ایرنا   |  اقتصادی  |  

کمیته امداد کردستان برای بیش از سه هزار نفر شغل ایجاد کرد

سنندج - ایرنا - معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: سال گذشته برای سه هزار و 478 مددجوی جویای کار زیرپوشش این نهاد در استان شغل ایجاد شد.

کمیته امداد کردستان برای بیش از سه هزار نفر شغل ایجاد کرد

فرشید جهان بین روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد مددجوی جویای کار زیرپوشش این نهاد در استان سه هزار و 620 فقره تسهیلات با سرمایه گذاری 761 میلیارد ریالی در استان دریافت کرده اند و تمام این افراد از وضعیت پایدار و مناسبی برخوردار و در حال فعالیت هستند.وی افزود: در بخش منابع قرض الحسنه، تعامل و همکاری بانک های عامل با کمیته امداد بسیار مطلوب بود به گونه ای که علاوه بر ابلاغ 100 درصد اعتبارات به امداد، بیش از95 درصد اعتبارات رابه مددجویان نیازمند اشتغال اعطا کرده اند.معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: با توجه به برنامه‎ریزی های انجام شده در زمینه توزیع مناسب منابع در نقاط مختلف استان، بیش از 447 میلیارد ریال ( 58 درصد کل اعتبارات ) در روستاها و مناطق مرزی هزینه شده است.وی اظهار داشت: در کنار اعطای تسهیلات تعداد چهار هزار و 153 نفر از مددجویان و یا فرزندان خانواده های زیرپوشش این نهاد، در دوره های مهارت آموزی بازار محور شرکت کرده و به سمت ایجاد اشتغال سوق داده شده‎اند.جهان بین افزود: علاوه بر ایجاد اشتغال از طریق پرداخت تسهیلات، مددجویان این نهاد می توانند از طریق کاریابی در موسسات و شرکت ها بکار گیری شوند.وی یادآور شد: در این طرح چنانچه کارفرمایی یکی از نیروهای مستعد تحت حمایت این نهاد امداد را بکار بگیرد و مطابق قانون کار دستمزد پرداخت و بیمه کند، علاوه بر دریافت تسهیلات قرض الحسنه 500 میلیون ریالی، می تواند سرانه 23 درصد سهم کارفرمای بیمه تامین اجتماعی آن نیرو را به مدت 2 سال متوالی از امداد هدیه بگیرد. معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: با بهره گیری از کارشناسان فنی اشتغال و با استفاده از سامانه نظارتی هوشمند به صورت مستمر از تمام طرح های اشتغالزایی ایجاد شده، بازدید و از آسیب ها و لغزش های احتمالی جلوگیری می شود.بیش از 60 هزار خانوار کردستانی زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند و از خدمات و حمایت های این نهاد در استان بهره مند می شوند.7348 / 3034

کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی ایرنا   اخبار برگزیده
  

افشای جاسوسی از مقامات بلندپایه در خاور میانه​اقتصاد نیوز:هکرها با نفوذ به دستکم 10 اپراتور در نقاط مختلف دنیا از جمله خاورمیانه، در 7 سال گذشته به جاسوسی از مقامات بلندپایه پرداخته اند.
اقتصادنیوز جاسوسی خاورمیانه اقتصاد 

  

حسین مرعشی: از اختلاف روحانی و جهانگیری نگران شده ایمحسین مرعشی در روزنامه کارگزاران نوشت:از زمانی که جایگاه معاون اول رئیس‌جمهور در قانون اساسی تغییر کرد و به جای نخست وزیر در قانون جمهوری اسلامی تعریف شد، همیشه در دولت‌هایی که به عنوان دولت‌های خردمند تعریف می‌شدند، از جایگاه قابل توجهی برخوردار بود.
مثلث حسین مرعشی دولت دوازدهم رئیس جمهور 

  

تست مخفیانه یک خودرو در تهران (تصاویر)به تازگی تصاویری از تست شاسی بلند معروف و هیبریدی BYD یعنی مدل تانگ در خیابان های تهران منتشر شده است که البته ظاهری پوشیده شده با برچسب های مخصوص بدنه دارد اما با توجه به قدمت حضور این خودرو در جهان با یک نگاه می توان حدس زد که با چه خودرویی طرف هستیم.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

وی عصر سه شنبه در آئین گرامیداشت روز ملی اصناف در سالن اجتماعات مجتمع اداری اصناف قم اظهار داشت: رهبری حسابی در آمریکا ندارد، و این کار احمقانه‌ای است که ترامپ انجام می‌دهد.
نامه نیوز قم موشک ایران 

  

ترامپ دوباره عقب نشینی کرد : ایران با دولت من مذاکره کندتسنیم : رئیس‌جمهور آمریکا ساعاتی پس از خط و نشان کشیدن برای ایران در فضای مجازی، بار دیگر از ایران خواست که با دولت وی مذاکره کند.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

اصلاح طلبان دنبال استعفای روحانی هستندعضو هیأت رئیسه مجلس گفت: با این دست فرمون فکر می کنم که استعفای آقای روحانی اتفاق بیفتد چون او ظرفیت روحی، انرژی، برنامه صحیح و تیم مناسب را در اختیار ندارد بنابراین ادامه این وضعیت تا یک جایی خواهد بود بعد از آن سیستم قفل می کند،
نامه نیوز اصلاح طلبان حسن روحانی سلامت 

  

قیمت خودرو چقدر کاهش پیدا کرد؟ (جدول)قیمت خودرو در چهارمین روز هفته کاهشی محسوس را نسبت به روز گذشته تجربه کرده است.
خودروتک قیمت خودرو جدول 

  

فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ، موظف به توقف برخورد با مأموران نیروی انتظامی در ماجرای برخورد با یک مجرم در منطقه تهرانپارس شد.
نامه نیوز بازداشت دیپلماسی نیروی انتظامی 

  

لغو حمله، فریب بزرگفایل صوتی یادداشت لغو حمله، فریب بزرگ را با صدای سید علی هاشمی بشنوید.
مستقل‌آنلاین 

  

دعوای جهانگیری و روحانیفایل صوتی یادداشت دعوای جهانگیری و روحانی را با صدای سید علی هاشمی بشنوید.
مستقل‌آنلاین 

  اخبار داغ
  

یک محصول سایپا 28 میلیون تومان ارزان شدقیمت جدید کارخانه‌ای خودروی چانگان CS35 اعلام شد.
خودروتک سایپا قیمت خودرو 

  

ارزان ترین خودروهای بازار (جدول)در جدولی ارزان‌قیمت‌ترین خودروهای بازار را معرفی می‌شود.
خودروتک جدول قیمت تهران 

  

خودرو باز هم ارزان می شود؟یک کارشناس حوزه خودرو در خصوص وضعیت قیمت‌ها گفت: احتمالا شرایط و روند کاهشی ادامه پیدا نخواهد کرد. کاهش قیمت‌ها در بازار متاثر از شرایط سیاسی حاکم بر کشور بوده است.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

حذف قیمت‌ها از دیوار، موجب ارزانی خودرو شداقتصادنیوز: رئیس اتحادیه مشاورین املاک و خودروی زنجان گفت: بازار خودرو طی روزهای گذشته روند رکود را طی می‌کند.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

بازگشت وجوه ارزی راکد به حساب شرکت پتروپارسبا اقدام به‌موقع دستگاه‌های مسئول، وجوه ارزی راکد در یکی از صرافی‌ها به حساب شرکت پتروپارس واریز شد.
ایلنا پتروپارس صرافی وزارت نفت