صراط   |  سیاسی  |  

قطع امید نواب آمریکا در منطقه با حمله به عین الاسد

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: قطع امید نواب آمریکا در منطقه از جریان اسقاط پهپاد شروع و با حمله به عین الاسد تکمیل شده است.

صراط:

سردار رمضان شریف پنجشنبه شب در مراسم یادواره 46 شهید و دو شهید گمنام محله پایین گنج افروز بابل با تسلیت و گرامیداشت شهادت سردار سلیمانی، شجاعت و ایثار در عرصه نبرد و رویارویی با دشمن را از ویژگی‌های برجسته این شهید والامقام برشمرد و گفت: تاکنون جز کوچکی از شخصیت حاج قاسم را دیدیم و با آن آشنا شدیم.

به گزارش مهر وی با اظهار اینکه حاج قاسم، سرباز ولایت بوده است، ادامه داد: رزمندگانی که در دوران دفاع مقدس و یا دفاع از حرم با سردار سلیمانی بوده‌اند، بهتر ایشان را می‌شناسند و خداوند چنین عزتی به این سرباز ولایت داد که با شنیدن خبر شهادتش، رستاخیزی بی سابقه در جامعه ایجاد شده است.

سردار شریف با عنوان اینکه در پنج شهری که مردم پیکر مطهر سردار سلیمانی را تشییع کرده‌اند، بیش از 25 میلیون نفر در این آئین‌ها شرکت کرده بودند و شاهد تشییع باشکوه مردم استان‌های مختلف بودیم، گفت: همه اینها به برکت اخلاص این پاسدار ولایت حاصل شده است.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: خداوند می‌خواست نسل جدید یک نمونه از فرزندان امام و رهبری را به عنوان سمبل پاسدار نمونه ببینند و رفتار و عملکردش را در قید حیات لمس کنند و ثمره‌ای که برای ایجاد امنیت و احیای دین داشت را از نزدیک ببینند.

وی تصریح کرد: در بین جمعیت عظیم شرکت کننده در مراسم تشییع، بدرقه و خاکسپاری، خیل عظیمی از جوانان و نوجوانان حضور داشتند و همه گفتند که ما برای دفاع از رهبری، امت اسلامی و فرهنگ اهل بیت (ع)، قاسم سلیمانی هستیم.

اخلاص و عمل صالح ویژگی سردار سلیمانی بود

وی با بیان اینکه اولین ویژگی سردار سلیمانی، اخلاص و عمل صالح بود افزود: سردار سلیمانی به شدت باایمان و فوق العاده شجاع بود و هرچه محبوب تر می‌شد، متواضع ترمی شد.

سخنگوی سپاه پاسداران با اظهار اینکه سردار سلیمانی به اهل بیت و فرهنگ اهل بیت دلبستگی شدید داشت، گفت: حاج قاسم همه اعتبار، هوش، ذکاوت و تدبیر خود را صرف آن می‌کرد که همه را زیر چتر ولایت جمع کند و به هیچ وجه برای پیشبرد کارهایش از رهبری مایه نمی‌گذاشت و تلاش می‌کرد منویات رهبری را به بهترین شکل ممکن عملیاتی و اجرایی کند.

وی افزود: حاج برای به کرسی نشاندن تدابیر رهبری با هرکسی با تواضع تماس می‌گرفت و تمام طراحی‌های آمریکا را در افغانستان، سوریه، لبنان، عراق و فلسطین به شکست کشاند و اگر ترامپ رسماً می‌گوید دستور ترور را دادم نشان از عظمت حاج قاسم دارد که تمام بافته‌هایشان را پنبه کرده است.

سردار شریف گفت: حاج قاسم با مدیریت و تبعیت از رهبری بلایی بر سر آمریکا و اسرائیل و عظمتی برای جمهوری اسلامی به ارمغان آورده است.

سخنگوی سپاه پاسداران، الگو بودن حاج قاسم را ناشی از گوش به فرمان رهبری بودن دانست و گفت: شهامت و شجاعت داشتن، گذشتن از خود برای تحقق آرمان‌های الهی، احترام به پدر و مادر از دیگر ویژگی‌های سردار سلیمانی بوده است.

سردار شریف با بیان اینکه سردار سلیمانی به دست شقی‌ترین افراد روی کره زمین به شهادت رسید، افزود: بی سابقه بود که رئیس جمهور آمریکا پشت تریبون رسماً اعلام کند دستور ترور حاج قاسم را داده است و مزد حاج قاسم، عالی‌ترین نوع بوده است.

حمله نظامی به پایگاه عین الاسد امید نواب آمریکا در منطقه را قطع کرده است

سخنگوی سپاه پاسداران با اظهار اینکه سرباز ولایت بودن و سرباز احیای فرهنگ اهل بودن مایه عزت می‌شود، گفت: علیرغم اینکه سپاه درگیر مراسم تدفین و بدرقه حاج قاسم بود اما قبل از تدفین پیکر مطهرش، تخصصی‌ترین و پیچیده‌ترین پایگاه نظامی آمریکا در عین الاسد با موشک‌های قدرتمند سپاه مورد هدف قرار گرفت و هنوز جرأت نمی‌کنند ابعادش را ذکر کنند و این حمله سبب شکست ابهت آمریکا و قطع امید نواب آنان در منطقه شده است.

وی با بیان اینکه این قطع امید نواب آمریکا در منطقه از جریان اسقاط پهپاد شروع و در جریان حمله به عین الاسد تکمیل شد، افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری یک سیلی نواخته شد اما انتقام خون حاج قاسم، خروج آمریکا از منطقه و آزادی کشورهای منطقه خواهد بود.

سردار شریف با اظهار اینکه حاج قاسم فرمانده نیروی قدس بود و مأموریت این نیرو، مهیا کردن مقدمات آزادی سرزمین فلسطین و بیت المقدس و اقامه نماز در مسجد الاقصی است، گفت: به برکت خون مطهر سردار سلیمانی و همراهانش و به برکت مقاومت امت اسلامی این هدف محقق خواهد شد.

سخنگوی سپاه پاسداران، با بیان اینکه آزادی سرزمین فلسطین یک شعار نیست، تصریح کرد: در پرچم رسمی رژیم غاصب، خط نیل و فرات وجود دارد و آنها تصرف این سرزمین را حق خود می‌دانستند اما قاسم سلیمانی‌ها با تدبیر رهبر معظم انقلاب، بلایی به سر اسرائیل آوردند که مجبور شدند دور سرزمین غصب کرده را دیوارهای حفاظتی بکشند تا از گزند رزمندگان غزه، لبنان و فلسطین مصون بمانند اما این دیوارها هرگز نمی‌توانند برایشان امنیت ایجاد کنند.

دستور کار امت اسلامی برای اضمحلال رژیم صهیونیستی واحد شده است

وی با اظهار اینکه دستور کار امت اسلامی برای اضمحلال رژیم صهیونیستی واحد شده است، گفت: هرچند برای برخی از کشورهای اسلامی شرمی بالاتر از این نیست که برخی از حکامشان با صهیونیست‌ها همکاری می‌کنند اما دیر نخواهد پایید که ملت‌ها این حکام را به زیر خواهند کشید.

سخنگوی سپاه پاسداران با بیان اینکه آمریکاها می‌گویند جبهه مقاومت با شهادت حاج قاسم، آرمان‌هایش را تعقیب نمی‌کنند، گفت: همه جلال و جبروت قاسم سلیمانی به هدایت‌ها، پشتیبانی‌ها و اعتماد مقام معظم رهبری منوط بود و امروز پشت سر سردار قاآنی نیز این حمایت وجود دارد زیرا همه پیشرفت‌های سردار سلیمانی محصول پشتیبانی همه جانبه سپاه پاسداران بوده و این پشتیبانی با انگیزه دوچندان پشت سر فرمانده جدید نیروی قدس وجود دارد.

هلهله آمریکایی را به عزا تبدیل می‌کنیم

سردار شریف با اظهار اینکه یک مؤلفه دیگر به نام مطالبه یک ملت قهرمان و امتحان داده از فرمانده جدید نیروی قدس برای پیمودن راه قاسم سلیمانی اضافه شده است، افزود: آمریکایی‌ها تصور نکنند چیزی گیرشان آمده زیرا شادی و هلهله آنان به سرعت به عزا تبدیل خواهد شد کمااینکه در اولین گام انتقام، اشک آنان را درآوردیم و مطمئن باشند در مراحل بعد به گونه‌ای خواهد شد که آنان هرگز فکرش را نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: امروز همه آزادگان جهان منتقم خون سردار سلیمانی هستند و آنچنان انتقامی از آمریکایی‌ها و صهیونیستی‌ها گرفته خواهد شد که تاریخ هرگز به یاد نداشته باشد زیرا جبهه مقاومت انگیزه بیشتری یافته و سپاه و مقاومت تمرکز بیشتری روی این موضوع پیدا کرده و خواست ملت و حمایت مردم، سرمایه ویژه ای برای تداوم راه قاسم سلیمانی است.

سخنگوی سپاه پاسداران تصریح کرد: سپاه پاسداران همه اشک‌ها، بغض‌های مردم را سرمایه ارزشمندی برای تعقیب آرمان‌های حاج قاسم، استقلال و رفاه کشور اسلامی یک سرمایه می‌داند.

پدر پنبه سپاه پاسداران   اخبار برگزیده
  

با خودروهای برقی جدید ایران خودرو آشنا شوید (تصاویر)روز گذشته ایران خودرو در یازدهمین همایش موتور‌های درونسوز از اولین خودروی تمام برقی ایرانی با تیراژ انبوه رونمایی کرد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

رییس دفتر رییس جمهور: پای امنیت ایران در میان استبه اعتقاد رئیس دفتر رئیس جمهوری، مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو به نوعی میخ آخر بر تابوت کمپین فشار حداکثری امریکا خواهد بود.
مثلث رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

رئیس ستاد انتخابات استان تهران بر لزوم تعطیلی کامل ستادهای تبلیغاتی نامزدهای انتخابات مجلس در روزهای پنجشنبه و جمعه تاکید کرد.
نامه نیوز آموزش انتخابات مجلس تهران 

  

مشارکت در انتخابات حدود 40 درصد خواهد بود/ با وجود مشارکت اندک هم اصولگرایان پیروز انتخابات تهران نمی‌شوندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب عنوان کرد: اگر امروز قبل از اتفاقات آبان ماه بودیم، می‌گفتم سبد رأی اصلاح‌طلبان به شدت کاهش پیدا خواهد کرد زیرا بیشتر طبقه متوسط و قشر خاکستری هستند که انقلت‌هایی را نسبت به اصل شرکت در انتخابات خواهند آورد اما در این انتخابات اقشار آسیب‌پذیر به نوعی با حضور در انتخابات قهر کردند.
ایلنا انتخابات مجلس شورای نگهبان اصلاح طلبان 

  

اولین ویدئو از خودرو رانا برقی ایران خودرورانا برقی به عنوان اولین خودرو کاملا برقی ایرانی با قابلیت کاربردی روزمره رونمایی شد.
خودروتک ایران خودرو خودرو ایران 

  

حداد و قالیباف عقب نشستند،آقاتهرانی سهم گرفت/ لیست وحدت درآمد«لیست وحدت» شورای ائتلاف درحالی منتشر شد که در آن بیشترین سهم به فرزندان معنوی و سیاسی آیت الله مصباح اختصاص یافته است.
۵۵ آنلاین اصولگرایان سید رضا تقوی عبدالحسین روح الامینی 

  

نشانه‌ ها از کنترل ویروس کرونا/به مهار ویروس کرونا امیدوار باشیم؟سازمان بهداشت جهانی در گزارش تازه خود عملکرد چین در مهار ویروس کرونا را موفقیت‌آمیز خواند. هر ساعت به تعداد قربانیان ویروس کرونا افزوده می شود.
مستقل‌آنلاین سازمان بهداشت جهانی ویروس چین 

  

کارهای عجیب و غریبی که به هرچیزی شبیه است جز تبلیغات انتخاباتی!کاندیدا داریم چه کاندیدایی! نامزد تایید صلاحیت شده انتخابات مجلس یازدهم وسط طرفدارانش که برای او شعار میدهند ایستاده و می‌گوید بلندتر شعار بدید!
مستقل‌آنلاین تبلیغات انتخابات مجلس 

  

ماهی قرمز کرونا ویروس دارد؟عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا با اشاره به برخی از نگرانی‌ها در رابطه با ورود ماهی‌های قرمز چینی در ایام نوروز و احتمال انتقال بیماری از این طریق، عنوان کرد: تا جایی که می‌دانم واردات کلیه محصولات غذایی و حیوانی از کشور چین ممنوع شده و هیچ منطقی وجود ندارد که در شرایط اپیدمی موجود محصولات غذایی و یا حیوانی از چین وارد شود.
اقتصادنیوز ویروس گربه نوروز 

  

بازگشت عادل فردوسی پور، سورپرایز امشب شبکه سه است؟رضا جاودانی در برنامه «گزارش ورزشی» اعلام کرده بود که سه شنبه شب، مخاطبان را سورپرایز می‌کند.
مملکت‌آنلاین مادرید بازی لیورپول 

  اخبار داغ
  

مشکلی برای تجارت خارجی و ثبات ارز ایجاد نمی‌شودرئیس کل بانک مرکزی نوشت: عملکرد بانک مرکزی در طول یک سال گذشته این اطمینان خاطر را نزد مردم ایجاد کر
خبرفوری تجارت گروه ویژه اقدام مالی جمهوری اسلامی ایران 

  

چگونگی تأثیر «ورود به لیست سیاه FATF» بر قیمت ارزاقتصادنیوز؛ عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به ورود ایران به لیست سیاه FATF خاطرنشان کرد: گنجاندن ایران در لیست سیاه گروه اقدام ویژه مالی، تأثیری در مراودات تجاری و نرخ ارز در کشور ندارد.
اقتصادنیوز قیمت ارز تروریسم قیمت 

  

تاثیر FATF بر تجارت خارجی و ثبات نرخ ارزهمتی نوشت: عملکرد بانک مرکزی در طول یکسال گذشته این اطمینان خاطر را نزد مردم عزیز ایجاد کرده است ، که چنین وقایعی، مشکلی برای تجارت خارجی ایران و ثبات نرخ ارز ایجاد نخواهد کرد.
برنا تجارت نرخ ارز ارز 

  

چین: برای مبارزه با کرونا در کنار ایران هستیماقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امورخارجه چین با اشاره به شیوع ویروس کرونا در ایران گفت: چین و ایران در مبارزه با این بیماری واگیردار، در کنار هم می‌ایستند.
اقتصادنیوز چین ایران و چین ایران 

  

فراخوان آیت‌الله سیستانی برای مبارزه با کرونااقتصادنیوز: نماینده آیت الله سیدعلی سیستانی در کربلای معلی خواستار آماده باش موسسات بهداشتی عراق برای مقابله با خطر ناشی از ویروس کرونا شد.
اقتصادنیوز عراق نماز جمعه نماز