سازمان اوقاف هیچ کاری برای مساجد مناطق زلزله‌زده کرمانشاه انجام نداد

فرهاد تجری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ‌ملت با انتقاد از رویکرد سازمان اوقاف و امور خیریه در بازسازی مساجد مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه گفت: بر اساس تقسیم کار ستاد بحران، مسئولیت بازسازی در هر حوزه به یک دستگاه واگذار شد؛ حوزه بذر و دام به وزارت جهاد کشاورزی، حوزه مسکن به بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی، حوزه درمان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واگذار شد و…

سازمان اوقاف هیچ کاری برای مساجد مناطق زلزله‌زده کرمانشاه انجام نداد

فرهاد تجری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ‌ملت با انتقاد از رویکرد سازمان اوقاف و امور خیریه در بازسازی مساجد مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه گفت: بر اساس تقسیم کار ستاد بحران، مسئولیت بازسازی در هر حوزه به یک دستگاه واگذار شد؛ حوزه بذر و دام به وزارت جهاد کشاورزی، حوزه مسکن به بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی، حوزه درمان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واگذار شد و سازمان اوقاف و امور خیریه مأموریت یافت در حوزه مساجد، پیگیری و کارشناسی‌های لازم را صورت دهد.

حس مسئولیتی از مسئولان سازمان اوقاف در زلزله کرمانشاه دیده نشد

نماینده مردم قصر شیرین و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی و متصدی بخش مساجد و اماکن مذهبی نه تنها یک قدم برنداشت بلکه هنوز یک خشت هم روی مساجد گذاشته نشده و حتی نتوانست از ظرفیت یک خیر هم استفاده کند و متاسفانه در حق مناطق زلزله‌زده و در حق سازمانی که عنوان "خیریه" را یدک می‌کشد، خیانت کردند و مسئولان آن باید پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه این سازمان حتی نتوانست خیری پیدا کند که مسجدی بسازد، ادامه داد: در جریان بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه، حس مسئولیتی از مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه دیده نشد و هیچ کاری در مناطق زلزله‌زده انجام ندادند.

یک سازمان عریض و طویل که اصلا شأن نزول آن "امور خیریه" و دارای عِده و عُده فراوان و تشکیلات زیاد است، نمی‌تواند حتی یک قدم برای مساجد مناطق زلزله‌زده بردارد؟

نایب رییس کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما انتظار نداریم از محل موقوفات هزینه شود، گفت: "امور خیریه" که عقبه این سازمان است، چه جایگاهی در چارت این سازمان دارد؟

غفلت سازمان اوقاف و امور خیریه از ظرفیت خیرین

تجری اضافه کرد: چطور است که دستگاه‌های دیگر همچون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت آموزش و پرورش می‌تواند از ظرفیت خیرین به نحو احسن استفاده کند ولی یک سازمان عریض و طویل که اصلا شأن نزول آن "امور خیریه" و با عِده و عُده فراوان و تشکیلات زیاد است، نمی‌تواند حتی یک قدم برای مساجد مناطق زلزله‌زده بردارد؟

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس با تاکید بر اینکه این رویه نیاز به بازنگری دارد، از مدیریت جدید سازمان اوقاف خواست نسبت به این موضوع تدبیر جدید اتخاذ کند و افزود: هرچند سازمان تبلیغات اسلامی، استانداری، دستگاه‌های دیگر و نیروهای جهادی اقدامات زیادی انجام دادند اما وظیفه اصلی در حوزه مساجد بر عهده سازمان اوقاف بود که به تکالیف قانونی خود عمل نکردند./

پایان پیام

سازمان اوقاف و امور خیریه زلزله کرمانشاه   اخبار برگزیده
  

شفاف سازی ایران خودرو در مورد قیمت تحویل خودروهای ثبت نامیمعاون مدیر عامل دربازاریابی و فروش ایران خودرو در پی اظهار نگرانی برخی مشتریان درخصوص افزایش قیمت تعهدات فروش قطعی محصولات اعلام کرد: این گروه از مشتریان خودروهای خود را بدون اعمال هرگونه افزایش قیمت تحویل خواهند گرفت.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

یک ستاره اروپایی دیگر در راه پیوستن به حریف پرسپولیسباشگاه السد قصد دارد بازیکن سابق منچستر سیتی را به خدمت بگیرد.
ایلنا ستاره پرسپولیس منچستر 

  

تکلیف قیمت تحویل خودروهای ثبت نامی روشن شددر حالی که برخی از خریداران خودروهای داخلی به برخی شرایط تحویل خودرو از جمله افزایش قیمت‌های اخیر مقابل وزارت صنعت اعتراض داشتند، وزیر صمت اعلام کرد: خودروهایی که پیش از این با قیمت قطعی پیش‌فروش شده‌اند، مشمول افزایش قیمت‌های جدید نمی‌شوند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

قیمت خودرو «3 نرخی» شد!سه نرخی شدن قیمت خودرو با اجرایی شدن پیش فروش های جدید نشان می‌دهد که وعده تنظیم بازار و کاهش قیمت خودرو صرفا بهانه‌ای از سوی مدیران خودروسازان و وزارت صمت برای افزایش قیمت محصولات بوده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

قیمت خودرو/ قیمت بازار و کارخانه تمام خودروهای داخلی (دوشنبه 24 دی 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز دوشنبه 24 دی ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

استقبال جالب استقلالی‌ها از مربی جدیدشان دریافت 3 MB ویدئومهر: مارتین فورکل مربی جدید استقلال تهران سابقه بازی در تیم ملی جوانان آلمان را در کارنامه دارد ضمن آنکه در دوران مربی گری به عنوان بدنساز در تیم ملی جوانان ویتنام هم به فعالیت پرداخته است. فورکل متولد 31 تیر ماه 1358 متولد منطقه کوبورگ آلمان غربی یکی از شهر های ایالت باواریا است . وی در طول دورانی که به بازی می پرداخت به عنوان مدافع راست چندان بازیکن شاخصی نبود.…
مهر بازی استقلال تهران 

  

سولسشر: یونایتد همیشه باید به دنبال پیروزی باشداوله گنار سولسشر، سرمربی منچستریونایتد، پس از پیروزی 1-0 مقابل تاتنهام در ومبلی، تاکید کرد که تیمش در هر دیدار باید برای پیروزی به میدان برود.
ورزش۳ بازی تاتنهام ورزش 

  

بازار در شوک اعلام قیمت جدید خودروهاگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از انتظار بازار برای عرضه خودرو دارد به اعتقاد فعالان بازار خودرو اگر عرضه خودرو همچنان قطره چکانی باشد رشد قیمت ها ادامه خواهد داشت.
خودروتک بازار خودرو خودرو خودروسازان 

  

خودرو چطور گران شد؟18 اردیبهشت ماه سال جاری بود که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده، خروج این کشور از توافق برجام را اعلام کرد. از همان روز بخش عظیمی از اقتصاد و صنعت کشور با تنش روانی شدیدی نسبت به این اتفاق روبه‌رو شد.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

حمله سازمان حمایت به خودروسازانعباس تابش با اشاره به مصوبات جدید ستاد تنظیم بازار در دو بخش خودروهای پرتیراژ مشمول قیمت گذاری شورای رقابت و همچنین خودروهای خارج از شمول این قیمت گذاری اظهاراشت: در بخش خودروهای پرتیراژ مشمول قیمت گذاری شورای رقابت با توجه به شرایط جدید، خودروسازها مکلف به افزایش تولید بر اساس برنامه ارائه شده و مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.
خودروتک خودروسازان تنظیم بازار ایران خودرو 

  اخبار داغ
  

برگزاری نشست تخصصی روسا و معاونان پلیس مبارزه با مواد مخدر-معاون طرح و برنامه و بودجه پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از برگزاری نشست تخصصی معاونان، روسای مراکز، ادارات مستقل حوزه مرکزی و روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور خبر داد.
ایلنا بودجه مواد مخدر حوزه 

  

نرخ رسمی 23 ارز کاهش یافتبانک مرکزی نرخ 47 ارز را برای امروز اعلام کرد که طی آن قیمت 12 ارز مانند پوند نسبت به روز دوشنبه افزایش و قیمت 23 واحد پولی دیگر از جمله یورو کاهش یافت؛ نرخ 12 ارز دیگر مانند دلار نیز ثابت ماند.
ایلنا ارز بانک مرکزی بانک 

  

جزئیات تخصیص ارز نیمایی به کتاب/ مدافع ورود هر نوع کتابی به کشور نیستیمبه زودی سامانه‌‌ای در سازمان توسعه تجارت راه‌اندازی خواهد شد تا واردکنندگان کتاب‌های خارجی که خواستار دریافت ارز نیمایی از طریق ثبت سفارش هستند، بتوانند حواله ارزی خود را پس از تایید معاونت امور فرهنگی دریافت کنند.
فارس ارز تجارت 

  

فاضلی: چهارچوب مفهومی طرح پیمایش ارزش‌ها و نگرش‌های ایرانیان قبای گشادی برای آن است/ سراج زاده: این طرح‌ها نظریه محور نیستندمحمد فاضلی گفت: چهارچوب مفهومی طرح پیمایش ارزش‌ها و نگرش‌های ایرانیان قبای گشادی برای آن است چون سوال این است که آیا نظریه جامعه می‌تواند مبنای ارزش‌ها و سنجش‌هایی شود که تنها موجودیت کوچکی از جامعه است و آیا نتایج آن می‌تواند برای داوری درباره سیطره سیاست بر اقتصاد و فرهنگ کافی باشد؟
ایبنا دولت حوزه پژوهش 

  

قیمت امروز ارزها در صرافی ملی ایرانقیمت دلار در صرافی‌های بانک ها بدون تغییر نسبت به نرخ دیروز، 11 هزار و 650 تومان تعیین شده است.
خودروتک قیمت صرافی کارت ملی 

  

قیمت خرید دلار در بانک‌ها امروز 97/11/02|دلار ثابت ماند؛ یورو ارزان شدقیمت خرید دلار امروز در شعب ارزی بانک‌ها 11 هزار و 545 تومان تعیین شد.
تسنیم قیمت ارز قیمت دلار 

  

قیمت ارز مسافرتی امروز 97/11/02| یورو کاهشی شدشعب منتخب بانکی امروز قیمت فروش ارز مسافرتی را بدون کارمزد 13 هزار و 495 تومان اعلام کرده‌اند.
تسنیم قیمت ارز قیمت ارز 

  

صنعت اسباب‌بازی کشور منتظر معافیت از مالیات بر ارزش افزوده است محسن حموله، دبیر شورای نظارت بر اسباب‌بازی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: قطعا با تصویب طرح معافیت مالیات ارزش افزوده، در سال حمایت از تولید و کالای ایرانی انگیزه تولیدکنندگان اسباب‌بازی ایرانی بسیار بالا خواهد رفت و در آینده‌ای نزدیک شاهد تولیدات فاخری در صنعت اسباب‌بازی در کشور خواهیم بود. او ادامه داد: اسباب‌بازی کالای فرهنگی است و طرح معافیت از مالیات بر ارزش افزوده یک گام…
مهر صنعت بازی مالیات 

  

فاز یک بندر چابهار را در تحریم‌ها ساختیم/آماده ساخت فاز 2 ‌به ارزش 165 میلیون دلارفرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الأنبیا (ص) با تأکید بر اینکه آماده اجرای فازهای بعدی توسعه بندر چابهار هستیم، گفت: در دوره تحریم فاز یک بندر چابهار را اجرا کردیم و برای ورود به فاز دو اعلام آمادگی می‌کنیم.
فارس دلار 

  

کیانی: نظارت و ارزشیابی بختک تفکرات هنرمندان شده است/ رایانی: قوانین ارزشیابی تئاتر شفاف و بروزرسانی شوندحسین کیانی، کارگردان تئاتر عنوان کرد: من اعتقاد دارم مرکز هنرهای نمایشی از تفویض اختیار نهاد نظارت و ارزشیابی تئاتر به صنف ترس دارد و به نظرم این نهاد بختک و هیولایی برای تفکرات هنرمندان شده است.
فارس هنرمندان تئاتر