شورای نگهبان داوطلبان زن را نمی‌پذیرد

قانون اساسی در چهار دهه اخیر تصریح کرده است که «زنان در این میدان خیلی زمینه ندارند. تمنا می‌کنیم زنان در بخش آموزش و پرورش، آموزش عالی و پزشکی بروند چون میدان برای زنان بیشتر است و خیلی برای این موضوع وقت نگذارند چون تجربه شورای نگهبان هم نشان داده است بالاخره داوطلبان زن را نمی‌پذیرد.»

شورای نگهبان داوطلبان زن را نمی‌پذیرد

اکرمی، عضو جامعه روحانیت درباره کاندیداتوری زنان در انتخابات ریاست‌جمهوری: قانون اساسی تصریح کرده که زنان در این میدان خیلی زمینه ندارند

عضو جامعه روحانیت مبارز کشور درباره نامزدی زنان در انتخابات ریاست جمهوری، گفت: زنان در بخش آموزش و پرورش، آموزش عالی و پزشکی که زمینه بیشتری دارد فعالیت کنند و خیلی برای این موضوع وقت نگذارند چون تجربه نهادهای نظارتی نشان می‌دهد که داوطلبان زن را نمی‌پذیرند.

سید رضا اکرمی در گفت وگو با ایرنا در پاسخ به سوالی درباره عملکرد مجلس یازدهم گفت: چون در پنج دوره توفیق حضور در مجلس را داشتم به عنوان یک علاقه‌مند مذاکرات مجلس را پیگیری می‌کنم. تقریبا دو سوم اعضای مجلس یازدهم جدید هستند و از تجربه کمتری برخوردارند. نمایندگان این مجلس مقداری شتاب زده عمل می‌کنند و آنطور که باید و شاید به شرایط پیش آمده در اثر کرونا و تحریم توجه جدی ندارند. از سوی دیگر دولت هم سال آخر ریاست جمهوری را می‌گذراند. این عوامل دست به دست هم داده که آنطور که باید و شاید رابطه بین دولت و مجلس مناسب، قوی، هماهنگ و تنگاتنگ نباشد من حیث المجموع شرایط را برای مجلس دوره یازدهم متوسط می بینیم.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی افزود: در ملاقاتی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب داشتند، ایشان به مجلسیون توصیه کردند که بدون تنش و تقابل، طبق قانون سخن بگویند و عمل کنید.

وی گفت: در نطق‌های میان دستور آنها می‌بینم که گاهی توهین آمیز عمل می‌کنند و برخی دولت را اصلا به حساب نمی‌آورند و کلمه بی‌دولتی را به کار می‌برند که این موضوع به مصلحت مجلس یازدهم نیست.

اکرمی درباره طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری و پیامدهای تصویب آن اظهار کرد: با توجه به اینکه بیشتر نمایندگان نخستین بار است که در مجلس حضور دارند باید با مرکز پژوهش‌های مجلس و نخبگان و خبرگان در تماس و ارتباط باشند و با آنها مشورت کنند.

عضو جامعه روحانیت مبارز کشور افزود: در همین چند ماه شنیدم 65 طرح به هیات رییسه مجلس ارائه شده، در حالیکه لوایح به جا مانده از مجلس قبل همین مقدار است و دولت هم از این مجلس خواسته است لوایح قبلی را بررسی کند. این ناهماهنگی و نبود ارتباط قوی و یا خدای ناکرده «کدر بودن» روابط میان مجلس و دولت باعث شده که نمایندگان به لوایح دولت توجه نکند و می‌خواهند طرح‌های خودشان بررسی شود طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری یکی از همین طرحهای مجلس است.

اکرمی یادآور شد: البته متن این طرح را نخوندم ولی این طرح در شور اول تصویب شد و به کمیسیون ارجاع شد، باید ببینیم که خروجی آن چیست و بعد از تصویب باید شورای نگهبان نظر خودش را بیان کند. بعید می‌دانم که این طرح به انتخابات ریاست جمهوری 1400 برسد.

وی در پاسخ به اینکه در تحلیل منتقدان درباره عملکرد دولت فشار تحریم و شیوع ویروس کرونا تعمدا نادیده گرفته می‌شود، گفت: در این جلسه مصاحبه به عنوان سخنگوی دولت با شما حرف نمی‌زنم! بلکه به عنوان سید رضا اکرمی که 20 سال سابقه نمایندگی مجلس دارد و هم اکنون شهروند عادی و امام جماعت مسجد سلمان است سخن می گویم. در رابطه با مشکلات کشور همه باید دست به دست هم دهیم تا تحریم را خنثی کنیم و گرانی و تورم را کاهش دهیم تا جهش تولید در کشور شکل بگیرد و همه باید طبق قانون و نظرات مقام معظم رهبری عمل کنیم.

به تنهایی نمی‌توان مشکلات کشور را حل کرد

اکرمی با بیان اینکه نمی‌توانبه تنهایی مشکلات کشور را حل کرد، افزود: هیچ کشوری را در دنیا سراغ نداریم با مشکل یا مساله‌ای مواجه نباشد مثلا در گزارشی می‌خواندم که در فرانسه 575 هزار شرکت ورشکست شدند. پس این معضلات به ایران اختصاص ندارد بلکه دارای ابعاد بین المللی است. اینکه فردی بگوید که همه دنیا در امن، امان و رفاه است فقط ایران دچار مشکل است اشتباه است.

این فعال اصولگرا افزود: داستان فشار آمریکا هم چیز تازه‌ای نیست آمریکا در طول چهار دهه گذشته جنگ و تحریم را بر ما تحمیل کرده است و ترامپ هم که احمق‌ترین رییس جمهوری آمریکا است از برجام خارج شد و فشارها را تشدید کرد که این موضوعات بر کشور اثر روانی و عملی دارد.

وی ادامه داد: با شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نرخ ارز و سکه افت کرد. این موضوع نشان می‌دهد که این مساله ریشه‌ای روانی و سیاسی دارد نه اقتصادی. باید در داخل کشور بر اساس رهنمودهای قرآان سراغ «علیکم انفسکم»، جبران خسارت‌ها و اقتصاد مقاومتی که رهبری فرمودند، برویم.

با مثلث همت، حمیت و حمایت مشکلات را کاهش دهیم

اکرمی با اشاره به ظرفیت‌های بزرگ کشور اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با 14 کشور با جمعیتی نزدیک به 500 میلیون نفر همسایه است و این ظرفیت اقتصادی بزرگی است. و حتما می‌توانیم مشکلات را کاهش دهیم به شرط اینکه همت و حمیت داشته باشیم و دیگر اینکه همدیگر را حمایت کنیم. براساس مثلث همت، حمیت و حمایت می‌توانیم مشکلات را کاهش دهیم.

این فعال سیاسی گفت: اخیرا گزارش دادند در تامین لوازم خانگی نیازی به خارج نداریم اما عده ای قاچاق و گروهی سوء استفاده می‌کنند. اصناف باید انصاف را رعایت کنند و تولید داخلی باید مورد احترام قرار گیرد.

وقتی خودمان انصاف نداشته باشیم...

اکرمی ادامه داد: به تولیدکنندگان لوازم خانگی اعلام کردند قیمت تولید و فروش خود را 10 درصد پایین بیاورند اما کمتر کسی حاضر شد مراعات کند. از خرده فروش و عمده فروش و از شرکت‌های دولتی مثل فولاد و سیمان گرفته تا شرکت‌های دیگر، اگر مسابقه گرانی و تورم بگذارند، برای کشور مشکل ایجاد می‌کند و وقتی خودمان انصاف نداشته باشیم نمی‌شود کاری کرد.

عضو جامعه روحانیت مبارز کشور گفت: واقعا چرا آهن را در داخل کشور گران‌تر از صادرات می‌فروشیم؟ این خلاف انصاف است و برای خیلی‌ها قابل تحمل نیست. این موضوع برای همه مشکل درست می‌کند مشکلی جمعی نه فردی! دولت، ملت و بخش خصوصی و تعاونی باید دست به دست هم دهند تا این مشکلات کاهش یابند.

اکرمی ادامه داد: فرافکنی و مقصر جلوه دادن همدیگر کارساز نیست؛ اینکه مجلس بگوید تقصیر دولت است و دولت بگوید که تقصیر ملت است درست نیست. سومی هم میاد می‌گوید تقصیر هر دو است! چهارمی هم می‌گوید تقصیر همه شماست و این یعنی هیچ چیز گره گشا نخواهد بود.

وی درباره اینکه منتقدان دولت با این رویکرد به انتخابات آینده چشم دوخته‌اند، گفت: تا انتخابات 1400 حدود هفت ماه مانده است، نمی‌شود یک روز به انتخابات کشور بیگانه و روز دیگر به تحولات داخلی را رصد کنیم. از همین امروز باید مثلث همت، حمیت و حمایت را توام با انصاف به کار ببندیم تا در شرایط بسیار سخت جلو برویم.

اکرمی ادامه داد: در این 42 سال هیچ وقت شرایط به گونه‌ای نبوده که نتوانیم حتی نفت بفروشیم و یا نگذارند پول ما جا به جا شود و از ارز استفاده کنیم. کرونا شرایط را پیچیده تر کرده، و هزینه‌های دولت هم بسیار سنگین است. در این شرایط مناسب نیست از الان به فکر هفت ماه آینده باشیم. حتی المقدور همانطور که مقام معظم رهبری هم فرمودند، چالش‌های داخلی را باید برطرف کنیم.

تحزب قوی و جامعی نداریم

اکرمی همچنین درخصوص برنامه‌های جامعه روحانیت مبارز گفت: مادامی که ما تحزب قوی و جامع نداشته باشیم، انتخابات ما فصلی و موجی است؛ چند نفر داوطلب می‌شوند و در یک فرصت اندک مناظره ای انجام می‌گیرد و انتخابات برگزار می‌شود. اول باید این مشکل را برطرف کنیم. باید چند حزب قوی داشته باشیم و این احزاب در سال درباره مسایل مختلف کشور نشست داشته باشند. باید میز اندیشه بگذاریم تا فرد مناسب برای انتخابات انتخاب شود،

عضو جامعه روحانیت مبارز یادآور شد: در انتخابات مجلس یازدهم تنها 42 درصد مردم در رای گیری مشارکت داشتند که این یک هشدار جدی به ما داد که اگر خدای ناکرده در شرایط شیوع ویروس کرونا انتخابات 1400 برگزار شود و نرخ حضور مردم پایین باشد، آسیب می‌بینیم چون مقبولیت نظام ما به شرکت مردم در انتخابات گره خورده است.

اکرمی افزود: مردم باید در انتخابات حضور داشته باشند و افراد مناسب را انتخاب کنند. پیشنهاد می‌کنم بیشتر درباره مشارکت مردم کار شود و بگویند با این شرایط کرونا، تورم و تحریم با چه امید و انتظاری باید چگونه در انتخابات شرکت کنند.

وی اظهار داشت: ما امروز زمزمه ورود افراد داوطلب برای شرکت در انتخابات را از سوی اصلاح طلبان، اصولگرایان یا مستقلین می‌شنویم، ولی اینها تا هنگامی که ثبت نام آغاز نشود، نمی‌توانیم بگوییم که چه کسانی شرکت می‌کنند یا نمی‌کنند. باید مقداری تامل کنیم تا ثبت نام افراد داوطلب روشن شود و شورای نگهبان نظر خودش را اعلام کند، آنگاه بنشینیم نسبت به افراد از هر طیفی نظر دهیم و علاقه خود را نسبت به آنان بیان کنیم.

اکرمی در پاسخ به سوالی درباره حضور نامزدهای زن در انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: قانون اساسی در چهار دهه اخیر تصریح کرده است که «زنان در این میدان خیلی زمینه ندارند. تمنا می‌کنیم زنان در بخش آموزش و پرورش، آموزش عالی و پزشکی بروند چون میدان برای زنان بیشتر است و خیلی برای این موضوع وقت نگذارند چون تجربه شورای نگهبان هم نشان داده است بالاخره داوطلبان زن را نمی‌پذیرد.»

وی در پاسخ به اینکه این ذهنیت میان تدوین‌کنندگان قانون اساسی هم وجود داشت؟ اظهار داشت: اوایل انقلاب تمام فکر و ذکر ما جنگ بود و خیلی به این مسایل توجه نمی‌شد اما بعد از جنگ به طور طبیعی زنان بیشتر خود را واجد شرایط سیاسی، مذهبی و مدیریتی می‌دیدند و این موضوع نمود بیشتری پیدا کرد. ما هم نسبت به کارنامه برخی مردان خیلی سوال و حرف داریم ولی بهتر است زنان در این بخش استراحت کنند و راحت زندگی کنند.

با هم «رحماء بینهم» نیستیم اما در «اشداء علی الکفار» خیلی قوی هستیم

اکرمی درباره الزامات مشارکت پرشور مردم در انتخابات 1400 گفت: صورت مساله روشن است؛ ما از نظر قانون چه اساسی و عادی و آیین نامه‌ها مشکل نداریم اما با هم «رحماء بینهم» نیستیم و در بخش "اشداء علی الکفار" خیلی قوی هستیم. در درون حاضر نیستیم میزگردی بگذاریم و بنشینیم حرف‌های خود را بدون رو دربایستی، تعارف و ملاحظه بزنیم.

نماینده ادوار مجلس گفت: رهبر معظم انقلاب در این چند سال اخیر روی مساله اشتغال و تولید نامگذاری‌های شایسته و مناسبی کردند و امسال را سال جهش تولید نامیدند. هر دستگاه و نهادی باید بگوید در این بخش چه سهمی دارم و چه کرده ام. واقعا هر کسی باید خود را مسوول بداند و داوطلبانه وارد میدان شود.

اکرمی ادامه داد: مادامی که کالای قاچاق را به بازار عرضه می‌کنیم و پشت ویترین می‌گذاریم و نشان می‌دهیم و کالای قاچاق را از مرزها و گمرک و... دنبل می‌کنیم جواب نمی‌دهد، ما باید واردات قاچاق را به حداقل برسانیم و خود را به خودگردانی برسانیم.

وی افزود: هر نهادی یک اتاق فکر داشته باشد و مثلا بگوید چگونه در نهاده‌های دامی، برنج و گندم و ... به خودکفایی برسیم. مشکل ما این است که مصرف این اقلام بسیار بالا است و باید قناعت کنیم و هر چه می توانیم برای تولید تلاش کنیم اما در مصرف و نگهداری آن بسیار کوشا و جدی باشیم.

درباره بایدن زود اظهار نکنیم

اکرمی در پاسخ به سوالی درباره انتخابات آمریکا و بحثهای شکل گرفته درباره رفتارشناسی رییس جمهوری جدید این کشور، گفت: باید با یکدیگر بنشینیم حرف بزنیم و بگوییم مثلا تفاوت دونالد ترامپ با جو بایدن چیست؟ این دو مشترکاتی دارند و آن اینکه می خواهند آمریکا ابرقدرت باشد و همه مقابل ‌آمریکا دست‌ها را بالا ببرند. در 42 سال گذشته هرگز این موضوع را نپذیرفتیم و از این پس هم نمی‌پذیریم. حالا می‌خواهد هرکس رییس جمهوری آمریکا باشد.

عضو جامعه روحانیت مبارز کشور اضافه کرد: ترامپ در این 2 ماهی که سر کار است باید از برخوردی که با مردم خودش کرده و از رفتاری که درمورد کرونا داشته و امثال اینها درس بگیرد و در رفتارش و جنایتی که شخصا مرتکب شد تجدید نظر کند. همه دولت‌های گذشته آمریکا از طریق جنگ یا کودتا علیه ایران تلاش کردند. رییس جمهوری که صراحتا از ترور شهید سردار سلیمانی حرف بزند نشان می‌دهد که وقیح و بی‌شرم است و امروز هم چوبش را خورد.

وی یادآور شد: درباره بایدن صبر کنیم این قدر کم حوصله نباشیم. همه که 6 ماهه به دنیا نیامدیم باید حوصله کنیم. اگر بایدن آمد و واقعا به برجام برگشت و پول ما را آزاد کرد و بانک‌های ما توانستند کار خود را انجام دهند آن‌وقت می‌گوییم «اللهم صلی علی محمد و آل محمد»

این فعال اصولگرا اظهار کرد: امروز از اینکه ترامپ شکست خورده است خوشحالیم اما نه اینکه ذوق زده باشیم. به یاد دارم که امام راحل تعبیری داشتند. فرمودند کارتر بداند که دیگر رییس جمهور نخواهد شد و نشد و ما این را درباره ترامپ هم دیدیم و امیدواریم عملکرد بایدن عاقلانه و آگاهانه باشد.

آنچه دیگران میخوانند : سپیده بزمی پور همسر شاهرخ استخری کیست؟ + بیوگرافی و تصاویر فال روزانه یکشنبه 2 آذر

مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان زنان   اخبار برگزیده
  

رایزنی وزاری خارجه ایران و آذربایجان مسائل دوجانبه و شرایط پسا جنگ قره‌باغ محوروزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بصورت ویدئو کنفرانس آخرین تحولات روابط دو جانبه و شرایط پسا جنگ در منطقه را بررسی کردند.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

گزارش قالیباف از راهکارهای چهارگانه نجات اقتصادی + فیلمقالیباف از اقدامات مجلس در خصوص راهکارهای چهارگانۀ اقتصادی گزارشی ارائه کرد.
گسترش رهبر انقلاب کسری بودجه بودجه 

  

درخواست بی‌شرمانه آل سعود از آژانس بین المللی انرژی اتمیایسنا/ عربستان سعودی از آژانس بین المللی انرژی اتمی درخواست کرد که بازرسی های خود برای کشف ''فعالیت‌های غیرصلح آمیز هسته‌ای'' ایران را افزایش دهد.
مثلث دبی آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی 

  

گفت‌وگوی سخنگوی وزارت خارجه با حامد کرزایسخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با «حامد کرزای»، رئیس جمهور سابق افغانستان دیدار و رایزنی کرد .
ایلنا سخنگوی وزارت امور خارجه وزارت خارجه کرزای 

  

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان، سند راهبردی بین ایران و افغانستان را یکی از اسناد خیلی مهم در روابط دو کشور عنوان و تاکید کرد: گفت‌وگوها میان تهران و کابل درباره سند راهبردی در ابعاد مختلف پیشرفت‌های زیادی داشته است.
نامه نیوز وزارت خارجه واشنگتن جمهوری اسلامی ایران 

  

«طرح شفافیت آرا» در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس به تصویب رسیدطرح شفافیت آرای نمایندگان در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس بررسی و تصویب و گزارش آن برای رسیدگی به صحن علنی پارلمان ارسال شده تا در دستورکار پارلمان قرار گیرد.
۵۵ آنلاین رایانه 

  

پایانِ سبز هفته پرنوسان بورسشاخص کل بورس در روز چهارشنبه 10 هزار واحد رشد کرد تا هفته پرنوسان را صعودی به پایان ببرد.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص ایران خودرو 

  

این افراد وام یک میلیونی و بسته معیشتی 100 تومانی دریافت می کنندحامد شمس رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی درباره جزئیات مشمولان بسته معیشتی 100 هزار تومانی و وام یک میلیون تومانی، اظهار کرد: مشمولان بسته معیشتی دولت که شغل و درآمد ثابت ندارند مشمول این طرح هستند.
مستقل‌آنلاین وام بودجه دولت 

  

خبر خوب معاون وزیر بهداشت برای بیماران کرونایی + جزئیاتقاسم جان‌بابایی صبح امروز در بازدید از بیمارستان بهشتی کاشان از بستری بیماران به صورت خانوادگی در این بیمارستان ابراز تاسف کرد و اظهار داشت:
مستقل‌آنلاین بیمارستان کاشان وام 

  

امروز مرز مقاومت قیمت پراید سرانجام شکستقیمت پراید پس نزدیک به دو ماه و نیم بار دیگر به زیر 100 میلیون تومان بازگشت.
خودروتک قیمت ماه خودرو 

  

خدا را شکر عادل رفت!«خدا را شکر عادل رفت و فوتبال ایران عمق پیدا کرد. خدا را شکر دیگر کسی به کسی بدوبیراه نمی‌گوید. خدا را شکر همه دارند حرمت هم را نگه می‌دارند!»
مملکت‌آنلاین ایران شکر روزنامه 

  

ریزش عجیب و غریب قیمت خودرو / روند کاهشی ادامه داردروند کاهش قیمت خودرو در چند هفته اخیر به گونه ای شده است که اکنون می توان با قاطعیت گفت در یک موج ریزش قیمت خودرو قرار گرفته ایم. موج ریزشی که به نظر می رسد فعلا قصد فروکش کردن ندارد.
خودروتک خودرو بازار خودرو تولید 

  

برخی آمریکایی‌ها نگران احتمال کمک سیاسی پوتین به ترامپ جهت بقا در قدرت هستند. به هر حال نباید فراموش کرد که هنگام ایجاد یک بحران داخلی، این مقامات خارجی هستند که نقش تعیین‌کننده پیدا می‌کنند.
نامه نیوز دموکرات فضای مجازی ولادیمیر پوتین 

  

اتخاذ رویکرد درست آمریکا در قبال برجام برای بهبود شرایط پرتنش فعلیوزیر امور خارجه فرانسه اتخاذ رویکرد درست از سوی آمریکا در قبال برجام را در بهبود شرایط پرتنش فعلی مناسب دانست.
ایلنا فرانسه 

  

آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور/ بررسی طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت در خصوص مهار کووید 19 در کمیسیون بهداشتسخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت .
ایلنا تولید درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس 

  اخبار داغ
  

روش آسان جلوگیری از کرونای شدیددانشمندان به تازگی اعلام کردند می توان با یک اقدام ساده مانع از ابتلا به کرونای شدید شد.
اقتصادنیوز اقتصاد ویروس ماسک 

  

چرا بیماران کرونایی مبتلا به دیابت و یا بیماری قلبی دچار مرگ و میر بیشتری می‌شوند؟محققان آکادمی علوم پزشکی نظامی چین نقش کلسترول در عفونت کروناویروس را بررسی کرده و می‌گویند وجود کلس
خبرفوری دیابت کلسترول ویروس 

  

بعد از مدت‌ها انتظار سهامداران حقیقی (خُرد) برای تشکیل مجمعی به منظور احقاق حقشان، دیروز شاهد چراغ سبز مجلسی‌ها بودند.
صراط خبرنگار اتاق بازرگانی سرمایه 

  

قیمت دلار در بازار امروز (6 آذر)دلار در آخرین روز هفته طبق انتظار عمل کرد و با تداوم ارزانی آن، قیمت این ارز در بازار به 24700 تومان رسید. در صرافی ملی نیز قیمت دلار امروز به 24750 تومان رسید. نرخ خرید آن نیز در صرافی ملی به 23550 تومان کاهش یافته است.
گسترش قیمت دلار ارز 

  

لطفی:جاه طلبی بوشهری هامرا جذب کرد/ کرونا لژیونر شدنم را خراب کردمجتبی لطفی مدافع فصل گذشته سایپا به درخواست کمالوند به شاهین بوشهر پیوست تا فوتبالش را در فصل فوتبالی پیش روی در بوشهر ادامه دهد.
ایلنا ایران قرارداد سایپا 

  

فیروز کریمی کرونا را هم دست انداخت (ویدئو)مربی سابق استقلال و پاس، با ویروس کرونا هم شوخی کرد.
ایلنا استقلال ویروس 

  

خیز خطرناک بیماران بدحال کرونایی در ایراندر ششمین روز آذر ماه روند ابتلای روزانه رکوردی دیگر را به ثبت رساند. آمار های کرونایی نشان میدهد که افت و خیز های آذر دارد صعودی می شود. بررسی آماری از روز های آتی چه می گویند؟
اقتصادنیوز درمان ایران ماه 

  

حقایقی از ارتباط ویتامین D با کرونابرخی از افراد برای محافظت از خودشان در برابر ویروس کرونا اقدام به مصرف ویتامین دی می کنند، اما آیا ویتامین دی قادر به مبارزه با ویروس کرونا می باشد؟
اقتصادنیوز ویروس اقتصاد مرگ 

  

تعطیلی نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان به‌خاطر کروناستاد برگزاری مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان، شامگاه پنج‌شنبه 6 آذر 1399 با صدور اطلاعیه‌ای از عدم برگزاری نماز جمعه اهل‌سنت این شهر «تا اطلاع ثانوی» خبر داد. به گزارش انصاف نیوز به نقل از سنی‌آنلاین، در بخشی از این اطلاعیه آمده است: «با توجه به شرایط بحرانی کشور و استان و مصوبۀ ستاد ملی … نوشته تعطیلی نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان به‌خاطر کرونا اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز نماز جمعه نماز قرآن 

  

آمار امروز کرونا | پنجشنبه 6 آذرسخنگوی وزارت بهداشت آخرین موارد شناسایی و فوتی ناشی از کووید19 در کشور طی 24 ساعت گذشته را اعلام کرد.
شما‌نیوز وزارت بهداشت قزوین تهران