مرثیه‌های مدیریتی آموزش و پرورش خراسان شمالی

یادداشت جمعی از فرهنگیان استان خراسان شمالی که با عنوان «مرثیه‌های مدیریتی آموزش و پرورش خراسان شمالی در دولت تدبیر» به انصاف نیوز ارسال شده است را در ادامه می‌خوانید: مرثیه های مدیریتی آموزش و پرورش خراسان شمالی شاید از مدیریت کلان استان خراسان شمالی که در دولت 8 ساله احمدی نژاد 6 استاندار و … نوشته مرثیه‌های مدیریتی آموزش و پرورش خراسان شمالی اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

مرثیه‌های مدیریتی آموزش و پرورش خراسان شمالی

یادداشت جمعی از فرهنگیان استان خراسان شمالی که با عنوان «مرثیه‌های مدیریتی آموزش و پرورش خراسان شمالی در دولت تدبیر» به انصاف نیوز ارسال شده است را در ادامه می‌خوانید:

مرثیه های مدیریتی آموزش و پرورش خراسان شمالی شاید از مدیریت کلان استان خراسان شمالی که در دولت 8 ساله احمدی نژاد 6 استاندار و در 7 ساله دوران دکتر روحانی 5 استاندار را تجربه کرده است؛ غم انگیز تر باشد.

آموزش و پرورشی که با داشتن 15 هزار فرهنگی و 160 هزار دانش آموز در استان 840 هزار نفری همواره وسوسه ای برای نفوذ نمایندگان مجلس به حوزه مدیریتی این اداره کل کلان استان است.

چه دیروز نمایندگان لیست امید مجلس دهم و چه امروز نمایندگان انقلابی مجلس یازدهم، می خواهند با مهره چینی، این اداره کل را به کانون فعالیت های سیاسی خود تبدیل کنند.

دخالت نمایندگان در سال 97 برای معرفی جایگزینی مدیرکل بازنشسته باعث شد بیش از 8 ماه، آموزش و پرورش استان با سرپرست اداره شود و در نهایت با کنار زدن نیروهای اصلاح طلب با تأیید استاندار فعلی خراسان شمالی، گزینه ای انتخاب شود که منافع 5 نماینده لیست امید را برای نفوذ در تعیین مدیران آموزش و پرورش شهرستانها و مدیر و معاون مدارس لحاظ کند.

حال که همان مدیرکل مورد اجماع، بازنشسته شده است و چند ماه از بازنشستگی اش گذشته، دوباره با اعمال نفوذ نمایندگان انقلابی استان و حمایت برخی افراد نزدیک به وزیر در وزارتخانه و همراهی و موافقت استاندار دولت تدبیر! شاهد معرفی برخی فعالین ضعیف و ضد دولت ستاد نماینده ها به عنوان گزینه مدیرکلی باشیم.

با ضعف نماینده عالی دولت در استان، دوباره این اداره کل به عرصۀ دخالت نمایندگان تبدیل شده است. با گذشت چند ماه از بازنشستگی مدیرکل فعلی، آموزش و پرورش استان، آقای استاندار که بارها با تحقیر مدیر کل آموزش و پرورش منصوب خودش، جلسات شورای آموزش و پرورش را با مهدکودک مقایسه کرده بود و باز هم مدیرکلش را توبیخ می کند حال با تسلیم در برابر نمایندگان، فعال انتخاباتی ستاد یکی از نمایندگان را به وزارتخانه معرفی کرده است و سرنوشت دانش آموزان یک استان، فدای این زد و بندهای سیاسی می شود.

ظاهرا برای استاندار خراسان شمالی، دولت و برنامه هایش اهمیتی ندارد. گویا ماندن در پست استانداری حتی بعد از 1400 برای او مهم تر از هر چیزی است. او تابع نظر نمایندگان است و  برایش لیست امید و انقلاب فرقی نمی کند. دیروز گزینه نمایندگان لیست امید را به عنوان مدیر کل معرفی کرد و امروز گزینه نمایندگان انقلابی را به وزارتخانه معرفی کرده است.

حال که مدیر کل آموزش و پرورش خراسان شمالی باز مثل سال 97 ماه هاست بازنشسته شده است نحوه برخورد استاندار و همچنین وزرات آموزش و پرورش برای تعیین مدیرکل جدید به گونه ای است که انگار تعیین مدیرکلی همسوی دولت دکتر روحانی در آموزش و پرورش خراسان شمالی با داشتن بیش از 3 هزار نیروی دکترا و کارشناس ارشد، قحط الرجال است.

اگر تتمه ای از رویکرد حامیان دولت نبود این نوشته در حالی صورت می گرفت که حال مدیرکل اموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید، گزینه ای ضعیف و ضد دولت بود که برای استقبال از دولت انقلابی 1400 توسط منتقدان رئیس جمهور اداره می شد.

از آقای روحانی استدعا داریم اجازه ندهند وزیران و استاندارنش با پشت کردن به برنامه های دولت، با مخالفان دولت همدست شوند و اجازه ندهند آموزش و پرورش به عرصه تاخت وتاز فعالان ستادهای نمایندگان تبدیل شود و برای آموزش و پرورش خراسان شمالی گزینه ای انتخاب شود که علاوه بر توانمندی، حداقل دولت و برنامه هایش را قبول داشته باشد.

انتهای پیام

برچسب هاآموزش و پرورش آموزش و پرورش خراسان شمالی

آموزش رئیس جمهور دولت   اخبار برگزیده
  

رایزنی وزاری خارجه ایران و آذربایجان مسائل دوجانبه و شرایط پسا جنگ قره‌باغ محوروزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بصورت ویدئو کنفرانس آخرین تحولات روابط دو جانبه و شرایط پسا جنگ در منطقه را بررسی کردند.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

گزارش قالیباف از راهکارهای چهارگانه نجات اقتصادی + فیلمقالیباف از اقدامات مجلس در خصوص راهکارهای چهارگانۀ اقتصادی گزارشی ارائه کرد.
گسترش رهبر انقلاب کسری بودجه بودجه 

  

درخواست بی‌شرمانه آل سعود از آژانس بین المللی انرژی اتمیایسنا/ عربستان سعودی از آژانس بین المللی انرژی اتمی درخواست کرد که بازرسی های خود برای کشف ''فعالیت‌های غیرصلح آمیز هسته‌ای'' ایران را افزایش دهد.
مثلث دبی آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی 

  

گفت‌وگوی سخنگوی وزارت خارجه با حامد کرزایسخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با «حامد کرزای»، رئیس جمهور سابق افغانستان دیدار و رایزنی کرد .
ایلنا سخنگوی وزارت امور خارجه وزارت خارجه کرزای 

  

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان، سند راهبردی بین ایران و افغانستان را یکی از اسناد خیلی مهم در روابط دو کشور عنوان و تاکید کرد: گفت‌وگوها میان تهران و کابل درباره سند راهبردی در ابعاد مختلف پیشرفت‌های زیادی داشته است.
نامه نیوز وزارت خارجه واشنگتن جمهوری اسلامی ایران 

  

«طرح شفافیت آرا» در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس به تصویب رسیدطرح شفافیت آرای نمایندگان در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس بررسی و تصویب و گزارش آن برای رسیدگی به صحن علنی پارلمان ارسال شده تا در دستورکار پارلمان قرار گیرد.
۵۵ آنلاین رایانه 

  

پایانِ سبز هفته پرنوسان بورسشاخص کل بورس در روز چهارشنبه 10 هزار واحد رشد کرد تا هفته پرنوسان را صعودی به پایان ببرد.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص ایران خودرو 

  

این افراد وام یک میلیونی و بسته معیشتی 100 تومانی دریافت می کنندحامد شمس رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی درباره جزئیات مشمولان بسته معیشتی 100 هزار تومانی و وام یک میلیون تومانی، اظهار کرد: مشمولان بسته معیشتی دولت که شغل و درآمد ثابت ندارند مشمول این طرح هستند.
مستقل‌آنلاین وام بودجه دولت 

  

خبر خوب معاون وزیر بهداشت برای بیماران کرونایی + جزئیاتقاسم جان‌بابایی صبح امروز در بازدید از بیمارستان بهشتی کاشان از بستری بیماران به صورت خانوادگی در این بیمارستان ابراز تاسف کرد و اظهار داشت:
مستقل‌آنلاین بیمارستان کاشان وام 

  

امروز مرز مقاومت قیمت پراید سرانجام شکستقیمت پراید پس نزدیک به دو ماه و نیم بار دیگر به زیر 100 میلیون تومان بازگشت.
خودروتک قیمت ماه خودرو 

  

خدا را شکر عادل رفت!«خدا را شکر عادل رفت و فوتبال ایران عمق پیدا کرد. خدا را شکر دیگر کسی به کسی بدوبیراه نمی‌گوید. خدا را شکر همه دارند حرمت هم را نگه می‌دارند!»
مملکت‌آنلاین ایران شکر روزنامه 

  

ریزش عجیب و غریب قیمت خودرو / روند کاهشی ادامه داردروند کاهش قیمت خودرو در چند هفته اخیر به گونه ای شده است که اکنون می توان با قاطعیت گفت در یک موج ریزش قیمت خودرو قرار گرفته ایم. موج ریزشی که به نظر می رسد فعلا قصد فروکش کردن ندارد.
خودروتک خودرو بازار خودرو تولید 

  

برخی آمریکایی‌ها نگران احتمال کمک سیاسی پوتین به ترامپ جهت بقا در قدرت هستند. به هر حال نباید فراموش کرد که هنگام ایجاد یک بحران داخلی، این مقامات خارجی هستند که نقش تعیین‌کننده پیدا می‌کنند.
نامه نیوز دموکرات فضای مجازی ولادیمیر پوتین 

  

اتخاذ رویکرد درست آمریکا در قبال برجام برای بهبود شرایط پرتنش فعلیوزیر امور خارجه فرانسه اتخاذ رویکرد درست از سوی آمریکا در قبال برجام را در بهبود شرایط پرتنش فعلی مناسب دانست.
ایلنا فرانسه 

  

آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور/ بررسی طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت در خصوص مهار کووید 19 در کمیسیون بهداشتسخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت .
ایلنا تولید درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس 

  اخبار داغ
  

تلفات کرونا با تداوم محدودیت‌ها به زیر 50 درصد در دی ماه می‌رسدمسعود مردانی گفت: اگر روند کنونی مقابله با کرونا بر مبنای محدودیت ها و رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه یابد و مردم این موضوع را جدی بگیرند، دی ماه شاهد کاهش زیر 50 درصد تلفات کرونایی هستیم.
برنا ماه 

  

بیماران کرونایی دیر به بیمارستان‌ می‌آیند / محدودیت‌ها در کاهش ابتلا به کرونا موثر بوده استدبیر انجمن متخصصین بیماری‌های عفونی گفت: متاسفانه بیماران کرونایی از آمدن به بیمارستان‌ها می‌ترسند.
خبرفوری بیمارستان مترو اتوبوس 

  

جنجال اولین آزمایش واکسن کرونا در ایرانسلامت نیوز:واکنش ها به اظهارات رئیس جمهوری سابق کشورمان همچنان ادامه دارد و روز گذشته بالاترین مقام بهداشتی وزارت بهداشت به این سخنان واکنش نشان داد، اما خطابش به احمدی نژاد نبود...
سلامت‌نیوز درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایران 

  

هنوز منشا فساد در بازار سرمایه مشخص نیست/ مسئولان بورس وقت‌کشی می‌کنند/ به اسامی 21 مدیر متخلف دسترسی نداریمعضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: متاسفانه علی‌رغم تلاش‌ها و پیگیری‌های بسیار زیاد نتوانسته‌ایم منشا و عاملان فساد در بازار سرمایه را پیدا کنیم.
ایلنا سرمایه کمیسیون اقتصادی مجلس قوه قضاییه 

  

نمادهای تاثیرگذار در رشد شاخص بورس امروزشاخص کل بورس در معاملات صبح امروز 8 آذرماه با بیش از 19 هزار واحد رشد به عدد یک میلیون و 387 هزار واحدی رسید.
گسترش خودرو شاخص فولاد 

  

هند واکسن کرونای روسیه را تولید می‌کند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه»(RFID) در بیانیه‌ای اعلام کرد: هیترو (Hetero)، یکی از شرکت‌های برتر داروسازی در هند، توافق کرده سالانه بیش از 100 میلیون دوز از واکسن «اسپوتنیک 5» برای مقابله با کووید 19 را بسازد. طبق پیش بینی‌ها، تولید این واکسن در هند از اوایل 2021 میلادی آغاز شود. البته طبق اعلام این صندوق، اسپوتنیک5 در برزیل، چین و کره…
مهر هند روسیه تولید 

  

مشکل بزرگ کشور در کنترل کرونا/عواقب ناگوار سی تی اسکن به گزارش خبرنگار مهر، مینو محرز، صبح شنبه در گفتگوی زنده اینستاگرامی از محل سازمان نظام پزشکی، به تشریح وضعیت کرونا در کشور پرداخت. وی، با تاکید بر اهمیت انجام تست و تشخیص و ایزوله بیماران برای کنترل بیماری، گفت: اوایل که بیماری کرونا وارد ایران شده بود، امکان تست خیلی کم بود و هنوز هم مشکل بزرگ ما در کنترل بیماری، نداشتن تست کافی است. محرز ادامه داد: یک مقدار شاید آن اوایل شیوع…
مهر درمان سیل طب سنتی 

  

عملیات تروریستی دیروز بر بورس چه تاثیری می گذارد؟یک تحلیلگر بازار سرمایه با بیان اینکه اگرچه اتفاق تلخی به دلیل ترور یکی از دانشمندان ارزشمند کشور در روز گذشته رخ داد، اما به نظر نمی‌رسد بازار به این اتفاق واکنش منفی نشان دهد.
اقتصادنیوز سرمایه نرخ سود بانکی خودرو 

  

اخذ مالیات از صنایع آسیب‌دیده ناعادلانه است/ بخش خدمات آسیب‌های بسیار جدی دیده‌/ بیشتر بار کرونا بر دوش مردم استنایب رییس کمیسیون مالیات، کار و تامین اجتماعی اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: بسیاری از صنوف حتی نمی‌توانند هزینه‌های خود را پرداخت کنند، این که هزینه دیگری بر آنها مترتب شود غیرمنطقی و ناعادلانه است. در دیگر کشورها کسب‌وکارها و صنوف آسیب دیده کمک می‌شود اما در کشور ما در عمل کمک خاصی انجام نمی‌شود و عمده مشکلات به عهده خود بخش‌ها گذاشته شده تا آنها را حل کنند.
ایلنا مالیات اتاق بازرگانی صنایع کوچک 

  

پیشتازان سازنده واکسن کووید-19 با موفقیت‌های مختلف بر اساس نتایج بالینی خود در این عرصه خودنمایی می‌کنند، اما چنین موفقیتی در مبارزه جهانی با همه‌گیری چه معنایی دارد؟
رویداد۲۴ موفقیت سوئیس ویروس 

  

قیمت سکه در بازار امروز (99/09/08)سکه امامی صبح امروز با قیمت 11 میلیون و 400 هزار تومان فروخته شد و هر گرم طلای 18 عیار به یک میلیون و 46 هزار تومان رسید.
گسترش قیمت بهار