پیروزی هیجان‌‌انگیز دوویتزیوسو در آخرین پیچ گرندپری اتریش

یازدهمین گرندپری فصل جاری رقابت‌های موتورسواری کلاس موتوجی‌پی با پیروزی موتورسوار تیم دوکاتی همراه بود.

پیروزی هیجان‌‌انگیز دوویتزیوسو در آخرین پیچ گرندپری اتریش

یازدهمین گرندپری فصل جاری رقابت‌‌های موتورسواری کلاس موتوجی‌پی در کشور اتریش برگزار شد که این مسابقه را آندره‌آ دوویتزیوسو، راننده ایتالیایی تیم دوکاتی در رقابتی هیجان انگیز با مارک مارکس، راننده اسپانیایی تیم رپسول هوندا به پایان رساند.

مارکس و دوویتزیوسو تا آخرین دور مسابقه شانه به شانه یکدیگر در رقابت بودند و با اینکه در آخرین یک دور مانده به پایان مسابقه مارکس پیش افتاده بود، در نهایت دوویتزیوسو توانست در آخرین پیچ پیست از رقیب اسپانیایی‌اش سبقت بگیرد و زودتر از خط پایان عبور کند. فابیو کوارتارارو، راننده فرانسوی تیم یاماها نیز سومین نفری بود که از خط پایان عبور کرد.

این دومین پیروزی دوویتزیوسو در این فصل از رقابت‌های موتورسواری کلاس موتو‌جی‌پی بود که 25 امتیاز دیگر به امتیازات او اضافه کرد (او اولین گرندپری فصل را هم در قطر فتح کرده بود) و علاوه بر آن به بردهای متوالی مارکس پایان داد، البته مارکس که از کسب مقام دومی در این مسابقه 20 امتیاز گرفت و مجموع امتیازاتش به 230 امتیاز رسید، همچنان در رده‌بندی کلی موتورسواران این فصل صدرنشین است.

رده‌بندی کلی رقابت‌های موتوسواری کلاس موتو‌جی‌پی در فصل جاری به شرح زیر است:

1- مارک مارکس (اسپانیا/ رپسول هوندا) 230 امتیاز

2- آندره‌آ دوویتزیوسو (ایتالیا/ دوکاتی) 173 امتیاز

3- دانیلو پتروچی (ایتالیا/ دوکاتی) 136 امتیاز

4- الکس رینس (اسپانیا/سوزوکی) 124 امتیاز

5- والنتینو روسی (ایتالیا/ یاماها) 103 امتیاز

گرندپری بعدی موتوجی‌پی سوم شهریور در پیست سیلوراستون انگلیس برگزار خواهد شد.

منبع: تسنیم

اتریش ایتالیا قطر   اخبار برگزیده
  

وزیر علوم:برای آزادی دانشمند ایرانی از زندان آمریکا کار سختی در پیش داریموزیر علوم با تاکید بر اینکه برای آزادی دکتر سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکایی‌ها کار سختی در پیش داریم،‌ گفت: وزارت علوم به دلیل عدم دسترسی به این دانشمند،‌ وضعیت پیگیری را به وزارت امور خارجه محول کرده است.
مثلث وزارت علوم بازداشت زندان 

  

روح رئیس جمهور پیشین آمریکا در کاخ سفید + تصاویراز گذشته تا به امروز بسیاری از بازدیدکنندگان و کارمندان کاخ سفید مدعی بودند که روح آبراهام لینکلن فقید را دیدند.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور کاخ سفید خواب 

  

هم زمان با تشدید تنش ها بین ایران و آمریکا، نگرانی کشورهای منطقه در مورد بروز یک درگیری خطرناک در خلیج فارس افزایش یافته است. رهبران امارات در ابتدا از کمپین فشار حداکثری ترامپ علیه جمهوری اسلامی حمایت می کردند. اما به نظر می رسد که ابوظبی در مورد تاکتیک های خود برای مقابله با ایران تجدیدنظر کرده است.
نامه نیوز ترامپ ایران ایران و آمریکا 

  

اگر سکوت می‌کنند بخاطر پیرمرد بودن شماستسکوت من باعث تنبه جنابعالی نشده؛ توهین هم می‌کنید. گویی روزتان به شب نمی‌رسد اگر توهینی نداشته باشید. مگر ساختمان‌هایی که حضرت‌عالی از آنها استفاده می‌کنید، از ارث پدرتان ساخته شده؟ کافی است کسی نیم نگاهی به مکتوبات شما ذیل "کتاب القضاء" مرحوم سید صاحب عروه، بیندازد تا میزان اثر شما در حوزه معلوم شود و معلوم شود حد تحصیلات جنابعالی و استفراغ وسعتان درباب استنباط احکام است...
مستقل‌آنلاین ارث حوزه 

  

مرحوم هاشمی رفسنجانی باز در صدا وسیما سانسور شداقتصادنیوز: جمهوری اسلامی از برنامه‌های صدا وسیما در سالروز ورود آزادگان به کشور انتقاد کرد.
اقتصادنیوز جمهوری اسلامی روزنامه جنگ 

  

جزئیات طرح بازگرداندن خانواده مسئولان به کشورسخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی از تدوین طرحی برای الزام بازگشت اعضای خانواده‌های مدیران و مسئولان جمهوری اسلامی به کشور خبر داد.
شما‌نیوز خانواده مجلس شورای اسلامی وزارت علوم 

  

اطلاعیه قوه قضاییه درباره بازداشت یکی از مدیران سابق دستگاه قضاییروابط عمومی قوه قضاییه در پی برخی حواشی مربوط به بازداشت یکی از مدیران سابق دستگاه قضایی، اطلاعیه‌ای صادر کرد.
مثلث قوه قضاییه بازداشت روابط عمومی 

  

پشیمانی نوید محمدزاده و عذر خواهی از همه + عکسنوید محمدزاده که با انتشار یک استوری اعتراض خود را نسبت به انتخاب هیات انتخاب نماینده ایران در اسکار اعلام کرده بود در استوری جدیدی به خاطر واکنش اولیه‌اش عذرخواهی کرد.
شما‌نیوز نوید محمدزاده تجاوز موفقیت 

  

آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به آیت‌الله محمد یزدی به برخی ادعاها و اتهامات مطرح شده اخیرپاسخ داد.
نامه نیوز محمد یزدی مجمع تشخیص مصلحت نظام مدرسه 

  اخبار داغ
  

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت گفت: ستاد تنظیم بازار، شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را مشخص کرد.
نامه نیوز چای بانک مرکزی تنظیم بازار 

  

آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» تصویب شد/ تمامی روستاییان و عشایر تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرندوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» در جلسه روز گذشته هیات وزیران خبر داد.
برنا بیمه سلامت دولت 

  

شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانیمدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت گفت: ستاد تنظیم بازار، شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را مشخص کرد.
ایلنا چای بانک مرکزی تنظیم بازار 

  

برگزاری دوره هم اندیشی ارزیابی انطباق برنامه عملیاتی سازمان بیمه سلامتمدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان بیمه سلامت گفت: دوره هم اندیشی ارزیابی انطباق برنامه عملیاتی سازمان بیمه سلامت در دو بخش ستادی و استانی برگزار شد.
شما‌نیوز بیمه سلامت قتل 

  

مبارزه الهامی برابر رقیبی از بلاروس در مسابقات MMAسرگروه سابق تیم ملی کاراته در ادامه مبارزات خود در رقابتهای حرفه‌ای فردا به مصاف رقیبی از بلاروس می رود.
مستقل‌آنلاین بلاروس کاراته جوانان 

  

پل پوگبا در بازی با چلسی، در پستی عقب‌تر از پست معمول خود بازی کرد.
نود پل پوگبا بازی چلسی