رئیس کل سازمان نظام پزشکی: راهی جز خرید فوری واکسن وجود ندارد

سلامت نیوز:رئیس کل سازمان نظام پزشکی به مناسبت روز پزشک یادداشتی منتشر کرد...

رئیس کل سازمان نظام پزشکی: راهی جز خرید فوری واکسن وجود ندارد

سلامت نیوز:رئیس کل سازمان نظام پزشکی به مناسبت روز پزشک یادداشتی منتشر کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، دکتر محمدرضا ظفرقندی، رئیس کل سازمان نظام پزشکی به مناسبت روز پزشک در یادداشتی آورده است: «اول شهریورماه زادروز حکیم و طبیب نامدار ایران زمین ابوعلی سینا و روز پزشک فرصت مغتنمی است که با تکریم جایگاه رفیع این حرفه مقدس، فراز ایثار، صبر، مسئولیت‌شناسی و فداکاری همکاران ارجمند جامعه پزشکی را ارج نهاده و تبلور این ارزش‌های گرانسنگ را در خدمت خطیر شما همکاران و سروران به مردم شریف ایران تبریک عرض کنم.

روز پزشک امسال در حالی گرامی داشته می‌شود که 18 ماه از نقطه آغازین همه‌گیری سهمگین کرونا و حضور فداکارانه توأم با ایستادگی و ایثار جامعه پزشکی می‌گذرد. در این عرصه بر خود فرض می‌دانم در پیشگاه ارواح مطهر صدها شهید سپید جامعه که برای خدا و مردم در دوران همه‌گیری کرونا، جان شیرین تقدیم سلامتی و کیان ایرانیان کردند، سر تعظیم فرود آورم.

متأسفانه ملت ایران نیز در این ایام با موجی از غم و اندوه از دست دادن روزانه صدها انسان مظلوم به واسطه درگیری در وضعیت بحرانی بیماری کرونا روبرو هستند.

آنها که اهل رصد خبرها و خطرها هستند، می‌دانند که از قبل از ورود و همه‌گیری این بلای خانمانسوز، سازمان نظام پزشکی تلاش کرد ضمن تحکیم ارتباط ملت و پزشک، در خصوص مرحله به مرحله فراز و نشیب‌های کرونا در ایران گزارش دهد، پیشنهاد نماید، درخواست کند، هشدار دهد و در پاره‌ای موارد حتی نهیب زند تا شاید شنیده شود و موج سرکش تلفات این بیماری فرود آید.

همکاران گرامی ما می‌دانند یورش یک همه‌گیری ویروسی، با در نظر گرفتن تمام امکانات پیشرفته امروز، مسئله‌ای نیست که بتوان مانند مشکلات گرانی افسار گسیخته، معضلات ساختار یافته و تهی شدن سرمایه اجتماعی با حرف و شعار با آن مبارزه کرد لذا سازمان نظام پزشکی به دلیل نقش خود در این عرصه سخت تلاش کرد با سه محور آموزش، همراهی و هشدار، مردم و دولتمردان را نسبت به عوارض مهلک این ویروس آگاه سازد. هر جا نیاز به مداخله بود حتی اگر وقعی ننهادند و دعوتی نکردند اما همچون دوران دفاع مقدس، خود رأساً وارد شدیم تا به تکلیف عمل کنیم.

در ابتدایی‌ترین روزهای همه‌گیری از مسئولین اجرایی با کمال تواضع درخواست کردیم سطح مدیریت ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا را از حد وزارت بهداشت به سر حد سران قوا در بالاترین سطح ارتقاء دهند چرا که معتقد بودیم وزارت بهداشت تنها نمی‌تواند بر ابعاد مختلف این معضل مسلط شود. امروز بعد از ماه‌ها طی کردن این تجربه سخت و نفس‌گیر همچنان معتقدیم این ستاد باید با حضور سران قوا تشکیل و مصوبات آن به صورت یکپارچه در سه محور قانونی، اجرایی و قضایی عملیاتی شود.

در بیانیه‌های مکرر و مصاحبه‌های رسانه‌ای بر این اصل پافشاری کردیم که فرای آموزش‌های همگانی و توصیه‌های بهداشتی، حاکمیت باید با تضمین اجرای قواعد و اصول بهداشتی ضمن گسترش چتر حمایتی بر سر مردم و مشاغل حساس، اجازه ندهد هنجارهای سلامتی جامعه به هر توجیه و بهانه‌ای توسط افراد یا سازمان‌ها شکسته شود.

موضوع واکسیناسیون، برای ما از ابتدا به عنوان راه حل مهم این معضل، یک موضوع اساسی و حیاتی بود که می‌توانست با اقدام به موقع و صحیح جان هزاران انسان را حفظ کند و کشور را در مدار تعادل و رشد اقتصادی و اجتماعی قرار دهد.

بر همین اساس، طی جلسات و مکاتبات مکرر، بر عدم سیاسی شدن موضوع واکسیناسیون پای فشردیم و به همه آحاد جامعه اعم از مسئولین و مردم هشدار دادیم، واکسن زدن و مبارزه با بیماری یک موضوع کاملاً تخصصی و علمی است که باید با درایت و سرعت عملیاتی شود تا کشور را از این مهلکه برهاند.

حمایت عملی از کادر درمان به دور از شعار زدگی یکی از مبانی اصیل حفظ جبهه یکپارچه علیه کروناست. اگر چه برخی از ما این دوران را با زمان جنگ مقایسه می‌کنیم اما نباید غافل شویم اصول حرفه‌ای این نبرد با زمان جنگ تفاوت‌های چشمگیری دارد. بزرگ‌ترین مشکل این نبرد، ارتباط مستقیم تک‌تک اعضای خانواده کادر درمان با حاضرین در خط مقدم جبهه کروناست که باید مد نظر و عمل قرار گیرد و واکسیناسیون و حفاظت لازم انجام شود.

امروز با نگاهی به روند صعودی ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از کرونا شاهدیم که «خیلی زود دیر شده است» و راهی جزء تأمین و خرید فوری و فراوان واکسن برای آحاد مردم وجود ندارد و ضروریست تمام همت و مساعی مسئولین بر این مهم متمرکز شود.

در پایان بار دیگر روز پزشک را بهانه‌ای برای تقدیر از 550 روز ایستادگی و ایثار مردم و جامعه پزشکی قرار داده از خدای مهربان می‌خواهم سلامتی و سربلندی را به ملت ایران ارزانی دارد.»

سازمان نظام پزشکی نظام پزشکی جامعه پزشکی   اخبار برگزیده
  

خارجی‌ها دیدند واکسن داخلی سر زبان‌ها افتاده گفتند واکسن بدهیم تا خودکفا نشوندمجلس هیچ‌وقت مخالف واردات واکسن نبوده است. البته ما الان هم می‌گوییم که واکسن از انگلیس و آمریکا وارد نمی‌کنیم چون به انگلیس و آمریکا اعتماد نداریم. درواقع همان اعتمادی که به فرانسه کردیم برای ما کافی است. فرانسه کلی خون آلوده وارد کشور ما کرد و موجب شد بسیاری از جوانان ما دچار ایدز شوند.
مستقل‌آنلاین سازمان بهداشت جهانی زمستان مجلس شورای اسلامی 

  

تغییر موضع و دوگانگی رفتاری در اصولگرایان از نگاه عباس عبدیعباس عبدی در یادداشتی نوشت: دوگانگی‌های رفتاری در سیاست و رقابت‌های سیاسی در همه جا معمول است، ولی نه تا این حدی که در ایران می‌بینیم. به ویژه در مسائل مهم مثل برجام و واکسن که با جان و زندگی مردم در ارتباط است نباید تا این حد غیرمسوولانه رفتار کرد.
نامه نیوز روزنامه اصولگرایان دولت 

  

چرا رئیسی در انتخابات، خود را «مستقل» اعلام کرد؟اگر صفحه شطرنج سیاست ایرانی را مورد کنکاش و واکاوی قرار دهیم، با روایت‌ها و گزاره‌هایی متفاوت روبرو می‌شویم که نه‌تنها از استیلای این یا آن جناح معروف و شاخص سیاسی حکایت نمی‌کند، بلکه بر این باور است که دوره اقتدار این دو جناح سنتی سرآمده.
فردا اصولگرایان شطرنج شاخص 

  

افزایش قیمت ارز موقتی خواهد بود/ درخواست ما از دولت اجرای برنامه کوتاه‌مدت برای بهبود وضعیت معیشت مردم استنماینده مجلس یازدهم در با اشاره به اقدامات مجلس سیزدهم تصریح کرد که با همراهی دولت وضعیت اقتصادی و معیشت مردم رو به بهبود خواهد رفت و افزایش قیمت ارز قطعاً موقتی خواهد بود.
ایلنا افزایش قیمت قیمت ارز قیمت 

  

احتمال شکست مرز حساس قیمت سکه/ زنگ خطر برای ریزش در بازارامروز بازار جهانی طلا تعطیل است و در صورتی که قیمت دلار نتواند به بالای سطح 27 هزار و 500 تومان برگردد، قیمت سکه امامی به کانال 11 میلیون و 700 هزار تومان ریزش خواهد کرد.
اقتصادنیوز قیمت بازار جهانی طلا دلار 

  

بازگشت رنگ آبی به نقشه کرونایی | اخبار خوش درباره تمامی استان‌های کشوربا روند نزولی شدن مراجعان سرپایی و بستری به مراکز درمانی و بنا بر اعلام اپلیکیشن ماسک، تمامی استان‌های کشور از قله خیز پنجم کرونا عبور کردند.
۵۵ آنلاین رنگ استان آذربایجان غربی واکسیناسیون 

  

اسمش طرح صیانت است اما هدفش رانت و درآمدهای نجومی برای خواص!از سویی دیگر حمایت‌های میلیاردی در انتظار اپلیکیشن‌های پیام‌رسان ملی است که رانت خوبی برای حمایت از این طرح است. البته که درآمدهای نجومی برای دورزدن این محدودیت‌ها را نیز نباید فراموش کرد؛ مانند درآمد حاصل از فروش فیلترشکن‌ها که در سال‌های اعمال فیلترینگ قابل چشم‌پوشی نیست.
مستقل‌آنلاین روزنامه اصولگرایان قانون 

  

کسانی که در قدرت نیستند هم دیدگاه‌هایشان را برای پیشرفت کشور ارائه دهند/ اصلاح‌طلبان باید پل ارتباطی با حاکمیت ایجاد کنندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: حاکمیت نسبت به اصلاح‌طلبان بی‌اعتماد شده است و این اعتماد باید بازسازی شود بنابراین اصلاح‌طلبان باید بتوانند پل ارتباطی با حاکمیت ایجاد کرده و این اعتماد را بازسازی کنند.
ایلنا ترامپ شورای نگهبان اصلاح طلبان 

  

پیام‌های ارسال محموله سوخت ایران به لبنانجام جم/ ارسال محموله سوخت ایران به لبنان، چه تاثیری بر مناسبات قدرت در منطقه غرب آسیا خواهد گذاشت و در چه بستر و فرامتنی قابل تحلیل و بررسی است؟
مثلث ایران بهاره رهنما لبنان 

  

کیهان برای مشروعیت دادن به طالبان به امام خمینی متوسل شد!کیهان نوشت: در طول دو دهه گذشته، طالبان برای جلب نظر ایران به فراخوان حضرت امام خمینی مبنی بر حرکت مسلمان‌ها به سمت تشکیل حکومت‌های مستقل از قدرت‌های سلطه‌طلب خارجی و نیز مقابله با مفسدین داخلی استناد کرده است.
مستقل‌آنلاین روزنامه کیهان طالبان امام خمینی 

  

تجمع هواداران استقلال مقابل وزارت ورزش| حمایت هواداران از مجیدیشماری از هواداران تیم فوتبال استقلال از صبح امروز مقابل وزارت ورزش و جوانان به حمایت از فرهاد مجیدی تجمع کردند.
خانه فوتبال باشگاه استقلال استقلال وزارت ورزش و جوانان 

  

دستور لغو اجرای سند 2030 صادر شددبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: هفت مصوبه مهم این شورا که مدت‌ها بر زمین مانده بود،از سوی رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اجرا به دستگاه‌های مربوط ابلاغ شد...
مستقل‌آنلاین شورای عالی انقلاب فرهنگی زمین رئیس جمهور 

  

مدیرکل آژانس آمد و رفت، ما از توافق صورت گرفته بی‌اطلاعیم/ اسلامی فردا به نمایندگان ملت توضیح دهدنماینده قم در مجلس در تذکر شفاهی خواستار دعوت و توضیح رئیس سازمان انرژی اتمی درخصوص توافق صورت گرفته با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، شد.
ایلنا آژانس بین المللی انرژی اتمی مجلس شورای اسلامی قانون 

  

اعتراف خبرنگار عربستانی بعد از بازی: استقلال غول آسیاستخبرنگار عربستانی در تحلیل بازی الهلال و استقلال، گفت: الهلال به خاطر بازی در زمین بی طرف شانس زیادی آورد.
خانه فوتبال خبرنگار بازی استقلال 

  

طرح نمایندگان برای تحقیق و تفحص مدیریت مقابله با کرونا در دولت روحانیفارس/ 40 نفر از نمایندگان در طرح خود برای تحقیق و تفحص از ستاد ملی مقابله با کرونا، مدعی شدند که دلایل سوء مدیریت کرونایی دولت روحانی، علت تغییر در پروتکل درمانی و داروها، تخصیص ارز واردات دارو و علت تاخیر در واکسیناسیون باید بررسی شود.
مثلث مجلس شورای اسلامی وزارت بهداشت دولت دوازدهم 

  اخبار داغ
  

ابراز نگرانی وزیر بهداشت از شیوع موج ششم کروناعین اللهی گفت: ایران از نظر سرعت واکسیناسیون در دنیا یکی از بهترین کشورها بوده چون در طول دو سه ماه، 66 میلیون دُز واکسن کرونا با حمایت نیروهای مردمی تزریق کرده است. تاکنون 100 میلیون دُز واکسن تامین شده که 71 میلیون دُز تزریق و 29 میلیون دُز ذخیره واکسن داریم.
اقتصادنیوز ایران واکسیناسیون ماه 

  

ایران سومین رکورددار شمار مبتلایان کرونا در آسیاباوجود آنکه ابتلاهای روزانه کرونا در ایران روندی نزولی گرفته اما هنوز رتبه سوم را در میان کشورهای آسیایی رقم زده است.
اقتصادنیوز ایران آسیا 

  

بازار جهانی نفت همچنان تحت تهدیدهای ویروس کروناستدبیرکل اوپک معتقد است بازارهای جهانی نفت خام هنوز به‌دلیل شیوع ویروس عالم‌گیر کرونا با عدم قطعیت روبه‌روست.
۵۵ آنلاین نفت ویروس اوپک 

  

افزایش تلفات سِل در پی پاندمی جهانی کرونابر اساس گزارش اخیر سازمان جهانی بهداشت (WHO)، همه گیری کووید19 سالها پیشرفت جهانی در مسیر مبارزه با بیماری سل را معکوس کرده به طوری که برای اولین بار در بیش از یک دهه، مرگ و میر ناشی از ابتلا به این بیماری افزایش یافته است.
اقتصادنیوز بیماری سل مرگ 

  

در ستاد کرونا مصوب شد که نماز جمعه از هفته آینده در بیشتر شهرها برگزار شودوزیر بهداشت گفت: ‌امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شد که نماز جمعه از هفته آینده در همه شهرها به جز شهرهای با وضعیت قرمز، با رعایت پروتکل ها و فاصله‌گذاری برگزار شود.
۵۵ آنلاین درمان جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نماز جمعه 

  

تا 24 ساعت آینده؛ ورود 7 میلیون د‏ُ‏ز واکسن کرونامعاون فنی گمرک گفت: امشب محموله بیش از یک میلیون دُزی واکسن آسترازنکا و فردا نیز 6 میلیون دُز واکسن سینوفارم وارد کشور می‌شود.
۵۵ آنلاین فرودگاه امام فرودگاه امام خمینی فرودگاه 

  

ایران در رتبه دوم مرگ ومیر کرونایی آسیا+نموداراقتصادنیوز: ایران از رکوردزنی‌های روزانه خود در بیماری کرونا فاصله گرفته و مسیری نزولی را اتخاذ کرده است. با این حال مقایسه آمارهای کرونایی ایران با داده‌های کشورهای آسیایی نشان می‌دهد هنوز سطح متغیرهای نگران کننده این بیماری در کشور خطرناک است.
اقتصادنیوز ایران مرگ آسیا 

  

بحران‌های جدید کرونایی در مراکز درمانی انگلیسبوریس جانسون نخست وزیر انگلیس ماه گذشته از طرح تحول نظام سلامت انگلیس رونمایی کرد و گفت که بر اساس این طرح سهم بیمه شاغلین از آوریل سال 2022 به میزان 1.25 درصد افزایش می‌یابد تا هزینه‌های «غیر قابل پیش بینی و فاجعه‌بار» کرونا جبران شود.
اقتصادنیوز انگلیس بوریس جانسون ماه 

  

7 میلیون دُ‌ز واکسن کرونا در راه ایران + جزئیاتارونقی، معاون فنی گمرک گفت: امشب محموله بیش از یک میلیون دُزی واکسن آسترازنکا و فردا نیز شش میلیون دُز واکسن سینوفارم وارد کشور می‌شود.
گسترش فرودگاه امام فرودگاه امام خمینی فرودگاه 

  

تزریق دز سوم واکسن‌ کرونا چه شرایطی دارد؟وزارت بهداشت شرایط تجویز دز سوم واکسن‌های کرونا را برای کادر بهداشت و درمان را اعلام کرد. افرادی که واکسن غیرفعال (سینوفارم، بهارات یا برکت) دریافت کرده‌اند برای دز سوم می‌توانند واکسن برکت، آسترازنکا و سوبرانا پلاس دریافت کنند. افرادی که آدنوویروس (آسترازنکا یا اسپوتنیک) دریافت کرده‌اند برای دز سوم می‌توانند واکسن آسترازنکا یا سوبراناپلاس دریافت کنند.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت درمان ماه 

  

موج ششم کرونا در راه است؟وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در مدت دو ماه اخیر با مشارکت مردم روند واکسیناسیون تسریع شده و تاکنون بیش از 70 میلیون دُز واکسن کرونا در کشور تزریق‌شده است.
اقتصادنیوز درمان آموزش آموزش پزشکی 

  

پشت پرده وضعیت قرمز بورس در 2 ماه گذشتهبورس اوراق بهادار تهران در شهریور و مهر سال جاری با وضعیت بغرنجی مواجه شده است.
گسترش ماه تهران 

  

لیگ برتر بسکتبال با پیروزی مدافع عنوان قهرمانی با کادرفنی جدید همراه بود.
ورزش۳ بازی لیگ برتر بسکتبال 

  

قیمت خودروهای سایپا در بازار + جدولخودروهای پرتیراژ سایپا امروز در بازار با چه قیمتی عرضه شدند؟ ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که در میان محصولات سایپا امروز 3 خودرو رشد قیمت داشتند و 3 خودرو نیز بدون تغییر در بازار عرضه شدند.
اقتصادنیوز قیمت سایپا خودرو 

  

نخستین اظهارنظر رئیس جدید سازمان بورستسنیم نوشت: رئیس سازمان بورس و واراق بهادار با تاکید بر لزوم ایجاد ثبات در بازار سرمایه و بازگشت اعتماد سهامداران به بازار سرمایه گفت: یکی از راه‌های ایجاد ثبات در بازار، بازدهی و سودآوری بلند مدت شرکت‌ها است. مجید عشقی با بیان اینکه کار را با ایجاد ثبات در بازار سرمایه و بازگشت اعتماد … نوشته نخستین اظهارنظر رئیس جدید سازمان بورس اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز سازمان بورس و اوراق بهادار دولت سود