ایلنا   |  اجتماعی  |  

باید از حقوق زائران دفاع کنیم

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی گفت: وضعیت گرانی ارز باعث می شود، حقوق زائران با مشکل مواجه شود، از همین رو ما باید از حقوق زائران دفاع کنیم.

باید از حقوق زائران دفاع کنیم

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی گفت: وضعیت گرانی ارز باعث می شود، حقوق زائران با مشکل مواجه شود، از همین رو ما باید از حقوق زائران دفاع کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی در مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان حج و زیارت گفت: حقیقتا کار شایسته ای است از خدمات دیگران تکریم شود.

وی با اشاره به اینکه از سال 59 در این مسیر قرار دارد، گفت: در آن سال‌ها شرایط سختی را داشتیم اما هر چه جلوتر آمدیم روسای سازمان اقدامات قابل توجهی را انجام دادند و اگر امروز حج ما حج خوبی است که الگو شده محصول زحمات همه همکاران و مدیران است.

وی ادامه داد: همه این دوران سالهای بسیار حساس بود مانند سال 66 که روزگار سختی بود و تا به امروز همه مدیران از جان مایه گذاشتند و تلاش کردند و امروز به حایی رسیدیم که رضایت مقام معظم رهبری را کسب کردیم اما هنوز کارهای زمین مانده بسیار زیاد است.

او در خصوص حضور آقای رشیدیان در سازمان حج و زیارت گفت: ایشان حج را خوب می شناسد و ویژگی های بسیار خوب دارند از جمله با کار و ریزه‌کاری‌های حج آشنا هستند، چراکه مسئول نظارت و بازرسی بعثه بودند و توانمند، پرکار و بانشاط هستند. پاکدستی از دیگر شاخصه های آقای رشیدیان است اگر قانون بازنشستگی نبود قطعا وزارت کشور و دولت با ایشان قطع همکاری نمی کرد و همچنان استاندار خراسان رضوی بودند. ایشان مورد اعتماد مقام معظم رهبری، رییس جمهور و دولت هستند. همچنین از دیگر ویژگی های او غیرجناحی عمل کردن است و در مشهد هم این را ثابت کردند و با همه جناح ها ارتباط داشتند و امیدواریم در سازمان حج و زیارت هم فراجناحی عمل کنند.

سرپرست حجاج ایرانی و نماینده ولی فقیه خاطرنشان کرد: امیدوارم زحمات آقای محمدی به دست توانای آقای رشیدیان ادامه پیدا کند. من نیز از مقام معظم رهبری سه سال است درخواست دارم فرد جدیدی را نیز بجای بنده قرار دهند، چرا که تغییر مدیریت سبب نشاط در آن دستگاه و سازمان می شود.

وی ادامه داد: آقای رشیدیان می دانند شرایط ما شرایط سختی است در هیچ برهه ای از تاریخ روابط ما با عربستان تا این اندازه تلخ و تیره نبوده است و در چنین محیطی کار کردن سخت است از سوی دیگر 6 میلیون درخواست کننده عمره داریم که حق هم دارند سالهاست منتظرند تا به سفر عمره بروند. همچنین وضعیت گرانی ارز باعث می شود حقوق زائران با مشکل مواجه شود و ما باید از حقوق زائران دفاع کنیم البته دولت هم با ما همکاری لازم را دارد همچنین پیگیری دیه شهدای منا و مسجدالحرام از اولویتهای ما است و امیدواریم با حضور آقای رشیدیان به نتایج مطلوبی برسیم.

بازنشستگی سازمان حج و زیارت وزارت کشور   اخبار برگزیده
  

خداحافظی ناگهانی مهاجم استقلال در فضای مجازیمهاجم تیم فوتبال استقلال در فضای مجازی با این تیم و هوادارانش خداحافظی کرد.
برنا استقلال فضای مجازی فوتبال 

  

پرسپولیس شکست خوردتیم‌های پایه پرسپولیس در رقابت‌های این هفته لیگ تهران به سه پیروزی و یک تساوی دست پیدا کردند.
برنا باشگاه پرسپولیس پرسپولیس تهران 

  

دردسر عجیب برای فوتبالیست مشهور/ حبس موقت تا زمان صدورحکم نهاییفوتبالیست مشهور تا زمان حکم نهایی در حبس می ماند.
برنا تایلند فوتبال بازداشت 

  

باشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی واکنش نشان دادباشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی که این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود واکنش نشان داد.
برنا باشگاه استقلال استقلال رسانه 

  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  اخبار داغ
  

افزایش نرخ ارز به واحدهای صنعتی گلستان رونق دادگرگان - ایرنا - معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی گلستان با بیان این که نوسانات نرخ ارز باعث رغبت بیشتر برای صادرات و به تبع آن رونق تولید در شهرک ها و نواحی صنعتی استان شده است، گفت: اکنون شمار زیادی از واحدهای صنعتی منطقه فعالیت خود را از یک به دو تا سه نوبت افزایش داده اند.
ایرنا نرخ ارز ارز استان گلستان 

  

جزئیات دستورالعمل جدید خرید و فروش ارز برای صرافی‌های مجازبانک مرکزی دستورالعمل خرید و فروش ارز را به شبکه صرافی‌های مجاز اعلام کرد که بر اساس آن باید هنگام خرید ارز حاصل از صادرات، گزینه «از محل صادرات» را در سامانه سنا انتخاب کنند.
ایلنا دستورالعمل واردات ارز 

  

تصمیمات نادرست بانک مرکزی مهم ترین آسیب های مبارزه فساد استدادستان تهران تاکید کرد: برخی شرکت‌های صوری، صرافی‌های غیرمجاز، برخی بانک‌ها، تصمیمات نادرست بانک مرکزی و برخی سامانه‌ها و دلالان از مهم‌ترین آسیب‌های پیش روی مبارزه با فساد است.
برنا بانک مرکزی بانک استقلال 

  

تصمیمات نادرست بانک مرکزی از مهم‌ترین آسیب‌های مبارزه با فساد استدادستان تهران تاکید کرد: برخی شرکت‌های صوری، صرافی‌های غیرمجاز، برخی بانک‌ها، تصمیمات نادرست بانک مرکزی و برخی سامانه‌ها و دلالان از مهم‌ترین آسیب‌های پیش روی مبارزه با فساد است.
ایلنا بانک مرکزی بانک مهناز افشار 

  

شناخته شدن 18 میراث طبیعی واجد ارزش برای ثبت در آثار ملی کشور18اثر از استان های قم، زنجان، قزوین و آذربایجان شرقی در کمیته ثبت و حریم میراث طبیعی، واجد ارزش ثبت در آثار ملی طبیعی شناخته شدند.
برنا درخت استان زنجان استان قم 

  

پیروزی ارزشمند بتیس و صعود به رتبه پنجم لالیگاتهران- ایرنا- تیم فوتبال رئال بتیس با پیروزی ارزشمند خارج از خانه سه بر یک مقابل اسپانیول به رتبه پنجم لالیگا صعود کرد.
ایرنا بارسلونا فوتبال لالیگا