تسنیم   |  اقتصادی  |  

عملکرد منفعلانه دولت باعث زیان سهامداران خُرد در بورس شد

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: برخورد منفعلانه دولت در شرایط رشد شاخص بازار سرمایه با وجود تورم و رکود موجب شد تا تعداد قابل توجهی از عامه مردم با تلقی تداوم افزایش شاخص قیمت‌های بازار سرمایه با تبدیل دارایی‌های اندک خود به سهام ضرر کنند.

عملکرد منفعلانه دولت باعث زیان سهامداران خُرد در بورس شد

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رضا تقی‌‌پور با اشاره به نوسانات بازار بورس طی روزهای اخیر گفت:‌ رشد فزاینده شاخص قیمت‌ها در بازار سرمایه در شرایطی که اقتصاد ملی از یک سو درگیر رکود تورمی و از سوی دیگر با بی‌ثباتی در بازارهایی چون کالا و ارز مواجه است، می‌توانست هشداری برای دولت و نهادهای اقتصادی باشد تا اقدامات ایجابی و سلبی را انجام دهند. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس تصریح کرد:‌ برخورد منفعلانه دولت در این مورد موجب شد تا تعداد قابل توجهی از عامه مردم با تلقی تداوم افزایش شاخص قیمت بازار سرمایه با تبدیل دارایی‌های اندک خود به سهام در شرایط ریسکی به استقبال زیان بروند. تقی‌پور تاکید کرد: در این شرایط ناهماهنگی برخی دستگاه‌های اقتصادی همچون وزارتخانه‌های نفت و امور اقتصادی در بحث عرضه، اعلام طرح پیش فروش نفت بدون مجوز قانونی از طرف رئیس جمهور به مثابه رقیبی برای سهام بود که زمینه نااطمینانی و کاهش شاخص قیمت‌ها را فراهم ساخت و این موضوع موجب خسران تازه واردهای بازار سرمایه شد و متاسفانه هنوز هم شاهد انفعال دولت و نهادهای ذی ربط اقتصادی هستیم.*تولید کلید اصلی اشتغال، کاهش تورم و حفظ ارزش پول ملی است نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس با بیان اینکه مشکلات امروز کشور ناشی از عدم اهمیت دولت به تولید و سرمایه گذاری در بحث زیر ساخت‌هاست، گفت: شکست کارخانجات و تولید نتیجه عدم اقدام‌ دولت و داشتن امید واهی به بیرون مرزهاست، در صورتی که تولید کلید اصلی اشتغال، کاهش تورم و حفظ ارزش پول ملی است. وی بیان کرد: واردات بی‌رویه، قاچاق و مقابله با آن، ناهماهنگی در بخش‌های پایین دستی و اجرایی مدیریت تولید و صنعت، وجود پیچ و خم‌های اداری در اعطای مجوزها، صادرات مواد خام یا صادرات فله‌ای، تکمیل سرمایه‌گذاری‌های نیمه کاره و اهتمام به سرمایه‌گذاری‌های جدید و تشویق سرمایه‌گذاری‌ها از موانع جهش تولید در کشور هستند. به گزارش خانه ملت، تقی‌پور با اشاره به اینکه ‌عدم پرداختن به این موضوعات مهم و اساسی به دلیل اتخاذ تصمیم‌های نسنجیده برخی دستگاه‌هاست، گفت: حفظ و تقویت ارزش پول ملی در موضوع معیشت مردم تاثیر بسزایی دارد و تعلل در رفع مشکلات جهش تولید و عدم هدایت نقدینگی به سمت آن از سوی دولت قابل قبول نیست.

تشدید بنگاهداری بانک‌ها و نقض قانون رفع موانع تولید با یک مصوبه بورسی

انتهای پیام/

دولت خبرنگار شاخص   اخبار برگزیده
  

تروئیکای اروپا در پی ادعای آمریکا مبنی بر اقدام این کشور برای آغاز روند بازگردانی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، تاکید کردند که این اقدام آمریکا قانونی نیست.
رویداد۲۴ ایران سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

واشنگتن نمی‌تواند از طرف شورای امنیت اظهارنظری درباره فعال‌سازی مکانیزم ماشه داشته باشدروسیه به تلاش‌های آمریکا و ادعای واهی وزیر امور خارجه این کشور درباره فعال‌سازی ماشه واکنش نشان داد‌.
ایلنا واشنگتن سازمان ملل متحد سازمان ملل 

  

پیام ایران به آمریکا از زبان سخنگوی وزارت خارجهآنچه ایالات متحده دنبال اونه یک گردنکشی دیگر است و هیاهویی برای هیچ است
مثلث ایران وزارت خارجه دونالد ترامپ 

  

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید: شرایط کاندیداتوری برای احمدی‌نژاد از همیشه سخت‌تر است، چون در سخنرانی‌هایی به اصل ولایت فقیه هم با اشاره و کنایه ایراد وارد کرده است.
رویداد۲۴ احمدی نژاد استیضاح انتخابات ریاست جمهوری 

  

اظهارات همتی درباره «گشایش‌های ارزی»: رایزنی‌های ما در بعضی کشور‌ها در آستانه ثمردهی استهمتی درباره گشایش‌های ارزی گفت: در حوزه بین‌المللی رایزنی‌های ما در بعضی کشور‌ها در آستانه ثمردهی است و از طرف دیگر میزان صادرات نفت و فرآورده‌های آن بهتر و روند بازگشت ارز صادرکنندگان سرعت گرفته که هرسه این عوامل تاثیرات مثبتی خواهند داشت.
۵۵ آنلاین واحد های تولیدی ماه صادرات نفت 

  

اولین واکنش بورس به فعال شدن مکانیسم ماشه /شاخص ریزشی شددر ساعات ابتدایی معاملات بورس، شاخص 24هزار واحد ریزش داشت تا همچنان در پلکان قبلی خود باقی بماند.
اقتصادنیوز شاخص سهام دولت 

  

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت این سازمان تاکید کرد ادعای آمریکا برای بازگردانده شدن تحریم‌های لغو شده قطعنامه 2231، فاقد اثر حقوقی، باطل و بی‌اثر است.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران سامسونگ 

  

سال آینده رئیس جمهور زن خواهیم داشت؟یک چهره اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که آیا در آینده نزدیک رئیس جمهور زن خواهیم داشت و اینکه آیا جامعه ما به سمتی رفته که یک زن رئیس جمهور با وجود داشتن کارآمدی روی کار بیاید؟ بیان کرد: زمانی جامعه به این نتیجه می‌رسد که یک خانمی که کاندیدا شده، توانمندتر از مردهایی است که کاندیدا شده‌اند.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

انبارها پر از مواد است اما مردم توان تامین مایحتاج اصلی خود را ندارندمردم توان تامین مایحتاج اصلی خود را ندارند. بر امور نظارت یا کنترل لازم نمی‌شود. انبارها پر از مواد است اما به دلیل فقدان نظارت هر کسی هر چه دلش می‌خواهد و به هر قیمتی که آرزو دارد، عرضه می‌کند.
مستقل‌آنلاین ایران رادیو لبنیات 

  

تاثیر مکانیسم ماشه بر قیمت دلار / روزی حساس برای بازار ارزدر زمانی که موعد ماشه امریکایی‌ها رسید، بازار ارز راه کاهشی را در پیش گرفت. دلار 200 تومان افت را به ثبت رساند و به محدوده 26700 تومان نزول کرد. اما از اخبار رسمی برای بازار ارز امروز چه سیگنال‌هایی قابل مشاهده است؟
گسترش قیمت دلار ارز 

  

جدیدترین خودرو ارتقا یافته ایران خودرو به بازار می آیدامسال را باید سال تولیدات ارتقا یافته یا آپشن دار خودروسازان داخلی به حساب آورد. دو خودروساز اصلی کشور تلاش کردند تا در سال 99 با تولید پلاس ها و Sها، سبد محصولات خود را متنوع کنند. رانا پلاس جدیدترین خودرویی است که قرار است از سوی ایران خودرو در مهر ماه امسال به بازار عرضه شود.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

ترمز قیمت پراید کشیده شدترمز قیمت خودرو فعلا دست کم در کف قیمت خودرو یعنی قیمت پراید کشیده شده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

تولید سالانه 2 میلیارد دوز واکسن کرونا توسط یک کمپانی آمریکاییکمپانی آمریکایی «نواواکس» ظرفیت تولید واکسن کرونا خود را افزایش می‌دهد.
مملکت‌آنلاین تولید ایالات متحده آمریکا هند 

  

واکسن کرونا برای ایرانی‌ها چقدر آب می‌خورد؟با گذشت حدود 9 ماه از آغاز شیوع ویروس کرونا ابتدا در چین و سپس در تمام نقاط جهان، هنوز هیچ یک از تیم‌های پزشکی سراسر جهان به دارو یا واکسن این ویروس نرسیده‌اند اما کار برای نتیجه دادن این تحقیقات ادامه دارد. پیش‌بینی یک فعال صنعت دارو این است که واکسیناسیون 80 میلیون ایرانی، عددی در حدود هشت میلیارد دلار اعتبار نیاز دارد.
گسترش اتاق بازرگانی ماه ویروس 

  

چین و روسیه درحال خندیدن به اختلاف شدید میان آمریکا و متحدانش هستندیک دیپلمات غربی از رویه دونالد ترامپ و دولت آمریکا و نحوه رفتار با متحدانش انتقاد کرد.
ایلنا چین دونالد ترامپ روسیه 

  اخبار داغ
  

کرونا اوج می گیرد/ داروها معجزه نمی کنند/تا سال آینده منتظر واکسن کرونا نباشید/بازگشایی مدارس؛ یکی از علت های ظهور موج سوم بیماریطبرسی با اشاره به وضعیت بحرانی کنونی، نسبت به احتمال افزایش مرگ و میرها در پاییز هشدار داد و گفت: آنهایی که تاکنون به دستورالعمل های بهداشتی توجهی نداشتند، خواهشا رعایت کنند، ماسک زدن و رفتارهای بهداشتی را جدی بگیرند، از مسافرت‌ها و تجمعات غیرضروری خودداری کنند و در اماکن سربسته حضور پیدا نکنند. امیدواریم مسئولین هم نگاه جدی تری به این موضوع داشته باشند.
برنا مرگ دستورالعمل ماسک 

  

تهران وارد موج سوم کرونا شده است/ همه گیری کووید 19 خشن است/ انتقال ویروس‌های جهش یافته 8 تا 12 برابر افزایش یافته/فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با تأکید بر اینکه همه گیری کووید 19 خشن است گفت: هنوز واکسن مؤثر، قطعی و کارا در دنیا تأیید نشده و تنها راه پیشگیری، استفاده منظم از ماسک و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری‌های اجتماعی است.
برنا تهران ویروس ماسک 

  

پیش بینی مهم برای بورس بازان / انتخابات آمریکا چه اثر بر بازار می‌گذارد؟بیش از سه دهه از قطع ارتباط دیپلماتیک ایران و امریکا می‌گذرد و چشم‌انداز روشنی هم برای پایان یافتن تنش‌ها بین دو کشور دیده نمی‌شود، اما بازار‌های مالی ایران مانند دهه‌های گذشته این‌بار هم چشم‌انتظار نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا است!
گسترش انتخابات ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری امریکا بازی 

  

سه سناریو درباره آینده قیمت دلاربرخی از معامله‌گران دلار تهران هر روز صبح منتظر صدور فرمان از هرات هستند؛ به نوعی برای آنها، نرخ دلار هرات به پیش‌نگر نرخ دلار تهران بدل شده است.
گسترش قیمت دلار بازار تهران 

  

رقابت 462 کاتارو در اولین مسابقات کاراته پس از شیوع ویروس کرونا462 کاتارو در اولین مسابقات کاراته پس از شیوع ویروس کرونا به رقابت با یکدیگر پرداختند.
تسنیم کاراته ویروس جوانان 

  

ریزش سنگین بورس/ شاخص در آستانه بازگشت به کانال 1.5 میلیون واحدیشاخص کل بورس تهران با ریزش 47 هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و 604 هزار واحدی قرار گرفت.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص تهران 

  

ناتوانی آمریکا در مقابله با کرونا/پاییز سختی در انتظار آمریکا است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان بی سی، وی گفت: شوکه کننده است که بعد از گذشت این مدت از شیوع ویروس کرونا در آمریکا هنوز نمی‌توان در عرض 24 ساعت به نتایج تست کرونا دسترسی یافت. وی افزود: آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا کار مهمی انجام نداده و مقامات سیاسی و بهداشتی ایالات متحده باید بپذیرند که اقدامات فعلی انجام شده برای انجام تست‌های کرونا ناکافی است و باید راه‌هایی برای…
مهر بیل گیتس ویروس کار 

  

خطر تصمیم های هیجانی در بورس + فیلمدر روزهای گذشته شاهد افت و خیز بازار سرمایه بودیم. بازگشایی نمادهای پالایشی تاثیراتی بر روند بازار داشت.
گسترش اکو سرمایه 

  

آغاز آزمایش واکسن بدون سوزن کروناسلامت نیوز: آزمایشگاه های سراسر جهان در حال یافتن اولین واکسن مقابله با ویروس کرونا هستند. واکسن های زیادی در مراحل مختلف قرار دارند اما همچنان تا کارایی واکسن فاصله داریم. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، ده ها یا صدها آزمایش در حال انجام است و استرالیا نیز با این روند بیگانه نیست و اولین آزمایش واکسن بدون سوزن را آغاز می کند...
سلامت‌نیوز سلامت ویروس استرالیا 

  

تعداد بیماران کرونا در جهان چند نفر است؟تعداد مبتلایان به کرونا در جهان تاکنون به 31 میلیون و 240 هزار و 347 نفر رسیده و مرگ 965 هزار و 71 نفر نیز در اثر این بیماری تأیید شده است. به گزارش ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها، 22 میلیون و 835 هزار و 563 نفر از مبتلایان به کووید-19 تاکنون بهبود یافته‌اند. روند افزایش … نوشته تعداد بیماران کرونا در جهان چند نفر است؟ اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز اوکراین آفریقای جنوبی روسیه 

  

آخرین آمار جهانی کرونا/ عبور شمار مبتلایان آمریکایی از 7 میلیون نفر + جدول تغییراتطبق آخرین آمار تاکنون 31 میلیون و 240 هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور آمریکا با افزایش 37 هزار مبتلا در شب گذشته از 7 میلیون مبتلا گذشت.
تسنیم جدول آفریقای جنوبی روسیه 

  

نظارت آنلاین بر توزیع اقلام کرونایی در داروخانه ها به گزارش خبرنگار مهر، مهدی قنبری، صبح دوشنبه در مراسم راه اندازی سامانه نظارت و بازرسی آنلاین سازمان غذا و دارو اظهار داشت: این سامانه زیرمجموعه برنامه «تی تک» قرار دارد که قرار است در ابتدا به صورت پایلوت در سطح 10 دانشگاه علوم پزشکی کشور اجرا شود. وی افزود: بر همین اساس هر یک از این 10 دانشگاه علوم پزشکی می‌بایست 20 درصد داروخانه‌های زیرمجموعه خود را به صورت آنلاین نظارت بر…
مهر خبرنگار داروخانه انسولین 

  

الریاضیه: الهلال مقابل شهر خودرو، کرونا را شکست دادروزنامه الریاضیه عربستان در گزارشی از صعود الهلال به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا و شکست کرونا نوشت.
تسنیم خودرو ایران روزنامه