وزیر بهداشت: واکسن داخلی کرونا از نظر کیفیت بی‌نظیر است

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت با بیان اینکه واکسن‌های ایرانی کرونا “کیفیت و اثربخشی” بی‌نظیری دارند، گفت: سعی ما بر این است که دیگر واردات واکسن کرونا نداشته باشیم و با تکیه بر توان داخلی پیش برویم...

وزیر بهداشت: واکسن داخلی کرونا از نظر کیفیت بی‌نظیر است

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت با بیان اینکه واکسن‌های ایرانی کرونا “کیفیت و اثربخشی” بی‌نظیری دارند، گفت: سعی ما بر این است که دیگر واردات واکسن کرونا نداشته باشیم و با تکیه بر توان داخلی پیش برویم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عین‌اللهی در مراسم تحویل 5 میلیون دز واکسن رازی کوو پارس که صبح امروز با حضور وزیر جهاد کشاورزی و استاندار البرز در موسسه رازی کرج برگزار شد، اظهار داشت: از دانشمندان بسیار خوب این مرکز برای ساخت واکسن کرونای ایرانی تشکر می کنیم.

وی افزود: برای ساخت واکسن ایرانی رازی تلاش شبانه روزی زیادی انجام شده است.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه حضور نمایندگان در این مراسم نشان از اهمیت تولید داخل برای این عزیزان است ، بیان کرد: شعار دولت جدید شعار “ما می توانیم” است و در بسیاری از کارها با مدد و کمک مجلس می‌توانیم موفق شویم.

عین‌اللهی با بیان اینکه کرونا فاجعه‌ای ملی و جهانی بود، با اشاره به ابعاد پیک پنجم کرونا در کشور عنوان کرد: در روزهایی از پیک پنجم کرونا روزانه 50 هزار مبتلا، 15 هزار بستری و 8000 هزار مریض بدحال در آی سی یو داشتیم و مرگ و میر کرونایی در این پیک به 700 نفر رسید.

وزیر بهداشت ‌با اشاره به اینکه علاقه‌مند بودیم که کل کشور با واکسن‌های ایرانی علیه بیماری کرونا واکسینه شوند‌، گفت: اما زمان این جازه را به ما نمی‌داد و نمی‌توانستیم مدت زیادی را تعلل کنیم تا در تولید داخلی واکسن کرونا به 150 میلیون دوز برسیم، به همین دلیل ضرورت داشت که به هر شکل ممکن واکسیناسیون افراد مختلف جامعه را پیش ببریم.

وی با بیان اینکه تمامی مراحل تولید واکسن‌های داخلی را از نزدیک می‌بینیم و طبیعی است که وزارت بهداشت به‌ این واکسن‌ها اعتماد بیشتری داشته باشد‌، گفت: برخی رسانه‌ها این موضوع را مطرح کرده‌اند که واکسن‌های تولید ایران چگونه تایید می‌شود، در این مورد دقت نیروهای وزارت بهداشت بسیار بالا‌ست و به همین دلیل واکسن‌های داخلی از نظر کیفیت و اثربخشی بی‌نظیر است و این مسئله چون برای رسانه‌های معاند سنگین است، ‌علیه واکسن‌های ایرانی توطئه می‌کنند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه واکسن‌های‌ کرونا تولید ایران دارای استانداردهای لازم است‌، گفت: اعتقاد داریم که در دولت جدید مرزی میان مراکز دانشگاهی و وزارتخانه‌ها نیست، ما کشور را یکپارچه می بینیم، افتخار می‌کنیم که وزارت جهاد کشاورزی صرفا خدماتی نیست و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی دارد.

عین‌اللهی با بیان اینکه هر وزارتخانه به خوبی نیازهای خود را می‌داند و ارزیابی می‌کند، گفت: ما باید از همه امکانات در کشور استفاده کنیم، دانشمندان موسسه تحقیات واکسن و سرم‌سازی رازی بخشی از این پتانسیل و توانمندی هستند و این مجموعه موسسه ای با قدمت و هویت است.

وی با اشاره به اینکه امروز هویت مسئله ای مهم برای کشورها است و خیلی از کشورها به نبال آن هستند‌، افزود: به عنوان نمونه آمریکا کشوری بدون هویت، ریشه و تاریخ است، اما ایران ما کشوری با هویت، قدمت ، تاریخ و دانشمندان گرانقدر از گذشته است.

وی با بیان اینکه امروزه نام کشور ما ایران در تمام موزه‌های پزشکی و تحقیقاتی دنیا وجود دارد، افزود: حرکت موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی و تمامی آنهایی که بر اساس دستورات مقام معظم رهبری در راستای تولید واکسن علیه کرونا کار می‌کنند‌، این اطمینان را به ما می‌دهند که ما در آینده هر نوع تهاجم و ویروسی ایجاد شود، در مقابل آن واکسن تولید می‌کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان توانمندی ایران در عرصه ساخت واکسن این اطمینان را به مردم می‌دهد که دانشمندان در این عرصه تلاش مضاف خواهند داشت، گفت: ایران مانند برخی کشورها نیست که تنها واردات در عرصه پزشکی داشته باشد.

وی ادامه داد: امروز اگر هر مریضی در بیمارستان فوت کند، همه ما مسئول هستیم و نباید تنها پای یک برگه‌ای را امضاء کنیم، ما از تولیدکنندگان عرصه واکسن‌های داخلی حمایت می‌کنیم.

عین‌اللهی با اشاره به اینکه خریداری واکسن‌های داخلی به قیمت مناسب و از طرفی چگونگی صادرات آن از جمله مباحثی است که وزارت بهداشت مورد توجه قرار می‌دهیم، افزود: قطعا با توجه به برآوردی که از نیاز داخل به واکسن کرونا داریم، با تکیه بر تولیدات ایرانی پیش می‌رویم و در این زمینه تا به امروز ساخت بیش از 103 میلیون روز واکسن داخلی کرونا را داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه سعی ما بر این است که دیگر واردات واکسن کرونا نداشته باشیم و با تکیه بر توان داخلی پیش برویم، گفت: این اطمینان را داریم که با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی توانایی تولید هر نوع واکسنی را داریم.

انتهای پیام

برچسب هابهرام عین اللهی واردات واکسن کرونا واکسن ایرانی کرونا واکسن رازی واکسن کرونای ایرانی واکسن کر‌ونا

وزارت بهداشت بیمارستان وزارت جهاد کشاورزی   اخبار برگزیده
  

اولیور کان: مسی لایق توپ طلا نبود !مدیر اجرایی باشگاه بایرن مونیخ معتقد است که مهاجم لهستانی باواریایی‌های باید به عنوان برنده توپ طلا در سال 2021 معرفی می‌شد.
خانه فوتبال لیونل مسی توپ طلا بایرن مونیخ 

  

پیش بینی قیمت دلار امروز از مسیر برجاماقتصادنیوز: قیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته ارزان شد.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

بیکاری فزاینده با هزینه 35 درصد منابع اشتغال در بخش‌های غیرمرتبطعضو هیأت رئیسه مجلس گفت: هزینه 35 درصدی منابع اشتغال در بخش‌های دیگر سبب بیکاری فزاینده در سال 99 شد.
ایلنا بیکاری بانک هزینه 

  

دولت گزارش عملکرد 100 روز ابتدایی را ارائه می‌دهدسخنگوی دولت گفت: دولت تعهدی برای ارائه گزارش عملکرد 100 روز ابتدایی نداشت اما وظیفه خودش می‌داند این کار را انجام دهد و از هفته آینده این کار را انجام خواهد داد.
ایلنا دولت سخنگوی دولت کار 

  

اولین موضع آمریکا پس از مذاکرات برجامی وینایسنا | جالینا پورتر معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری به سوالاتی درباره آغاز دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین و تحولات در رابطه با آن پاسخ داد...
مثلث مهناز افشار ازدواج غنی سازی 

  

هشدار وزیر نفت درباره افزایش مصرف فرآورده‌های نفتی کشوروزیر نفت با تاکید بر اینکه افزایش ظرفیت پالایشی از رسالت‌های مهم دولت سیزدهم است، درباره افزایش مصرف فرآورده‌های نفتی کشور هشدار داد و گفت: رئیس‌جمهوری هم در این باره مکاتباتی با مقام معظم رهبری داشته که اگر دغدغه‌ای در تامین خوراک باشد برطرف شود.
۵۵ آنلاین وزارت نفت نفت گاز 

  

امیرعبداللهیان:در تلاش برای دستیابی به یک توافق خوب هستیموزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد: علیرغم بد عهدی و بی‌عملی آمریکا و سه کشور اروپایی، تهران با حسن نیت و جدیت وارد مذاکرات هسته‌ای وین شده است و در تلاش بر دستیابی به یک توافق خوب است.
نامه نیوز سازمان ملل متحد سازمان ملل سازمان انرژی اتمی 

  

سرنوشت مذاکراتدر بسته پیش‌رو تحلیل‌های سیاسی را فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی بخوانید.
فردا صادرات نفت حسن روحانی روزنامه 

  

دادستان تهران: اصلی ترین ماموریت دادستانی امر تعقیب استدادستان تهران نقش قضات ارجاع را در نظم دهی به امور دادسرا مهم و اساسی ارزیابی کرد و گفت: مهمترین ماموریت و وظیفه قضات ارجاع نقش مدعی العمومی است.
فردا تهران آموزش حوزه 

  

آیا واکسن‌ها روی سویه «اومیکرون» اثرگذار هستند؟ | شدت بیماری سویه اُمیکرون چه میزان است؟از زمانی که سازمان بهداشت جهانی(WHO) سویه اُمیکرون را به‌ عنوان یک سویه نگران‌کننده کووید 19 اعلام کرد، در سراسر جهان این دغدغه‌ شکل گرفته که کدام واکسن‌ها در برابر آن موثر عمل می‌کند.
۵۵ آنلاین سازمان بهداشت جهانی استرالیا آفریقای جنوبی 

  

کنایه‌های آتشین سرمربی پورتو به طارمی؛ خودخواه است!سرمربی تیم فوتبال پورتو بعد از پیروزی این تیم در هفته دوازدهم لیگ پرتغال به عصبانیت بازیکن تیمش از مهدی طارمی واکنش نشان داد و گفت: طارمی زمانی که باید پاس بدهد، شوت می‌زند!
خانه فوتبال مهدی طارمی فوتبال بازی 

  

سند دیجیتال گامی به سوی مدرن‌سازی و توانمندسازی استرئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: سند دیجیتال گامی به سوی مدرن‌سازی و توانمندسازی است و تحولی عظیم به لحاظ نحوه ارائه خدمات به متقاضیان خلق خواهد کرد.
ایلنا قوه قضاییه اپلیکیشن 

  

ارزش سهام عدالت کم شد| جزئیاتی از آینده سهام عدالتارزش 60 درصد قابل فروش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت به 7 میلیون و 286 هزار تومان رسیده است.
نامه نیوز سهام عدالت سهام وام 

  

ثبت‌نام کارت سوخت المثنی آغاز شدسخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از آغاز دوباره ثبت‌نام کارت هوشمند سوخت المثنی در دفاتر پلیس +10 از امروز (دوشنبه، هشتم آبان‌ماه) خبر داد.
ایلنا پلیس ماه وزارت نفت 

  

تفویض اختیارات بیشتر به استانداران از اهداف اصلی دولت استوزیر کشور با اشاره به اینکه مهمترین هدف از دادن اختیارات بیشتر به استانداران و اختصاص صندوق توسعه استانی، توسعه استان‌ها در همه ابعاد است، افزود: برای تحقق این امر مصوبه‌ای به هیئت دولت ارائه خواهیم کرد.
مثلث هیئت دولت دولت یورو 

  اخبار داغ
  

آیا ماسکی که به خاطر کرونا میزنیم، آلودگی هوا را می‌گیرد؟اقتصادنیوز: رییس هییت مدیره جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، در پاسخ به این سوال که آیا ماسکی که به خاطر کرونا می زنیم از آلودگی هوا جلوگیری می کند؟ گفت : نه
اقتصادنیوز آلودگی هوا ایران 

  

درمان بی اشتهایی در بیماران کروناییمدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بسیاری از بیماران مبتلا به کرونا، از دست دادن اشتها را تجربه می‌کنند که در صورت عدم درمان و کنترل، عواقبی مانند ضعف شدید، سوء تغذیه و افزایش دوره بهبودی را به دنبال خواهد داشت.
گسترش درمان تغذیه مواد غذایی 

  

آیا ماسکی که به خاطر کرونا میزنیم، جلوی آلودگی هوا را هم می‌گیرد؟مهمترین عامل آلودگی هوا در سراسر جهان، استفاده از سوخت های فسیلی از جمله بنزین است.
برنا آلودگی هوا بنزین 

  

قالیباف: باید سهامداران بورس حمایت شوندمردم با اعتماد به مسئولان دولت قبل به بورس آمدند و این دولت باید زمینه‌های ریسک را برای سهامداران خُرد کاهش دهد. حقوقی‌ها و شرکت‎ها از بالا و پایین رفتنِ شاخص بورس نفع می‌برند اما مردم در هر دو شکل ضرر می‌کنند.
گسترش دولت شاخص 

  

مبتلایان بهبودیافته کرونا در اولویت ابتلاء به اُمیکرونرئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت: سویه جدید کرونا علائمی شبیه کوید قبلی را دارد اما احتمال کسانی که قبلا کرونا گرفته اند برای ابتلاء به این سویه بیشتر است از بقیه افراد.
گسترش وزارت بهداشت 

  

تداوم روند صعودی قیمت دلار ، سکه و درهماقتصادنیوز : بازار ارز و طلا امروز چهارشنبه 10 آذر 1400 شاهد صعود قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت دلار بود. قیمت درهم نیز کانال 8 هزار تومان را فتح کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

ثبت یک فوتی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در کرمانشاهرئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از ثبت یک فوتی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در کرمانشاه در 24 ساعت گذشته خبر داد.
۵۵ آنلاین کرمانشاه استان کرمانشاه ویروس 

  

روز بدون فوتی کرونا در این استانرئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اعلام کرد که براساس آخرین نتایج آزمایشگاهی طی 24 ساعت گذشته هیچ مورد فوتی کرونایی در استان مرکزی گزارش نشده است.
۵۵ آنلاین درمان استان مرکزی ویروس 

  

پایان هفته قرمز بورس رقم خوردبازارسرمایه این هفته را در حالی به پایان رساند که شاخص کل بورس چیزی در حدود 17 هزار واحد ریزش کرد و این شاخص در سطح 1 میلیون و 340 هزار واحدی قرار گرفت.
گسترش شاخص بیت کوین اکو 

  

جدیدترین قیمت دلار و یورو در بازار (10 آذر)بر اساس قیمت‌های اعلام شده از سوی کانون صرافان، عصر امروز دلار در معا‌ملات بازار آزاد با قیمت 29270 و یورو 33150تومان فروخته می‌شود.
گسترش قیمت دلار یورو 

  

حضور تماشاگران در شهرآورد منوط به تایید ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشتسرپرست معاونت امنیتی و انتظامی استانداری تهران گفت: حضور تماشاگران در شهرآورد پرسپولیس و استقلال در روز شنبه منوط به تایید ستادملی کرونا و وزارت بهداشت است.
مملکت‌آنلاین وزارت بهداشت پرسپولیس ورزش 

  

خبر مهم و جدید درباره قیمت خودروقائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کارشناسان ستاد تنظیم بازار درباره نرخ خودروها به جمع‌بندی نرسیده‌اند، گفت: احتمال اینکه نشست ستاد تنظیم بازار به هفته آینده موکول شده یا اینکه قیمت‌ها دستخوش تغییر نشده و ثابت باقی بماند، وجود دارد.
خودروتک ایران خودرو تورم خودرو 

  

سهم تامین مالی اقتصاد ایران از بورسسهم تامین مالی اقتصاد ایران از بازار سرمایه چقدر است.
اقتصادنیوز اقتصاد اقتصاد ایران ایران 

  

قیمت سکه امامی امروز چهارشنبه 1400/09/10| سکه امامی صعودی شدقیمت سکه امامی در بازار امروز صعودی شد.
اقتصادنیوز قیمت