اختصاص یک ماه از تعطیلات تابستانی به آموزش امکانپذیر نیست/ ضرورت تمرکز آموزش و پرورش بر آموزش مجازی

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به اظهارات علیرضا کمرئی، معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش مبنی بر احتمال اختصاص یک ماه از تعطیلات تابستانی به آموزش، گفت: کشور در شرایط خاصی قرار دارد و جلوگیری و مقابله با ویروس کرونا شرایط عادی زندگی را تغییر داده بنابراین طبیعی است که در بحث آموزش هم تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شود تا باعث افزایش سنوات تحصیلی نشود. عضو…

اختصاص یک ماه از تعطیلات تابستانی به آموزش امکانپذیر نیست/ ضرورت تمرکز آموزش و پرورش بر آموزش مجازی

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به اظهارات علیرضا کمرئی، معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش مبنی بر احتمال اختصاص یک ماه از تعطیلات تابستانی به آموزش، گفت: کشور در شرایط خاصی قرار دارد و جلوگیری و مقابله با ویروس کرونا شرایط عادی زندگی را تغییر داده بنابراین طبیعی است که در بحث آموزش هم تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شود تا باعث افزایش سنوات تحصیلی نشود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: ایران دارای اقلیم‌های مختلفی است و همچنین  فصل تابستان و ماه مبارک رمضان را در پیش رو و در برخی مناطق گرما و در برخی دیگر سرمای زودرس را داریم بنابراین تمامی این موارد باید در مورد اختصاص یک ماه از تعطیلات تابستانی به آموزش لحاظ شود.

وی ادامه داد: به نظر می رسد نمی توان این سیاست را برای تمامی مقاطع تحصیلی لحاظ کرد و با توجه به گرمای طاقت فرسا در برخی مناطق کشور اجرای آن سخت باشد.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش باید موضوع اختصاص یک ماه از تعطیلات تابستانی به آموزش را با رعایت تمامی جوانب بررسی کند ، گفت: به عنوان مثال برای مقطع پایه دوازدهم که کنکور را در پیش دارد و از سویی پایه اول ابتدایی که نیاز به آموزش‌های بیشتر دارد باید زمان بیشتری پیش‌بینی شود اما آیا برای سایر مقاطع تحصیلی هم باید به این شیوه عمل کرد.

فلاحتی یادآور شد: عملیاتی کردن این سیاست مستلزم اقناع معلمان، اولیا و دانش آموزان است و اگر نظر آنها جلب نشود به نتیجه نخواهد رسید زیرا اغلب خانواده ها در شرایط بحرانی فعلی روزهای زیادی را در منازل و در قرنطنیه به سر می برند و از تعطیلات عید بهره ای نمی برند بنابراین انتظار می رود مسئولان آموزش و پرورش هر گونه تغییر در برنامه‌های درسی دانش‌آموزان را با در نظر گرفتن تمامی جوانب اعمال کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: شاید اختصاص یک ماه از تعطیلات تابستانی به آموزش با در نظر گرفتن تمامی جوانب شدنی و امکانپذیر باشد اما بهتر است آموزش و پرورش بر روی استفاده از ظرفیت فضای مجازی و آموزش مجازی تمرکز کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: استفاده از آموزش مجازی در بسیاری از کشورها مورد توجه قرار گرفته و نیاز است ما هم در این رابطه پیشتاز باشیم و آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها به این سمت و سو حرکت کنند البته زیرساخت‌های این مهم باید فراهم شود و وزارت ارتباطات همکاری مناسبی را با این وزارت خانه داشته باشد؛ ظرفیت خوبی در کشور در رابطه با شبکه های مجازی و فیبرنوری داریم و به سهولت می توان از این ظرفیت برای گسترش آموزش مجازی استفاده کرد.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش نباید از این ظرفیت غفلت کند و اگر به این سمت و سو برود حتی نیازی به تغییر تقویم آموزشی در کشور نخواهد بود زیرا این شرایط موقتی است و نباید تقویم آموزشی را دستکاری کرد تا با مشکلاتی مواجه شویم که برای رفع آنها نیازمند تصویب قوانین جدید باشیم./

پایان پیام

ماه شبکه های مجازی فضای مجازی   اخبار برگزیده
  

آخرین اعلام دولت از این حکایت دارد که وام یک میلیونی که قرار است به 23 میلیون خانوار یارانه‌بگیر اختصاص پیدا کند همراه با یارانه اریبهشت واریز خواهد شد.
نامه نیوز وام بانک مرکزی بانک 

  

افزایش 100 درصدی مزد، تنها 3 درصد قیمت تمام شده کالا را افزایش می‌دهد/ کارفرمایان اندازه پیچ و مهره هم برای کارگران ارزش قائل نیستندیک اقتصاددان و استاد دانشگاه، گفت: حتی اگر 100 درصد حداقل دستمزد افزایش یابد، هزینه نیروی انسانی در قیمت تمام شده کالاها حدود 3 درصد افزایش می‌یابد. با این حال کارفرمایی که در چند نوبت از سال قیمت کالای خود را افزایش می‌دهد، بر سر 3 درصد افزایش قیمت تمام شده کالای تولید، مقاومت می‌کند.
ایلنا افزایش قیمت دستمزد حداقل دستمزد 

  

چه نوع تغذیه‌ای برای مقابله با کرونا موثر است؟اقتصادنیوز: متخصص تغذیه بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به عوامل متعددی که بر سیستم ایمنی بدن تاثیرگذار است، ضرورت تغذیه سالم در روزهای کرونایی را مورد تاکید قرار داد.
اقتصادنیوز تغذیه مواد غذایی سیستم ایمنی 

  

مراکز شماره‌گذاری تا چه زمانی تعطیل خواهند بود؟معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک همچنان تعطیلند و این تعطیلی تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.
خودروتک پلیس ویروس تعویض پلاک 

  

تهران هنوز به نقطه اوج کرونا نرسیده‌ استفرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران در جلسه شورای شهر تهران گفت: شیب ابتلا به بیماری کرونا در تهران دارای تکان‌های سینوسی است و بازتاب حضور نامتعارف شهروندان در آن دیده می‌شود.
۵۵ آنلاین تهران شورای شهر تهران وزارت بهداشت 

  

تسهیلات کمک به کرونا پرداخت می‌شوددر حالی که هنوز خانوارها و مشاغل با پیامدهای ناشی از کرونا دست به گریبان هستند، شورای پول و اعتبار با پیشنهاد بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات جبرانی به خانوارها و مشاغل، استمهال تسهیلات و.... موافقت خود را اعلام کرد. شورای پول و اعتبار به عنوان بالاترین نهاد تصمیم‌گیرنده و سیاستگذار پولی و بانکی کشور حق لغو یا اعلام عدم موافقت با تصیمیات یا پیشنهادات بانک مرکزی را دارد.
مستقل‌آنلاین وزارت بهداشت درمان پول 

  

مرگ و میر در ایران بخاطر کرونا تا یک ماه آینده افزایش می یابدزالی، فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران با حضور در شورای شهر تهران از افزایش احتمالی مرگ و میر طی یک ماه آینده خبر داد و گفت: در هفته آینده با تعداد بیشتر مبتلایان کرونا رو به رو خواهیم بود.
مستقل‌آنلاین مرگ کودکان شورای شهر تهران 

  

واقیعت ها را به مردم بگویید، حتی اگر به قیمت برکناری‌تان باشدمحمد سالاری‌،‌ نماینده شورای شهر تهران، در جلسه شورا، از مسوولان وزارت‌بهداشت خواست: حتی اگر به قیمت برکناری یا کناره‌گیری‌تان باشد، برای مردم واقعیت‌ها را بگویید و روشن کنید که اگر این روند ادامه پیدا کند، کشور به چه بحرانی دچار می‌شود.
مستقل‌آنلاین تهران شورای شهر تهران وزارت بهداشت 

  

واکنش مثبت بازار خودرو به جنگ علیه کرونادر شرایط فعلی واردات خودرو در کشور وجود ندارد بنابر این قیمت خودرو‌های وارداتی به صورت معنی داری تغییر خواهد کرد، قیمت دلار در روز‌های فعلی در حدود 15 هزار تومان است در حالی که مبانی قیمتی ما در این ایام حدود 12 هزار تومان بوده است.
خودروتک بازار خودرو واردات خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

نوکمپ در خدمت مبارزه با ویروس کروناباشگاه بارسلونا اعلام کرد استادیوم خانگی‌اش، نوکمپ، به عنوان محل جمعه‌آوری نمونه‌های تست ویروس کرونا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ورزش۳ بارسلونا بازی ویروس 

  

اختلاف آماری بانک مرکزی و مرکز آمار/تفاوت 6 درصدی نرخ تورم چگونه توجیه می‌شود؟بعد از اعلام نرخ تورم 41 درصدی از سوی بانک مرکزی، مجددا بحث اختلاف آماری دو مرکز اصلی انتشار آمار در کشور خبرساز شده است.
تسنیم بانک مرکزی بانک تورم 

  

سلیمی: تصمیم‌گیری در مود آینده لیگ برتر خیلی پیچیده است/ فوتبال هیچ ارزشی در مقابل جان انسان‌ها نداردایمان سلیمی، مدافع تیم فوتبال تراکتور تبریز تصمیم‌گیری در مورد سرنوشت نوزدهمین دوره لیگ برتر را پیچیده توصیف کرد.
تسنیم فدراسیون فوتبال لیگ برتر استرس 

  

ارزش مادی خامس رودریگز در بازار نقل و انتقالات در چند سال گذشته روندلی نزولی داشته و حالا به اندازه ارزش مادی او در سال 2013 رسیده است.
ورزش۳ 

  

تجربه آرین روبن از مبارزه همسرش با کروناآرین روبن ستاره سابق بایرن مونیخ می‌گوید همسرش به کرونا مبتلا شده بوده و به سختی نفس می‌کشیده ولی حالا بهبود یافته است.
ورزش۳ آرین روبن بازی بایرن مونیخ 

  

حمایت اتحادیه اقتصادی اوراسیا از اقدامات ایران در مبارزه با کروناوزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا در گفت‌وگو با سفیر کشورمان در روسیه با غیرمنطقی خواندن تحریم‌های آمریکا، از اقدامات ایران در مبارزه با کرونا حمایت کرد و گفت که آماده است نیازهای ایران در این خصوص را به اطلاع کشورهای عضو برساند.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و روسیه 

  

یکی از سرمایه‌های ارزشمند کشور، مردم فهیم و جوانان پرشور و انرژی استفرمانده نیروی هوافضای سپاه در بازدید از ستاد مردمی مبارزه با کرونای گروه جهادی شهید اصغر پاشاپور، گفت: یکی از سرمایه‌های ارزشمند جمهوری اسلامی ایران، مردم فهیم و جوانان پرشور و انرژی است.
ایلنا سرمایه جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

لیونل مسی ارزان شد!لیونل مسی که گفته می‌شود احتمال جدایی اش از بارسلونا وجود دارد، جایگاه خود را در رده بندی ارزشمند‌ترین بازیکنان جهان از دست داده است.
خودروتک لیونل مسی بازی بارسلونا