فردا   |  علمی  |  

بازتاب آخرین اخبار سیاسی ایران و جهان از منابع معتبر داخلی

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، تعداد منابع و مطبوعات خبری نیز افزایش می‌یابد بطوری که حتی مطالعه تیتر مهم‌ترین و تازه‌ترین اخبار سیاسی کاری دشوار و زمان برخواهد بود.

بازتاب آخرین اخبار سیاسی ایران و جهان از منابع معتبر داخلی

سیاست دنیایی پر از اخبار و حوادث متعدد است بطوری که تقریباً در هر لحظه از شبانه روز شاهد اظهارنظرات جدید سیاست مداران و یا تصمیمات جدید در این زمینه هستیم. این تصمیمات سیاسی می‌توانند نقش مهمی در وضعیت زندگی مردم و تحولات جهانی داشته باشند.

لزوم پرداختن به اخبار سیاسی در مطبوعات

با توجه به مقدمه ارائه شده و نیز اثرگذاری تصمیمات سیاسی در زندگی همه شهروندان یک کشور، لزوم پرداختن به آخرین اخبار سیاسی در مطبوعات داخلی و خارجی بیش از قبل نمایان شده است. اینکه بتوان تصمیم گیری‌های سیاستمداران را در زمینه‌ی سیاست داخلی و خارجی بصورت تخصصی کارشناسی کرد و یا اتفاقات مهم دنیای سیاست مورد بررسی و انتقاد قرار داد به یک رویه معمول تبدیل شده است. بطوریکه بخش اخبار سیاسی در رسانه‌ها، یکی از جذاب‌ترین و پربازدید ترین بخش‌ها در مطبوعات است.

معضلات دنبال کردن آخرین اخبار سیاسی در تمام رسانه‌های معتبر

همانطور که گفته شد زمینه سیاست برای اهالی رسانه، از گیرایی بالایی برخوردار است. شاید حیاتی‌ترین و حساس‌ترین بخش در چارچوب اخبار، بخش خبرهای مرتبط با سیاست داخلی و خارجی باشد.

با توجه به التفات فطری که مخاطبان از اخبار سیاسی دارند، تعداد زیادی روزنامه نگاران، خبرنگاران، تحلیلگران و مفسرین در این زمینه به فعالیت مشغول هستند. همچنین هر ساله فارغ‌التحصیلان رشته علوم سیاسی در دانشگاه‌ها نیز در زمینه تحلیلگری، روزنامه و خبرنگاری مشغول می‌شوند.

بر این اساس قیمت تولید محتوای سیاسی و بطبع آن،‌ بازتاب آن در مطبوعات بسیار بالا است. روزانه صدها خبر زمینه سیاست داخلی و خارجی همراه با نقدها و تحلیل‌هایی که برای هر کدام ارائه می‌شود صفحه نخست و اصلی مطبوعات مکتوب و آنلاین را پر می‌کنند که دنبال کردن هرکدام از آنها کاری سخت و خارج از توان مخاطبین یا بازدید کنندگان زمینه رسانه است.

خبرخوان گردآورنده خبرها در یک رسانه پویا

برای حل مشکل و رفع نیازهای مخاطبین که در قسمت‌های قبل به آن اشاره شد و نیز ایجاد سهولت در دسترسی به جدیدترین و پربازدیدترین اخبار روز، خبرخوان‌ها به وجود آمده‌اند.. خبرخوان‌ سامانه‌ای متکی به تکنولوژی است که آخرین اخبار سیاسی را از تمامی منابع ورسانه‌ها جمع آوری کرده و آنها را بصورت انسجام یافته و سیستماتیک به مخاطبان ارائه می‌دهد.

پربیننده‌ترین ترین اخبار سیاسی در یک خبرخوان

با توجه به شیوه کار و ساختار خبرخوان می‌توان گفت که قسمت مربوط به پربیننده‌ترین اخبار سیاسی، اقتصادی، ورزشی یا حوادث در یک خبرخوان، بیلبوردی زنده ایست که پربیننده‌ترین خبرهای سیاسی در بین تمامی رسانه‌ها را به مخاطبین خود ارائه می‌کند.

به عبارت دیگر در یک خبرخوان آخرین و تازه‌ترین خبرهای سیاسی، اقتصادی و ... از رسانه‌های مختلف جمع آوری می‌شود. زمانی که یک خبر در این بیلبورد زنده خبری تبدیل به پر بازدیدترین خبر یک خبرخوان می‌شود به معنای جذابیت و تاثیرگذاری این خبر در بین اهالی آن خبرخوان است. به همین دلیل این قسمت از هر خبر خوان سلیقه مخاطبین را در آن لحظه نشان می‌دهد.

لزوم انتخاب منابع خبری معتبر و رسمی برای یک خبرخوان

با توجه به پیدایش رسانه‌های خبری متعدد، امروزه ریشه و درستی اخبار دنیای رسانه ازاهمیت بسزایی برخورداراست بصورتی که خبر خوان‌ها باید برای انتخاب خبر در هر زمینه‌ای (سیاست، اقتصاد، ورزش، حوادث و ...) به منابع رسمی و معتبر مراجعه کنند و انجام این کار را به یک اصل اساسی و ضروری برای خود تبدیل کنند.

با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر خبرخوان‌ها، ممکن است برخی از خبرخوان برای رفع نیازهای اقتصادی خود به باز نشر اخبار (در زمینه‌های مختلف ازجمله سیاست و تکنولوژی و...) از منابعی دست بزنند که حاضرند برای پوشش اخبارشان هزینه و آبونمان پرداخت نمایند. انجام اینکار رابطه مستقیم و بسزایی با کاهش کیفیت خبرخوان‌ها و نارضایتی مخاطبین دارد.

بطور مثال اگر بجای استفاده از خبرگزاری‌های رسمی و داخلی برای پوشش اخبار سیاسی یا منابع خبری ضعیف‌تر و آنهایی که تولیدی از خود ندارند (و تنها بازتاب کننده‌ی سایر منابع خبری هستند) را انتخاب کنند، درواقع باعث کاهش کیفیت محتوای خبری خود در آن زمینه شده‌اند.

پاتوق خبر یک خبرخوان با رعایت اصول حرفه‌ای و با اولویت مخاطب

با پیدایش چنین نیازهایی در دنیای رسانه‌ای کشور و عدم رعایت اصول حرفه‌ای در گزینش اخبار و انتخاب منابع معتبر و رسمی توسط خبر خوان‌های فعلی، پاتوق خبر به عنوان اولین خبرخوان حرفه‌ای خود را به مخاطبین معرفی کرده است.

گزارش لحظه‌ای اخبار سیاسی و سایر زمینه‌های خبری از منابع رسمی داخلی که در هر زمینه صاحب امتیاز و تولیدات روزانه و دست اول هستند این سامانه را به یک گردآورنده معتبر و قابل اعتماد اخبار در وب فارسی مبدل کرده است.

استفاده از هوش مصنوعی در دسته بندی و اصلاح اخبار، نمایش اخبار در بخش پربازدیدها (و نه انتخاب دستی توسط مدیران سامانه) بر اساس تعداد بازدیدهای خبر، همچنین بروز رسانی و پوشش زنده اخبار بلافاصله بعد از انتشار و تأیید آن توسط منابع رسمی و معتبر اصلی‌ترین ماموریت یک سیستم خبرخوان است.

تقسیم بندی اخبار در پاتوق خبر

اخباریکه در مورد آنها صحبت کردیم در دسته بندی‌های خرد و کلان طبقه بندی می‌شوند بطوریکه اخبار سیاسی، اخبار اقتصادی، اخبار ورزشی، اخبار اجتماعی، اخبار بین الملل و اخبار خودرو، حوزه‌های کلان و اخبار پرسپولیس، اخبار استقلال، اخبار بورس و ... حوزه‌های خرد را تشکیل می‌دهند. مخاطبین می‌توانند با انتخاب هر یک از دسته‌بندی‌های مورد علاقه خود به اخبار آن دسترسی داشته باشند.

دسترسی به پاتوق خبر

برای دسترسی به پاتوق خبر کافیست آدرس زیر را در مرورگر موبایل یا کامپیوتر خود جست و جو کرده و وارد سایت شوید.

www.patoghekhabar.com

در صفحه اصلی پربیننده‌ترین اخبار سیاسی، اقتصادی، ورزشی و کلاً حوزه‌های کلان را در چند ساعت اخیر مشاهده خواهید و در صفحه مربوط به هر دسته‌بندی شما همواره به آخرین خبرها و پربیننده‌ترین آنها در شبانه روز گذشته دسترسی خواهید داشت.

 

ایران پرسپولیس روزنامه   اخبار برگزیده
  

تذکر رهبری به معنای نادیده گرفتن ظرفیت ظریف نیست/ پشت پرده افشای فایل صوتی باید مشخص شود/ جریان رقیب بدنبال ناامیدی اصلاح‌طلبان استیک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: سخنان رهبری درباره برخی از گفته‌های وزیر امورخارجه به معنای این نیست که آقای ظریف مهره سوخته است.
ایلنا محمدجواد ظریف اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف شناخته‌شده ترین رقیب جدی جریان اصولگرا است/ اصولگرایان به اجماع نخواهند رسید/ عملکرد شورای نگهبان مشخص می‌کند مشارکت چگونه باشدیک کنشگر سیاسی اصوگرا فضای انتخاباتی جریان‌‌های سیاسی کشور را مورد بررسی قرار داد و میزان مشارکت را وابسته به عملکر شورای نگهبان دانست.
ایلنا اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

آغاز فروش اقساطی محصولات MVM با پیش پرداخت 30 درصدطرح جدید فروش اقساطی محصولات ام وی ام شرکت مدیران خودرو ویژه ماه اردیبهشت ماه آغاز شد.
خودروتک خودرو ماه ایران 

  

متن عجیب ارسالی به واتس آپ استقلالی‌ها+جزئیات بیشتر را بخوانیداستقلال نماینده پرقدرت کشورمان با اقتدار صدرنشین گروه خود در آسیا شد اما باز هم کادرفنی این تیم، آبی پوشان را ممنوع المصاحبه کرد!
خانه فوتبال مصاحبه کعبه فرهاد مجیدی 

  

اعلام نامزدی برخی اهانت به ملت استفردی که می خواهد برنامه ها را اجرا کند باید توانمندی های اولیه را داشته باشد و زمانی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری می شود سابقه دارد که قابل ارزیابی است. این روزها افرادی اعلام نامزدی کردند بعضی از آنها اعلام نامزدی شان، اهانت به ملت است که باید مورد ارزیابی قرار گیرد.
مستقل‌آنلاین بهاره رهنما مصاحبه استقلال 

  

واکنش وزارت خارجه به خبرسازی‌ها از مذاکرات وینسخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به خبرسازی یک رسانه ایرانی درباره اصرار آمریکا به ادامه تحریم های فلج کننده علیه ایران گفت: اگر چنین بود قطعا گفت و گوها تاکنون متوقف شده بود.
فردا وزارت خارجه سخنگوی وزارت امور خارجه وین 

  

زیان افزایش قیمت 9 درصدی خودرو برای «دو سر» بازارشورای رقابت در شرایطی افزایش قیمت حدود 9 درصدی را برای محصولات ایران خودرو و سایپا تصویب و اعلام کرد که این میزان گرهی از کار هر دو سر عرضه و تقاضا باز نخواهد کرد.
خودروتک افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  

ما که به حوزه انتخابیه رفتیم، بودجه 1400 را دستکاری کردندایران نوشت: یک نماینده مجلس گفت: تخلفاتی در جداول بودجه صورت گرفته که قابل قیاس با هیچ دوره‌ای نیست.
اقتصادنیوز حوزه بودجه ایران 

  

خبرهای رسیده از گفت‌وگوهای اخیر وین | لغو 95 درصد تحریم‌هامقام‌های دیپلماتیک ایران و کشورهای 1+4 با مشارکت غیر مستقیم امریکا از چند هفته گذشته تلاش همه جانبه‌ای را برای نجات توافق هسته‌ای آغاز کرده‌اند.
۵۵ آنلاین وین ایران دونالد ترامپ 

  

کارنامه دیپلماسی ظریف انفعالی یا کارشناسی؟!از آنجایی‌که وزارت امور خارجه در دوران وزارت ظریف به «وزارت امور برجام» تقلیل پیدا کرده است، تنها کارنامه ظریف در قریب به 8 سال اخیر، پرونده مذاکرات هسته‌ای و برجام است.
مثلث دیپلماسی محمدجواد ظریف انتخابات ریاست جمهوری 

  

توافق بزرگ نزدیک استخبرگزاری آسوشیتدپرس ادعا کرده است که دستیابی به توافق فوری با ایران در حقیقت بسیار نزدیک است.
مستقل‌آنلاین سیاست خارجی ایران هسته ای 

  

دوران امپراتوری ایالات متحده به سر آمده است/ آمریکا نتیجه جنگ‌های صلیبی کنترل نشده در هزاره پیش استیک نویسنده آمریکایی درباره یکی از آثار خود توضیح داد: تصمیم داشتم تا آنجا که ممکن است از آمریکای ترامپ دور شوم. بنابراین یک مدینه فاضله زنانه را در قرن دوازدهم روایت کردم.
ایلنا مصاحبه داستان کوتاه جنگ 

  

واکسن‌خواری در شهرداری!یک بار دیگر اسم شهرداری سر زبان‌ها افتاد. این بار نه به خاطر افتتاح نمایشی پروژه‌های نیمه‌تمام یا نبود کارنامه موفق عملکردی بلکه دست‌اندازی برخی کارکنان و مدیران شهرداری تهران به سبد تزریق واکسن پاکبان‌ها خبرساز شد تا شعارهایی همچون عدالت‌محوری، شهر انسان‌محور و شفافیت بیش از پیش به حاشیه رفته و برگ جدیدی از رویکردهای منفی مدیریت شهری در دوره پنجم ورق بخورد.
مثلث خودرو شهرداری تهران بهاره رهنما 

  

همکاری آمریکا و روسیه در خصوص ایران ضروری استسخنگوی کاخ سفید گفت که همکاری روسیه و آمریکا به‌رغم برخی اختلاف‌ها در شماری از حوزه‌ها از جمله ایران ضروری است.
ایلنا روسیه حوزه ایران 

  

روند کاهشی قیمت خودرو مدل 1400 / 3 سیگنال کاهشی به طرف تقاضای خودروبازار خودرو اکنون در شرایط پیچیده ای قرار گرفته است. شرایطی که موجب رکود معاملات و ابهام در قیمت خودرو شده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

دلاربازها یک گام عقب نشینی میکنند؟/ تعقیب کامودیتی ها در بورساقتصادنیوز: واکنش بازارها به تحولات وین و مذکرات منطقه ای ایران میتواند امروز هیجان انگیز باشد. برخی البته، احتمال عقب نشینی خریداران و یا حداقل تداوم انتظار آنان را در بازار ارز مورد تاکید قرار داده اند.
اقتصادنیوز وین ایران ارز 

  

شاخص بورس با کامودیتی ها قد میکشد؟/ سیگنال مثبت از شاخص سازهااقتصادنیوز: بورس تهران امروز در سمت سهام کالا محور می‌تواند شاهد تقویت سمت تقاضا باشد و البته پُربیراه نخواهد بود که منتظر تقویت شاخص بورس از این ناحیه باشیم.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران سهام 

  

این الگو به درمان کرونا کمک می کند؟محققان بیمارستان Brigham and Women's واقع در آمریکا یک مدل سه‌بعدی از ساختار ریه ساختند که امکان مطالعه فعالیت ویروس کووید 19 در مسیرهای هوایی و نحوه اثرگذاری آن بر سلول‌های ریوی را فراهم می‌کند.
گسترش سازمان بهداشت جهانی درمان بیمارستان 

  

بهترین میوه‌ها در پاندمی کرونامدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، در ارتباط با مصرف میوه و میوه‌های خشک در پاندمی کرونا، ن
خبرفوری تغذیه وزارت بهداشت مرکبات 

  

وضعیت بورس در هفته آینده چه می‌شود؟یک کارشناس اقتصادی گفت: در روزهای ابتدایی هفته حضور دکتر ظریف در مجلس و حواشی که ایجاد می‌شود نزول های شدیدی در بازار سرمایه خواهیم داشت.
اقتصادنیوز سرمایه 

  

کمیته فقهی سازمان بورس تامین مالی از محل اوراق اجاره مبتنی بر سهام بررسی کرددبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار، از بررسی موضوع "تامین مالی از محل اوراق اجاره مبتنی بر سهام " در جلسه اخیر این کمیته تخصصی خبر داد .
شما‌نیوز سازمان بورس و اوراق بهادار سهام سرمایه 

  

مجید ملک‌زاده بر اثر کرونا درگذشتمجید ملک‌زاده از هنرمندان هنرهای سنتی مشبک و معرق فلز اصفهان در اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.
خبرفوری هنرمندان هنرهای سنتی وزارت علوم 

  

تمهیدات شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات کروناییتمهیدات شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات کرونایی؛ از تعبیه شعب در فضای باز تا حذف استامپ و اثر انگشت
فردا شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

یک پیش بینی ناامید کننده از بورس در هفته جاریبازار هفته گذشته به رغم آنکه بیشتر روزها منفی و نامتعادل سپری شد اما در آخرین روز معاملاتی با روندی مثبت به کار خود پایان داد و تا حدی ریزش‌های شاخص کل را جبران کرد. باید دید نظر کارشناسان بازار سرمایه برای روند بازار در هفته بعد چگونه است.
گسترش پتروشیمی کار شاخص 

  

بستری 475 بیمار کرونایی در گلستان| روند کاهشی ادامه داردگرگان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از بستری 475 بیمار کرونایی در مراکز درمانی سطح استان خبرداد.
۵۵ آنلاین گرگان دورهمی رنگ 

  

نمودار کاهش قیمت دلار و یورو در بازار رسمیقیمت متوسط دلار متشکل از هفته دوم تا هفتم سال جدید 14 درصد افت کرد و قیمت یورو متشکل نیز حدود 10 درصد پایین آمد.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو 

  

خبر مهم سازمان بورس درباره رمز ارزهامدیر نظارت بر نهاد های مالی سازمان بورس از تشکیل صندوق‌های مبتنی بر رمز ارز‌ها توسط سازمان بورس خبر داد.
اقتصادنیوز ارز