فردا   |  اقتصادی  |  

خبر های خوش وزیر کشاورزی/ زمین‌های کشاورزی صاحب سند خواهند شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: حفظ تولید خط قرمز وزارت جهاد کشاورزی است از این رو باید کار تولید را حفظ کنیم و استمرار بخشیم تا محصولات تولیدی به دست مصرف‌کننده آن برسد.

خبر های خوش وزیر کشاورزی/ زمین‌های کشاورزی صاحب سند خواهند شد

به گزارش روابط‌عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، سیدجواد ساداتی‌نژاد در شورای اداری شهرستان جهرم اظهار داشت: وظیفه ما حمایت از تولید است و این کار را در دولت سیزدهم به عنوان یکی از رسالت‌های اصلی وزارت جهاد کشاورزی با قوت و قدرت پیش می‌بریم.

نماینده ویژه رئیس جمهور با طرح این پرسش که مگر می‌شود یک بنگاه تولیدی زیر قیمت تمام‌شده محصول را ارائه کند، بیان کرد: این معلوم است ورشکست می‌شود؛ صحبت‌های نمایندگان بهره‌برداران، کشاورزان و باغداران نیز همین است.

ساداتی‌نژاد با تاکید بر اینکه تولیدکننده برای استمرار تولیدش باید کارش اقتصادی باشد وگرنه از بین می‌رود، ابراز کرد: البته باید هوای مصرف‌کننده را داشته باشیم اما نه از جیب تولیدکننده؛ قیمت شیر از 4600 تومان به 6400 تومان رسید؛ از نگاه بعضی قیمت لبنیات افزایش یافته یعنی سختی و فشار آن برای مصرف‌کننده است.

به گفته وی اگر این افزایش قیمت انجام نشود، دامدار ما دام مولدش را کشتار می‌کند یعنی بعد از مدتی تولید شیر متوقف می‌شود و زمانی که شیر وجود نداشته باشد یا باید با قیمت بالا محصولات وارد کنیم و یا به دلیل کم‌بودن قیمت آن به طور سرسام‌آور افزایش یابد.

او با اشاره به اینکه استفاده از محصول سالم و دسترسی فراوان به محصولات توسط مصرف‌کنندگان باید حمایت شود، افزود: باید بر اساس شرایط اقتصادی فرصتی فراهم کنیم تا مصرف کنندگان بتوانند خرید کنند که این‌ها جزء وظایف ماست از این رو نیاز به طرح‌ریزی ساز و کارهای مستقل دارد.

وی با اشاره به اینکه امروز کشاورز ما برای اراضی کشاورزی سند ندارد، افزود: مالکیت هویت‌آور است؛ کشاورزی که سند ندارد و می‌خواهد تسهیلات اخذ کند باید یک کارمندی را به همراه خود ببرد تا ضمانتش را بکند؛ این نشان می‌دهد که حوزه کشاورزی ما حتی برای یک تسهیلات گرفتن گرفتار است؛ در دولت سیزدهم به طور کامل زمین‌های کشاورزی صاحب سند خواهند شد.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید براینکه تلاش ما بر این است که کشاورز شأن و جایگاهش در کشور ما ارتقاء یابد و روی صندلی خود بنشیند، اظهار کرد: کشاورز فقط تولیدکننده نیست، کشاورز امروز ضامن قدرت برای کشور است، یعنی یک مولفه قدرت هست، چون امنیت غذایی می‌آورد، کسی که غذا ندارد، دستش جلو دیگران دراز است و اقتدار ملی خود را از دست می‌دهد.‌

ساداتی‌نژاد به موضوع احیاء و نوسازی باغات نیز پرداخت و گفت: در این سفر تسهیلاتی در نظرگرفته شده که به هر هکتار 30 میلیون تومان وام کم بهره خواهیم داد و تلاش می‌کنیم در مورد یارانه نهال در استان فارس کارهای خوبی را صورت بدهیم.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه به تجاری‌سازی باغ‌ها و نخیلات اعتقاد 100 درصدی دارم، بیان کرد: در دنیا برخی کشورها با یک محصول کشور را می‌گردانند‌.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون فروش خرما برای باغداران یک مشکل شده است، افزود: این نشان می‌دهد که اقتصاد کشاورزی ما مشکل دارد؛ در دنیا امروز شعاری هست که شعار امروز ما هم هست و عنصری‌ترین فعالیت جهاد کشاورزی در چهار سالِ پیش‌رو‌ خواهد بود و آن کشاورزی قراردادی است.

به‌گفته ساداتی‌نژاد هر بذری که امروز می‌کاریم یا هر نهالی که کشت می‌شود باید معلوم باشد که مشتری محصولاتش چه کسی است؛ آیا در داخل ایران مصرف خواهد شد یا به خارج از کشور صادر می‌شود؛ امروز هزینه تولید بالاست و نمی‌شود ما تولید کنیم و بگوییم بالاخره کاری خواهیم کرد، نمی‌شود انتظار داشت وزارت جهاد کشاورزی محصول را بخرد بعد هم یا معدوم کنیم یا به خوراک دام تبدیل شود.

نماینده ویژه رئیس جمهور با بیان اینکه شهرستان جهرم تقریبا استقلال خوبی در استان فارس دارد، اضافه کرد: این شهرستان دارای دانشگاه علوم پزشکی مستقل، فرودگاه و فرمانداری ویژه است و بالاخره در استان فارس جایگاهی دارد؛ با ظرفیت‌های تاریخی و علمی که مردم این منطقه دارند این برازندگی در حوزه منابع انسانی و منابع طبیعی قابل ستایش است./تسنیم

وزارت جهاد کشاورزی کشاورزی زمین   اخبار برگزیده
  

در دیدار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس چه گذشت؟نائب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دیدار رئیس جمهور با نمایندگان در قالب مجامع استانی عامل ارتقای روابط دولت و مجلس است.
فردا رئیس جمهور استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی 

  

کری خوانی عجیب ستاره نساجی برای هواداران پرسپولیسحسین زامهران هافبک نساجی در آستانه دیدار با پرسپولیس در هفته دوم گفت : قطعا بازی با پرسپولیس یک بازی سخت خواهد بود ولی فکر می‌کنم می‌توانیم از این بازی امتیاز بگیریم
خانه فوتبال ستاره نساجی پرسپولیس 

  

قیمت جدید وانت نیسان دیزل ویژه آبان 1400 اعلام شدسایپا قیمت جدید وانت نیسان دیزل را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت نیسان سایپا 

  

اسراییل: ازسرگیری تمرین حمله هوایی به ایران پس از 2 سال توقفهفته گذشته نیز کانال 12 تلویزیون اسراییل گزارش داد که اسراییل برای حمله احتمالی به ایران 1.5 میلیارد دلار به بودجه نظامی خود افزوده است
۵۵ آنلاین نیروی هوایی ایران سازمان ملل متحد 

  

رستم قاسمی، وزیر راه: تجربیات تلخ مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیموزیر راه و شهرسازی گفت: به هیچ عنوان دولت سیزدهم احداث مسکن در کشور را سیاسی نمی‌کند که به همین منظور تجربیات تلخ مسکن مهر را در طرح اقدام ملی مسکن جبران و اصلاح می‌کنیم
۵۵ آنلاین رستم قاسمی مسکن مهر مسکن 

  

جزئیاتی از استخدام در وزارت بهداشتوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور دستور داد که حداکثر تا 10 آبان ماه سال جاری تمامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید در مراکز پذیرفته شده فعالیت خود را آغاز کنند.
گسترش درمان وزارت بهداشت مجلس شورای اسلامی 

  

ستاره پرسپولیس مشکوک به کرونادلیل غیبت نعمتی در سفر پرسپولیس به اهواز مشخص شد
خانه فوتبال ستاره پرسپولیس خودرو 

  

آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توصیه حقیر این است که باید با تمام کشورهای دنیا با عزّت و اقتدار رابطه داشته باشیم. اینکه با بسیاری از کشورها قهر باشیم صحیح نیست و به ضرر مردم عزیزمان است. شما باید با عقلانیت و تعامل سازنده، حقوق ملت را احقاق کنید...
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی تهران قیمت 

  

واکنش تند ایران به اتهامات رژیم صهیونیستیایرنا/ نماینده جمهوری اسلامی ایران در کمیته سیاسی و استعمار زدایی مجمع عمومی سازمان ملل در پاسخ به تهدیدات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جامعه جهانی و سازمان ملل رژیم صهیونیستی را پاسخگوی اقدامات غیر انسانی خود سازند.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

ریزش قیمت دلار 29عصر پنجشنبه مهر 1400قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز پنجشنبه 29 مهر 1400 در صرافی‌های بانکی به 26 هزار و 690 تومان رسید.
فردا قیمت دلار دلار آمریکا 

  

آخرین خبر از جاماندگان سهام عدالترئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ارسال نامه به رئیس‌جمهور درباره جاماندگان سهام عدالت خبر داد و گفت: این نامه به وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است.
اقتصادنیوز سازمان برنامه و بودجه سهام عدالت سهام 

  

تحلیلی جذاب از عملکرد بورس در هفته آخر مهر +‌ فیلمدر هفته گذشته، بورس تهران چه عملکردی به جا گذاشت؟ بهترین بازدهی از آن چه نمادهایی شد؟ روند معاملاتی در هفته گذشته چگونه بود؟
گسترش بورس تهران تهران اقتصاد 

  

بورس فک پلمپ شدمدیر روابط عمومی بورس تهران اعلام کرد: درب پارکینگ ساختمان بورس فک پلمب شد و معاملات بورس اوراق بهادار تهران روز شنبه طبق روال عادی انجام می شود.
نامه نیوز بورس تهران روابط عمومی تهران 

  

رونمایی از تیم فرهاد، مدل 1400 | ترکیب استقلال در فصل جدیداستقلال امروز در نخستین دیدار خود از بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر، به مصاف هوادار می رود تا از تیم جدید فرهاد مجیدی رسما رونمایی شود.
خانه فوتبال بازار خودرو بازی فرهاد مجیدی 

  

کدام استان‌ها با روند افزایشی کرونا مواجه هستند؟معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه روند افزایشی مختصری در موارد بروز کرونا در چهار استان دیده شده، گفت: البته این روند افزایشی مختصر به معنای پیک ششم کرونا نیست.
۵۵ آنلاین درمان وزارت بهداشت 

  اخبار داغ
  

قیمت خودروهای میلیاردی بازارآخرین قیمت انواع خودروهای وارداتی را در این گزارش مشاهده کنید.
فردا قیمت خودرو تویوتا 

  

عوارض های دائمی بیماری کرونا را درمان کنیدکرونا علاوه بر بویایی و چشایی، دیگر حواس انسان را هم درگیر می کنند که گاهی موقت و گاهی به طور دائم می تواند این حواس را تحت تأثیر قرار دهد.
گسترش درمان ویروس بیمارستان 

  

برگشت بویایی بیماران کرونایی با این روشیافته های تحقیقی جدید نشان می‌دهد، افراد با بویدن روغن‌های ضروری(روغن‌های ضروری یا اساسی، عصاره غلیظی از گیاهان هسـتند که در روغن تقطیر می‌شوند) بعد از ابتلا به کووید 19حس بویایی و چشایی خود را به دست می‌آورند به ویژه اگر زیر 40 سال سن داشته باشند...
گسترش سازمان بهداشت جهانی آموزش ویروس 

  

دو پیشنهاد از سوی رییس سازمان بورس به وزیر نفتدر نامه‌ای از وزیر نفت خواسته شده است که «موضوعاتی از قبیل قیر به دستگاه های اجرایی ( موضوع بند ز) تبصره (1) ماده واحده قانون بودجه سال 1400 کل کشور در صورت لزوم با تنظیم قرارداد مشخص و با رعایت صرفه و صلاح سهامداران شرکت های ذی ربط ( از جمله شرکت های پالایش نفت) به شرکت های مزبور محول شود.
اقتصادنیوز نفت قانون بودجه 

  

عرضه دلار افزایش یافت /قیمت سکه بر مدار صعودهمراه با رشد قیمت دلار، عرضه آن در بازار متشکل افزایش یافت، قیمت سکه امامی بالای 11 میلیون و 900 هزار تومان قرار گرفت و قیمت درهم از مرز 7 هزار و 500 تومان گذشت.
اقتصادنیوز دلار قیمت 

  

برنامه دولت برای بازار خودرو/منتظر کاهش قیمت خودرو باشیدوزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه قیمت خودرو به تدریج تا پایان سال کاهش خواهد یافت، گفت: قیمت‌های کنونی بازار خودرو غیر منطقی است و باید کاهش یابد.
فردا دولت بازار خودرو ایران خودرو 

  

افزایش قیمت دلار در اول هفتهنرخ دلار امروز به 27 هزار و 564 تومان رسید که در مقایسه با روز گذشته افزایش 0.54 درصدی را تجربه کرده است.
فردا قیمت دلار ماه 

  

ارزش روز سبد بورسی سهام عدالت یک آبان 1400اقتصادنیوز: ارزش روز سبد بورسی سهام عدالت روند کاهشی یافت.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام 

  

خبرخوش وزیرصمت درباره قیمت خودرواقتصادنیوز :‌فاطمی امین گفت: قیمت‌های کنونی بازار خودرو غیر منطقی است و قیمت خودرو به تدریج تا پایان سال کاهش می‌یابد.
اقتصادنیوز قیمت خودرو بازار خودرو 

  

حمله خرس‌های بورس به تالار سعادت آباداقتصادنیوز : در روز شنبه شاخص کل سقوط سنگین 28 هزار واحدی را ثبت کرد.
اقتصادنیوز شاخص 

  

خروج 72 هزار میلیارد تومان پول از بورس‌یک کارشناس بازار سرمایه با بررسی وضعیت بازدهی این بازار اظهار کرد: شاخص کل به تنهایی نماگر قابل اتکایی برای نشان دادن وضعیت طبیعی در بازار نیست.
گسترش پول گاز سرمایه 

  

پیش بینی یک کارشناس از مسیر حرکت شاخص بورساقتصادنیوز :‌یک کارشناس بازار سرمایه با بررسی وضعیت بازدهی این بازار اظهار کرد: شاخص کل به تنهایی نماگر قابل اتکایی برای نشان دادن وضعیت طبیعی در بازار نیست.
اقتصادنیوز شاخص سرمایه 

  

کرونا چند نفر را در کشور بیکار کرد؟اقتصادنیوز :‌گسترش کرونا در کشور نه تنها به صاحبان بسیاری از مشاغل لطمه زد و کسب و کارهای خدماتی را با وقفه روبرو کرد بلکه به بیکاری و از بین رفتن کسب و کار بیش‌ از 900 هزار کارگر در کشور انجامید.
اقتصادنیوز بیکاری کارگر کار 

  

مردم را به واکسیناسیون ترغیب کنید/در موج جدید کرونا غافلگیر نشویمسلامت نیوز: رئیس جمهور نباید اجازه دهیم موج احتمالی جدید بیماری مانند موج پنجم کشور را غافلگیر کند، گفت: باید از تکرار مشکلات کشور در مواجهه با موج پنجم کرونا جلوگیری شود...
سلامت‌نیوز وزارت بهداشت واکسیناسیون سلامت 

  

سونامی مشکلات حرکتی در دوران پساکروناسلامت نیوز: کرونا که آمد باشگاه ها هم تعطیل شد. همان کافی بود که آمار چاقی و مشکلات ناشی از آن نیز افزایش پیدا کند. پزشکان بر این باورند که در دوران پساکرونا با موج زیادی از بیماری های دیابت و فشار خون که عدم فعالیت و چاقی می تواند عاملی برای آن باشد، روبه رو خواهیم شد...
سلامت‌نیوز سونامی مدرسه ورزش در مدارس