گسترش   |  سیاسی  |  

قاضی‌ زاده هاشمی: نباید فقط یک پایتخت داشته باشیم

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه می‌خواهیم با یک روش نو کشور را اداره کنیم، گفت: به جای اینکه همه به تهران بیایند، تهران به اقصی نقاط کشور سفر خواهد کرد؛ ما تهران را به همه جا خواهیم برد نه اینکه از همه جا به تهران بیایند.

قاضی‌ زاده هاشمی: نباید فقط یک پایتخت داشته باشیم

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم خوزستان که امروز (21 خردادماه) انجام شد، اظهار کرد: مردم خوزستان در اوج دارایی‌ها، در سختی به سر می‌برند. خانه‌های این مردم در جنگ تحمیلی خراب شد و پس از آن به درستی ساخته نشد. ثروت‌های عظیم ملت ایران در خوزستان است اما متاسفانه مردم خوزستان از این ثروت‌ها برخورداری کافی ندارند.

وی افزود: خوزستان جای خاطره‌برانگیزی برای همه هم‌نسل‌های من است. من مدت‌ها در زمان جنگ و زمانی که 15 ساله بودم در خوزستان در شلمچه، سه راه حسینیه، خرمشهر و... حضور داشتم و چند روزی مانده به عملیات کربلای 8 در خوزستان توفیق جانبازی یافتم.

این نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: همه ما از اهواز، دزفول، اندیمشک، حمیدیه و هورالعظیم خاطره داریم. من و دوستانم 45 روز در هورالعظیم و لابه‌لای نیزارها زندگی کردیم. یک گردان کامل رفته بودیم و تنها نیمی از گردان بازگشت و باقی بچه‌ها مظلومانه میان نیزارها در هورالعظیم به شهادت رسیدند.

قاضی‌زاده هاشمی عنوان کرد: خوزستان، خانه همه ما است زیرا هر کدام از ما تکه‌ای جان یا بخشی از وجودمان را در آن به جای گذاشته‌ایم. امیدوارم خوزستان همچنان که در جنگ سرفراز بود، همچنان مقتدر و سرفراز باشد.

وی با بیان اینکه خوزستان یک استان ثروتمند است، ادامه داد: من یک سیاستمدار جوان و جوان‌ترین کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آن هم نه به عنوان یک نفر، بلکه به عنوان یک نهضت جوانانه گام دومی هستم. دو سال پس از صدور بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری با دوستان خود کار کرده‌ایم تا به مسائل اصلی و اساسی پاسخ دهیم.

این نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: یکی از مسائل اصلی و اساسی این است که مشکلات به صورت اساسی حل نمی‌شوند و معضلات مزمن شده‌اند. به جای اینکه معضلات مزمن حل شوند، به صورت پروژه‌ای کار می‌کنیم. غیزانیه در خوزستان زیاد داریم؛ همه حتما باید دچار بحران شوند تا مشکلات‌شان حل شود؟

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: یک دولت خوب، دولتی است که توسعه و آبادانی سرزمینی ایجاد کند و اجازه ندهد تبعیض اتفاق بیافتد. آنچه که مزمن شده است، بی‌عدالتی ساختاری و استضعاف‌گری ساختاری است. نحوه توزیع بودجه، منابع درآمدی و منابع بانکی باعث شده در رشد کشور اختلاف رخ دهد. این کارها هدفمند، برنامه‌ریزی شده و بر اساس مزیت‌های منطقه‌ای نبوده است.

وی افزود: سرزمینی مثل خوزستان آب فراوان و خاک حاصلخیز دارد و عمده منابع انرژی کشور در آن است و می‌توان در دشت بیش از 2 میلیون هکتاری آن، غذای همه ملت ایران را تهیه کرد. اکنون ما واردکننده دانه‌های روغنی، ذرت و بسیاری از نهاده‌های کشاورزی هستیم و در حالی که می‌توانیم برای این موارد در خوزستان سرمایه گذاری کنیم، تصویب کرده‌ایم که بعد از جنگ سرمایه‌گذاری بزرگ در خوزستان انجام نشود به خاطر اینکه در خوزستان احساس ناامنی می‌شود.

این نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری بیان کرد: چند سالی پس از جنگ شاید، اما اکنون 30 سال از جنگ گذشته است و مهد صنعت، انرژی و کشاورزی کشور بالاترین نرخ بیکاری دارد و این مساله واقعا نشانه درد و رنج است. این وضعیت در خوزستان نشان‌دهنده دولتمردی بد و نشان‌دهنده عدم سرمایه‌گذاری مناسب در اداره کشور است.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به برنامه‌ریزی خود برای اداره استان‌ها افزود: مساله امروز دولت‌ها، اجرای چند پروژه نیست بلکه مساله اصلاح رویکردی و نظام اداری است. ما تصمیم گرفته‌ایم این بحث را تغییر جدی دهیم. یکی از کارهای جدی این است که ما تنها یک پایتخت نداشته باشیم و همه چیز در تهران متمرکز باشد، بلکه تمام اختیارات دولت را طبق اصل 127 قانون اساسی به تک تک مدیران شهرستانی خواهیم داد.

وی گفت: هر شهرستان، هر فرمانداری و هر شورای برنامه‌ریزی که در خوزستان است اختیاراتی خواهد داشت که هیات وزیران خواهد داشت. معنی ندارد که برای یک امر عادی، در تهران تصمیم‌گیری شود. به همین دلیل است که استان‌های ما عقب مانده‌اند. به همین دلیل است که 55 درصد از درآمد کشور در تهران حاصل می‌شود، در حالی که اصل آن منابع در خوزستان است.

این نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان اینکه بی‌معنی است که منبع درآمد در خوزستان باشد، اما درآمد آن در تهران باشد، گفت: اینکه ما کلی نیروی دفتری و اداری درست کنیم و دولت را بزرگ کنیم تا مردم را از ثروت خودشان محروم کنیم و اختیارات را از آن‌ها بگیریم، اصلا درست نیست. ما آمده‌ایم اختیارات را به خود مردم دهیم.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: بر این اساس هر شهرستان یک ماموریت ملی پیدا می‌کند و یک پایتخت می‌شود. اگر تهران پایتخت سیاسی است، یک شهر به پایتخت انرژی تبدیل می‌شود و شهری دیگر به پایتخت کشاورزی در حوزه‌ای خاص تبدیل می‌شود. بر اساس مزیت‌های هر شهری، آن شهر پایتخت ویژه آن مزیت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مردم بر مسائل نظارت خواهند کرد، گفت: اگر یک‌سوم مردم هر شهرستان از عملکرد مدیران خود ناراضی باشند، آن مدیر عزل خواهد شد. وظیفه هر مدیر، کسب و حفظ رضایت مردم است. ما دنبال اعمال حاکمیت مردم هستیم زیرا قانون اساسی این مساله را گفته است.

این نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ادامه داد: دولت باید پاسخگو باشد. اولین وظیفه دولت پاسخگویی است و پاسخگویی باید عملی باشد. زمانی این پاسخگویی عملی می‌شود که مردمی که از مدیرشان ناراضی هستند، بتوانند او را عزل کنند. این اختیارات را دولت سلام و جوانان گام دومی به مردم خواهند داد.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه با یک روش نو می‌خواهیم کشور را اداره کنیم، گفت: به جای اینکه همه به تهران بیایند، تهران به اقصی نقاط کشور سفر خواهد کرد. ما تهران را به همه جا خواهیم برد نه اینکه از همه جا به تهران بیایند.

وی افزود: خوزستان غنی‌ترین استان کشور است. سختی خوزستانی‌ها این است که ثروتمند بوده‌اند و زندگی خوبی داشته‌اند اما جنگ، وضعیت را به هم ریخت و سپس وضعیت خوزستان به جایگاه قبلی خود باز نگشت. استان خوزستان 5 میلیون نفر جمعیت دارد اما معادل 20 میلیون نفر مالیات می‌دهد. بیشترین مالیات کشور را به نسبت جمعیت، خوزستان می‌دهد اما رتبه دوم بیکاری در کشور از آن خوزستان است.

این نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: حجم زیادی حاشیه‌نشین در اهواز و خوزستان وجود دارد و تعداد زیادی از بومیان این استان به همین دلایل از خوزستان در حال مهاجرت هستند. دعوایی بر سر آب به دلیل کم آبی وجود دارد و هر زمان نیز که باران می‌آید در خوزستان سیل می‌شود.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه بزرگترین ظلم را دولت‌ها با انتصاب مدیرانی که در خوزستان داشتند به این استان کردند، ادامه داد: من به بسیاری از شهرهای خوزستان سفر کرده‌ام و از وضعیت این شهرها شرمنده شده‌ام.

وی افزود: در دولت سلام، خوزستان یک استان پیشرو خواهد بود. دو منطقه در کشور به عنوان مناطق پیشرو برنامه‌ریزی شده‌اند که باقی کشور را به جلو خواهند راند که یکی از این مناطق، استان خوزستان و دیگری سواحل زرخیز مکران است که آن هم در جنوب و در یکی از محروم‌ترین استان‌های کشور قرار دارد. این دو منطقه، اصل اقتصاد آینده ایران هستند و به جایگاه متعالی خود بازخواهند گشت.

این نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری بیان کرد: ما برای تک تک شهرستان‌های خوزستان برنامه داریم. در ایذه بسیاری از واحدهای صنعتی تعطیل هستند و بسیاری از جونان مجبور هستند از این منطقه مهاجرت کنند. ما باید در این منطقه، بی‌عدالتی آموزشی و وضعیت تحصیل فرزندان ایذه‌ای را درست کنیم و سپس وضعیت بنگاه‌های اقتصادی دچار مشکل را اصلاح کنیم. باید وضعیت بد جاده اصفهان به خوزستان که از ایذه عبور می‌کند را اصلاح کرد.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به مشکلات شهرستان باغملک در خوزستان گفت: در باغملک چهار رودخانه دائمی وجود دارد اما برای کشاورزی منطقه هیچ بندی دیده نشده است و با وجود این حجم از منابع آبی، کشاورزی باغملک دچار مشکل است.

وی افزود: در شهرستان اندیمشک پروژه‌های نیمه تمامی وجود دارد که باید به نتیجه رسانده شود. جوانان اندیمشکی نباید بیکار باشند. نرخ بیکاری در اندیمشک 28 درصد است که بسیار بالا است و بیش از دو برابر میانگین کشور است. با توجه به این وضعیت باید برای اشتغال جوانان اندیمشکی کار جدی شود و حتما بر اساس ظرفیت‌های آن شهر برنامه‌ریزی خواهد شد.

این نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری تصریح کرد: شهرستان شوشتر مقام اول تولید گندم را در خوزستان دارد و دایره المعارفی از اقوام ایرانی در این شهر در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. ظرفیت‌های فوق‌العاده گردشگری در شوشتر وجود دارد که باید در این بخش سرمایه‌گذاری کرد.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: شهرستان گتوند نیز اقوام بسیاری در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. مساله شوری آب پشت سد گتوند حتما باید حل و فصل شود تا بتوانیم از آب برای کشاورزی به صورت گسترده در منطقه استفاده کنیم. ما نباید اجازه دهیم مردم در گتوند تنها نقش کارگری در سد را داشته باشند بلکه باید اجازه دهیم مردم کارآفرین باشند تا خودشان دارای سرمایه شوند. در گتوند امکانات رفاهی بسیار کم است و باید نسبت به توسعه این مسائل در گتوند اقدام شود.

وی با اشاره به حل مشکلات شهرستان مسجدسلیمان ادامه داد: شهرستانی که رودخانه و نفت دارد اما بسیاری از پروژه‌ها در این شهرستان نیمه تمام مانده‌اند. پروژه پتروشیمی که اخیرا در این شهرستان افتتاح شد، بیش از 15 سال طول کشید. ما دنبال خواهیم کرد که فاز دوم این پتروشیمی به سرعت اجرایی شود. مسجدسلیمان طولانی‌ترین شهر خطی ایران است که بخشی از آن در مناطقی که نشت نفت و گاز وجود دارد، قرار دارد و باید تلاش شود این بافت فرسوده اصلاح شود.

این نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ادامه داد: در مسجدسلیمان برخی از خدمات ویژه مثل ارتباط با ریل و فرودگاه در گذشته وجود داشته اما اکنون از بین رفته است و باید نسبت به احیای این مسائل اقدام شود.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: در بحث مسائل شهرستان خرمشهر باید گفت که شوری آب کارون و مشکلات کشاورزی وجود دارد و باید کار جدی برای احیای خرمشهر، بندر خرمشهر، کشاورزی و آب این منطقه انجام شود.

وی تصریح کرد: برای شهرستان ماهشهر نیز که جمعیت بالایی دارد، اما امکانات مناسبی در خدمات درمانی ندارد باید نسبت به ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی اقدام کرد. بحث اشتغال نیز در ماهشهر مثل سایر شهرستان‌های خوزستان یک مساله جدی است.

وی با بیان اینکه باید برای بحث بیکاری در خوزستان یک کار جدی کرد، گفت: امیدیه یک شهر صنعتی و قطب نفتی است. 50 درصد مردم این شهرستان به شکلی با نفت و پتروشیمی‌ها سر و کار دارند اما متاسفانه حاشیه‌نشینی بالا است. برای مسائل اجتماعی و اشتغال امیدیه باید فکری جدی کرد.

این نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ادامه داد: شهرستان هندیجان یک شهرستان کشاورزی و دامپروری است و تبادلات ته لنجی نیز یکی دیگر از مسائل رایج این شهرستان است. خاک این منطقه بسیار حاصلخیز است و اگر سرمایه‌گذاری مناسب در این منطقه شود، می‌توانیم تنها از هندیجان حجم زیادی از غذای ایران را تهیه کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به مسائل شهرستان آبادان گفت: آبادان بزرگترین بندر نفتی ایران پیش از انقلاب بود. اکنون پالایشگاه آبادان باقی مانده و از رونق گذشته افتاده است. باید صنایع حاشیه‌ای در حوزه نفت، بندر، گاز و پتروشیمی را در آبادان توسعه دهیم. باید خدمات عمومی در آبادان توسعه داده شود تا آبادان به جایگاه پیش از انقلاب خود برسد زیرا این شهرستان پیش از انقلاب جزو پنج شهر اصلی ایران بود.

وی افزود: نرخ بالای بیکاری، مشکلات آب آشامیدنی و بحث ریزگردها در آبادان از دیگر مسائل و مشکلات این شهرستان است.

وی گفت: در شهرستان شادگان نیز متاسفانه کمبود آب برای کشاورزی وجود دارد. این شهرستان میان چند شهرستان صنعتی خوزستان قرار گرفته و از این رو نه به لحاظ صنعتی و نه به لحاظ کشاورزی پیشرفت نکرده است و باید برای این شهر حتما یک فکر جدی کرد. در شادگان به حوزه درمان باید توجه بیشتری شود و در بحث آب و مدیریت آب در این شهرستان نیز اقدامات جدی انجام شود.

این نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری بیان کرد: در شهرستان شوش عمده کار مردم کشاورزی است و باید در حوزه کشاورزی شوش برنامه‌ریزی‌های جدی انجام شود. از گذشته پرورش گوسفند، گاو و شتر در شوش وجود داشته و در 20 سال اخیر پرورش اسب نیز رایج شده است که باید به آن توجه جدی شود. بحث شرکت هفت تپه که یک مساله بغرنج ملی شده است باید فیصله پیدا کند و به ثبات برسد تا به کارآمدی گذشته برسد و این مساله یک امر کاملا حاکمیتی و مدیریتی است.

قاضی‌زاده هاشمی عنوان کرد: شهرستان رامهرمز یک شهرستان کشاورزی است اما بخش کشاورزی در این شهرستان از رونق افتاده و باید رونق گذشته را به این شهرستان بازگرداند. باید برای حل مشکلات آب شرب رامهرمز فکری جدی کرد. در شهرستان رامشیر نیز باید سرمایه‌گذاری‌هایی در صنایع فرآوری بخش کشاورزی انجام داد.

وی با اشاره به مشکلات شهرستان اهواز گفت: اهواز مرکز استان خوزستان و یک شهر بین‌المللی است و پس از تهران دارای بیشترین تولید ناخالص داخلی است. حاشیه‌نشینی و فقر در اهواز زیاد است و بد بودن کیفیت آب نیز در اهواز جدی است. به دلیل ناکارآمدی مسئولان، این مشکلات برای اهواز به وجود آمده است و باید گفت بزرگترین مساله اهواز و خوزستان، بحث مدیریت است.

این نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ادامه داد: در دزفول کشاورزی و دامپروری رونق دارد و باید توسعه صنعتی در این شهرستان ایجاد شود. کارخانه فولادی که به تازگی در این شهرستان راه‌اندازی شده باید پیگیری شود تا به نتیجه برسد. بازار دزفول که یک مرکزیت در شمال خوزستان دارد را باید توسعه دهیم. مسکن در دزفول اندکی دچار گرانی است که در طرح ویژه مسکن دولت سلام آن را مورد توجه قرار خواهیم داد.

قاضی‌زاده هاشمی عنوان کرد: در بهبهان کشاورزی و دامداری رواج دارد. باید به صادرات گوشت از بهبهان کمک کنیم تا شاهد ایجاد درآمدهای ارزی باشیم. باید از طریق الگوی کشت مناسب به توسعه کشت محصولات کشاورزی بهبهان کمک کنیم و توسعه صنایع وابسته به بخش کشاورزی را نیز در دستور کار داشته باشیم.

وی افزود: مدیریت شهری در شهرستان آغاجاری در خوزستان نیازمند اصلاح جدی است. شهرستان دشت آزادگان نیز دارای مسائل زیست محیطی است که باید به آن توجه جدی کرد. بیمارستان مناسب در دشت آزادگان وجود ندارد و باید در این شهرستان به سمت اصلاحات کالبدی برویم و آسیب‌های اجتماعی این منطقه را مرتفع کنیم.

این نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: بیشتر مردم شهرستان هویزه در خوزستان، کارگران شرکت‌های نفتی هستند و بیشتر به تجارت می‌پردازند. باید برای اقتصاد تالاب هورالعظیم که در هویزه است و کشاورزی این منطقه برنامه جدی داشته باشیم. متاسفانه بخش عمده‌ای از تالاب هورالعظیم به دلیل مسائل نفتی خشک شده است که مشکلات جدی زیست محیطی ایجاد کرده است. ما باید نسبت به احیای این تالاب اقدام کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی در پایان گفت: مشکل اصلی خوزستان بحث مدیریت است؛ امروز ما به مدیرانی مثل حاج قاسم سلیمانی نیاز داریم. به مردم خوزستان قول می‌دهم که خوزستان یکی از دو مرکز جدی مورد توجه دولت سلام باشد.

 

منبع: ایسنا

بیکاری پایتخت انتخابات ریاست جمهوری   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

افشاگری همتی درباره صعود بورساقتصاد نیوز:بی‌تدبیری و کج‌فهمی برخی از دولتمردان از رشد بورس با این تصور که رشد بورس می تواند به اقتصاد و کم کردن تورم کمک کند به تحریک روزانه مردم برای ورود و سرمایه‌گذاری در بورس منجر شد.
اقتصادنیوز اقتصاد تورم سرمایه 

  

اتهام روزنامه کیهان به فرابورس؛کپی برداری از یک طرح غربیروزنامه کیهان در مطلبی فرابورس را متهم به کپی برداری از یک طرح غربی برای مدیریت بازار سرمایه کرد
اقتصادنیوز روزنامه روزنامه کیهان کپی برداری 

  

سوءمدیریت خسارت‌بار دولت در بورس کیهان: یک روزنامه اصلاح‌طلب تصریح کرد دخالت‌های نادرست دولت علت عمده ریزش‌های پیاپی در بورس بوده است. روزنامه شرق نوشت: تداوم ریزش شاخص بورس تهران در چند ماه اخیر به رونق گرفتن طرح‌ها و بسته‌های حمایتی منجر شده که هدف مشترک همه آنها ایجاد اعتماد و ترغیب افراد به تزریق دوباره پس‌اندازهای خود به بازار سرمایه و بالابردن تقاضای سهام است. رئیس سازمان بورس با اشاره به بسته پیشنهادی 7+3…
فردا دولت بورس تهران روزنامه 

  

تثبیت و ارتقاء فروش سیمان در بورس کالا توسط شستابعد از دو مرحله عرضه محصول سیمان در بورس کالا توسط شرکت سرمایه‌گذاری سیمان شستا، حذف واسطه‌ها و افزایش سود سهامداران و نیز تثبیت و ارتقاء فروش سیمان در سطح کشور محقق شده است.
برنا بورس کالا سود سیمان 

  

آیا واقعا تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا برای بیماران پیوندی ضروری است؟نتایج یک مطالعه که به تازگی انجام شده است، نشان می دهد افرادی که پیوند عضو انجام داده اند، ممکن است به یک دوز تقویتی واکسن کووید-19 نیاز داشته باشند.
برنا 

  

چرا قیمت دلار ارزان نمی شود؟+ نموادراقتصادنیوز: امروز 25 خرداد 1400عرضه یورو متشکل که در هفته‌های اخیر بسیار پایین بود، رشد کرد و بالای متوسط 64 روز کاری اخیر قرار گرفت.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو 

  

آیا واقعا مانند آنفلوآنزا باید هرسال واکسن کرونا تزریق شود؟کارشناسان و ایمونولوژیست‌ها به این سوال که آیا تزریق واکسن کرونا مانند آنفلوآنزا، هرساله ضروری خواهد بود، پاسخ دادند.
برنا 

  

گزارش نشست «تجربه‌ی روابط‌عمومی‌های دانشگاهی در مواجهه با کرونا»پژوهشکده‌ی «مطالعات فرهنگی، ارتباطات و تحقیقات اسناد فرهنگی آسیا» روز چهارشنبه 19 خرداد 1400 میزبان نشست «تجربه‌ی روابط عمومی‌های دانشگاهی در مواجهه با کرونا» بود.
ایلنا اینترنت اینستاگرام توئیتر 

  

بسته حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا تمدید شد+فهرست مشمولانبنا بر اعلام معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال، بسته حمایت از کسب و کارها و مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا در سال 1400 تمدید شد.
اقتصادنیوز اشتغال 

  

فروش قاچاقی و تزریق واکسن کرونای آمریکایی فایزر در تهران با قیمت 25 تا 60 میلیون تومانبازار غیررسمی فروش 25 تا 60 میلیون تومانی واکسن کرونای آمریکایی «فایزر» در تهران راه افتاده است که ب
خبرفوری فروشنده داروخانه وزارت بهداشت 

  

پیام رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پی دستیابی کشور به واکسن کروناعلی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با صدور پیامی موفقیت پژوهشگران و دانشمندان ایرانی در تولید واکسن مقابله با ویروس کرونا را تبریک گفت.
برنا رئیس جمهور سازمان انرژی اتمی انرژی 

  

رشد ارزش سهام در بورس کشورهای اروپاییبازارهای بورس کشورهای اروپایی معاملات خود را با سیر صعودی آغاز کردند.
گسترش سهام بورس لندن فرانسه