ایلنا   |  سیاسی  |  

سیاست ترامپ در قبال ایران کارآمد نبوده است

مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا با انتقاد از کارنامه کاری رئیس‌جمهوری این کشور طی چهار سال گذشته، گفت که سیاست‌های وی در قبال ایران کارآمد نبوده است.

سیاست ترامپ در قبال ایران کارآمد نبوده است

مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا با انتقاد از کارنامه کاری رئیس‌جمهوری این کشور طی چهار سال گذشته، گفت که سیاست‌های وی در قبال ایران کارآمد نبوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از ا‌ن‌پی‌آر، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا با انتقاد از کارنامه کاری «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری این کشور طی چهار سال گذشته، گفت که سیاست‌های وی در قبال ایران کارآمد نبوده است.

بولتون از رویکرد ترامپ مبنی بر خروج از توافق‌نامه هسته‌ای با ایران و همچنین پیمان کنترل تسلیحاتی با روسیه که مربوط به دوره جنگ سرد بود، انتقاد کرد.

وی با تاکید بر این‌که آمریکا اکنون نسبت به زمان روی کار آمدن ترامپ امن‌تر نیست، گفت: «در ابعاد استراتژیک، دو تهدید اصلی پیش روی آمریکا قرار دارد: چین و روسیه. این دو کشور به واسطه توانایی در حوزه هسته‌ای و سایر مسائل، تهدید محسوب می‌شوند ولی ما در قبال هیچ‌کدام از آنها راهبرد مشخصی نداریم».

بولتون ادامه داد: «در دولت ترامپ استراتژی مشخصی وجود ندارد به طوری که در تصمیم‌هایی که گرفته می‌شود، در عمل از الگویی پیروی نمی‌شود تا ما را در یک دوره زمانی پایدار به سمت موقعیتی قدرتمندتر در سطح بین‌المللی سوق دهد».

 

دونالد ترامپ ترامپ ایران   اخبار برگزیده
  

جو بایدن وعده داده در صورت پیروزی در انتخابات به برجام بازخواهد گشت. دونالد ترامپ هم مدعی شده در هفته‌های نخست پس از پیروزی، با ایران به توافق خواهد رسید. این حرفها نشانه چیست؟
نامه نیوز ایران اقتصاد ایران انتخابات ریاست جمهوری 

  

نامه مهم نمایندگان تهران برای تعطیلی پایتختعضو مجمع نمایندگان استان تهران از نامه این مجمع به ستاد ملی کرونا برای تعطیلی 2 هفته‌ای پایتخت خبر داد.
گسترش تهران پایتخت مجلس شورای اسلامی 

  

کارگزاران به‌دنبال ایده حمایت از علی لاریجانی است؟ / حسین دهقان در بین کاندیداهای حزب کارگزاران برای انتخابات 1400 است؟علی لاریجانی می‌تواند از گزینه‌های قابل‌تامل کارگزارانی‌ها باشد. او از سیاستمداران اصولگرایی است که سبک و سیاق سیاست‌ورزی‌اش مورد علاقه و توجه کارگزارانی‌ها بوده است. آنها حتی در جریان رقابت برای ریاست‌ مجلس دهم نیز معتقد بودند که صندلی ریاست حق لاریجانی است و از کاندیداتوری محمدرضا عارف به عنوان یک اصلاح‌طلب حمایت نکردند...
اعتماد حزب کارگزاران دولت دوازدهم سعید لیلاز 

  

سعید لیلاز: هیچ ملتی با تلگرام و اینستاگرام دین خود را از دست نداده |صداوسیما هیچ صلاحیتی برای نظارت بر تولید محتوای صوت و تصویر ندارد|فیلترینگ باعث بی ‌اعتمادی شدهسعید لیلاز با بیان اینکه صداوسیما هیچ صلاحیتی برای نظارت بر تولید محتوای صوت و تصویر ندارد، تاکید می کند که فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی هیچ نکته مثبتی در پی نداشته و در سال‌های اخیر محدودیت‌های فضای مجازی سبب شده تا مردم نسبت به حکومت بی‌اعتماد شوند.
۵۵ آنلاین سعید لیلاز موبایل تلگرام 

  

جامعه مدرسین از انتخابات 1400 کنار کشیدنایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از تصمیم قطعی تشکل سیاسی متبوع خود بر عدم دخالت در انتخابات سال 1400 خبر داد.
مثلث جامعه مدرسین حوزه علمیه قم جامعه روحانیت مبارز الناز شاکردوست 

  

موج دوم کاهش قیمت ها در بازار خودرو در راه است؟یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: چنانچه بایدن پیروز انتخابات باشد، هفته آینده قیمت خودروها مجدد ارزان می‌شود. پیش‌بینی می‌شود کاهش قیمت دلار ادامه‌دار باشد که به دنبال آن قیمت خودروهای داخلی مجدد بین پنج تا 10 میلیون تومان ارزان خواهد شد.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت خودرو 

  

کشف حجاب اختیاری در دورۀ دولت دوازدهممیرسلیم گفت: در این کشور دوبار کشف حجاب صورت گرفت، یک بار به صورت اجباری در دورۀ رضاخان و بار دیگر به صورت اختیاری در دورۀ دولت دوازدهم. وی با بیان اینکه جریان دیگری که علیه ما مشغول فعالیت است جریان ضدانقلاب است، گفت: این جریان که بسیار هم فعال است با مقدسات انقلاب مقابله می‌کند.
مستقل‌آنلاین حجاب دولت دوازدهم دولت 

  

ماجرای 10میلیارد گمشده در استقلال گره خورداحمد سعادتمند مدیر عامل سابق باشگاه استقلال در واکنش به خبر ابهام درباره 10 میلیار تومانی که حامی مالی این باشگاه در اختیار آبی پوشان قرار داده بود متنی را در اینستاگرام خود منتشر کرد.
مملکت‌آنلاین باشگاه استقلال استقلال اینستاگرام 

  

مشکل دریافت حقوق‌های نجومی در دولت هم مربوط به آمریکاست؟رئیس بانک مرکزی دولت آقای روحانی دلار را 11 هزار تومان تحویل گرفت و امروز این قیمت به 29 هزار تومان رسیده است، حال به مردم آدرس می‌دهید که به آمریکا ناسزا بگویند؟ آیا مشکل دریافت حقوق‌های نجومی در دولت مربوط به آمریکاست؟ و برای اینکه در نظام مالی اختلاس‌ صورت می‌گیرد باید آمریکا را نفرین کرد؟
مستقل‌آنلاین دولت رئیس جمهور بانک مرکزی 

  

شرایط مذاکره ایران و آمریکا در صورت رئیس جمهور شدن بایدن /اصلاح طلبان نفس راحت خواهند کشید؟روزنامه شرق در گفت وگویی با محسن میردامادی به تحلیل انتخابات امریکا پرداخته و روی کار آمدن بایدن یا ترامپ را مورد بررسی قرار داده است.
اقتصادنیوز ایران ایران و آمریکا ایران و عربستان 

  

هشدار بهمن موتور در مورد سودجویی با پیش فروش دیگنیتیشرکت بهمن موتور علیرغم وجود تحریم های ظالمانه صنایع خودروسازی و محدودیت های موجود، از عرضه محصول جدید خود به نام دیگنیتی در آینده ای نزدیک خبر داد.
خودروتک خودرو تولید 

  

دولت بعدی آمریکا باید تهران و ریاض را مجبور به سازش کندآمریکا نمی‌تواند ایران و عربستان سعودی را مجبور به سازش کند، اما این دو کشور در گذشته به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشته و حتی همکاری کرده‌اند و هر دو علاقه زیادی به یافتن راهی برای انجام مجدد آن دارند. با توجه به گزینه‌های دیگر، دولت بعدی آمریکا باید تلاش کند تا آنها را دوباره در این مسیر قرار دهد.
اعتماد دولت تهران دونالد ترامپ 

  

پیروزی بایدن با ارزش دلار چه می کند؟عضو شورای مشاورین اقتصادی دوره ریاست جمهوری رونالد ریگان از ناکامی تحریم ها در دستیابی به اهداف خود خبر داد.
گسترش انتخابات ریاست جمهوری 13 آبان دلار 

  

گزارش رویترز از جنبه‌های متفاوت تحریم‌های آمریکا علیه ایران برای بایدنرویترز در تحلیلی به تحریم‌های جدید آمریکا و شرایط آن‌ها در دولت بعد آمریکا پرداخت.
ایلنا ایران وزارت خارجه دولت 

  اخبار داغ
  

پرداخت بیش از هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک صادرات ایران به 52 هزار کسب و کار آسیب‌دیده از کروناتسهیلات پرداختی بانک صادرات ایران به بیش از 52 هزار کسب و کار آسیب‌دیده از کرونا از هفت هزار میلیارد ریال فراتر رفت.
شما‌نیوز شهرسازی ریال بانک صادرات 

  

طهماسبی: تست کرونایم مثبت بود اما علائمی ندارم/ نساجی نیاز به زمان دارددروازه‌بان تیم فوتبال نساجی مازندران گفت: در دوران قرنطینه هستم ولی خوشبختانه علائم خاصی ندارم.
تسنیم نساجی فوتبال خودرو 

  

افزایش 17450 واحدی شاخص کل بورس در آغاز هفتهشاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش 17450 واحدی معادل 1.35 درصد به رقم یک میلیون و 305 هزار و 781 واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد 142 واحدی به رقم 16 هزار و 267 واحد رسید
۵۵ آنلاین افزایش قیمت شاخص بورس تهران 

  

اگر علائم مشکوک به کرونا داشتیم چکار کنیم؟جانشین رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا از شهروندان خواست به منظور بهره‌مندی مناسب از خدمات سطح بندی شده در زمینه کرونا، در صورت بروز علائم مشکوک به این بیماری، پیش از هر اقدامی با شماره 191 تماس حاصل کنند.
گسترش مشهد درمان اورژانس 

  

استراتژی ورود و خروج پله‌ای، اصل مهم سرمایه گذاری در بورس/ ارزش ذاتی نمادهای بانکی بالاتر از ارزش بازار آنها است​مدیرعامل بانک صادرات ایران: با تجربه 30 سال حضور در بازار مالی کشور می‌خواهم یک پیام ویژه به سرمایه‌گذاران و سهامداران فعال در بازار سرمایه بدهم...
شما‌نیوز سکه و طلا خودرو پژوهش 

  

پیش بینی های مهیج از سرنوشت بورس پس از انتخابات آمریکابعد از دوره اصلاح قیمتی سهم‌ها در بازار سهام روند شاخص کل نزولی شد و به یک میلیون و 300 هزار واحد ریزش کرد، اما روند بازار سهام بعد از انتخابات آمریکا چگونه خواهد بود؟
گسترش سهام شاخص ترامپ 

  

علائم غیرمعمول در کرونا در حال بروز است؟رئیس بیمارستان شهید جلیل یاسوج گفت: روزها و ماه‌های سیاه کرونایی در پیش داریم.
اقتصادنیوز درمان استرس بیمارستان 

  

پیش‌بینی‌ آینده بورس بعد از انتخابات آمریکا/ آیا بورس صعودی می‌شود؟بعد از دوره اصلاح قیمتی سهم‌ها در بازار سهام روند شاخص کل نزولی شد و به یک میلیون و 300 هزار واحد ریزش کرد، اما روند بازار سهام بعد از انتخابات آمریکا چگونه خواهد بود؟
رویداد۲۴ سهام شاخص ترامپ