ایلنا   |  گوناگون  |  

در مراکز درمانی تأمین‌ اجتماعی کمبود دارو نداریم

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: 40 درصد داروهای کشور را شرکت‌های تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی تأمین می‌کنند

در مراکز درمانی تأمین‌ اجتماعی کمبود دارو نداریم

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: 40 درصد داروهای کشور را شرکت‌های تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی تأمین می‌کنند

به گزارش ایلنا، میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی که در پانزدهمین سفر استانی، با همراهی معاونان و تعدادی از مدیران این سازمان روز چهارشنبه دوازدهم به اردبیل سفر کرده است، در جریان بازدید از مراکز بیمه‌ای و درمانی تأمین‌اجتماعی در این استان و دیدار و گفت‌وگو با کارکنان و مراجعان این مراکز، چالش ناپایداری منابع را مهم‌ترین چالش سازمان تأمین‌اجتماعی توصیف کرد.

موسوی در عین حال با اشاره به مسئولیت این سازمان در زمینه ارائه مناسب خدمات درمانی به بیمه‌شدگان و بازنشستگان، تأکید کرد نباید بیمه‌شدگان در مراجعه به مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی، برای تهیه دارو با مشکل مواجه شوند. 

وی که در سفر به استان اردبیل از سوی ابراهیم بازیان مدیرعامل شستا، مهدی اسلامی معاون درمان، مهرداد قریب معاون بیمه‌ای، مصطفی سوری معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری، ابوالفضل عفت‌نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی، جمیل حق‌پرست معاون برنامه‌ریزی و پشتیبانی، احمد اسفندیاری معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌ها و نیز حسن ضابطی مدیرکل امور مجلس و دولت سازمان تأمین‌اجتماعی همراهی می‌شود، در بدو ورود به این استان و در فروردگاه اردبیل مورد استقبال تعدادی از جانبازان این استان قرار گرفت. 

موسوی پس از مراسم استقبال در فرودگاه اردبیل و ادای احترام به مقام شهدا در آرامستان بهشت فاطمی اردبیل، عازم شهرستان گرمی شد و از درمانگاه و شعبه تأمین‌ اجتماعی بازدید کرد.

وی در بازدید از درمانگاه تأمین‌ اجتماعی گرمی گفت: سازمان تأمین‌ اجتماعی در بخش درمان مستقیم، وظیفه تأمین دارو وسایر امکانات برای بیمه‌شدگان را برعهده دارد و بیمه‌شدگان نباید با هیچ کسری و کمبودی در دریافت دارو مواجه شوند. 40 درصد داروهای کشور را شرکت‌های تحت پوشش این سازمان تأمین می‌کنند و براساس لیست نیازهای دارویی درمانگاه‌ها باید این داروها به‌موقع تهیه وعرضه شوند و اصلاً قابل قبول نیست که مراجعین مراکز درمانی تأمین‌ اجتماعی با مشکل روبرو شوند. 

وی خرید راهبردی دارو را از برنامه‌های سازمان برشمرد و گفت: سعی خواهیم کرد مشکلات احتمالی و موقتی برخی داروها را در شهرها و مراکز استان‌ها برطرف کنیم و اجازه نمی‌دهیم مراجعین به درمانگاه‌ها و مراکز درمانی تأمین‌ اجتماعی، ناچار شوند داروی موردنیاز خود را از بیرون تهیه کنند چرا که بیمه‌شدگان ما باید از خدمات درمانی، دارویی و بستری مناسب بهره‌مند شوند. 

مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی همچنین گفت: درمانگاه جدید گرمی را با تأمین زمین از سوی فرمانداری این شهرستان احداث می‌کنیم و اعتبار مورد نیاز نیز برای این پروژه تأمین شده است. وضعیت خدمات بیمه‌ای در این شهرستان نسبتاً مطلوب و مناسب است و امیدواریم با همکاری مسئولان شهرستان گرمی و تأمین زمین احداث درمانگاه را با تأمین اعتبار مورد نیاز انجام دهیم. هیچ مشکلی در فرآیند تأمین اعتبار برای ساخت درمانگاه تأمین‌اجتماعی گرمی وجود ندارد و انتظار می‌رود با در نظر گرفتن جمعیت بیمه‌شده این شهرستان و برای جلب رضایت‌مندی جامعه هدف بیمه‌ای، توسعه خدمات درمانی را در این شهرستان در وضعیت مطلوب شاهد باشیم. 

موسوی افزود: تلاش ما بر این است که با توسعه مراکز درمانی، خدماتی و بیمه‌ای بتوانیم به نحو مناسب در خدمت بیمه‌شدگان مناطق مختلف کشور باشیم و در توسعه مراکز ارائه خدمت، مناطق مرزی و کمتر برخوردار مانند شهرستان گرمی، در اولویت هستند. 

مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی همچنین در بازدید از شعبه تأمین‌اجتماعی شهرستان گرمی، به پوشش 39 درصدی بیمه تأمین‌اجتماعی در گرمی اشاره کرد و با تأکید بر ضرورت توسعه فراگیری پوشش بیمه‌ای در این منطقه افزود: 29 هزار نفر در این شهرستان تحت پوشش خدمات بیمه تأمین‌اجتماعی هستند که با اجرای طرح‌های جامع توسعه پوشش بیمه اجتماعی مانند بیمه دانشجویان و زنان خانه‌دار و تلاش جدی‌تر همکاران ما در این منطقه، باید به متوسط پوشش بیمه تأمین‌اجتماعی در کشور یعنی حدود 50 درصد نزدیک شویم. 

وی ضمن قدردانی از تلاش کارکنان بخش‌های بیمه‌ای و درمانی این شهرستان افزود: شعبه تأمین‌اجتماعی گرمی در فضای محدود خدمات مناسب بیمه‌ای به بیمه‌شدگان ارائه می‌دهد و تلاش خواهیم کرد در بخش‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، نیازهای این شعبه را با اولویت تأمین کنیم. 

مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی همچنین در جریان بازدید از شعبه تأمین‌اجتماعی بیله‌سوار و در گفت‌وگو با خبرنگاران خبر داد با تأمین زمین توسط فرمانداری بیله‌سوار، ساخت درمانگاه تأمین‌اجتماعی در این شهرستان مرزی در دستور کار سازمان تأمین‌اجتماعی قرار می‌گیرد. 

موسوی افزود: قرار شده تا یک ماه آینده، زمین مورد نیاز این پروژه با همکاری فرمانداری بیله‌سوار تأمین شود و با تخصیص اعتبار مورد نیاز، عملیات اجرایی این پروژه شروع خواهد شد و در طول 18 ماه احداث درمانگاه در این شهرستان مرزی در دستورکار قرار می‌گیرد. 

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی ضرورت خدمات‌رسانی مناسب به بیمه‌شدگان و بازنشستگان را یادآور شد و افزود: در این شهرستان 21 هزار بیمه‌شده اصلی وتبعی داریم و مقرر شده است با تأمین اعتبار مورد نیاز، 250 سهمیه وام ضروری به بازنشستگان شهرستان بیله‌سوار اختصاص یابد. 

وی همچنین گفت: یکی از چالش‌های اصلی ما در تأمین‌اجتماعی ناپایداری منابع است که به معنای واقعی مشکلات و دغدغه‌های ما را افزون‌تر کرده است. تأمین‌اجتماعی، صندوقی بین‌نسلی است و ما وظیفه حراست و نگهبانی از این صندوق و سرمایه‌های آن را برعهده داریم تا این امانت را به شایستگی تحویل آیندگان دهیم. 

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی به ابلاغ سیاست‌های کلان تأمین‌اجتماعی از سوی مقام معظم رهبری در ابتدای سال جاری اشاره کرد و این سیاست‌ها را چراغ راه حرکت آتی این سازمان دانست و گفت: در سیاست‌های ابلاغی، چالش‌های این حوزه به دقت نقطه‌زنی شده و راهبردهای غلبه برای این چالش‌ها نیز ارائه شده است. بیش از 72 درصد جمعیت کشور هم‌اکنون تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی هستند که سهم تأمین‌اجتماعی؛ پوشش بیمه اجتماعی بالغ بر 53 درصد جمعیت کل کشور است. براساس سیاست‌های ابلاغی و برای تحقق عدالت اجتماعی باید پوشش بیمه‌های اجتماعی در کشور را به صد درصد برسانیم. به برکت انقلاب اسلامی فراگیری پوشش بیمه‌ای در کشور از 20 درصد زمان پیروزی انقلاب اسلامی به بیش از 72 درصد ارتقاء یافته و همچنان سعی ما بر این است تا پوشش بیمه‌ای را به صورت گسترده مورد توجه قرار دهیم. 

وی با اشاره به تصویب و ابلاغ قانون حمایت از خانواده و فرزندآوری اشاره کرد و افزود: فرزندآوری و افزایش جمعیت می‌توانی به توانمندسازی این سازمان در آینده از طریق افزایش جمعیت بیمه‌پرداز کمک کند. افزایش مدت پرداخت غرامت دستمزد ایام بارداری به نُه ماه و پوشش بیمه‌ای خدمات درمان ناباروری از جمله اقداماتی است که سازمان تأمین‌اجتماعی در زمینه حمایت از خانواده و ترویج فرزندآوری مورد توجه قرار داده است. در حال حاضر سازمان تأمین‌اجتماعی ماهانه 35 هزار میلیارد تومان پرداخت حقوق و تعهدات دارد که رقم بسیار بزرگ و سنگینی است و به وصول منابع کافی نیاز جدی داریم و امیدواریم با حمایت کارفرمایان و دولت در زمینه بازپرداخت بدهی‌های بیمه‌ای، بتوانیم منابع مورد نیاز برای استمرار ارائه خدمات و توسعه کمی و کیفی خدمات را فراهم آوریم. 

لازم به ذکر است، در جریان این سفر، معاونان سازمان تأمین‌اجتماعی نیز با حضور در شهرهای مختلف استان، وضعیت ارائه خدمات به بیمه‌شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان در مراکز بیمه‌ای و درمانی تأمین‌اجتماعی در مناطق مختلف استان را بررسی کردند.

انتهای پیام/

درمان سازمان تامین اجتماعی تامین اجتماعی   اخبار برگزیده
  

جزئیات جلسه مشترک دولت و مجلس / از گلایه در مورد وضعیت مسکن تا ابراز نگرانی بابت گرانی مواد غذایییک عضو هیأت رئیسه مجلس درباره جلسه شب گذشته رئیس‌جمهور با مجلسی‌ها گفت: جلسه خوبی برگزار شد و بنا شد این جلسات ادامه پیدا کند.
ایلنا دولت مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور 

  

پیشرفت‌های مذاکرات وین به طور کامل تامین‌کننده مطالبات ایران نبود/ زمینه برای امضای توافق در آینده بسیار نزدیک وجود داردسخنگوی وزارت امور خارجه گفت: می‌توانیم بگوییم برای احیای برجام در مرحله پیشرفت قرار داریم اما اینکه بگوییم به توافق نزدیک هستیم این معطوف به برآورده شدن انتظارات برحق جمهوری اسلامی ایران از طریق آمریکا است.
ایلنا وین ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

منافع ایران؛ از اروپا تا خلیج فارسدر بسته پیش‌رو تحلیل‌های سیاسی را فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی بخوانید.
فردا ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

شگرد های تبلیغی اخیر آمریکا در بازی با لغو تحریم‌هااتهام زنی‌ها، لفاظی‌ها و شگردهای تبلیغی اخیر آمریکایی‌ها در بحبوحه مذاکرات هسته‌ای نشان می‌دهد که آن‌ها در تلاش‌اند تا برای فرار از لغو تحریم‌ها، مقصرنمایی ایران و نهایتاً به زانو درآوردن تیم مذاکره‌کننده کشورمان بازهم به تله‌گذاری‌های جدید و اعمال فشار علیه جمهوری اسلامی روی بیاورند.
مثلث ایران و آمریکا ایران خودرو خودرو 

  

صدرنشینی دقیقه 90 پورتو با طارمیلیگ پرتغال| اتوبوس ویزلا مقابل یاران طارمی پنچر شد /پورتو با گل دقیقه 90 در صدر ماند
خانه فوتبال فوتبال بازی مهدی طارمی 

  

قشم ایر رکورد دار کیفیت و امنیت پروازIATA گواهینامه معتبرIOSA را برای سومین بار تمدید کرد!
اقتصادنیوز 

  

سرلشکر باقری پیام دادسرلشکر باقری با صدور پیامی ضمن تبریک روز خبرنگار تاکید کرد: دشمن در تهاجم ترکیبی همه‌جانبه علیه ملت ایران، همه توان و امکانات خود را بسیج کرده از این رو در مقابله با ایجاد شبهه توسط دشمن در مسیر جهاد تبیین امری ضروری است.
فردا سربازی خبرنگار ایران 

  

هدفگذاری صنعت بیمه در راستای کاهش دغدغه های دولت و مردم استکاهش دغدغه های دولت در خصوص جبران خسارت های مردم در حوادث گوناگون از اهداف دارای اولویت صنعت بیمه به شمار می رود.
ایلنا صنعت بیمه شرکت های بیمه 

  

درخواست اصلاح قانون تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیرانجمعی از کارکنان دولتی در کارزاری خواستار اصلاح قانون بودجه 1401 در خصوص تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیران شدند.
ایلنا قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون مالیات 

  

تصویب برنامه عملیاتی توسعه، نصب و راه اندازی ارتباطات سیارمحمد عزیزی در راستای پیاده سازی بستر های لازم برای ایجاد شهر الکترونیک، از تصویب برنامه عملیاتی توسعه 5G در کیش و ابلاغ آن به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی در جزیره خبر داد.
ایلنا همراه اول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شهر الکترونیک 

  

جاماندگان یارانه بخوانند | یارانه جدید جاماندگان واریز شداعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد.
مثلث یارانه عکس دولت 

  

محرومیت فوتبالی لیدر معروف پرسپولیسبا حکم قطعی؛ لیدر پرسپولیس به استادیوم‌ها ممنوع الورود شد!
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازار خودرو 

  

وزیر ارتباطات: ماهواره‌بر جدید در روزهای آینده پرتاب می‌شودوزیر ارتباطات:خط تولید مشترک ماهواره خیام را با روسیه راه‎اندازی خواهیم کرد.
فردا ماهواره تولید روسیه 

  

بازنشستگان کارگری خوزستان: دولت افزایش مصوب شورایعالی کار را ابلاغ کندبازنشستگان در اهواز و شوش، خواستار اجرای مصوبات مزدی شورایعالی کار شدند.
ایلنا دولت کار اهواز 

  

رئیسی: دولت در امر به معروف و نهی از منکرات اقتصادی مصمم استرئیس‌جمهور در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:همه دولتمردان و دستگاه‌های در این رابطه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت وظایف خود را انجام دهند.
فردا دولت رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

جزییات طرح مجلس در مورد عرضه خودرو در بورسعضو کمیسیون صنایع مجلس اظهار داشت: قرار براین است که خودروهای یک شرکت خصوصی در بورس عرضه شود که این اقدام نه طرح دولت است و نه مجلس و اساسا این شیوه که یک خودروی نسبتا گران قیمت در بورس عرضه شود که قیمت آن می‌تواند بر روی بازار اثر بگذارد را قبول نداریم.
گسترش خودرو بازار خودرو دولت 

  

ریزش شدید قیمت سکه در بازار!کشتی آرای با بیان اینکه قیمت سکه نسبت به پایان وقت دیروز 600 هزار تومان کاهش یافته است، گفت: احتمال بازگشت قیمت سکه به مرز 13 میلیون تومان وجود دارد.
گسترش قیمت ارز قیمت بازار طلا و ارز 

  

سقوط آزاد قیمت سکه و طلا | سکه یک روزه 600 هزار تومان ریخت | منتظر ریزش بیشتر قیمت سکه باشیدکشتی آرای با بیان اینکه قیمت سکه نسبت به پایان وقت دیروز 600 هزار تومان کاهش یافته است، گفت: احتمال بازگشت قیمت سکه به مرز 13 میلیون تومان وجود دارد.
فردا قیمت ارز قیمت سکه و طلا 

  

معامله 600 خودرو در بورس کالا با موفقیت انجام شدسرپرست مدیریت تسویه و پایاپای بورس کالای ایران گفت: امروز در استقبال مطلوب خریداران خودرو، 600 دستگاه از محصولات گروه بهمن در رقابت 4 ساعته خریداران مورد معامله قرار گرفت.
گسترش خودرو بورس کالا موفقیت 

  

جدیدترین دستورالعمل‌ها برای سفر اربعین/ از واکسن‌های کرونا تا قیمت بلیت هواپیمارئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی از جدیدترین تصمیم‌گیری‌ها برای سفر اربعین خبر داد و گفت: امسال قیمت رفت و برگشت بلیت هواپیما به عراق در ایام اربعین 6 میلیون تومان است.
نامه نیوز دستورالعمل نیروهای مسلح سفر 

  

فروش 2 نوع خودرو در بورس کالا+ جزئیاتقیمت خودروهای عرضه شده در بورس کالا با افزایش 25 و 29 درصدی قیمت نسبت به نرخ کارخانه روبرو شده است.
اقتصادنیوز خودرو بورس کالا قیمت 

  

نزول دلاری و صعود ریالی در بورس /شاخص کل ریزش کرداقتصادنیوز: در روزی که نمادهای دلاری بازار نزول کردند، نمادهای ریالی همچنان لیدر هستند و اغلب آن‌ها سبزپوش شدند.
اقتصادنیوز شاخص 

  

این 10 گیاه درمان کننده معجزه آسای بیماریهای ویروسی، کرونا و اومیکرون هستند+عکسدر تصویر زیر به معرفی ده گیاه پرخاصیت برای درمان بیماری های ویروسی مثل کرونا و اومیکرون و ... پرداخته‌ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.
برنا درمان عکس 

  

ریزش قیمت دلار و یورو در صرافی‌های بانکی /هر دلار امروز 26 مرداد چند؟هر دلار امروز (چهارشنبه، 26 مردادماه) در صرافی‌های بانکی با 8 تومان کاهش نسبت به روز گذشته، با قیمت 28 هزار و 62 تومان به فروش رسید.
فردا قیمت دلار یورو 

  

پیش بینی قیمت خودرو در صورت توافق برجامعضو اتاق بازرگانی تهران گفت با توجه به افزایش امیدواری‌ها به احیای برجام، در روزهای گذشته روند کاهشی قیمت خودرو در بازار آغاز شده که می‌توان انتظار داشت با نهایی شدن مذاکرات با سرعت بیشتری نیز ادامه پیدا کند.
اقتصادنیوز قیمت خودرو اتاق بازرگانی 

  

ریزش قیمت سکه|نرخ سکه توان صعود نداردبرخی از تحلیلگران فنی بازار سکه معتقدند در شرایط فعلی شرط مهم‌ برای صعود سکه افزایش قیمت دلار و عبور آن از مرز مقاومتی است.
خانه فوتبال قیمت افزایش قیمت وام ازدواج