوتبالیست ایرانی دیگر نیز رسانه‌های سراسر دنیا را درنوردیده است؛ نادر محمدی! این یکی مثل اسمش نادر بوده و آوازه با پرتاب‌های اوت بی‌نظیری که انجام می‌دهد، ‌در دنیا پیچیده است. مدافع باشگاه پیکان هر روز سوژه یکی از رسانه‌های ورزشی است و کار به جایی کشیده که یکی از مربیانی که سابقه همکاری با باشگاه لیورپول را داشته درباره‌اش اظهارنظر کرده و حتی توصیه‌هایی هم به او داشته است. نادر محمدی که در فوتبال ایران به اسم منجنیق انسانی معرفی شده، بعد از مهدی طارمی و شاید هم‌ردیف با او در اخبار رسانه‌های ورزشی دنیا نام ایران را زنده نگه داشته است. فعلا که مصدومیت و البته انتخاب اشتباه تیم از سوی چند چهره فوتبالی ایران، کاری کرده که مهدی طارمی با منجنیق انسانی تنها بمانند.

 

سردار آزمون کریستیانو رونالدو لیگ قهرمانان اروپا   اخبار برگزیده
  

آخرین بررسی ها درباره پالرمو و CFT از زبان محسن رضاییدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از پایان کار کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پالرمو و CFT خبر داد و گفت: پیشنهادات کمیسیون برای طرح در صحن مجمع تشخیص آماده شد.
فردا گروه ویژه اقدام مالی دولت محسن رضایی 

  

سود بانک‌های آمریکا 36.5 درصد کاهش یافتبانک‌های امریکا مقادیر عظیمی را برای پشتیبانی در برابر ضرر و زیان‌های احتمالی طی بحران کرونا کنار گذاشته بودند که باعث کاهش 36.5درصدی سوددهی آنها در 2020 شد، کاهش نرخ بهره هم بر سود این بانک‌ها تأثیر گذاشته است.
گسترش سود بانک مرکزی بانک 

  

کاهش قیمت نفت در پی افزایش ذخیره‌سازی‌های آمریکاقیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 و 6 دقیقه امروز (چهارشنبه، ششم اسفندماه) با 38 سنت کاهش به 64 دلار و 99 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با 55 سنت کاهش به 61 دلار و 12 سنت برای هر بشکه رسید.
ایلنا قیمت قیمت نفت نفت 

  

تکذیب تغییر دبیرکل و مسئولین واحدها در حزب جمهوریتبا توجه به انتشار برخی خبرهای کذب در تعدادی از رسانه های مغرض، درباره تغییر دبیرکل و مسئولین برخی واحدهای حزب جمهوریت، پایگاه رسمی اطلاع رسانی این حزب، اطلاعیه ای را صادر کرد.
مستقل‌آنلاین کمیسیون ماده 10 احزاب قانون رسانه 

  

شهر‌های ممنوعه اعلام شدن | ورود به استان‌های شمالی و 8 شهر دیگر ممنوع استرئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا جزئیات ممنوعیت ورود خودروهای شخصی به شهرهای ممنوعه را تشریح کرد.
۵۵ آنلاین استان خوزستان هواشناسی خودرو 

  

آماده‌باش پلیس از 20 اسفند تا 19 فروردین 1400/ منتظر تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برای ایام نوروز هستیمفرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس بیشترین سهم را در پیشگیری از ویروس کرونا داشته است، گفت: پلیس از 20 اسفند تا 19 فرودین آماده باش هستم؛ ما آماده ارائه خدمات به مردم هستیم و باید دید ستاد ملی مقابله با کرونا چه تصمیمی برای عید خواهد گرفت.
ایلنا پلیس ساخت و ساز استان خوزستان 

  

کنایه های تند روحانی به مجلس: حق نداریم با اعضاب مردم بازی کنیم/ هیچ قوه‌ای نمی تواند در کار قوه مجریه دخالت کندرئیس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ قوه ای نمی‌تواند در امر قوای دیگر دخالت کند، گفت: اصل 113 کامل روشن و از بدیهیات است واضحات تفسیر ندارد کاملا روشن است که رییس جمهور مسئول اجرای قانون است نه ناظر.
اقتصادنیوز بازی کار قانون 

  

گروهی از نمایندگان جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به رئیس جمهور این کشور، خواستار تجدید نظر در لغو احتمالی تحریم‌های ایران شدند.
نامه نیوز جمهوری خواه سهام عدالت سهام 

  

توییت قالیباف: اتحاد مردم، قفل تحریم را خواهدشکسترییس مجلس در توییتی نوشت: قفل تحریم‌ها هم با اتحاد مردم ایران شکسته خواهد شد.
مملکت‌آنلاین ایران مجلس شورای اسلامی قانون 

  

آمار کرونای انگلیسی در این شهر ایران شدت گرفت + جزئیاتآمار کرونای انگلیسی در هرمزگانی به 9 تن رسید سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت :
مستقل‌آنلاین ایران مصاحبه خبرنگار 

  

عادل فردوسی پور- علی کریمی؛ پای چه کسی در میان است؟بعد از آنکه حسین شریعتمداری، علی کریمی را به‌دلیل بستن مچ‌بند سبز، شایسته احراز صلاحیت ندانست، جریانی همسو با این تفکرات، با مطرح‌کردن مسائلی غیرواقع، سعی در برهم‌زدن شرایط به ضرر کریمی کردند.
خانه فوتبال علی کریمی فدراسیون فوتبال ازدواج 

  

کاهش قیمت خودرو با اهرم دلار / افت یک تا 4 میلیون تومانیپس از یک روند افزایشی تقریبا 10 روزه اما آرام، قیمت خودرو از یکی دو روز پیش روند کاهشی را در پیش گرفت.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت ارز قیمت 

  

پنتاگون: دفاع موشکی ما بر کره شمالی متمرکز است نه چین، روسیه و ایرانمعاون رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده گفت: توانایی دفاع موشکی آمریکا به وضوح بر کره شمالی متمرکز است، نه چین، روسیه و ایران و باید برای مقابله با تهدیدات این کشور به پیشرفت خود ادامه دهیم.
مثلث صدا و سیما کره شمالی ماه 

  

فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس / 2 مثال از میزان مالیات خودرو لوکسدر جریان بررسی لایحه بودجه 1400 در مجلس شورای اسلامی، دریافت مالیات از خودروهای لوکس برای سال آینده تصویب شد. همچنین در این مصوبه فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس نیز آمده است. با این مصوبه همچنین ملاک لوکس بودن خودرو که آن را مشمول دریافت مالیات می کند نیز مشخص شد.
خودروتک مالیات خودرو لایحه بودجه 

  

جدی گرفتن صادرات یک واجب سیاسی استنماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: بازرگانی باید صادرات محور باشد و باید با برنامه‌ریزی بازار صادرات را جدی بگیریم چراکه این یک واجب سیاسی است.
۵۵ آنلاین صادرات غیرنفتی استان مرکزی تولید 

  اخبار داغ
  

آغاز ضبط فصل جدید «خندوانه» با رعایت پروتکل‌های کروناییرامبد جوان ضبط فصل جدید «خندوانه» را آغاز کرده است و این برنامه با رعایت پروتکل‌های کرونایی قبل از نوروز 1400 روی آنتن شبکه نسیم می‌رود. این برنامه و سریال «مردم معمولی» در شبکه نمایش خانگی که این روزها تولیدشان همزمان شده است.
اعتماد خندوانه رامبد جوان اینستاگرام 

  

خوزستان در وضعیت حاد کرونایی قرار داردیک نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه ترس از کرونا کمتر شده و مردم تصور می‌کنند با وجود واکسن این بیماری تمام شده است، گفت: وضعیت خوزستان حاد است و محدودیت تردد و ورود و خروج از این استان به لرستان اعمال شود.
اعتماد استان خوزستان مجلس شورای اسلامی ویروس 

  

جزئیاتی از فصل جدید «خندوانه»/رامبد جوان چگونه با کرونا کنار آمد؟رامبد جوان ضبط فصل جدید «خندوانه» را آغاز کرده است و این برنامه با رعایت پروتکل‌های کرونایی قبل از ن
خبرفوری خندوانه رامبد جوان اینستاگرام 

  

فیلم؛فاجعه کرونا در اهواز؛به کارگیری اتوبوس آمبولانس هاجابجایی بیماران مبتلا به کرونا در اهواز با اتوبوس
خانه فوتبال اهواز اتوبوس فوتبال 

  

جدیدترین آمارها از کرونای انگلیسی/ رییسی: فعلاً برای سفر نوروزی بلیط رزرو نکنیداگر یک فرد مبتلا به گونه قبلی کرونا (ویروس ووهان) می‌توانست بیماری خود را در بین 10 نفر به 3 نفر انت
خبرفوری اهواز سازمان بهداشت جهانی نماز جمعه 

  

برای بیش از 3هزار و 800 کرونایی بلیت اتوبوس صادر نکردیم/ سفرهای نوروزی با اتوبوس انجام می‌شود/ پروانه 126 راننده متخلف از پروتکل‌های بهداشتی لغو شدمدیرکل حمل‌ونقل مسافری سازمان‌ راهداری گفت: اقدامات سازمان راهداری برای انجام سفرهای نوروزی دقیقا براساس شیوه نامه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهد بود.
ایلنا خودرو اتوبوس ویروس 

  

احتمال رسیدن قیمت دلار به 12 هزار توماناین روزها بازار ارز در انتظار آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده کشور در کشورهایی چون کره جنوبی، عراق، عمان و... است که به اعتقاد کارشناسان اقتصادی با تحقق این امر و افزایش عرضه ارز در بازار، قیمت دلار می‌تواند برای مدتی به 15 هزار تومان یا کمتر از آن هم برسد.
گسترش قیمت کاهش قیمت ها دلار 

  

افت شاخص های مهم بورسی اروپا و آمریکابیشتر شاخص های مهم بورسی اروپا و آمریکا ریزش کردند.در وال استریت همه نزولی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح پایین تری از روز قبل خود بسته شدند.
اقتصادنیوز شاخص وال استریت 

  

قیمت دلار ارزان شد؛ خودروهای مونتاژی ها گران+ جدولرصد بازار برخی از خودروهای مونتاژی حکایت از آن دارد که امروز این خودروها در بازه قیمتی 335 تا 910 میلیون تومان در بازار معامله شده‌اند که نسبت به دو هفته گذشته روند صعودی را تجربه کرده اند.
اقتصادنیوز دلار جدول 

  

واکنش نمکی به مشاهده کرونای ایرانیوزیر بهداشت، در واکنش به مشاهده مواردی از کرونای ایرانی در کشور، توضیحاتی ارائه داد.
اقتصادنیوز 

  

درخواست ناجا برای اختصاص واکسن کرونا به مأموران پلیسفرمانده نیروی انتظامی از درخواست این نیرو از وزارت بهداشت برای اختصاص سهمیه واکسن کرونا به مأموران پ
خبرفوری وزارت بهداشت هنرمندان نیروی انتظامی 

  

قیمت دلار با آزادسازی منابع ارزی کاهش می‌یابد؟این روزها بازار ارز در انتظار آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده کشور در کشورهایی چون کره جنوبی، عراق، عمان و... است که به اعتقاد کارشناسان اقتصادی با تحقق این امر و افزایش عرضه ارز در بازار، قیمت دلار می‌تواند برای مدتی به 15 هزار تومان یا کمتر از آن هم برسد.
۵۵ آنلاین قیمت کاهش قیمت ها دلار