ایرنا   |  علمی  |  

ایران 80 میلیون محیط بان می خواهد

گرگان - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست گفت: نگهداری از منابع محیط زیستی و طبیعی کشور نیازمند مشارکت، همراهی و محیط بانی همه 80 میلیون جمعیت ایران است.

ایران 80 میلیون محیط بان می خواهد

به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ جمشید محبت خانی روز پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان اظهار داشت: تا زمانی که باور کمک و حمایت از محیط زیست در مردم ایجاد نشود، نمی توانیم در حفظ و نگهداری از سرمایه های طبیعی و زیستی کشور موفق باشیم.فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: پشتیبانی و حمایت از محیط بانان در محیط زیست افزایش یافته و در نتیجه آن، امسال دست اندازی متخلفان به مناطق حفاظت شده چهارگانه کشور کمتر و برخورد و دستگیری متخلفان 7 درصد بیشتر شد.وی به حفاظت و نظارت هوشمند در مناطق تحت پوشش محیط زیست اشاره کرد و گفت: کاهش درگیری، تلفات و جان باختن محیط بانان و متخلفان ، از جمله اهداف اجرای این طرح است.محبت خانی ادامه داد: منحصر کردن فعالیت های محیط زیست به حوزه شکاربانی، باور اشتباه و غلطی در کشور است که باید اصلاح شده و با روش های مختلف از مردم در کمک به حفظ همه سرمایه های محیط زیستی استفاده شود.وی همچنین به یکی از رویکردهای سازمان مبنی بر مشارکت دهی مردم در حفظ و حراست از محیط زیست اشاره کرد و گفت پروژه یک ساعت با محیط بان در سال‌های اخیر رشد محسوسی داشته به نحوی که پارسال حضور محیط بانان در مدارس برای آموزش به دانش آموزان 134 درصد بیشتر شد.وی همچنین با اشاره به روز شهید اظهار داشت: براساس گردآوری آمار و مستندات موجود، تاکنون 138 محیط بان در راه حفظ محیط زیست کشور و در درگیری با متخلفان به شهادت رسیدند.در این مراسم از زحمات امیر عبدوس مدیر کل پیشین اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان در مدت 17 ماه و هفت روز خدمت بر این مسند تقدیر و محمدرضا کنعانی به عنوان مدیر کل جدید این اداره در گلستان معرفی شد. عبدوس نیز با حکم معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، مدیر کل جدید حفاظت محیط زیست استان سمنان شد. استان مرزی و شمالی گلستان با بیش از 20 هزار کیلومتر مربع وسعت دارای 862 هزار هکتار مرتع، 452 هزار هکتار جنگل، 62 هزار هکتار زمین های مستحدث (زمینهایی که در نتیجه پایین رفتن آب دریا و دریاچه‌ها یا خشک شدن تالابها ایجاد می‌شود) و موات ( املاکی که فاقد ساختمان و تاسیسات باشد و سابقه عمران و آبادی و یا باغ و کشاورزی ندارد) و 20 هزار هکتار ساحل است که بخشی از این عرصه ها به صورت ویژه زیر پوشش حفاظت محیط زیست قرار دارد. 3014/7333/3091

ایران محیط زیست سازمان محیط زیست   اخبار برگزیده
  

رییس جمهور سابق ایران گفت‌وگویی متفاوت با خبرورزشی داشت. او از مارادونا، انتقال تیم‌ها به شهرستان‌ها، جام جهانی و ورود بانوان به ورزشگاه‌ها گفت.
نامه نیوز احمدی نژاد رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

خبر خوش برای دارندگان خودروهای گازسوزمدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به افزایش قیمت سی ان جی به میزان 10 درصد از سال آینده گفت: طبق مصوبه هیئت دولت، قیمت این سوخت تا 5 سال آینده ثابت خواهد ماند.
خودروتک ایران رانندگی استاندارد 

  

فرمانده مرزبانی استان کردستان ‌با اشاره به درگیری شب گذشته مرزبانان هنگ مرزی بانه با اشرار مسلح گفت: اشرار مسلح ‌قصد اقدامات خرابکارانه در داخل کشور را داشتند.
نامه نیوز اشرار استان همدان استان کردستان 

  

گمانه‌زنی‌ها درباره قیمت نهایی پژو 301پژو 301 در کنار 2008 و 508 محصولاتی بودند که از آن‌ها به اسم میوه‌های برجامی صنعت خودرو یاد می‌شود. بعد از بروز تنش‌های بین‌المللی و آغاز تحریم‌ها، همکاری پژو و ایران‌خودرو آسیب شدیدی دید. طبیعتاً 301 نیز از این بحران بی‌نصیب نماند. حالا خبر می‌رسد که با اتخاذ راهکارهایی قرار است که این خودرو راهی بازار شود ولی با قیمتی نامعلوم.
خودروتک قیمت پژو ایران خودرو 

  

کمتر از 24 ساعت پس از حادثه تروریستی در نیوزیلند، افرادی با سر دادن شعار‌های اسلام‌هراسانه در محوطه بیرونی مسجدی در لندن پایتخت انگلیس، با سلاح سرد به مسلمانان حمله ور شدند. پلیس لندن زخمی شدن یک جوان 27 ساله با چکش از ناحیه سر را تایید کرده است.
نامه نیوز حمله تروریستی لندن نیوزیلند 

  

قیمت خودرو چقدر دیگر پایین می آید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به افزایش حقوق کارکنان دولت، 400 هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می‌شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان 10 تا 20 درصد، به صورت پلکانی خواهد بود.
نامه نیوز وزارت آموزش و پرورش آموزش مجلس شورای اسلامی 

  

الان خودرو صفر کیلومتر بخریم یا بعد از عید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

شرق نوشت:حضور احمدی‌نژاد به‌عنوان تماشاگر در رقابت‌های ورزشی که جنبه ملی داشته باشد، هنوز بی‌حاصل است؛ او هر بار که خودش را به ورزشگاه برای تماشای رقابت‌های مختلف رسانده تیم مورد نظرش نتوانسته نتیجه بگیرد؛ یا باخته یا اینکه در بهترین حالت به نتیجه مساوی رسیده است.
نامه نیوز احمدی نژاد ورزشگاه آزادی ورزشگاه 

  

حرفه ای ها اینطوری بنزین می زننداین روزها همه جا صحبت حذف یارانه بنزین و گران شدن آن است. بنابراین ترفندهایی وجود دارد که بتوانیم از هر لیتر بنزینی که می خریم حدّاکثر استفاده را بکنیم.
خودروتک پالایشگاه بنزین زمین 

  اخبار داغ
  

امیدوارم کنسرت ارزان معتمدی در جنوب شهر مقدمه‌ هنر برای همه باشدرئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در برنامه تلویزیونی «فرمول یک» اظهار امیدواری کرد که برگزاری
خبرفوری کنسرت محمد معتمدی درخت 

  

کشف 1000 میلیارد کالا و ارز قاچاق طی سال 97 در فرودگاه‌های کشورفرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از کشف انواع کالا و ارز قاچاق به ارزش یک هزار میلیارد ریال در فرودگاه‌های کشور طی سال 97 خبر داد.
تسنیم فرودگاه قاچاق مواد مخدر مواد مخدر 

  

اهمیت واردات با ارز صادراتی برای تأمین نیازهای کشوررئیس کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی گفت: در شرایطی که اقتصاد ایران با فشارهای خارجی مواجه است،
خبرفوری واردات بانک مرکزی اتاق بازرگانی 

  

معاون امنیتی وزیر کشور بر اهمیت همکاری‌های دو جانبه در راستای مبارزه با گروه‌های تروریستی، قاچاقچیان مواد مخدر و برقراری آرامش برای مردم دو کشور تاکید کرد.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و ترکیه 

  

ایران و ترکیه بر مبارزه با گروه های تروریستی تاکید کردندتهران- ایرنا- معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در گفت و گوی تلفنی با همتای ترکیه ای خود بر اهمیت همکاری های دوجانبه در منطقه برای مبارزه با گروه های تروریستی و قاچاقچیان مواد مخدر تاکید کرد.
ایرنا ایران ایران و ترکیه وزارت کشور