بزرگترین بسته نجات در تاریخ آمریکا / کرونا تهدیدی هم‌ارز با رکود

اقتصادنیوز: تصویب بسته 2000 میلیارد دلاری در سنای آمریکا، بزرگ‌ترین محرک اقتصادی تاریخ ایالات متحده در یک قدمی میز ترامپ قرار گرفته بود. مجلس سنای آمریکا سرانجام با اتفاق آراء لایحه بسته 2000 میلیارد دلاری کمک به بیکاران و صنایع خسارت دیده از شیوع ویروس کرونا را تایید کرد؛ مجلس نمایندگان امروز (جمعه) در مورد تایید نهایی آن رای‌گیری می‌کند.

بزرگترین بسته نجات در تاریخ آمریکا / کرونا تهدیدی هم‌ارز با رکود

به گزارش اقتصادنیوز، سنا که در رابطه با این موضوع عمیقا دچار دودستگی شده بود، پس از مذاکرات فشرده و پرالتهاب در نهایت با مجموع آراء 90 به صفر لایحه مذکور را به تصویب رساند؛ اقدامی که بسته محرک هنگفت پیشنهادی را برای تایید نهایی در روز جمعه به مجلس نمایندگان فرستاد.

«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا که دستیاران ارشد وی در مذاکره بر سر این محرک به وی کمک کردند، متعهد شده است تا به محض رسیدن لایحه مذکور به میزش به سرعت آن را به امضا برساند و این موضوع را به طور شفاف به خبرنگاران اعلام کرد.

این بسته نجات که در صورت تایید توسط کنگره آمریکا بزرگ‌ترین محرک اقتصادی تاریخ ایالات متحده خواهد بود، شامل بودجه 500 میلیارد دلاری برای کمک به صنایع خسارت دیده و رقمی مشابه برای پرداخت مستقیم تا سقف 3 هزار دلار به هر کدام از میلیون‌ها خانواده آمریکایی است.

این لایحه علاوه بر این، 350 میلیارد دلار در قالب وام برای کسب و کارهای کوچک فراهم می‌کند و 250 میلیارد دلار به عنوان کمک بیکاری دراز مدت و دست کم 100 میلیارد دلار برای کمک به بیمارستان‌ها و سایر سیستم‌های بهداشتی مربوطه اختصاص خواهد داد.

رهبران سنا بر ماهیت تاریخی و بی‌سابقه چالشی که از سوی ویروس کرونا متوجه انسان شده تاکید کرده‌اند و این در حالی است که «چاک شومر» رهبر حزب اقلیت دموکرات سنا آن را «بیماری عجیب و شیطانی» خوانده است.

بسته مذکور با هدف اشباع اقتصاد با نقدینگی و  ریشه‌کن کردن آثار رو‌به‌وخامت ناشی از اپیدمی جهانی کرونا ارائه شده است؛ اپیدمی که تاکنون بیش از 900 نفر را در آمریکا به کام مرگ کشانده و بالغ بر 60 هزار نفر را نیز آلوده کرده است.

تنها دو کشور دیگر یعنی چین و ایتالیا آمار مبتلایان بیشتری از آمریکا دارند و سازمان بهداشت جهانی نسبت به تبدیل شدن قریب الوقوع آمریکا به مرکز اپیدمی جهانی کووید-19 هشدار داده است.

با وجود رای سنا، چندین سناتور جمهوری‌خواه تاکید کرده‌اند که این لایحه برای حصول اطمینان از اینکه کارمندان و کارگران در زمان خانه‌نشینی بیشتر از زمانی که سر کار می‌روند، مزایا دریافت نمی‌کنند، نیاز به اصلاحات دارد.

با این حال، اصلاحیه‌ای که شروط استفاده از مزایای بیکاری را تحت این لایحه تغییر می‌داد، مدتی کوتاه پیش از تایید سنا، رد شد.

علاوه بر این، لایحه مذکور از سوی ترقی‌خواه‌ترین جناح دموکراتیک مجلس نمایندگان مورد انتقاد قرار گرفته است به طوری که «الکساندریا اوکازیو کورتز» در توییتی آن را «یک خیانت دسته جمعی» خواند.

با این حال، رهبران مجلس نمایندگان امیدوارند تا لایحه را در روز جمعه از طریق رای گیری کلامی و بدون نیاز به بازگشت نمایندگان به واشنگتن به تصویب برسانند؛ بازگرداندن بیش از 400 نماینده از مناطقی دور همچون هاوایی و آلاسکا کار دشواری است زیرا تعدادی از آنان در قرنطینه خانگی هستند و تعدادی دیگر از ایالت‌ها فرمان «در خانه بمانید» صادر کرده‌اند.

رییس دموکرات مجلس نمایندگان «نانسی پلوسی» گفته که امیدوار است این لایحه به زودی تصویب شود و علاوه بر این، کنگره در صورت نیاز به تسهیل بحران، لوایح دیگری را نیز به تصویب برساند.

سرمایه گذاران با شنیدن خبر شادمان شدند؛ در وال استریت شاخ S&P500 برای دومین روز متوالی سیر صعودی داشت و کار خود را در پایان معاملات با رشد 15/1 درصدی تمام کرد.

 

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

کنگره آمریکا ارز بیکاری   اخبار برگزیده
  

آخرین اعلام دولت از این حکایت دارد که وام یک میلیونی که قرار است به 23 میلیون خانوار یارانه‌بگیر اختصاص پیدا کند همراه با یارانه اریبهشت واریز خواهد شد.
نامه نیوز وام بانک مرکزی بانک 

  

افزایش 100 درصدی مزد، تنها 3 درصد قیمت تمام شده کالا را افزایش می‌دهد/ کارفرمایان اندازه پیچ و مهره هم برای کارگران ارزش قائل نیستندیک اقتصاددان و استاد دانشگاه، گفت: حتی اگر 100 درصد حداقل دستمزد افزایش یابد، هزینه نیروی انسانی در قیمت تمام شده کالاها حدود 3 درصد افزایش می‌یابد. با این حال کارفرمایی که در چند نوبت از سال قیمت کالای خود را افزایش می‌دهد، بر سر 3 درصد افزایش قیمت تمام شده کالای تولید، مقاومت می‌کند.
ایلنا افزایش قیمت دستمزد حداقل دستمزد 

  

چه نوع تغذیه‌ای برای مقابله با کرونا موثر است؟اقتصادنیوز: متخصص تغذیه بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به عوامل متعددی که بر سیستم ایمنی بدن تاثیرگذار است، ضرورت تغذیه سالم در روزهای کرونایی را مورد تاکید قرار داد.
اقتصادنیوز تغذیه مواد غذایی سیستم ایمنی 

  

مراکز شماره‌گذاری تا چه زمانی تعطیل خواهند بود؟معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک همچنان تعطیلند و این تعطیلی تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.
خودروتک پلیس ویروس تعویض پلاک 

  

تهران هنوز به نقطه اوج کرونا نرسیده‌ استفرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران در جلسه شورای شهر تهران گفت: شیب ابتلا به بیماری کرونا در تهران دارای تکان‌های سینوسی است و بازتاب حضور نامتعارف شهروندان در آن دیده می‌شود.
۵۵ آنلاین تهران شورای شهر تهران وزارت بهداشت 

  

تسهیلات کمک به کرونا پرداخت می‌شوددر حالی که هنوز خانوارها و مشاغل با پیامدهای ناشی از کرونا دست به گریبان هستند، شورای پول و اعتبار با پیشنهاد بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات جبرانی به خانوارها و مشاغل، استمهال تسهیلات و.... موافقت خود را اعلام کرد. شورای پول و اعتبار به عنوان بالاترین نهاد تصمیم‌گیرنده و سیاستگذار پولی و بانکی کشور حق لغو یا اعلام عدم موافقت با تصیمیات یا پیشنهادات بانک مرکزی را دارد.
مستقل‌آنلاین وزارت بهداشت درمان پول 

  

مرگ و میر در ایران بخاطر کرونا تا یک ماه آینده افزایش می یابدزالی، فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران با حضور در شورای شهر تهران از افزایش احتمالی مرگ و میر طی یک ماه آینده خبر داد و گفت: در هفته آینده با تعداد بیشتر مبتلایان کرونا رو به رو خواهیم بود.
مستقل‌آنلاین مرگ کودکان شورای شهر تهران 

  

واقیعت ها را به مردم بگویید، حتی اگر به قیمت برکناری‌تان باشدمحمد سالاری‌،‌ نماینده شورای شهر تهران، در جلسه شورا، از مسوولان وزارت‌بهداشت خواست: حتی اگر به قیمت برکناری یا کناره‌گیری‌تان باشد، برای مردم واقعیت‌ها را بگویید و روشن کنید که اگر این روند ادامه پیدا کند، کشور به چه بحرانی دچار می‌شود.
مستقل‌آنلاین تهران شورای شهر تهران وزارت بهداشت 

  

واکنش مثبت بازار خودرو به جنگ علیه کرونادر شرایط فعلی واردات خودرو در کشور وجود ندارد بنابر این قیمت خودرو‌های وارداتی به صورت معنی داری تغییر خواهد کرد، قیمت دلار در روز‌های فعلی در حدود 15 هزار تومان است در حالی که مبانی قیمتی ما در این ایام حدود 12 هزار تومان بوده است.
خودروتک بازار خودرو واردات خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

کمک یک میلیاردی کاپیتان پرسپولیس برای مبارزه با کروناسیدجلال حسینی کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس به مناسبت نیمه شعبان بسته‌هایی را به مردم انزلی اهدا کرد.
شما‌نیوز پرسپولیس فوتبال جلال حسینی 

  

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در نشست دیشب شورای امنیت تأکید کرد که در شرایط بحران کنونی شیوع گسترده بیماری کرونا، باید تمامی تحریم‌های یک‌جانبه و چندجانبه لغو شوند تا بتوان به کشورهای در حال توسعه کمک کرد.
نامه نیوز روسیه شورای امنیت سازمان ملل سازمان ملل متحد 

  

نوکمپ در خدمت مبارزه با ویروس کروناباشگاه بارسلونا اعلام کرد استادیوم خانگی‌اش، نوکمپ، به عنوان محل جمعه‌آوری نمونه‌های تست ویروس کرونا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ورزش۳ بارسلونا بازی ویروس 

  

اختلاف آماری بانک مرکزی و مرکز آمار/تفاوت 6 درصدی نرخ تورم چگونه توجیه می‌شود؟بعد از اعلام نرخ تورم 41 درصدی از سوی بانک مرکزی، مجددا بحث اختلاف آماری دو مرکز اصلی انتشار آمار در کشور خبرساز شده است.
تسنیم بانک مرکزی بانک تورم 

  

سلیمی: تصمیم‌گیری در مود آینده لیگ برتر خیلی پیچیده است/ فوتبال هیچ ارزشی در مقابل جان انسان‌ها نداردایمان سلیمی، مدافع تیم فوتبال تراکتور تبریز تصمیم‌گیری در مورد سرنوشت نوزدهمین دوره لیگ برتر را پیچیده توصیف کرد.
تسنیم فدراسیون فوتبال لیگ برتر استرس 

  

ارزش مادی خامس رودریگز در بازار نقل و انتقالات در چند سال گذشته روندلی نزولی داشته و حالا به اندازه ارزش مادی او در سال 2013 رسیده است.
ورزش۳ 

  

تجربه آرین روبن از مبارزه همسرش با کروناآرین روبن ستاره سابق بایرن مونیخ می‌گوید همسرش به کرونا مبتلا شده بوده و به سختی نفس می‌کشیده ولی حالا بهبود یافته است.
ورزش۳ آرین روبن بازی بایرن مونیخ