مهر   |  فرهنگی  |  

ماجرای چپ‌دست شدن جودی دمدمی به کتابفروشی‌ها آمد

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «جودی دمدمی چپ‌دست می‌شود» نوشته مگان مک‌دونالد به‌تازگی با ترجمه محبوبه نجف‌خانی توسط نشر افق منتشر و راهی بازار نشر شده است. این‌کتاب نهمین عنوان از مجموعه «جودی دمدمی و دوستان» است که نشر افق ترجمه عناوین آن را در قالب کتاب‌های فندق خود منتشر می‌کند. «جودی دمدمی»، «جودی دمدمی و دوستان»، «استینک» (برادر جودی) و «جودی دمدمی و استینک» از جمله…

ماجرای چپ‌دست شدن جودی دمدمی به کتابفروشی‌ها آمد

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «جودی دمدمی چپ‌دست می‌شود» نوشته مگان مک‌دونالد به‌تازگی با ترجمه محبوبه نجف‌خانی توسط نشر افق منتشر و راهی بازار نشر شده است. این‌کتاب نهمین عنوان از مجموعه «جودی دمدمی و دوستان» است که نشر افق ترجمه عناوین آن را در قالب کتاب‌های فندق خود منتشر می‌کند.

«جودی دمدمی»، «جودی دمدمی و دوستان»، «استینک» (برادر جودی) و «جودی دمدمی و استینک» از جمله مجموعه‌کتاب‌هایی هستند که مگان مک‌دونالد برای کودکان نوشته است. این‌نویسنده آمریکایی کودک و نوجوان متولد سال 1959 است. او دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته کتابداری از دانشگاه پترزبورگ است. مک دونالد پیش از نویسندگی، در موزه، کتابخانه و کتابفروشی کار کرده است. مدتی را هم به‌عنوان نگهبانی پارک گذرانده است.

مک‌دونالد اولین نوشته خود را در سن 10 سالگی در روزنامه مدرسه اش منتشر کرد. او از آن زمان تا امروز، بیش از 50 کتاب برای بچه‌ها نوشته که اتفاقات مربوط به بیشتر آن‌ها را از خاطرات کودکی خودش وام گرفته است. این‌نویسنده وقتی دختربچه بود، مجموعه‌ای از حشرات، پوست زخم‌های خشکیده و کله‌های عروسک جمع کرده بود!

افق چاپ ترجمه کتاب‌های «جودی دمدمی و دوستان» را از سال 97، با 5 عنوان شروع کرد. «راکی زَنگ در آقای شعبده باز شگفت انگیز»، «اِیمی نِیمی در خبرهای داغ»، «فرانک پِرل در مسابقه جنجالی شیرینی‌پزی»، «استینک دمدمی در سوپر تُندر»، «جودی دمدمی در دردسر حیوان های خانگی»، «خانم دمدمی در بدبیاری روز تولد»، «آقای تاد در روز شوخی اول آوریل» و «جودی دمدمی پری دندان می‌شود» عناوین اول تا هشتم این‌مجموعه هستند.

«جودی دمدمی چپ‌دست می‌شود» نهمین کتاب از مجموعه «جودی دمدمی و دوستان» است که داستانش از جایی شروع می‌شود که فردایش روز چپ‌دست‌هاست. جودی راست‌دست است و بابا و استینک که چپ‌دست‌اند بناست فردا را جشن بگیرند. به‌همین‌خاطر می‌خواهند به کارخانه بیسکویت نمکی بروند. استینک دوست دارد جودی هم با آن‌ها همراه شود. حالا مشکل‌ این‌جاست که جودی برای حضور در جشن باید تمام روز کار با دست چپش را تمرین کند. او به این‌نتیجه می‌رسد انگار دست‌چپ بودن به این راحتی‌ها هم نیست...

داستان این‌کتاب در 3 فصل «چپ‌دست خوش‌شانس و راست‌دست قدرتمند»، «بیسکویت نمکی‌ زیلا» و «ضربه نهایی بلند و انداختن توپ توی سوراخ با دست چپ» جمع شده و تصویرگری‌اش هم توسط اِروین مادرید انجام شده است.

در قسمتی از این‌کتاب می‌خوانیم:

استینک آه کشید و یک کاغذ و یک قیچی مخصوص چپ‌دست‌ها به جودی داد و گفت: «حالا می‌خواهم با دست چپِت یک دایره ببُری.»

جودی گفت: «اینکه کاری ندارد، خیلی آسان ماسان است.» اما این‌ کار اصلا هم آسان ماسان نبود. دست چپش درست کار نمی‌کرد. احساس می‌کرد مثل بچه کودکستانی‌ها شده. بالاخره دایره‌ای را که بریده بود بالا گرفت. قورت!

استینک پرسید: «ببینم، دایره‌ات را یک نهنگ سفید غول‌پیکر یا چیزی توی این مایه‌ها جویده؟»

جودی گفت: «چیزی توی این مایه‌ها.»

جودی نوشته روی بلوز استینک را خواند: آینده مال چپ‌دست‌هاست. جودی سعی کرد این جمله را با دست چپ روی یکی از بلوزهای کهنه‌اش بنویسد. اما نوشته‌اش این‌شکلی شد:

آینه

مال

چسب‌دست‌هاست.

این‌کتاب با 64 صفحه مصور رنگی، شمارگان 2 هزار نسخه و قیمت 26 هزار تومان منتشر شده است.

کتابفروشی خبرنگار کتابخانه   اخبار برگزیده
  

احمدی نژاد و قدوسی همان کارایی آمدنیوز را دارندتوییت فرید مدرسی، روزنامه نگار درباره ادعای کریمی قدوسی: فیک‌نیوزهایِ امنیتی به دنبال چه هستند و چه کسانی اینگونه رفتار می‌کنند؟
مستقل‌آنلاین روزنامه 

  

شینهوا: تحریم های آمریکا مقابل ایران شکست خورده استخبرگزاری رسمی چین گزارش کرد که آمریکا نتوانسته است به رغم تحریم ها و فشارهای حداکثری روند رشد صنعت نفت ایران را متوقف کند.
مثلث قراردادهای نفتی ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

نماینده اصولگرای مجلس گفت: آقای روحانی درباره برگزاری رفراندوم جدی نیست، فقط می خواهد ژست اپوزیسیون وضع موجود به خود بگیرد تا عملکرد دولتش را نزد مردم توجیه پیدا کند.
نامه نیوز حسن روحانی رفراندوم ایران 

  

استخراج بیت کوین به محیط زیست صدمه می زند؟​اقتصاد نیوز:مصرف برق بیت کوین همیشه یکی از جنجالی ترین موضوعات پیرامون این رمزارز بوده است. برآوردها نشان می دهند در حال حاضر استخراج بیت کوین به اندازه کل کشور اتریش یعنی 73.12 تراوات ساعت برق مصرف می کند. به همین دلیل کارشناسان می گویند استخراج رمزارز، محیط زیست را تهدید می کند.
اقتصادنیوز بیت کوین محیط زیست اقتصاد 

  

تنش میان ایران و آمریکا رسانه‌های اروپا را تحت تاثیر قرار داده/ فضای مناسبی برای همکاری ایران و اتریش مهیاستمعاون انجمن دوستداران طبیعت اتریش با تاکید برآنکه هر کس باید با سفر به ایران تصویر ذهنی خود درباره ایران را بسازد، گفت: ایران کشوری رنگارنگ است و بازهم نیاز است تا به دیدن خود و سفر در ایران ادامه دهم.
ایلنا ایران ایران و آمریکا حوزه 

  

جزئیات تازه از نحوه توقف تولید پراید و پژو 405شورای عالی استاندارد در شرایطی اوایل آبان‌ماه برای تعیین تکلیف استانداردهای 85گانه تشکیل جلسه خواهد داد که وزارت صمت بسته پیشنهادی اجرای این استانداردها را برای ارائه به شورای مزبور آماده کرده است.
خودروتک خودروسازان تولید خودرو 

  

ارزشمندترین برند دنیا را بشناسیدموسسه Interbrand برای یک‌بار دیگر اپل را به‌عنوان ارزشمندترین برند جهان معرفی کرد
مثلث مایکروسافت اپل سرمایه 

  

موانع کاهش قیمت خودرو در بازاربازار خودرو این روزها بسیاری از مشتریان را از خود ناامید کرده است. قیمت‌ها از دو هفته پیش در شرایطی روند صعودی به خود گرفت که پیش از آن قیمت‌ها در بازار پس از مدت‌های مدید به ثبات نسبی رسیده بود...
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

کناره‌گیری عارف از انتخابات مجلس 98عبدالله ناصری، عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات گفت: آقای عارف به رغم همه ویژگی‌های مثبتی که دارد کمتر عمق سیاسی تحولات را می‌بیند و مدیریتش هم نشان داد نمی‌تواند یک مجموعه درون پارلمان را پویا و فعال نگه دارد. آقای عارف به احتمال زیاد وارد مجلس آینده نخواهد شد...
مستقل‌آنلاین انتخابات مجلس 98 انتخابات مجلس دولت اصلاحات 

  

کریمی قدوسی نماینده مشهد گفته چند نفر در نهاد ریاست جمهوری در ارتباط با پرونده روح الله زم دستگیر شده‌اند.
نامه نیوز ریاست جمهوری بازداشت مشهد 

  اخبار داغ
  

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که شهریورماه قیمت مسکن در شمال تهران 11 درصد نسبت به مردادماه کاهش داشته است، گفت: معاملات در مهرماه حدود 20 درصد نسبت به شهریورماه افزایش داشته است.
صراط تهران قیمت قیمت مسکن 

  

چهارشنبه، آغاز مبارزات تکواندوکاران در المپیک نظامیان جهانرقابت‌های تکواندو در هفتمین دوره بازی‌های المپیک نظامیان جهان از روز چهارشنبه، یکم آبان‌ماه آغاز می‌شود و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت.
تسنیم المپیک تکواندو بازی 

  

قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه 98/07/29 | نوسان قیمت طلا و ارزاقتصادنیوز؛ امروز دوشنبه 29 مهرماه 98 بازار طلا و ارز در ادامه نوسان قیمت خود از هفته گذشته امروز هم شیب متفاوتی از هم گرفت به‌طوری که در مجموع نرخ ارز با شیب افزایش کم و قیمت طلا با شیب کاهش کم قیمت روبه‌رو شد.
اقتصادنیوز قیمت بازار طلا و ارز سوئیس 

  

نرخ دلار 50 تومان ارزان شدصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، بیست‌ونهم مهرماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم، 11 هزار و 350 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 11 هزار و 250 تومان خریداری می‌کنند.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

گفت‌وگو| یک نماینده مجلس: حقوق کارگران در سال آینده متناسب با تورم افزایش یابدعضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه دولت باید راهکارهایی برای بهبود وضع معیشتی کارگران در پیش بگیرد، گفت: حقوق کارگران باید متناسب با نرخ تورم 40 درصدی افزایش یابد.
تسنیم مجلس شورای اسلامی کمیسیون اجتماعی مجلس تورم 

  

کالاهای با ارزش افزوده بالا و محصولات دانش بنیان در اولویت صادراتدر حال حاضر اولویت های صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران از لحاظ بازار، کشورهای همسایه و شرکای مهم و از نظر کالایی، کالاهای با ارزش افزوده بالا مانند کاشی و سرامیک، شیرینی و شکلات و محصولات دانش بنیان است.
ایلنا اقتصاد مقاومتی آموزش دولت 

  

فروش بیت‌کوین در صرافی‌های کشور ممنوع است/مجوز استخراج ارز دیجیتال در راه است6 مردادماه هیأت وزیران، با استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده به‌عنوان یک فعالیت صنعتی و با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت موافقت کرد...
مستقل‌آنلاین بیت کوین صرافی ارز 

  

سهل انگاری دستگاه ها در مبارزه با قاچاق رسیدگی می شودرئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: در این جلسه مقرر شد با دستگاه هایی که نتوانند مطابق با برنامه ابلاغی به وظایف خود عمل کنند، بر اساس ضوابط و مقررات مربوطه برخورد شود.
برنا خودرو مواد مخدر قاچاق