گرانی خودرو با فرمول آزادسازی کلید خورد

خبرگزاری خانه ملت،با اعلام قیمت جدید 4 محصول ایران خودرو، قیمت گذاری خودروهای داخلی بر اساس فرمول های جدید و بصورت شبه آزادسازی در حالی صورت می گیرد که حداقل 10 میلیون تومان به قیمت هر خودرو افزوده خواهد شد ؛بر اساس این فرمول قیمت خودروهای داخلی تا 5 درصد زیر قیمت بازار تعیین می شود تا به شکل رسمی آزادسازی قیمت خودرو در بازار خودروی کشور آغاز شود؛ این تصمیم که در وزارت صنعت معدن…

گرانی خودرو با فرمول آزادسازی کلید خورد

خبرگزاری خانه ملت،با اعلام قیمت جدید 4 محصول ایران خودرو، قیمت گذاری خودروهای داخلی بر اساس فرمول های جدید و بصورت شبه آزادسازی در حالی صورت می گیرد که حداقل 10 میلیون تومان به قیمت هر خودرو افزوده خواهد شد ؛بر اساس این فرمول قیمت خودروهای داخلی تا 5 درصد زیر قیمت بازار تعیین می شود تا به شکل رسمی آزادسازی قیمت خودرو در بازار خودروی کشور آغاز شود؛ این تصمیم که در وزارت صنعت معدن و تجارت گرفته شده ظاهراً با موافقت رئیس جمهور بوده و زمزمه موافقت دولت مجلس شورای اسلامی و خودروسازان بر سر تعیین قیمت خودرو نیز که از هفته گذشته به گوش می‌رسید و مهر تایید زده است

بر اساس خبری که سایت رسمی ایران خودرو چهارشنبه شب روی خروجی سایت خود قرار داد این شرکت با ارسال بخشنامه‌ای نرخ‌های جدید خود را اعلام کرده و رسما آزادسازی قیمت را بر اساس فرمول حاشیه بازار کلید زده است

 

افزایش 40 میلیونی پژو پارس با فرمول جدید قیمت گذاری

بر اساس بخشنامه جدید ایران خودرو و وانت آریسان تندر پیکاپ، دانگ فنگ کراس صندوقدار و پژو پارس اتومات رسمی مناسب با فرمول حاشیه بازار و به‌صورت شبه آزادسازی قیمت گذاری شده اند به استنادخروجی قرار گرفته در سایت ایران خودرو قیمت پژو پارس اتومات چیزی حدود 40 میلیون تومان افزایش یافته و به 83 میلیون تومان در کارخانه رسیده است این محصول در بازار 88 میلیون میلیون تومان به فروش می‌رسید با توجه به قیمت پژو پارس اتومات در بازار که88 میلیون میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است ایران خودرو محصول خود را بر اساس فرمول شبه سازی و مناسب با 5 درصد زیر قیمت بازار محاسبه کرده است

 

بررسی سایر محصولات ایران خودرو نظیر وانت تندر و وانت آریسان و همچنین پژو 206 تیپ 2 نیز نشان می دهد که فرمول حاشیه بازار در بر قیمت‌های مذکور کاملاً  صدق کرده  و ایران خودرو 4 محصول پرفروش خود را بر اساس قیمت آزاد ای را ارائه کرده است .

 

نکته قابل توجه آن است که در ایران خودرویی ها اعلام کردند محصولات عرضه شده در این طرح تعهد معوق یا تأمین شده ندارد و به عبارتی چهار محصول مورد نظر با قیمت قطعی و به صورت فوری عرضه می‌شود و قرار است طی 15 روز تحویل مشتری شوند.

خودروهای ثبت نامی با قیمت جدید تحویل مشتری می شوند؟

 این در شرایطی است که در حال حاضر تعداد قابل توجهی از ثبت نام کنندگان خودروهای داخلی بلاتکلیف مانده و نمی‌دانند که در نهایت خودروهای ثبت نام شده خود را با چه قیمتی تحویل خواهند گرفت در قرارداد پیش فروش این خودروها قید شده که قیمت‌ها به روز محاسبه خواهند شد لذا به نظر می‌رسد خودروسازها  خودروهای داخلی ثبت نام شده را با افزایش حداقل 50 درصدی در اختیار ثبت ثبت‌نام کنندگان قرار دهند.

 ابلاغ بخشنامه ایران خودرو به نمایندگی ها نشان می دهد طی روزهای آینده باید منتظر افزایش قیمت خودروها بر اساس فرمول حاشیه بازار شد و قطعاً افزایش چند ده میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی موضوعی نیست که به راحتی برای مشتریان قابل هضم باشد .

افزایش قیمت خودرو که همواره مورد اعتراض مشتریان بوده و آنها همواره از سطح کیفی نه چندان مناسب آن خودروهای داخلی گلایه داشتند اکنون در حالی صورت می گیرد که چرخه افزایش قیمت نجومی خودرو به اصرار زنجیره خودروسازی کشور و با لغو قیمت‌گذاری دستوری و آزادسازی قیمت ها قیمت در حال شکل گیری است

خودروسازها بدنبال افزایش 100 درصدی قیمت خودرو بودند

رامین نور قلی‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،  در ان با توجه به با اشاره به قیمت جدید خودروهای داخل داخلی گفت افزایش قیمت خودرو نباید به این سرعت به صورت می گرفت ،خودروسازها معتقد به افزایش 80 تا 100 درصدی قیمت ها بودند اما اعضای کمیسیون صنایع معادن و مجلس معتقد بودند که باید قیمت ها به نوعی مورد تجدید نظر قرار بگیرد که از قدرت خرید مصرف کننده خارج نشده و شوک قیمتی جدیدی به بازار تحمیل نشود.

 وی در پاسخ به این سوال که افزایش قیمت 4 خودرو بر اساس فرمول تعیین بازار با موافقت وزارت صنعت صورت گرفته است یا خیر گفت بر اساس جلسات صورت گرفته در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مقرر بود افزایش قیمت به شکل تعادلی صورت بگیرد و وزارت صنعت معدن و تجارت زمانی به خودروسازان مجوز افزایش قیمت دهد که فرمول ای مناسب و منطقی برای افزایش قیمت وجود داشته باشد.

 وی همچنین تأکید کرد به نظر می‌رسد افزایش یکباره 40 میلیونی قیمت یک خودرو خودرو باعث شوک تورمی در جامعه شده و اقبال مصرف کنندگان به خودروهای داخلی را کاهش دهد.

انحصار در بازار خودرو باعث چنین تصمیم گیریهایی است 

سیدمهدی مقدسیعضو دیگرکمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین در گفتگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، گفت: وزیر صنعت معدن و تجارت قرار بود بر اساس تشکیل اتاق فکر خودروی عمل کند و این مشکل ساماندهی قیمت خودروهای داخلی را برای همیشه حل کند .

وی همچنین  خاطر نشان می کند: افزایش قیمت محصولات ایران خودرو بر اساس فرمول آزادسازی بازار منجر به افزایش قابل توجه خودروهای داخلی شده و جایگاه خودروسازان را در میان مشتریان تضعیف خواهد کرد.

مقدسی تاکید می‌کند:  در صورتی که بازار خودرو از انحصار خارج شده و بازیگران صنعت خودروسازی تعدد بیشتری داشته باشند افزایش کیفیت و تعادل قیمت کلید خواهد خورد.

وی با اشاره به شرایط کنونی اقتصاد کشور خاطر نشان می کند: هرچند ساماندهی بازار خودرو در شرایط تحریم تحت قواعد خاصی صورت خواهد گرفت اما نباید فراموش کرد این شرایط تحریم دوره کوتاه و زودگذر است و باید برنامه‌های صنایع خودرو سازی بر اساس آرامش بازار و در طولانی مدت صورت بگیرد

 

بخشنامه جدید ایران خودرو مبتنی بر افزایش قیمت محصولات این کارخانه نشان می دهد که به تصمیم نهایی درباره قیمت‌گذاری خودروها گرفته شده اما به نظر می‌رسد مسئولان برای کاستن اثرات روانی افزایش قیمت در بازار خودرو قصد ندارند آن را به صورت علنی اعلام کنند .

 

ایران خودرو خودرو خودروسازان   اخبار برگزیده
  

دردسر عجیب برای فوتبالیست مشهور/ حبس موقت تا زمان صدورحکم نهاییفوتبالیست مشهور تا زمان حکم نهایی در حبس می ماند.
برنا تایلند فوتبال بازداشت 

  

باشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی واکنش نشان دادباشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی که این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود واکنش نشان داد.
برنا باشگاه استقلال استقلال رسانه 

  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  

تا می توانید مغز بخورید و فرقی نمی کند از کدامیک از مغزها استفاده کنید. بادام، بادام زمینی، فندوق... همگی پر خاصیت هستند.
برنا سرطان پروستات رژیم غذایی مغز 

  

پیش‌بینی پدیده استقلال درست از آب درآمدمهاجم استقلال می گوید این تیم با حمایت می تواند نتایج بهتری کسب کند.
برنا باشگاه استقلال استقلال بازی 

  اخبار داغ
  

اقدامات بانک مرکزی برای کاهش نرخ ارزز ابتدای روی کار آمدن رئیس جدید بانک مرکزی، سیاست‌های جدی و جدیدی برای کنترل نرخ ارز در دستور کار قرار گرفته است. سیاست‌هایی که نه‌تنها توانست روند اوج‌گیری قیمت دلار را متوقف کند بلکه آن را در مسیر نزولی قرار دهد.
فارس بانک مرکزی بانک نرخ ارز 

  

بحران در کارخانه «رضا نخ» به دلیل مشکل ارز/ باوجود مشکلات تولید ادامه داردمنابع خبری در کارخانه «رضا نخ» مشهد اعلام کردند: این کارخانه باوجود بحران‌های اخیر اقتصادی تمام تلاش خود را برای متوقف نشدن تولید انجام می‌دهد.
ایلنا ارز ارز دولتی نرخ ارز 

  

قلعه آلاجوق گرمی اردوگاه خوارزمشاهی بوده استتهران - ایرنا- کاوش های باستان شناسی در قلعه آلاجوق شهرستان گرمی مغان استان اردبیل نشان داد این قلعه در قرن هفتم هجری قمری یک سالخوی (اردوگاه نظامی) متعلق به دوران خوارزمشاهی بوده است.
ایرنا استان اردبیل باستان شناسی تهران 

  

قلعه آلاجوق اردبیل اردوگاه خوارزمشاهی بوده استتهران- ایرنا- کاوش های باستان شناسی در قلعه آلاجوق شهرستان گرمی مغان استان اردبیل نشان داد این قلعه در قرن هفتم هجری قمری یک سالخوی (اردوگاه نظامی) متعلق به دوران خوارزمشاهی بوده است.
ایرنا استان اردبیل باستان شناسی تهران 

  

قیمت ارز در صرافی ملی امروز 97/09/21| دلار 10100 تومان شد/ احتمال ورد به کانال 9هزاری در ساعات آتیقیمت دلار تزریقی در صرافی های دولتی با کاهش چشم گیر نسبت به دیروز صبح، 10هزار و 100 تومان تعیین شده است.
تسنیم قیمت ارز قیمت ارز 

  

صادرات آبزیان ازهرمزگان 88 میلیون دلارارزآوری داشته استبندرعباس – ایرنا- مدیر کل شیلات هرمزگان گفت: 36 هزار تن انواع آبزی به ارزش 88 میلیون دلار درهشت ماهه امسال از گمرکات این استان به خارج از کشور صادر شده است.
ایرنا استاندارد بندرعباس ایرنا 

  

مبالغ ناشی از سرویس‌های ارزش افزوده به مشترکان باز می گرددتهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از صفحه های اجتماعی نوشت: مبالغی کسر شده توسط شرکتی متخلف که اقدام به توسعه 500 نرم افزار تلفن همراه برای خالی کردن جیب مشترکان کرده بود، باز خواهد گشت.
ایرنا محمدجواد آذری جهرمی تهران ایرنا 

  

چرا با کاهش نرخ ارز قیمت کالاها پایین نمی آید؟تهران- ایرنا- برنامه «بحث روز» کاری از گروه سیاسی رادیو ایران، امروز 21 آذرماه به این موضوع می پردازد که چرا با کاهش چشمگیر نرخ ارز، قیمت کالاها پایین نمی آید.
ایرنا کاهش قیمت ها نرخ ارز ارز 

  

عابدی جعفری: آموزش مبارزه با فساد در دولت احمدی نژاد تعطیل شدتهران- ایرانا - حسن عابدی جعفری استاد دانشگاه تهران می گوید: دولت های نهم و دهم اعتقادی به مبارزه با فساد نداشتند از این رو آموزش کارکنان از جمله مبارزه با فساد ارز نیز تعطیل شده بود .
ایرنا آموزش دولت دولت نهم