اعتماد   |  سیاسی  |  

افرادی که با خاتمی ارتباط دارند، نمی‌توانند در سیستم خدمت کنند

مدیرعامل بنیاد باران گفت: هنوز جرم سیاسی را تعریف نکردیم و هیچ هیات منصفه‌ای برای محاکمه زندانی سیاسی تشکیل نشده است.

افرادی که با خاتمی ارتباط دارند، نمی‌توانند در سیستم خدمت کنند

اعتمادآنلاین| جواد امام، مدیرعامل بنیاد باران در رابطه با «ضرورت آشتی ملی» گفت: سال‌هاست شاهد حَصر نیروهای باسابقه انقلاب هستیم. به بهانه نقدها و عدم تحمل نقد، بحث خودی و غیرخودی در نظام را مطرح کردیم.‌ حتی از دلسوزان نظام هم هیچ انتقادی را بر نمی تابیم. افرادی که دل در گرو این انقلاب و نظام داشتند و خود از صاحبان اصلی این انقلاب هستند و از سر دلسوزی، علاقه‌مندی و احساس مسئولیت نقدهایی را مطرح می کردند متأسفانه نقد آنها تحمل نمی‌شود و با برخی از منتقدین، برخورد قضایی صورت می گیرد. در چندین دوره از انتخابات‌ افرادی را که صرفا فعال سیاسی اصلاح طلب بودند به عناوین مختلف حذفشان کردند.

 

او ادامه داد: آشتی ملی یک بحث‌ جدی است. باز کردن فضای رسانه، آزادی‌های مشروعی که باید همه از آن برخوردار باشند، نداشتن زندانی سیاسی، رفع حصر و محدودیت‌های تصویری و رسانه‌ها بحث‌هایی است که در آن تحمل منتقد را نداریم. باید تحمل مخالف را داشته باشیم زیرا در غیر این صورت فواصل بین مردم و حکومت با افزایش جدی رو به رو می شود. در جامعه تک صدایی ایجاد شده و مردم احساس می‌کنند برای سرنوشت خود نمی‌توانند تصمیم بگیرند و تأثیرگذار نیستند. نقش مردم در تصمیمات کمرنگ شده است، اثر آن را در انتخابات اخیر دیدیم. بیش از 50 درصد مردم در انتخابات شرکت نکردند که یکی از علل، نارضایتی مردم است.

 

 این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه با اشاره به گسترش نارضایتی مردم اظهار کرد: مردم بی‌تفاوت شدند و از وضع موجود رضایت لازم را ندارند. باید اجازه حضور همه سلایق در انتخابات داده می‌شد. داوری در انتخابات بر به عهده مردم است. پشتوانه‌های نظام با افزایش آستانه تحمل تقویت می شود. نگران جدی‌ خاتمی همبستگی ملی است تا فاصله‌ها کم و مشکلات حل و تهدیدات خارجی کاهش یابد. آنهایی که چشم طمع به کشور دارند از این فرصت‌ها استفاده می‌کنند. در این نظام همه شناسنامه‌دار و هزینه‌ داده، هستند. به هیچ کس رحم نکردیم و هر کسی کوچکترین نقدی کرد از اولین حقوق اجتماعی، محروم شد.

 

او اضافه کرد: برای بقا و تقویت نظام و رسیدن به اهداف انقلاب باید آستانه صبر و تحمل‌مان را بالا بریم و حتما نقد را بپذیریم. اگر عده ای معدود یک طرفه تصمیم بگیرند و هیچ تجدید نظری در رفتار و تصمیمات‌شان نداشته باشند، در صورت ادامه مسیر قطعا سنگلاخ‌ها بیشتر خواهد شد و فاصله‌ بین مردم و حکومت افزایش می‌یابد. باید در نگاه امنیتی به جامعه تجدید نظر کنیم و با همه گروه‌ها، اقشار و آحاد مردم راه آشتی را در پی بگیریم. مردم باید احساس کنند در این مملکت جایگاه دارند و حضورشان برای نظام حائز اهمیت است. 

جواد امام تاکید کرد: باید برای مردم ارزش قائل شویم، سرمایه انسانی‌ ما که بزرگ‌ترین سرمایه است را فراموش کردیم. فرصت‌ ارائه خدمت از خیلی از افراد که دل در گروه این کشور دارند و حاضرند خود را فدا کنند سلب شده است. اصلاح‌طلب و اصولگرا برای تمامیت ارضی کشور، مردم، انقلاب و حفظ نظام در چارچوب همین قانون اساسی که خیلی‌ها به آن نقد دارند، فعالیت می‌کنیم ولی متأسفانه برخی برنمی‌تابند. با تنگ‌نظری‌ها خودمان را از توفیقات کشور محروم کردیم تا چنین برخوردهایی کنار نرود، راه به جایی نخواهیم برد. 

 

مدیر عامل بنیاد باران اظهار کرد: افرادی که با خاتمی ارتباط دارند نمی‌توانند در سیستم خدمت کنند. اینها که وابسته به بیرون نیستند کار به جایی رسیده که براندازهای خارج کشور می‌گویند اصلاح‌طلبان برای حفظ نظام تلاش می‌کنند اما روی دیگر تندروهای داخل کشور که مقابل اصلاحات ایستادند می‌گویند اینها اصلاح‌طلب نیستند و برانداز هستند. مادامی که این نگاه و زبان تندرویی در کشور وجود دارد که روی دیگر این سکه همان دشمنان نظام در خارج از مرزها است، این کشور راه به جایی نخواهد برد؛ اصلاحات با براندازی تفاوت دارد.

 

این فعال سیاسی در خصوص «آزادی زندانیان سیاسی با توجه به شرایط موجود» افزود: خاتمی به صراحت بحث آزادی زندانیان سیاسی را مطرح و از ریاست قوه قضائیه و حرکت ابداعی او تشکر کرد. زندانیان سیاسی، چون زندانیان امنیتی خوانده می شوند عفو، آزادی و تخفیف شامل حال آنها نمی شود. اما شاهد بودیم آزادی زندانیان در شرایط کرونا هیچ خسارتی به کشور وارد نکرد. چرا باید این هزینه را به نظام تحمیل کنیم و فرصت خدمت را از خیلی‌ها سلب کنیم؟ اگر اینها زندانی امنیتی بودند آیا زمانی که آزاد شدند امنیت ما را به چالش کشیدند. هنوز جرم سیاسی را تعریف نکردیم و هیچ هیات منصفه‌ای برای محاکمه زندانی سیاسی تشکیل نشده است. بسیاری به شیوه و رفتارها انتقاد دارند و این هیچ ارتباطی به مسائل امنیتی ندارد. وقتی شخصی انتقاد می‌کند او را محکوم به اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام می کنند. 

امام در پایان گفت: باید در این رفتارها تجدید نظر کنیم زیرا خودش یک آسیب جدی برای حفظ و بقای نظام است. این گونه رفتارها هیچ نفعی در کوتاه مدت نخواهد داشت. دولت روحانی از روز اول نگفت اصلاح طلب است؛ اما به دلیل حمایت اصلاح طلبان، این دولت رأی اکثریت را گرفت ولی موانعی جلوی راهش گذاشتند آن هم به قیمت ضرر کشور تمام شد.

 

منبع: برنا 

 

اصلاح طلبان جرم جرم سیاسی   اخبار برگزیده
  

بیانیه وزارت ورزش در واکنش به مصاحبه وزیر بهداشت/ لیگ در ابهاموزارت ورزش و جوانان پس از مصاحبه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی بیانیه ای تاکید کرد برای شروع مسابقات لیگ برتر تابع تصمیم مسئولان بهداشتی کشور است!
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت وزارت ورزش و جوانان ورزش 

  

اسامی شهرهای وضعیت قرمز کرونا در ایراناقتصاد نیوز:در روزهایی که خطر کرونا و شیوع آن توسط بسیاری از مردم فراموش شده و علیرغم فروکش کردن شیوع و مرگ و میر ناشی از این ویروس، برخی از شهرها و استان های کشور شرایط بدتری دارند و به اصطلاح در وضعیت قرمز هستند.
اقتصادنیوز درمان درآمد ایران 

  

خبر خوب ظریف چیست؟وزیر خارجه کشورمان در صفحه اینستاگرامش خبر خوبی را خطاب به مخاطبانش منتشر کرد.
اعتماد وزارت خارجه ایران بازداشت 

  

مجلس قانونگذاری یا محفل اشعار تملق آمیز؛ مسئله این است!نماینده طرقبه در جلسه علنی این هفته مجلس شورای اسلامی اشعاری در مدح قالیباف و نمایندگان خواند! مجلس یازدهم کار خود را با حواشی جالبی شروع کرد.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی محمدرضا گلزار دولت 

  

شانس برنده شدن در قرعه کشی فروش خودرو چقدر است؟مطابق اعلام دو شرکت ایران خودرو و سایپا تعداد 25 هزار دستگاه خودرو برای طرح فروش فوری در نظر گرفته شده اما شنیده ها حکایت از آن دارد تا این ساعت حدود 5 میلیون و 500 هزار نفر اقدام به پیش ثبت نام کرده و این آمار ساعتی در حال رکورد زنی است.
خودروتک ایران خودرو خودرو ایران 

  

ترکمنچای بانکی برای سهام عدالت؛ نظارت دولت کجاست؟روزنامه خراسان : برخی رسانه ها دیروز به نقل از گزارش های مردمی مدعی شدند که تعدادی از بانک ها به متقاضیان فروش سهام عدالت گفته اند در ازای فروش 30 درصد این سهام، تنها 450 هزار تومان به آن ها تعلق می گیرد. این موضوع با تکذیب سازمان خصوصی سازی مواجه شد...
مثلث سهام عدالت سهام دولت 

  

با افزایش و تشدید ناآرامی‌ها و اعتراضات در واشنگتن،‌ رئیس جمهور آمریکا از انظار عمومی پنهان شده است.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور 

  

محمود احمدی نژاد اولین کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 1400قدیری ابیانه، فعال سیاسی اصولگرا گفت: سفرهای مکرر احمدی نژاد، موج سفرهایش و شعارهایی که به راه می‌اندازد نظیر اینکه احمدی نژاد برگرد، زمینه سازی طرفدارانش و اظهارات مشاور رسانه‌ای او یعنی جوانفکر مبنی بر اینکه احمدی نژاد در انتخابات 1400 شرکت خواهد کرد همه نشان از تصمیم قاطع او برای حضور دارد ؛ اگرچه او تایید صلاحیت هم بشود رای نخواهد آورد.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

کاهش شدید قیمت خودرو نسبت به روزهای اوجرئیس اتحادیه فروشندگان خودرو از کاهش 35 درصدی قیمت خودرو در بازار آزاد طی روزهای اخیر خبر داد.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

محمود واعظی: 15 خرداد، نقطه عطف سال‌های مبارزه بودمحمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری در پیام اینستاگرامی نوشت: پانزده خرداد، نقطه عطف سالها مبارزه آگاهانه ایرانیان علیه ظلم و استبداد و یکی درخشان‌ترین و سرنوشت‌ سازترین مقاطع تاریخ ایران عزیز است.
اعتماد محمود واعظی 15 خرداد جمهوری اسلامی 

  

15 خرداد نقطه عطفی در مبارزه ایرانیان علیه ظلم واستبداد استمحمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری در پیام اینستاگرامی نوشت: پانزده خرداد، نقطه عطف سالها مبارزه آگاهانه ایرانیان علیه ظلم و استبداد و یکی درخشان‌ترین و سرنوشت‌ سازترین مقاطع تاریخ ایران عزیز است.
برنا محمود واعظی ایران 

  

«چه توهین آمیز و زشت صحبت کردی» این صحبت های ابتدایی استوری وریا غفوری علیه رییس هیئت مدیره استقلال است.
ورزش۳ تورم خشم استقلال 

  

فریب نخورید: ارزش واقعی سهام عدالت 15 برابر قیمت اولیه استسخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت گفت:ارزش واقعی سهام عدالت 15 برابر قیمت اولیه است، اگر قصد فروش آن
خبرفوری سهام عدالت سهام قیمت 

  

مهلت اپراتورها برای اجرای مصوبه خدمات ارزش افزوده به پایان رسید به گزارش خبرنگار مهر، حسین فلاح جوشقانی در توئیتر گفت: 15 خرداد 99 مهلت پایانی اپراتورها برای اجرای مصوبه موسوم به «پایان وس» است. وی ادامه داد: بنابر بررسی ها، زیرساخت لازم برای اجرای مصوبه 300 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در اپراتورهای همراه اول و ایرانسل آماده است و اپراتور رایتل بنا دارد کل خدمات ارزش افزوده تلفن همراه را متوقف کند. معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: این مصوبه…
مهر خبرنگار توئیتر 15 خرداد 

  

مارتین برایثویت خرید جدید بارسلونا بزرگترین تهدید لوئیس سوارز برای بازگشت به ترکیب ثابت آبی اناری ها محسوب می شود.
ورزش۳ بارسا بارسلونا 

  

مشاهده ارزش دارایی و معامله سهام عدالت، تنها از طریق سامانه های کارگزاری ها/ نیازی به کد بورسی نیستافرادی که در سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی سازی، به آدرس samanese.ir، گزینه سهامداری مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه با سامانه سهام عدالت هر شرکت کارگزاری که تمایل دارند، به صورت غیرحضوری از خدماتی مانند مشاهده دارایی و ارزش سبد سهام عدالت خود و یا فروش هر میزان از سهام خود بهره‌مند شوند.
برنا سازمان خصوصی سازی خصوصی سازی سهام عدالت