سیاحتی در سَیاحی کودکانه بِرکه فاضلاب/ از کوت عبدالله تا کوی سَیاحی، اهواز را دریابید

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت؛ این بار لنز دوربین خبرنگاران به جنوبی‌ترین شهرهای کشور، یعنی غرب اهواز رفت و روی آب بازی کودکانه فرزندان اهواز در منطقه کوی سَیاحی اهواز زوم کرد، آب بازی کودکان جنوب کشور در برکه‌ای از فاضلاب! سالیان دراز است که دفع فاضلاب در منطقه کوی سیاحی، در جوی‌های روباز انجام می‌شود؛ وعده‌هایی از قبیل پاکسازی این مناطق حاشیه‌ای برای ساکنین خوزستان…

سیاحتی در سَیاحی کودکانه بِرکه فاضلاب/ از کوت عبدالله تا کوی سَیاحی، اهواز را دریابید

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت؛ این بار لنز دوربین خبرنگاران به جنوبی‌ترین شهرهای کشور، یعنی غرب اهواز رفت و روی آب بازی کودکانه فرزندان اهواز در منطقه کوی سَیاحی اهواز زوم کرد، آب بازی کودکان جنوب کشور در برکه‌ای از فاضلاب!

سالیان دراز است که دفع فاضلاب در منطقه کوی سیاحی، در جوی‌های روباز انجام می‌شود؛ وعده‌هایی از قبیل پاکسازی این مناطق حاشیه‌ای برای ساکنین خوزستان داده می‌شود؛ متاسفانه در کوی سیاحی جوی‌ها به شبکه فاضلاب شهری متصل نیستند و این وضعیت از سالیان دراز ادامه داشته و دارد و هر بار در حد یک خبر جنجالی رسانه‌ای می‌شود و بعد از مدتی به دست فراموشی سپرده می‌شود.

حدودا سال 93 بود یعنی شش سال قبل مجتبی گلستانی در سمت مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز این مشکل را مطرح کرد و پیشنهاداتی برای حل آن ارائه نمود اما گویا نه تنها کسی توجهی به آن نداشت بلکه مشکل ثابت و استوار سر جای خود باقی مانده و هر ساله با شروع فصل گرما این آب بازی کودکانه در کوی سَیاحی پر از  فاضلاب رسانه‌ای می‌شود.

گلستانی در همان دوره با بیان اینکه درصدد ایجاد لوله کشی سرپوشیده با لوله‌هایی روی کانال روباز کوی سیاحی است تاکید کرد: این کانال روباز وضعیت نامناسب را برای کودکان و مردم ایجاد کرده و قرار بر این است این کانال را با لوله‌های بزرگی سرپوشیده کنیم و پس از پاکروبی منطقه از آلودگی‌ها، در نظر داریم در این منطقه فضای سبز با چشم اندازی مناسب ایجاد کنیم. این  اقدام خود می‌تواند وضعیت این کوی را سر و سامان داده و نوعی تشویق و آموزش نیز برای پاکی و زیبایی منطقه باشد.

بعد از گذشته شش سال از این خبر امروز بار دیگر مشکلات مردم منطقه کوی سیاحی اهواز با بازی کودکانه در بِرکه فاضلاب رسانه‌ای شد، شاید در میانه درگیری کشور با معضل بهداشتی کرونا امروزه مطرح کردن این ماجرا سوار کردن بحران روی بحران باشد، اما آنچه اهمیت دارد سلامتی مردم جامعه و پنهان کردن مشکلات مردم در میانه مشکلات دیگر خطا اندر خطا است.

همه ایران، تهران نیست!

از تریبون‌ رسانه‌های مختلف هر روز به بهانه‌های متفاوت عنوان کردیم که همه ایران شمال پایتخت نیست و به گونه‌های متفاوت صدا شدیم که حاشیه‌ها را در حاشیه نگذارید! 

امروزه ایران ما تهرانی دارد با انبوهی از مشکلات که اگر بخواهیم تک تک آنها را بررسی کنیم منشاء هر یک را در شهری می‌یابیم که امروزه در پایتخت جولان می‌دهند

شهرهای دیگر از شمال تا جنوب از شرق تا غرب می‌توانند نقش موثری در اقتصاد و گردشگری و علی الخصوص در امنیت کشور داشته باشند ولی به جهت نبود امکانات در فقر فرهنگی و اقتصادی به سر می‌برند و این یعنی زاییده شدن معضل که به مرور زمان برای گرفتن حق خود به بهانه‌های متفاوت از جمله کار به تهران هجوم آورده و امروزه ایران ما تهرانی دارد با انبوهی از مشکلات که اگر بخواهیم تک تک آنها را بررسی کنیم منشاء هر یک را در شهری می‌یابیم که امروزه در پایتخت جولان می‌دهند.

شهرهای کوی سیاحی، کوت عبداله، مارون و… را در نظر بگیریم هر یک در فصلی از سال با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند از سیل اسفندماه تا برآمدن فاضلاب بهار همه و همه در دوره‌ای از زمان فقط رسانه‌ای شدند.

رحیم کعب‌عمیر عضو شورای شهر اهواز سال گذشته در خصوص الحاق برخی مناطق حاشیه به شهر در طرح جامع در گزارشی عنوان کرد: هر شهری نقشه راهی به نام طرح جامع دارد. کارکرد طرح جامع برای مدت زمان 20 ساله است اما معمولا کارکرد آن به 30 سال نیز می‌رسد، طرح جامع اهواز مربوط به سال 67 بود که تا سال 97 ادامه داشت.

در بازنگری طرح جامع جدید اهواز، مناطق جدیدی به طرح جامع شهر افزوده شد که این موضوع طبیعی است زیرا شهر بزرگ‌تر شده و نمی‌توانیم بگوییم محدوده شهر باید ثابت بماند، بر همین اساس در بازنگری طرح جامع اهواز، مناطق کوی ملاشیه، کوی گلدشت، کوی گلبهار، کوی سادات، کوی مندلی، کوی سیاحی، عین 2، چنیبه، خبینه، بخشی از زرگان، کوی علی‌آباد، بخشی از فرهنگیان و کوی فدک به اهواز الحاق شدند.

با تمام تفاسیر عنوان شده حاشیه‌های شهر اهواز از کوی سیاحی تا کوی ملاشیه جزو اهواز هستند و باید خدمات جامع شهری به ساکنین این مناطق ارائه شود، چه کسی باید خدمات را ارائه دهد؟ شهردار، استاندار و یا فرماندار؟!

گذری در شهر اهواز با قلم

مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز، باوی و کارون در مورد منابع غنی شهرهای جنوبی به خانه ملت می‌گوید: حدود 78 درصد ازمنافع نفت و گاز ، نزدیک به 17 درصد از منابع زارعی و کشاورزی کشور ، 7 بندربزرگ کشور از جمله بندر امام خمینی(ره) در کنار بزرگترین شرکت‌های پتروشیمی و مجموعه‌ای از منابع طبیعی زیرزمینی و روی زمینی از جمله منابع طبیعی شهرهای جنوبی کشور علی الخصوص شهر خوزستان هستند؛ در کنار تمام این منابع نیروی انسانی تحصیلکرده و متخصص در این استان از ظرفیت‌های بالقوه خوزستان و اهواز محسوب می‌شوند.

شهرهای اهواز و خوزستان و بوشهر و دیگر شهرهای جنوبی به لحاظ منابع نفتی و گازی بسیار غنی هستند با مردمی امانتدار که افتخار برای ایران محسوب می شوند

عضو کمیسیون عمران مجلس یازدهم در ادامه تاکید می‌کند: اقلیت‌های مختلف از اقوام لر، بلوچ ، عرب و عشایر متفاوت در این شهر زندگی می‌کنند؛ بیشتر ساکنان شهرهای جنوبی و مرزنشینان حافظ جان مردم و خاک کشور هستند؛ شهرهای اهواز و خوزستان و بوشهر و دیگر شهرهای جنوبی به لحاظ منابع نفتی و گازی بسیار غنی هستند با مردمی امانتدار که افتخار برای ایران محسوب می شوند که محافظ این منابع طبیعی در طول سالیان دراز بوده‌اند.

نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: شهرهای جنوبی کشور از جمله حاشیه‌های اهواز دچار مشکلات عدیده‌ای هستند که بیشتر آنها باز می‌گردد به مشکلات زیرساختی؛ دو موضوع آب و فاضلاب از جمله مسائلی هستند که باید مورد توجه مسئولان امر قرار بگیرند متاسفانه حاشیه نشینان شهرهای اهواز با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند. آب شرب و آشامیدنی در کنار فاضلاب دو عاملی که هر ساله شروع گرمای تابستان وسرمای زمستان با آن روبرو بوده‌اند به فرض مثال بالا آمدن آب در سیلاب چند ماه گذشته منجر به نفوذ فاضلاب به داخل منازل بسیاری از افراد شد و با شروع فصل گرما آب شرب آشامیدنی این مناطق با مشکلات گسترده‌ای روبرو بوده است.

اهواز رتبه دار حاشیه نشینی

کلانشهر اهواز با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و 200 هزار نفری اهواز بیش از 400 هزارنفر حاشیه نشین هستند متاسفانه بعد از مشهد دومین شهر به لحاظ جمعیت حاشیه نشینی است. بیشتر حاشیه‌نشینان شهر اهواز در مناطق 6 و 5 شهرداری زندگی می‌کنند به بیانی پرجمعیت‌ترین و محروم‌ترین مناطق اهواز شامل خشایار، کوی علوی، آهن افشار، خیابان انقلاب، ملاشیه، کیان، مندلی، عین دو، شهرک رزمندگان، سه راه خرمشهر، کمپلو، شهرک اهواز، گلدشت و لشکر سیاحی هستند، از معضلات این مناطق می‌توانیم به نبود طرح خدمات شهری، نبود آسفالت مناسب، فاضلاب‌های سطحی و روباز، توجه نکردن شهرداری به جمع آوری زباله‌ها، نبود بهداشت مناسب در مسیر مدارس، نبود آب آشامیدنی بهداشتی، وجود ریل قطار در خیابان‌ها، متصل نبودن به سیستم حمل و نقل شهری، بیکاری، فراوانی شغل کاذب، اقتصاد کنار جاده‌ای، انواع بیماری، سوء تغذیه و نارسایی‌های بهداشتی و آموزشی، گسترش آسیب‌های اجتماعی، تبعیض اجتماعی و سیاسی و امنیت ناپایدار مهم‌ترین مشکلات مناطق حاشیه‌ای اهواز اشاره کنیم.

توجه به زیرساخت‌های عمرانی و تقویت آنها و به کارگیری نیروی متخصص در جهت استفاده از ظرفیت‌های غنی مناطق جنوبی باید به گونه‌ای باشد که نشان از کل ایرانی آباد دهد

یوسفی در این راستا به خبرنگار خانه ملت می‌گوید: یک سوم مردم اهواز در مناطق محروم و در حاشیه شهر زندگی می‌کنند این مشکلات نیازمند توجه دولت دارد هر سال مشکلات از رسانه‌های متفاوت در قالب کم آبی و بی آبی و حتی نبود امکانات تفریحی و ورزشی مردم مطرح می‌شود و اینبار با بازی کودکان در برکه فاضلاب، باید مشکلات مردم مرزنشین علی الخصوص جنوب کشور به صورت جدی از طرف دولت و مسئولان مورد بررسی قرار بگیرید توجه به زیرساخت‌های عمرانی و تقویت آنها و به کارگیری نیروی متخصص در جهت استفاده از ظرفیت‌های غنی مناطق جنوبی باید به گونه‌ای باشد که نشان از کل ایرانی آباد دهد .

نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه تاکید می‌کند: بازی کودکان در کوی سیاحی که امروزه فیلم آن در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌چرخد نشان از کمبود امکانات در این مناطق و بی‌توجهی به منابع و زیرساخت‌های شهرهای مرزی و جنوبی دارد که سالیان دراز وجود داشته است. کودکان این مناطق به دلیل نبود مراکز فرهنگی، تفریحی و فضای سبز مجبور به گذران اوقات فراغت در مناطق مثل برکه سَیاحی هستند بدون شک این بی‌توجهی عواقبی به دنبال خواهد داشت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر زیرساخت‌های عمرانی، فرهنگی و ورزشی به درستی تخصص منابع می‌شد بدون شک مناطق مرزی و جنوبی کشور کمتر در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار می‌گرفتند به فرض مثال هنوز که هنوز است در منطقه کوت عبدالله یک استخر و یا فضای ورزشی برای نوجوانان و جوانان وجود ندارد.

یوسفی ادامه داد: وظیفه نمایندگان مجلس قانونگذاری و نظارت است که به دنبال قانونگذاری وظایف سازمانی مشخص می‌شود در این بین قوه مجریه بحث اجرایی دارد باید با برنامه ریزی مشکلات اولویت بندی شود هیچ زمانی مشکلات یک شبه برطرف نشده است، متاسفانه منابع محدود ولی نیازها نامحدود است.

کارون خط بین غنی و فقیر

حاشیه‌نشینی بی‌هدف به دلایل شرایط نابسامان اقتصادی به شکل تصاعدی درخوزستان و اهواز رشد صعودی داشته است، به نظر می‌رسد به همان میزان که برج‌ها و ساختمان‌ها در داخل شهر اهواز قد می‌کشند به همان اندازه یا بیشتر آلونک‌هایی در حاشیه شهرها رشد داشته است. فیلم آب بازی یا آب تنی کودکان در برکه سیاحی اهواز فیلم امروز و دیروز نیست سال‌هاست فاضلاب و آب نوشیدنی مناطق جنوب حتی ریزگردها به زبان‌های متفاوت از رسانه‌های مختلف مطرح شده است از تصویر و عکس تا قلم و صدا هریک در مقطعی از زمان به طریقی مشکل را بیان کرده‌اند اما عکس العملی مناسب دیده نشده است.

امروزه کارون نماد کلانشهر اهواز یک مقّسم ثروت و مرز بین فقیر و غنی تبدیل شده است. کارون در غرب وقتی به بخش‌هایی مانند کیانپارس و پل طبیعت اهواز می‌رسد زمین و زمان و زندگی قیمت می‌گیرد و جان انسان‌ها با ارزش و ارزشمندتر می‌شود گذر کارون از این قسمت‌ها و دور زدن پل پنجم و پل ششم در شرق و بخش‌های کوت عبدالله ورق را برمی‌گرداند و اینبار زمین و زمان افول قیمت می‌کند و زندگی‌ چهره دیگر را نشان می‌دهد. فقر، شیوع بیماری‌ها، نابسامانی‌ها و ناامنی و کودکان معصوم غلطیده در فقر پررنگ‌تر می‌شود. کارون را می‌توان شکاف بین هستی و نیستی و بالا نشینی و پایین نشینی پایتخت قلمداد کرد./

گزارشگر: محبوبه اشرفی پیمان

سیل عکس رسانه   اخبار برگزیده
  

تست کرونای 8 استقلالی مثبت شدنتیجه تست هشت نفر از اعضای تیم فوتبال استقلال مثبت اعلام شد.
مملکت‌آنلاین فوتبال باشگاه استقلال استقلال 

  

ورود مجلس به موضوع بورس/ زیرساخت کارگزاری‌های بورس ارتقا می‌یابد​اقتصادنیوز: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تقویت سرورهای کارگزاری‌ها و جلوگیری از اختلال آن‌ها از ابتدایی‌ترین اقداماتی است که سازمان بورس باید مدنظر قرار دهد؛ البته این موضوع به‌عنوان دغدغه مردم در جلسه هفته آینده کمیسیون اقتصادی با حضور وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
اقتصادنیوز مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی مجلس سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

اجازه ندهند تمام مشکلاتی که برای استقلال پیش آمده را سر ما تلافی کنند/ برخلاف برخی از تیم‌ها سعی کردیم داوری را تحت فشار قرار ندهیم/ تمام دغدغه ما بازی با استقلال استحمیدرضا عبداللهی مربی پارس جنوبی جم نسبت به حواشی پیش از دیدار با استقلال واکنش نشان داد و گفت اجازه نمی‌دهد کسی حق این تیم را ضایع کند.
ایلنا استقلال بازی پارس جنوبی 

  

متخصص برجسته بیمار‌های عفونی در‌آمریکا تأکید کرد: واکسن ضد کرونای آمریکا تا پایان ماه وارد مرحله آخر می‌شود و تاکنون موفق عمل کرده و در بدن افراد علیه ویروس کرونا آنتی بادی تولید کرده است.
نامه نیوز موفقیت خودرو تولید 

  

کمال خرازی: اقدامات آمریکا و اروپا به فروپاشی کامل برجام منجر می‌شود | داستان ناتمام برجامسیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در سخنانی گفت که تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران و اقدام سه کشور اروپایی در آژانس و رفتار مشکوک مدیرکل آژانس نه تنها بازدارنده جمهوری اسلامی نخواهد بود، بلکه به فروپاشی برجام می‌انجامد.
۵۵ آنلاین خاورمیانه جمهوری اسلامی فناوری 

  

کوییک R پلاس چه تفاوتی با کوییک R معمولی دارد؟اواخر هفته گذشته سایپا از نسخه جدید کوییک رونمایی کرد. خودرویی که حالا با نام کوییک R+ (آر پلاس) شناخته می‌شود. فیس‌لیفت R این خودرو هنوز جای خود را در بازار باز نکرده است و حالا مشتریان با نسخه جدیدی روبرو هستند که فارغ از تغییرات ظاهری، قیمتی بیشتری را نیز به همراه خواهد داشت.
خودروتک استاندارد سایپا خودرو 

  

احمدی نژاد به خاطر هدیه گرفتن قانون را تغییر دادروزنامه خراسان با طرح این سوال که هدایایی که احمدی نژاد در دوران ریاستش گرفته کجا برده؟ به این موضوع پرداخت که او قانون قبلی را تغییر داد تا هدایا مال خودش باشد.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد قانون روزنامه 

  

عوارض قیمت گذاری دستوری خودرودبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی اعتقاد دارد با توجه به افزایش قیمت تمامی نهاده‌های تولید و همچنان دستوری بودن قیمت‌گذاری خودرو، خودروسازان نیز نمی‌توانند به درستی قیمت قراردادها را سریعا افزایش دهند، بنابراین قطعه‌سازان به نوعی ازسوی زنجیره تامین و در حقیقت مصرف‌کنندگان، به‌دلیل فاصله زیاد قیمت کارخانه و بازار، قربانیان اصلی نرخ ‌گذاری‌ دستوری هستند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

طرح مجلس برای اخذ مالیات از سکه، ارز و سهام کلید خورد+سندجزئیات طرح نمایندگان مجلس برای مالیات بر عائدی سرمایه نشان می‌دهد که دریافت مالیات از سکه، ارز و سهام در دستور کار است.
مثلث مجلس شورای اسلامی مالیات ارز 

  

تشخیص صلاحیت جرم سیاسی یا امنیتی بر عهده مرجع قضایی است/ قضات نمی‌توانند قانون جرم سیاسی را اجرا نکنند/ جامعه حقوقی نگاه مثبتی به بخشنامه اخیر داردرییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و‌ مشاوران خانواده گفت: قضات نمی‌توانند قانون جرم سیاسی را اجرا نکنند چون این قانون مصوبه مجلس شورای اسلامی و لازم الاجراست، البته تشخیص صلاحیت اینکه جرم سیاسی است یا امنیتی بر عهده مرجع قضایی است.
ایلنا جرم جرم سیاسی خبرنگار 

  اخبار داغ
  

اعطای تسهیلات ارزان قیمت ساخت مسکن به مجاورین حرماقتصادنیوز : مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری طرح حرم‌های مطهر از اعطای تسهیلات 140 میلیون تومانی نوسازی مسکن به ساکنان و مجاوران بافت پیرامون حرم های مطهر به ازای هر واحد خبر داد.
اقتصادنیوز قیمت مسکن بهزیستی 

  

سازمان لیگ تابع سیاست‌های کلان ستاد ملی مبارزه با کروناستسازمان لیگ فوتبال ایران تابع سیاست‌های کلان ستاد مبارزه با کروناست و مصوبات این ستاد در مقابله با ویروس کرونا را پیگیری و اجرا خواهد کرد.
برنا فوتبال ایران ویروس 

  

تشریح دستاوردهای پلیس بین الملل ناجا در زمینه مبارزه با جرایم و تعقیب مجرمان بین المللیرئیس پلیس بین الملل ناجا به دستاوردهای این پلیس در زمینه مبارزه با جرایم و تعقیب مجرمان در عرصه بین المللی اشاره کرد و گفت: پلیس بین‌الملل ناجا آماده همکاری پلیسی و آموزشی به منظور مبارزه هر چه بیشتر با جرایم بین المللی است.
ایلنا پلیس جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

دلیل گرانی مرغ؛ عدم نظارت و ارز 4200 تومانی/مجلس نظارت خود را افزایش می‌دهد احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در رابطه با دلایل گرانی مرغ در روزهای اخیر و راه‌های کاهش قیمت آن، گفت: اکنون تولیدکنندگان مرغ علیرغم تمام تنگناها و کمبودها در خط مقدم جبهه تولید به صورت جهادی انجام وظیفه می‌کنند، در حالی که می‌توانستند با تجمع و اعتراض، بازار را ملتهب کنند اما مردانه پای کار ایستادند و نگذاشتند کمبود مرغ در بازار احساس شود. نماینده مردم…
خانه‌ملت گرانی مجلس شورای اسلامی ارز دولتی 

  

سازمان لیگ: تابع سیاست‌های ستاد مبارزه با کرونا هستیم/ تخلف باشگاه‌ها درباره کرونا محرومیت در پی داردسازمان لیگ فوتبال ایران تأکید کرد تابع سیاست‌های کلان ستاد مبارزه با کروناست و مصوبات این ستاد در مقابله با ویروس کرونا را پیگیری و اجرا خواهد کرد.
تسنیم فوتبال بازی ایران 

  

رفع تعهد ارزی آسان می‌شودرئیس سازمان توسعه تجارت می‌گوید دولت تمام توان خود را برای تسهیل در رفع تعهدات ارزی به کار بسته و در این زمینه از پیشنهادهای فعالان بخش خصوصی استقبال می‌کند.
اعتماد تجارت هیئت دولت دولت 

  

66 میلیون یورو کاهش ارز بری میز چهارم ساخت داخل خودرو​​امیر بیات افزود: این قراردادها بین 36 سازنده توانمند داخلی برای بومی سازی 55 قطعه – پروژه در خودروهای تولیدی دو خودرو ساز بزرگ داخلی منعقد گردید .
شما‌نیوز یورو ارز خودرو 

  

علت نوسانات شدید قیمت ارز و راهکارهای اتخاذ شده با حضور همتی بررسی می‌شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دستورکار کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در روزهای (یکشنبه، دوشنبه و سهشنبه) هفته جاری به شرح ذیل است؛ نمایندگان در روز یکشنبه(15 تیر ماه) به بررسی عملکرد منابع و مصارف (دریافتها و پرداختها) قانون بودجه سال 1399، وضعیت اقتصادی کشور و معارفه رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاونان وی با اعضای کمیسیون می‌پردازند. کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در جلسه…
خانه‌ملت قیمت ارز قیمت ارز 

  

3 صندوق سرمایه‌گذاری با ارزش 590 میلیارد وارد فرابورس می‌شوند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، صندوق‌های سرمایه گذاری جسورانه به عنوان یکی از ابزارهای نوین سرمایه گذاری با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهادهای مسئول بازار سرمایه برای سرمایه گذاری عموم مردم در طرح های فناورانه و دانش بنیان طراحی و اجرا شده است. دو صندوق جسورانه 50 و 240 میلیارد تومان سرمایه دارند و تمرکز سرمایه‌گذاری این ‏صندوق‌ها در…
مهر سرمایه سرگرمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری