اورهال موتورهای غول‌پیکر نیروگاه اتمی بوشهر توسط مهندسان ایرانی

مدیرعامل شرکت صنایع ماشین‌های الکتریکی جوین (جمکو) با اشاره به موفقیت‌آمیز بودن پروژه شرکت جمکو در اورهال نیروگاه اتمی بوشهر گفت: صنایع مادر کشور مثل نیروگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، فولادی‌ها و ... بر اساس زمان‌بندی معینی دوره‌هایی را اورهال یا تعمیرات اساسی تعریف کرده‌اند.

اورهال موتورهای غول‌پیکر نیروگاه اتمی بوشهر توسط مهندسان ایرانی

اعتمادآنلاین| مدیرعامل شرکت جمکو گفت: موتورهای غول پیکر نیروگاه اتمی بوشهر قبلا توسط روس‌ها اورهال میشد، اما با موفقیت شرکت جمکو در انجام این پروژه، از این به بعد اورهال این نیروگاه توسط مهندسین ایرانی انجام خواهد شد. 

 

به گزارش فارس، محمد رستمی مدیرعامل شرکت صنایع ماشین‌های الکتریکی جوین (جمکو) با اشاره به موفقیت‌آمیز بودن پروژه این شرکت در اورهال نیروگاه اتمی بوشهر گفت: صنایع مادر کشور مثل نیروگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، فولادی‌ها و ... بر اساس زمان‌بندی معینی دوره‌هایی را اورهال یا تعمیرات اساسی تعریف کرده‌اند. بخشی از تجهیزات این صنایع که نیاز به تعمیرات اساسی دارند الکتروموتورها هستند. این الکتروموتورها باید به صورت تخصصی توسط مهندسان مجرب بازبینی یا اورهال شوند.

 

وی ادامه داد: برای انجام پروژه‌های مربوط به اورهال نیروگاه‌های کشور، ما مجموعه‌ای را در شرکت جمکو تحت عنوان "مدیریت خدمات فنی و مهندسی" ایجاد کردیم. وظیفه این واحد مراجعه به نیروگاه‌های مختلف کشور و ارائه توانمندی‌های شرکت جمکو به آنها است تا بتوانند پروژه اورهال نیروگاه‌ها و تعمیرات مربوط به الکتروموتورها را با استفاده از توان فنی و مهندسی ایرانی به انجام برسانند.

 

رستمی گفت: نتیجه تشکیل این واحد این بود که ما دو سال پیش توانستیم پروژه اورهال الکتروموتورهای نیروگاه بعثت تهران را انجام داده و رضایت آنها را به دست آوریم. در سال جاری نیز اورهال تجهیزات نیروگاه اتمی بوشهر مطرح بود. مستحضر هستید که الکتروموتورهای این نیروگاه روسی هستند و قطعات توسط روس‌ها در این نیروگاه نصب شده است. در سنوات گذشته اورهال یا تعمیرات اساسی این تجهیزات نیز توسط خارجی‌ها انجام میشد.

 

مدیرعامل شرکت جمکو گفت: در سال جاری قرار شد که پروژه اورهال توسط متخصصین داخلی انجام شود. در این راستا یک مناقصه برگزار شد و خوشبختانه شرکت جمکو برنده این مناقصه شد و کار اورهال الکتروموتورهای این نیروگاه را برعهده گرفت. نتیجه این شد که کار به نحو احسن انجام شد و نیروگاه نیز یک رضایت‌نامه برای ما ارسال کرد.

 

وی اظهار داشت: اشاره کردم که موتورهای غول پیکر این نیروگاه قبلا توسط خارجی‌ها اورهال می‌شد، اما از این به بعد این پروژه توسط مهندسین ایرانی انجام خواهد شد. در دوره بعدی اورهال که موعد آن پاییز است نیز شرکت جمکو آمادگی لازم برای اجرای پروژه در نیروگاه اتمی بوشهر را دارد.

 

رستمی در پایان خاطرنشان کرد: وقتی ما اورهال نیروگاه اتمی بوشهر که حساسیت زیادی دارد را انجام می‌دهیم به این معناست که توان داخلی برای اورهال تمامی نیروگاه‌ها و مراکز صنعتی کشور وجود دارد و آنها می‌توانند با اتکا به مهندسان ایرانی این کار را انجام دهند.

 

اذعان مدیران نیروگاه اتمی بوشهر به بالاتر بودن توانمندی مهندسان ایرانی

 

همچنین محمدهادی گلرخیان مدیر خدمات فنی و مهندسی شرکت جمکو در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره ابعاد فنی پروژه اورهال نیروگاه اتمی بوشهر گفت: در نیروگاه اتمی بوشهر سه موتور مدارِ اول در قلب راکتور وجود داشت که عملیات اورهال آن انجام شد. توان هر یک از این موتورها 7350 کیلووات بوده است. تا به الان اورهال این الکتروموتورها توسط پیمانکاران روسی انجام میشد ولی امسال توسط مهندسین ایرانی صورت گرفت.

 

وی ادامه داد: کلا 4 الکتروموتور در قلب راکتور نیروگاه اتمی بوشهر قرار گرفته است. یک دستگاه از این الکتروموتورها نیاز به تعمیر اساسی در سال دارد و 3 دستگاه دیگر نیز اورهال می‌شود. انشاالله از سال آینده پروژه تعمیر اساسی آن یک دستگاه الکتروموتور نیز توسط شرکت جمکو انجام خواهد شد.

 

گلرخیان درباره تیم شرکت جمکو در این پروژه توضیح داد: نیروهایی که کار اورهال الکتروموتورها را انجام می‌دادند شامل 8 نفر بودند که در دو تیم چهار نفره کار را پیش می‌بردند. عملیات ما نیز حدود 75 روز به طول انجامید که طولانی شدن این اورهال به دلایل مرتبط با پروژه شرکت جمکو در نیروگاه اتمی بوشهر اتفاق افتاد.

 

وی گفت: در پیشبرد پروژه‌های جدید آنچه اهمیت بالایی دارد تزریق روحیه خودباوری به مهندسین ایرانی است.

 

اگر به توان داخلی اعتماد شود، قطعا ایرانی‌ها بهترین کارها را در زمینه مهندسی انجام خواهند داد. از طرفی در سال‌های گذشته نیروگاه بوشهر خودش در واگذاری کار به مهندسین ایرانی دچار تردید بود چون به هر حال این کار نیز ریسک‌های خود را دارد ولی با ارائه توانمندی‌های شرکت توانستیم اعتماد این مجموعه را به دست آوریم.

 

مدیر خدمات فنی و مهندسی شرکت جمکو در پایان خاطرنشان کرد: حتی مسئولان نیروگاه در جریان انجام پروژه اورهال اذعان کردند که امسال برای آنها ثابت شد که توانمندی شرکت‌های ایرانی مثل جمکو بهتر از روس‌ها است و عملیات اورهال را به بهترین شکل ممکن انجام داده است.

نیروگاه اتمی بوشهر موفقیت پتروشیمی   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

کاهش مرگ و میر مادران باردار و کودکان زیر 5 سال در پاندمی کرونا به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، در جلسه شورای فرماندهی ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران که در قرارگاه ثارالله برگزار شد به تشریح اقدامات و دستاوردهای ستاد پرداخت. فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران در ابتدای این نشست با بیان اینکه جمعیت رأی دهنده استان تهران معادل 13 استان کشور است، مشارکت شهروندان تهرانی در این انتخابات را بسیار وثیق و وزین…
مهر مرگ کودکان نیروی انتظامی 

  

خبر مهم بانک مرکزی در مورد خرید واکسن کرونابانک مرکزی از آمادگی این بانک برای پرداخت وجه مورد نیاز برای خرید واکسن خبر داد.
اقتصادنیوز بانک مرکزی بانک 

  

جدید ترین رنگ‌بندی شهرهای کرونایی اعلام شدامروز پنجشنبه 27 خرداد 1400، اپ ماسک رنگ جدید کرونایی شهرستان‌ها را به‌روزرسانی کرد.
۵۵ آنلاین رنگ ماسک ایران 

  

این افراد نیازی به تزریق واکسن کرونا ندارند!جمعی از محققان در مطالعه اخیر خود با ارائه برخی دلایل مشخص کردند که چه کسانی ممکن است نیازی به واکسیناسیون نداشته باشند.
برنا واکسیناسیون 

  

اوج‌گیری واکسیناسیون کرونا از هفته آینده«ایرج حریرچی»معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از هفته آینده تزریق واکسن داخلی و خارجی کرونا در سطح کشور افزایش می‌یابد و این روند تا موقعی که نیاز به واردات واکسن از طریق تولید واکسن داخلی رفع شود، ادامه خواهد داشت. وی بیان کرد: واکسن راهکار اصلی مقابله با کروناست اما تا زمانی که پوشش واکسیناسیون به 70 الی 80 درصد نرسیده است، به ایمنی جمعی دست پیدا نخواهیم کرد.
۵۵ آنلاین واکسیناسیون وزارت بهداشت درمان 

  

آخرین تغییرات قیمت خودرو (27 خرداد)فعالان سه بازار خودرو، سهام و اوراق دولتی، چشم‌انتظار پساانتخابات هستند و همین دیده‌بانی اوضاع باعث تغییر در نبض معاملات شده است.
گسترش قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

حال و هوای بازار خودرو و بورس در آستانه انتخاباتفعالان سه بازار خودرو، سهام و اوراق دولتی، چشم‌انتظار پساانتخابات هستند و همین دیده‌بانی اوضاع باعث تغییر در نبض معاملات شده است.
اقتصادنیوز خودرو بازار خودرو سهام 

  

چه میوه‌هایی برای کرونا خوب است؟میوه‌های مناسب برای کرونا در تابستان زیاد هستند و در این فصل می‌توانیم به خوبی سیستم ایمنی بدن را در برابر کرونا تقویت کنیم.
نامه نیوز استرس درمان آویشن 

  

ایران به زودی در تولید واکسن کرونا خودکفا می شود به گزارش خبرگزاری مهر، سعید نمکی، در سی و یکمین آئین پویش ره سلامت که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، افزود: به رغم مشکلات عدیده ناشی از تحریم‌ها و کرونا توانستیم در توسعه زیرساخت‌ها گام‌های مناسبی برداریم. وی ادامه داد: در ماه‌های گذشته توانستیم هر ماه 1000 تخت به تخت‌های بیمارستانی اضافه کنیم. بیماری کرونا را به شکلی مدیریت کردیم که هیچ بیماری پشت در بیمارستان نماند و این از…
مهر ایران جمهوری اسلامی ایران تولید 

  

واردات یک میلیون دُز دیگر واکسن کرونا هفته آتی به کشور توسط هلال احمر/ وزارت بهداشت فقط 100 هزار دز اسپوتنیک_وی وارد کرده استمدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر از ورود چهارمین محموله واکسن کرونا به کشور از سوی این جمعیت خبر داد و گفت: یک‌ میلیون دوز دیگر نیز تا اوایل هفته آینده وارد کشور می شود.
ایلنا وزارت بهداشت هلال احمر خبرنگار 

  

چرا تحقیقات جامع سازمان بهداشت جهانی برای ردیایی منشاء کرونا در آمریکا ضرورت دارد؟تحقیقات جدید نشان می دهد که دستکم در اوایل دسامبر 2019 ویروس کرونا در بسیاری از مناطق ایالات متحده آ
خبرفوری سازمان بهداشت جهانی ایالات متحده آمریکا ویروس 

  

بورس به اوراق دولتی پشت کرد!وضعیت فروش اوراق بدهی دولتی در چهارمین مرحله حراج دومین صفر را ثبت کرد. 4 دوره بازار اولیه در سال 1400 سپری شده اما در دو هفته اخیر آن هیچ فروشی ثبت نشده. حجم کل اوراق فروخته شده نیز دراین مدت یک هفتم موقعیت مشابه خود در سال گذشته بوده است
گسترش اوراق بدهی دولت انتخابات ریاست جمهوری 

  

خبر خوش برای کسب و کارهای آسیب دیده از کروناچهار رسته شغلی از جمله مهدکودک‌ها، تالارها، پارک‌های آبی و شهربازی‌ها به فهرست کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونا اضافه شدند.
گسترش رئیس جمهور ورزش وزارت بهداشت