سازمان اوقاف هیچ کاری برای مساجد مناطق زلزله‌زده کرمانشاه انجام نداد

فرهاد تجری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ‌ملت با انتقاد از رویکرد سازمان اوقاف و امور خیریه در بازسازی مساجد مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه گفت: بر اساس تقسیم کار ستاد بحران، مسئولیت بازسازی در هر حوزه به یک دستگاه واگذار شد؛ حوزه بذر و دام به وزارت جهاد کشاورزی، حوزه مسکن به بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی، حوزه درمان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واگذار شد و…

سازمان اوقاف هیچ کاری برای مساجد مناطق زلزله‌زده کرمانشاه انجام نداد

فرهاد تجری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ‌ملت با انتقاد از رویکرد سازمان اوقاف و امور خیریه در بازسازی مساجد مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه گفت: بر اساس تقسیم کار ستاد بحران، مسئولیت بازسازی در هر حوزه به یک دستگاه واگذار شد؛ حوزه بذر و دام به وزارت جهاد کشاورزی، حوزه مسکن به بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی، حوزه درمان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واگذار شد و سازمان اوقاف و امور خیریه مأموریت یافت در حوزه مساجد، پیگیری و کارشناسی‌های لازم را صورت دهد.

حس مسئولیتی از مسئولان سازمان اوقاف در زلزله کرمانشاه دیده نشد

نماینده مردم قصر شیرین و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی و متصدی بخش مساجد و اماکن مذهبی نه تنها یک قدم برنداشت بلکه هنوز یک خشت هم روی مساجد گذاشته نشده و حتی نتوانست از ظرفیت یک خیر هم استفاده کند و متاسفانه در حق مناطق زلزله‌زده و در حق سازمانی که عنوان "خیریه" را یدک می‌کشد، خیانت کردند و مسئولان آن باید پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه این سازمان حتی نتوانست خیری پیدا کند که مسجدی بسازد، ادامه داد: در جریان بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه، حس مسئولیتی از مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه دیده نشد و هیچ کاری در مناطق زلزله‌زده انجام ندادند.

یک سازمان عریض و طویل که اصلا شأن نزول آن "امور خیریه" و دارای عِده و عُده فراوان و تشکیلات زیاد است، نمی‌تواند حتی یک قدم برای مساجد مناطق زلزله‌زده بردارد؟

نایب رییس کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما انتظار نداریم از محل موقوفات هزینه شود، گفت: "امور خیریه" که عقبه این سازمان است، چه جایگاهی در چارت این سازمان دارد؟

غفلت سازمان اوقاف و امور خیریه از ظرفیت خیرین

تجری اضافه کرد: چطور است که دستگاه‌های دیگر همچون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت آموزش و پرورش می‌تواند از ظرفیت خیرین به نحو احسن استفاده کند ولی یک سازمان عریض و طویل که اصلا شأن نزول آن "امور خیریه" و با عِده و عُده فراوان و تشکیلات زیاد است، نمی‌تواند حتی یک قدم برای مساجد مناطق زلزله‌زده بردارد؟

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس با تاکید بر اینکه این رویه نیاز به بازنگری دارد، از مدیریت جدید سازمان اوقاف خواست نسبت به این موضوع تدبیر جدید اتخاذ کند و افزود: هرچند سازمان تبلیغات اسلامی، استانداری، دستگاه‌های دیگر و نیروهای جهادی اقدامات زیادی انجام دادند اما وظیفه اصلی در حوزه مساجد بر عهده سازمان اوقاف بود که به تکالیف قانونی خود عمل نکردند./

پایان پیام

سازمان اوقاف و امور خیریه زلزله کرمانشاه   اخبار برگزیده
  

کامل ترین جدول نرخ و تخفیف های بیمه شخص ثالث بر اساس نوع خودروجدول نرخ حق بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه که در سال 98 توسط بیمه مرکزی اعلام شد.
خودروتک جدول خودرو کشاورزی 

  

واکنش خاص ظریف در آمریکاوزیر امور خارجه کشورمان به اعدام 37 تن از مخالفان حکومت سعودی واکنش نشان داد.
مثلث اعدام خبرآنلاین نیویورک 

  

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر روزی از حضور در برجام ضرر کنیم، از آن خارج خواهیم شد، گفت: افزایش قدرت چین، جهان را از خطر تک قطبی شدن می‌رهاند.
نامه نیوز ایران ایران و چین چین 

  

بی کیفیت ترین خودرو های تولید داخل را بشناسید (اینوگرافی)وزارت صنعت، معدن و تجارت در تازه‌ترین گزارش خود به رتبه‌بندی خودروهای داخلی بر اساس کیفیت پرداخته است. در این گزارش خودروهای پراید و پژو پارس در گروه بی‌کیفیت‌ترین‌ها جای گرفته‌اند.
خودروتک خودرو تولید صنعت 

  

بعد از آن که صدف خادم، بوکسور زن ایرانی که برای اولین بار در مبارزه رسمی بین‌المللی، مقابل رقیب خود به پیروزی رسید، ادعا شد حکم بازداشت او در ایران صادر شده و از این رو خانم خادم با لغو برنامه خود برای بازگشت به کشور، در همان فرانسه مانده است. با این حال پیگیری‌ها نشان می‌دهد شکایتی از او مطرح نشده است.
نامه نیوز بازداشت بازی زنان 

  

گمانه زنی ها درباره قیمت جدید بنزینبراساس ارزیابی های انجام شده، اجرای چنین طرحی می تواند به معنای تورم 4 درصدی برای چند دهک مرفه جامعه باشد اما دهک های پایین 1 و 2 و 3 هیچ افزایش تورم مستقیمی را که ناشی از این طرح باشند تجربه نخواهند کرد. ثابت ماندن نرخ گاز CNG و گازوییل یکی از محورهای مهم این طرح سهمینه بندی بنزین است که در راستای جلوگیری از تورم حمل و نقل کالا در نظر گرفته شده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت سهمیه بندی بنزین 

  

استقلال در گروه مرگ به دنبال معجزهاستقلال با شکسن برابر الهلال برای صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا نیاز به خلق یک معجزه دارد.
مثلث استقلال مرگ بازی 

  

اینستااگرام فیلتر می شود؟/ پیشنهاد عضو هیات رییسه مجلس را بخوانیدخانه ملت نوشت: عضو هیئت رییسه مجلس با تاکید بر اینکه حق ایران است که از اینستاگرام شکایت و اعلان جرم کند، گفت: اگر مدیران اینستاگرام رفتار خود را جبران نکردند، می‌توان برای استفاده از آن محدودیت قائل شد.
مثلث مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی 

  

بازار در شوک قیمت جدید پرایدقیمت پراید در حالی از مرز 50 میلیون تومان عبور کرده است که بازار خودرو در سکون و رکودی کامل به سر می‌برد.
خودروتک بازار خودرو خودرو قیمت 

  

رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا در واکنش به عدم تمدید معافیت‌های نفتی گفت می خواهیم ایران یک کشور عادی شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران برنامه موشکی ایران 

  اخبار داغ
  

قانون مبارزه با پولشویی در کسب‌وکارهای اینترنتی کلید خوردمعاون تسهیل تجاری و توسعه کاربردهای مرکز توسعه تجارت الکترونیک از آغاز اجرای قانون مبارزه با پولشویی برای کسب و کارهای اینترنتی خبر داد.
تسنیم قانون بانک مرکزی بانک 

  

52 متخلف ارزی در خراسان رضوی بازداشت شده اندمشهد- ایرنا- دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: پارسال 52 نفر در قالب خرید و فروش دلار در بازار غیررسمی، دلالی و فروش ارز در واحدهای صنفی متخلف این استان شناسایی و دستگیر شدند.
ایرنا بازداشت مشهد ایرنا 

  

کبیری:شوک بازار ارز گذرا است؛ نرخ دلار روند کاهشی می یابد سیدتقی کبیری عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصمیم جدید ترامپ مبنی بر عدم تمدید معافیت‌های نفتی ایران و تاثیر آن بر بازار ارز، گفت: آمریکایی ها از قبل اعلام کرده بودند که از اردیبهشت ماه که زمان معافیت خرید چند کشور به پایان می رسد دیگر این معافیت را تمدید نمی کنند، لذا این موضوع نمی تواند تاثیر افزایشی در…
خانه‌ملت ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

15میلیارد ریال برای مبارزه با ملخ دراستان بوشهر نیاز استبوشهر- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تاکنون 2میلیارد ریال برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی در استان هزینه و 15میلیارد ریال دیگر نیز نیاز است.
ایرنا ریال استان بوشهر استان فارس 

  

اقتصادی منهای نفت راه مبارزه با تحریم/ اقتصاد بدون نفت دوره مصدق می‌تواند دوباره تکرار شود؟اقتصادنیوز: در مقاله زیر که مدتی پیش در سایت موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران منتشر شده به تلاشهای محمدمصدق برای دستیابی به "اقتصاد منهای نفت" اشاره شده است.
اقتصادنیوز صادرات غیرنفتی نفت صادرات نفت 

  

اولویت امروز مهار تورم است/ واردات مواداولیه شرط مهم تداوم تولید در شرایط تحریمیک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اولویت مهم کنترل تورم است، گفت: یکی از شروط اولیه تولید واردات مواد اولیه است اما با توجه به وجود انتظارات تورمی باید ترکیب نقدینگی به نفع سپرده‌های بلند مدت تغییر کند.
تسنیم تورم واردات تولید 

  

پیش بینی جهشی صعودی در بازار ارزهای دیجیتالاقتصاد نیوز:کریس بورنیس، کارآفرین و سرمایه گذار سرشناس ارزهای دیجیتال معتقد است که ارزش بازار بیت کوین در جهش صعودی بعدی خود، به 1000 میلیارد دلار خواهد رسید.
اقتصادنیوز اقتصاد کارآفرین نیویورک 

  

امام جمعه کرج: مسجد مرکز مبارزه با استکبار در تاریخ شیعه استکرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: در تاریخ شیعه مسجد به عنوان مرکز مبارزه با استکبار و ظلم به شمار می رود و اگر از این مهم فاصله بگیریم نشان از نفوذ در آن است.
ایرنا کرج مسجد مرکز رسیدگی به امور مساجد