فردا   |  علمی  |  

بازتاب آخرین اخبار سیاسی ایران و جهان از منابع معتبر داخلی

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، تعداد منابع و مطبوعات خبری نیز افزایش می‌یابد بطوری که حتی مطالعه تیتر مهم‌ترین و تازه‌ترین اخبار سیاسی کاری دشوار و زمان برخواهد بود.

بازتاب آخرین اخبار سیاسی ایران و جهان از منابع معتبر داخلی

سیاست دنیایی پر از اخبار و حوادث متعدد است بطوری که تقریباً در هر لحظه از شبانه روز شاهد اظهارنظرات جدید سیاست مداران و یا تصمیمات جدید در این زمینه هستیم. این تصمیمات سیاسی می‌توانند نقش مهمی در وضعیت زندگی مردم و تحولات جهانی داشته باشند.

لزوم پرداختن به اخبار سیاسی در مطبوعات

با توجه به مقدمه ارائه شده و نیز اثرگذاری تصمیمات سیاسی در زندگی همه شهروندان یک کشور، لزوم پرداختن به آخرین اخبار سیاسی در مطبوعات داخلی و خارجی بیش از قبل نمایان شده است. اینکه بتوان تصمیم گیری‌های سیاستمداران را در زمینه‌ی سیاست داخلی و خارجی بصورت تخصصی کارشناسی کرد و یا اتفاقات مهم دنیای سیاست مورد بررسی و انتقاد قرار داد به یک رویه معمول تبدیل شده است. بطوریکه بخش اخبار سیاسی در رسانه‌ها، یکی از جذاب‌ترین و پربازدید ترین بخش‌ها در مطبوعات است.

معضلات دنبال کردن آخرین اخبار سیاسی در تمام رسانه‌های معتبر

همانطور که گفته شد زمینه سیاست برای اهالی رسانه، از گیرایی بالایی برخوردار است. شاید حیاتی‌ترین و حساس‌ترین بخش در چارچوب اخبار، بخش خبرهای مرتبط با سیاست داخلی و خارجی باشد.

با توجه به التفات فطری که مخاطبان از اخبار سیاسی دارند، تعداد زیادی روزنامه نگاران، خبرنگاران، تحلیلگران و مفسرین در این زمینه به فعالیت مشغول هستند. همچنین هر ساله فارغ‌التحصیلان رشته علوم سیاسی در دانشگاه‌ها نیز در زمینه تحلیلگری، روزنامه و خبرنگاری مشغول می‌شوند.

بر این اساس قیمت تولید محتوای سیاسی و بطبع آن،‌ بازتاب آن در مطبوعات بسیار بالا است. روزانه صدها خبر زمینه سیاست داخلی و خارجی همراه با نقدها و تحلیل‌هایی که برای هر کدام ارائه می‌شود صفحه نخست و اصلی مطبوعات مکتوب و آنلاین را پر می‌کنند که دنبال کردن هرکدام از آنها کاری سخت و خارج از توان مخاطبین یا بازدید کنندگان زمینه رسانه است.

خبرخوان گردآورنده خبرها در یک رسانه پویا

برای حل مشکل و رفع نیازهای مخاطبین که در قسمت‌های قبل به آن اشاره شد و نیز ایجاد سهولت در دسترسی به جدیدترین و پربازدیدترین اخبار روز، خبرخوان‌ها به وجود آمده‌اند.. خبرخوان‌ سامانه‌ای متکی به تکنولوژی است که آخرین اخبار سیاسی را از تمامی منابع ورسانه‌ها جمع آوری کرده و آنها را بصورت انسجام یافته و سیستماتیک به مخاطبان ارائه می‌دهد.

پربیننده‌ترین ترین اخبار سیاسی در یک خبرخوان

با توجه به شیوه کار و ساختار خبرخوان می‌توان گفت که قسمت مربوط به پربیننده‌ترین اخبار سیاسی، اقتصادی، ورزشی یا حوادث در یک خبرخوان، بیلبوردی زنده ایست که پربیننده‌ترین خبرهای سیاسی در بین تمامی رسانه‌ها را به مخاطبین خود ارائه می‌کند.

به عبارت دیگر در یک خبرخوان آخرین و تازه‌ترین خبرهای سیاسی، اقتصادی و ... از رسانه‌های مختلف جمع آوری می‌شود. زمانی که یک خبر در این بیلبورد زنده خبری تبدیل به پر بازدیدترین خبر یک خبرخوان می‌شود به معنای جذابیت و تاثیرگذاری این خبر در بین اهالی آن خبرخوان است. به همین دلیل این قسمت از هر خبر خوان سلیقه مخاطبین را در آن لحظه نشان می‌دهد.

لزوم انتخاب منابع خبری معتبر و رسمی برای یک خبرخوان

با توجه به پیدایش رسانه‌های خبری متعدد، امروزه ریشه و درستی اخبار دنیای رسانه ازاهمیت بسزایی برخورداراست بصورتی که خبر خوان‌ها باید برای انتخاب خبر در هر زمینه‌ای (سیاست، اقتصاد، ورزش، حوادث و ...) به منابع رسمی و معتبر مراجعه کنند و انجام این کار را به یک اصل اساسی و ضروری برای خود تبدیل کنند.

با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر خبرخوان‌ها، ممکن است برخی از خبرخوان برای رفع نیازهای اقتصادی خود به باز نشر اخبار (در زمینه‌های مختلف ازجمله سیاست و تکنولوژی و...) از منابعی دست بزنند که حاضرند برای پوشش اخبارشان هزینه و آبونمان پرداخت نمایند. انجام اینکار رابطه مستقیم و بسزایی با کاهش کیفیت خبرخوان‌ها و نارضایتی مخاطبین دارد.

بطور مثال اگر بجای استفاده از خبرگزاری‌های رسمی و داخلی برای پوشش اخبار سیاسی یا منابع خبری ضعیف‌تر و آنهایی که تولیدی از خود ندارند (و تنها بازتاب کننده‌ی سایر منابع خبری هستند) را انتخاب کنند، درواقع باعث کاهش کیفیت محتوای خبری خود در آن زمینه شده‌اند.

پاتوق خبر یک خبرخوان با رعایت اصول حرفه‌ای و با اولویت مخاطب

با پیدایش چنین نیازهایی در دنیای رسانه‌ای کشور و عدم رعایت اصول حرفه‌ای در گزینش اخبار و انتخاب منابع معتبر و رسمی توسط خبر خوان‌های فعلی، پاتوق خبر به عنوان اولین خبرخوان حرفه‌ای خود را به مخاطبین معرفی کرده است.

گزارش لحظه‌ای اخبار سیاسی و سایر زمینه‌های خبری از منابع رسمی داخلی که در هر زمینه صاحب امتیاز و تولیدات روزانه و دست اول هستند این سامانه را به یک گردآورنده معتبر و قابل اعتماد اخبار در وب فارسی مبدل کرده است.

استفاده از هوش مصنوعی در دسته بندی و اصلاح اخبار، نمایش اخبار در بخش پربازدیدها (و نه انتخاب دستی توسط مدیران سامانه) بر اساس تعداد بازدیدهای خبر، همچنین بروز رسانی و پوشش زنده اخبار بلافاصله بعد از انتشار و تأیید آن توسط منابع رسمی و معتبر اصلی‌ترین ماموریت یک سیستم خبرخوان است.

تقسیم بندی اخبار در پاتوق خبر

اخباریکه در مورد آنها صحبت کردیم در دسته بندی‌های خرد و کلان طبقه بندی می‌شوند بطوریکه اخبار سیاسی، اخبار اقتصادی، اخبار ورزشی، اخبار اجتماعی، اخبار بین الملل و اخبار خودرو، حوزه‌های کلان و اخبار پرسپولیس، اخبار استقلال، اخبار بورس و ... حوزه‌های خرد را تشکیل می‌دهند. مخاطبین می‌توانند با انتخاب هر یک از دسته‌بندی‌های مورد علاقه خود به اخبار آن دسترسی داشته باشند.

دسترسی به پاتوق خبر

برای دسترسی به پاتوق خبر کافیست آدرس زیر را در مرورگر موبایل یا کامپیوتر خود جست و جو کرده و وارد سایت شوید.

www.patoghekhabar.com

در صفحه اصلی پربیننده‌ترین اخبار سیاسی، اقتصادی، ورزشی و کلاً حوزه‌های کلان را در چند ساعت اخیر مشاهده خواهید و در صفحه مربوط به هر دسته‌بندی شما همواره به آخرین خبرها و پربیننده‌ترین آنها در شبانه روز گذشته دسترسی خواهید داشت.

 

ایران پرسپولیس روزنامه   اخبار برگزیده
  

افت 8 هزار واحدی شاخص بورس/ سه سهام سبز امروزشاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 8 هزار و 300 واحدی در سطح یک میلیون و 177 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران سهام 

  

فوری/خبری مهم از اولین جلسه حقوق کارگراندر نخستین جلسه دستمزد شورای عالی کار پیشنهاد کارفرمایان برای تعیین مزد منطقه ای پذیرفته نشد و مقرر شد که برای سال 1400 تعیین مزد ملی همچون روال سالهای قبل در دستور کار قرار گیرد.
گسترش سازمان تامین اجتماعی دستمزد حداقل دستمزد 

  

اولین واکنش بازار سکه وطلا به تعویق FATFبازار طلا و سکه به خبر تعویق FATF در فروردین سال 1400 واکنش نشان داد. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران درباره اولین واکنش بازار طلا به تعویق FATF می‌گوید: امروز طلای 18 عیار پنج هزار تومان و سکه طرح جدید 50 هزار تومان گران شد
فردا تهران تجارت ارز 

  

احتمال تشدید برخورد با تخلفات کرونایی خودروها/ ممکن است علاوه بر جریمه خودروها توقیف شوندرئیس پلیس راهور ناجا گفت: در صورت تشدید وضعیت بیماری علاوه بر اینکه خودروهای متخلف جریمه می‌شوند، ممکن است توقیف این خودروها نیز در دستور کار قرار بگیرد.
ایلنا خبرنگار پلیس راهور پلیس 

  

قرعه کشی خودرو از سیستم فروش خودروسازان حذف می شود؟10 ماه از آغاز قرعه‌کشی متقاضیان خرید خودروی صفر با هدف توزیع عادلانه خودرو می‌گذرد. اما شنیده‌ها حکایت از ناخشنودی دولت نسبت به این رویه دارد.
خودروتک خودرو خودروسازان ماه 

  

کیهان: مخالفت با FATF در «مجمع» بیشتر نشده باشد، کمتر نشدهدر حالی که هیچ تغییری در رویکرد ضدایرانی گردانندگان FATF رخ نداده، نشریات زنجیره‌ای، در یک عملیات روانی هماهنگ ادعا کردند نظر مخالفان FATF در «مجمع تشخیص مصلحت نظام» تغییر کرده و احتمال تصویب دو لایحه مربوط به آن افزایش یافته است!.
مثلث خودرو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران 

  

شرط جنجالی فرهاد مجیدی برای بازگشت به استقلال ؛ او نباشد !فرهاد مجیدی یک استوری را در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت : آفرین بر حسد ! چقدر عدالت پیشه است ،نخست به سراغ صاحبش می رود و او را می کشد.
خانه فوتبال فرهاد مجیدی استقلال اینستاگرام 

  

تصویر عجیب از سفر احمدی نژاد به سی‌سخت| تیم حفاظتی احمدی نژاد فعال استتصویر عجیب از سفر احمدی نژاد به سی‌سخت در رسانه ها منتشر شد. تیم حفاظتی احمدی نژاد فعال است. اصلاحات نیز در این تصویر از احمدی نژاد مورد خاصی را فاش کرد.
۵۵ آنلاین سفر احمدی نژاد رسانه 

  

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت با بیان اینکه باید بدانیم وقتی لوایح FATF اجرا نمی‌شود یعنی برای نقل و انتقال پول باید پول بیشتری از جیب مردم بدهیم، گفت: الان مجمع تشخیص باید قدرت خود را برای حل معضلات مالی مردم نشان دهد.
نامه نیوز رئیس جمهور سازمان ملل حسن روحانی 

  

فوری و مهم / 9 خدمه کشتی سانچی زنده اند!؟ + فیلم و جزئیاتگواهی فوت 9 نفر از خدمه کشتی سانچی در حالی صادر شد که هنوز برخی خانواده ها فوت آنها را باور ندارند و با توجه به اینکه از صدور این گواهی هم مطلع شده اند هیچ اعتراضی در این زمینه نداشته اند.
مستقل‌آنلاین سازمان ثبت احوال رئیس جمهور وام 

  

آغاز فروش فوق العاده دنا پلاس توربو اتومات با قیمت دولتی از امروزچهاردهمین مرحله از فروش فوق العاده ایران خودرو در حالی از امروز آغاز می شود که قیمت مصوب دولتی احتمالا تقاضای زیادی را وارد چرخه ثبت نام این خودرو خواهد کرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو ایران 

  

پیش بینی جهانگیری از رفع تحریم ها در آینده نزدیکمعاول اول رئیس جمهور گفت: در این شرایط سخت که آمریکایی ها قصد زمین گیر کردن تولید و صنعت کشور را داشتند اما یک عده ایستادند و تولید کشور را سرپا نگه داشتند.
مستقل‌آنلاین اسحاق جهانگیری رئیس جمهور زمین 

  

هشدار قاطع ایران به اعضای شورای حکامشورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز گذشته در پی توقف اجرای پروتکل الحاقی از سوی ایران که در چارچوب اقدام تلافی‌جویانه به عدم تحقق منافع برجامی اش انجام شده بود، نشست ویژه ای برگزار کرد.
گسترش ایران جمهوری اسلامی ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

بایدن می‌خواهد برای ایجاد ارتباط با ایران، رابطه با عربستان را تخریب کندوزیر امور خارجه پیشین آمریکا به بیان اظهارات بی‌اساس علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران عربستان مایک پمپئو 

  اخبار داغ
  

کرونا عرصه‌ی جدیدی از حیات دین‌داری را بروز داد به گزارش خبرگزاری مهر، به همت بسیج اساتید پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و با مشارکت پژوهشگران، محققان و اعضای هیأت علمی مؤسسات آموزشی و پژوهشی، همایش ملی «بحران کرونا و چالش‌های فلسفه‌ی سیاسی-اجتماعی غرب» روز سه‌شنبه، 12 اسفندماه 1399، به‌صورت حضوری و مجازی در پژوهشگاه برگزار شد. سخنران اول همایش فرهاد زیویار، عضو هیأت علمی پژوهشگاه و مسئول همایش، ضمن تبریک اعیاد ماه…
مهر چین دموکراسی ایران 

  

فعالیت دستفروشان در شهرهای قرمز و نارنجی کرونایی کشور رسما ممنوع شدوزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه‌ای شرایط فعالیت دستفروشان با توجه به فرا رسیدن عید نوروز را تشریح کرد.
برنا درمان وزارت بهداشت آموزش 

  

مینو محرز | اینکه می‌گویند کرونا در ایران دچار یک جهش خطرناک و کشنده شده، صحت ندارددکتر مینو محرز گفت: اساسا جهش بین ویروس‌ها یک مساله معمول است و هرچه ویروس بین افراد مختلف منتقل شده و سرایت گسترده‌تری داشته باشد، درصد بالاتری برای احتمال جهش ویروس وجود دارد ولی مساله مهم این است که این جهش عموما در بحث افزایش سرعت و شدت سرایت است و به ندرت رخ می‌دهد که مانند واریات برزیلی یا انگلیسی دچار جهش در قدرت شود.
۵۵ آنلاین ایران ویروس واکسیناسیون 

  

امیدواری محققان برای درمان کروناهمه گیری کرونا محققان را بر آن داشت تا در مورد چگونگی اتصال پروتئین اصلی این ویروس به سلول‌های انسان در طی فرآیند ابتلا تحقیق کنند.
گسترش درمان ویروس شیمی 

  

نهادهای اقتصادی همراه با شورایعالی بورس از سهامداران حمایت کنندتصمیم شورای عالی بورس در خصوص حمایت از سهام داران حقیقی، جذابیت فروش را برای سهامداران کمرنگ می کند و سهامداری را به یک سرمایه گذاری بلندمدت تبدیل می کند.
شما‌نیوز نرخ سود بانکی بورس تهران سهام 

  

معاملات حواله حمل کالا در بورس کالا راه اندازی می‌شودمدیرعامل بورس کالای ایران جزییات تفاهمنامه همکاری بورس کالا و راه آهن جمهوری اسلامی ایران که به موجب آن، معاملات تیکت حمل و نقل یا همان حواله حمل کالاها در بورس کالا راه اندازی می‌شود را تشریح کرد.
ایلنا حمل و نقل بورس کالا راه آهن 

  

بورس دوباره قرمز پوش شدعمر روند صعودی بازار سرمایه به روز هم نرسید و شاخص کل بورس درحالی که روز گذشته بعد از مدت ها صعودی ش
خبرفوری سرمایه ایران خودرو خودرو 

  

چالش‌های پیدا و پنهان خانواده های ایرانی در جنگ با کرونانایب دبیر اتحادیه انجمن‌های علمی روان‌شناسی و مشاوره ایران تاکید کرد:در شرایط قرنطینه خانگی، نداشتن
خبرفوری سلامت روان ورزش کودکان 

  

خوش شانسی 2 گروه در بورسگروه فزات اساسی در بازار جهانی و بورس داخلی پیشتاز هستند.
گسترش فولاد فولاد مبارکه شرکت فولاد