گود برج میلاد، فروخته می‌شود؟!

عصر خبر نوشت: یکی از اصلی‌ترین شعارهای مدیران شهری فعلی، مقابله با شهر فروشی و از بین بردن چرخه کسب درآمد با فروش اموال شهر بود ولی گویا شهر نفروشی بیشتر شعار بوده و در خفا و عمل برخی مدیران شهری شهر را علی رغم ادعاهای مطرح شده به فروش شهر مبادرت می ورزند این … نوشته گود برج میلاد، فروخته می‌شود؟! اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

گود برج میلاد، فروخته می‌شود؟!

عصر خبر نوشت: یکی از اصلی‌ترین شعارهای مدیران شهری فعلی، مقابله با شهر فروشی و از بین بردن چرخه کسب درآمد با فروش اموال شهر بود ولی گویا شهر نفروشی بیشتر شعار بوده و در خفا و عمل برخی مدیران شهری شهر را علی رغم ادعاهای مطرح شده به فروش شهر مبادرت می ورزند

این بار برخی موافقان فروش شهر در شهرداری تهران و شورای شهر تلاش دارند گود برج میلاد را به فروش گذارند و غافل از این که نمی دانند فروش گودال برج میلاد راه جبران کسری بودجه نیست و تبعاتی فرهنگی و اقتصادی غیرقایل جبرانی را برجای خواهد گذاشت.

غفلت شورای شهر تهران و تلاش های پیدا و پنهان این بار برای فروش پروژه «میلاد»

ماجرای «گود برج میلاد» چیست؟1- حدود 10 سال پیش در دوره شهرداری محمدباقرقالیباف، بخشی از اراضی شمالی مجموعه برج میلاد به متراژ حدود 5 هکتار در حاشیه بزرگراه همت بجای تکمیل طرح برج میلاد از این مجموعه جدا و در قالب مشارکت جهت سرمایه گذاری به بنیاد تعاون ناجا واگذار شد.

2- طی مسابقه ای بین المللی دو برج با کاربری اداری و تجاری و هتل برای اجرا در این محل طراحی شد.

3- بدلیل اختلاف نظر در خصوص فلسفه طراحی و نمادهای بکار گرفته شده و عدم رعایت حریم فضایی و ارتفاعی برج میلاد و همچنین مشکلات مالی و مدیریتی سرمایه گذار و مصوبات شورای عالی شهرسازی کشور، اجرای برج های طراحی شده جدید متوقف شد.

4- با این حال اراضی اجرای طرح در مجاورت مرکز همایش های بین المللی برج میلاد گودبرداری شد.

5- بدلیل پایان دوره تضمین پایدارسازی دیواره های گود، این گود در حال حاضر یکی از پرخطرترین گودهای تهران به شمار میرود که مرکز همایش های بین المللی برج میلاد را در معرض تهدید قرار داده است.

6- طی سالهای 1398 و 1399 مدیریت جدید شهری با تغییر رویکرد از نگاه مال سازی و شهرفروشی، تصمیم به تبدیل اراضی موصوف به یک عرصه عمومی با کیفیت و ماندگار با کاربری فرهنگی و هنری گرفت.

7- در این راستا معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بکارگیری یک مشاور مبرز طرح جامع اراضی پهنه برج میلاد را تهیه نمود. این طرح پس از اخذ تائیدیه کمیسیون ماده پنج، توسط شورای عالی شهرسازی کشور با حضور وزیر مسکن و شهرسازی، شهردار تهران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران و معاونین و نمایندگان وزارتخانه ها و دستگاه های مربوطه در تاریخ 99/12/25 به تصویب نهایی رسید.

برج میلاد

8- طرح مورد تصویب چشم انداز مجموعه برج میلاد را “بام فرهنگ و هنر کشور” و بستر تحقق “دیپلماسی فرهنگی” معرفی نموده است.

9- در اسناد طرح که به تصویب نهایی رسیده است، تفکیک و فروش این اراضی ممنوع شمرده شده است.

10- در تاریخ بیست و سوم فروردین ماه سال جاری خبری به نقل از شکرالله بنار مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت که وی اظهار کرده بود: “پروژه «میلاد» یا همان گود برج میلاد بالاخره پس از 10 سال با فسخ قرارداد بنیاد تعاون ناجا تعیین تکلیف و به بانک شهر فروخته شد.”

11- این خبر سوالات زیر را در افکار عمومی برمی انگیزد که لازم است اعضاء شورای اسلامی شهر تهران و شهردار تهران به آنها پاسخ دهند:

الف- آیا شورای اسلامی شهر تهران از فروش اراضی برج میلاد خبر دارد؟ب- آیا شورای اسلامی شهر تهران با فروش اراضی برج میلاد موافق است؟ج- فروش این اراضی که از جهت کیفیت، موقعیت و ارزش کم نظیر می باشند چه نسبتی با شعار جلوگیری از “شهرفروشی” پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران و مدیریت شهری فعلی دارد؟د- با توجه به جذابیت و صرفه اقتصادی مال سازی و سابقه بانک ها در این امر، چه تضمینی وجود دارد که مالک جدید، با استفاده از حقوق مالکانه و ابزارهای اقتصادی و ارتباطی خود رویکرد طرح اجرایی این اراضی را از “فرهنگی و هنری” به “تجاری” تغییر ندهد؟ه- برای تضمین حفظ ماهیت فرهنگی و هنری طرح این اراضی چرا بجای شهر فروشی، برای ساخت و اجرای طرح از طریق مشارکت در سرمایه گذاری از سرمایه های بانکی و سایر صاحبان سرمایه خارج از شهرداری و یا بورس استفاده نمی شود؟

و- با توجه به حجم سنگین سرمایه گذاری ایی که از جیب شهروندان تهران برای ساخت مجموعه برج میلاد صورت گرفته و برج میلاد بعنوان ششمین برج مخابراتی دنیا نماد توان مهندسی کشور و یکی از سازه های شاخص و یادمانی کشور محسوب می شود، چرا بجای حفظ و تقویت و توسعه این سرمایه، با تفکیک و فروش اراضی آن موجبات تضعیف و تهدید و محدود سازی آن فراهم می شود؟ز- آیا بهتر نیست به منظور حفظ و تقویت مجموعه برج میلاد بعنوان عرصه و سرمایه عمومی، بجای تفکیک و فروش اراضی آن برای خرید اراضی سازمان انتقال خون و انتقال تاسیسات آن به نقطه دیگری اقدام نمود؟

انتهای پیام

برچسب هابرج میلاد شهرداری تهران شورای شهر تهران

برج میلاد برج شهرسازی   اخبار برگزیده
  

همه چیز درباره بازگشت خودروسازان خارجیفضای سیاسی کشور متأثر از خبرهای خوب مذاکرات وین، حال و هوایی امیدبخش پیدا کرده است. مذاکرات احیای برجام در وین در جریان است و این‌گونه که معاون وزیر امور خارجه کشورمان خبر می‌دهد در خصوص برداشته شدن تحریم‌های صنعت خودرو نیز مذاکراتی صورت گرفته است.
خودروتک خودروسازان قیمت بازار خودرو 

  

سر نخ تخریب رئیسی کجاست؟سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، با اشاره به آغاز موتورتخریب و عملیات روانی رقیب، گفت: هیچ اختلافی در جریان نیروهای اختلاف وجود ندارد و لازم است تا نیروهای انقلاب نسبت به دام اختلاف افکنی هوشیار باشند.
مثلث بهرام رادان مصاحبه حسن روحانی 

  

چرا دولت نمی‌تواند از اقشار ضعیف جامعه حمایت کند؟ / ناکارآمدیِ برخی دولت‌ها در سایه‌ی افزایش قیمت نفت پنهان می‌شودغلامعلی فرجادی گفت: در کشور ناکارآمدیِ مدیریتی وجود دارد. برخی می‌گویند این دولت، ناکارآمد است اما من می‌گویم فقط این دولت ناکارآمد نبوده، بلکه دولت قبلی هم ناکارآمد بود. بعضی وقت‌ها ناکارآمدیِ دولت‌ها در سایه‌ی افزایش شدید قیمت نفت، مشخص نمی‌شود.
ایلنا دولت بازار کار درآمد 

  

احمدی‌نژاد: اگر رد صلاحیت شوم انتخابات را تحریم می‌کنماحمدی‌نژاد پس از ثبت‌نام در انتخابات 1400 گفت: من با توجه به شرایط کشور و اصرار مردم ثبت نام کردم. اگر رد صلاحیت شوم، انتخابات را قبول ندارم و در آن شرکت نمی‌کنم.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری ایران 

  

حرکت شوک آور اصلاح طلبان در دقیقه 90! شرق نوشت:هیچ‌کدام از نامزدهای انتخاباتی که تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند برای آحاد مردم شوق‌برانگیز نیستند. این نکته به خصلت‌های فردی آنان بازنمی‌گردد؛ طرفه آنکه برخی از این نامزدها ازجمله محمود احمدی‌نژاد تغییر وضعیت را درنیافته و با بالارفتن از نرده‌های وزارت کشور تلاش می‌کند جذابیت ازدست‌رفته خود را بازیابد. این مواجهه با مردم، بی‌احترامی به شعور آنان و کلیشه‌ای است از جنس رفتار…
فردا اصلاح طلبان احمدی نژاد اصولگرایان 

  

بی‌تدبیری مدیران موجب ناامیدی فیلمسازها شده/ خیال آقایان راحت «خط باریک قرمز» را رها می‌کنم/ یکی دو پلتفرم و بخشی از مدیریت سینما زیاده از حد با دست باز و رفاقت عمل می‌کندکارگردان مستند «خط باریک قرمز» که جوایز متعددی از جشنواره‌های داخلی و خارجی دریافت کرده و توانست موجب بازگشت به زندگی هشت نوجوان بزهکار و رهایی یک نوجوان از اعدام شد، درباره شرایط سخت مستندسازی اجتماعی گفت: کسی که باید این فیلم را ببیند شخص ریاست قوه قضاییه است.
ایلنا اینستاگرام تهران شیراز 

  

پیش بینی بورس ‌شنبه /بورس در انتظار گزاش‌های مالیدر هفته پایانی اردیبهشت ماه رفته رفته گزارش‌های 12 ماهه شرکت‌ها نیز منتشر خواهد شد. انتشار گزارش‌های مالی می‌تواند انتظارات فعالان بازار را واقعی‌تر کند.
اقتصادنیوز ماه 

  

کاهش قطره چکانی قیمت خودرو در بازار کم مشتریبازار خودرو که چندی است با کمبود خریدار مواجه شده، در اولین هفته بعد از پایان محدودیت ها نیز باز روی مشتری را به خود ندید و قیمت ها نیز به صورت قطره چکانی روند نزولی به خود گرفتند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

ایران به دنبال لغو تمامی تحریم‌ها است، نه تعلیق آنهاتبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه ایران به دنبال لغو تمامی تحریم‌ها است نه تعلیق آنها، گفت: باید مسئولان کشورمان در مذاکرات وین هوشیار باشند.
۵۵ آنلاین ایران تبریز وین 

  

حمله تند مجیدی به وزیر ارتباطات بعد از باخت در دربی 95مجیدی:در هر دو نیمه از پرسپولیس بهتر بودیم/ مسئولیت باخت را گردن می‌گیرم
خانه فوتبال فرهاد مجیدی بهرام رادان ازدواج 

  

ویدئو| مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا به کجا رسید؟مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین اکنون به کجا رسیده است؟
مثلث ایران ایران و آمریکا وین 

  

کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه دادند/ جلسه گفت‌و‌گو و ارائه برنامه کاندیداها ادامه داردسخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: تاکنون آقایان مصطفی تاجزاده، محمود صادقی، مسعود پزشکیان، محمد شریعتمداری، محمد صدر، محسن هاشمی، صادق خرازی، عباس آخوندی و مصطفی کواکبیان و همچنین خانم‌ها شهیندخت مولاوردی و زهرا شجاعی برنامه‌های خود را ارائه و به پرسش‌های اعضای مجمع عمومی پاسخ دادند.
ایلنا ایران صادق خرازی عباس آخوندی 

  

مصوبه جدید شورای نگهبان ، نه شرعی است نه حقوقی و سیاسیعباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:متنی که از سوی شورای نگهبان ابلاغ شد، اتفاق نادری در تاریخ 42 سال پس از انقلاب بود. به نظرم خودشان نیز خوب می‌دانند که این متن واجد اعتبار حقوقی نیست و به هیچ‌وجه الزام‌آور برای وزارت کشور و هیچ مرجع دیگری نیست. در نتیجه برای توجیه آن به نکاتی اشاره کردند که چیزی جز ادعای فوق را ثابت نمی‌کند.
۵۵ آنلاین شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

بررسی تاثیر ردصلاحیت‌های گسترده داوطلبان شوراها بر رفتار انتخاباتی شهروندانعضو شورای عالی استان‌ها معتقد است با ردصلاحیت‌های گسترده کاندیداهای شوراها و خالی ماندن برخی صندلی‌ها در برخی از شهرها، متاسفانه بخشی از مردم عملا در انتخابات شرکت نمی‌کنند و انگیزه مشارکت شهروندان به طور حتم کاهش خواهد یافت.
ایلنا شوراهای شهر خبرنگار شورای نگهبان 

  

اصرار خودروسازان به افزایش بیشتر قیمت خودروبا وجود تصویب افزایش 10 درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو، ظاهراً خودروسازان به افزایش 9 درصدی قیمت محصولاتشان رضایت نداده و در حال نامه نگاری و رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو هستند.
خودروتک خودروسازان بهره وری افزایش قیمت 

  اخبار داغ
  

کاهش قیمت دلار ادامه داردشاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با 0.16 درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح 90.287 واحد بسته شد.
اقتصادنیوز قیمت دلار شاخص 

  

کاهش ماده خاکستری مغز در بیماران کرونایی به گزارش خبرنگار مهر به نقل از تایلند مدیکال نیوز، مطالعه جدید محققان دانشگاه برسیا ایتالیا و دانشگاه ایالتی جورجیا آمریکا، نشان می‌دهد که بیماران کووید 19 که تحت اکسیژن درمانی قرار می‌گیرند یا تب را تجربه می‌کنند در قسمت شبکه گیجگاهی قدامی مغز دچار کاهش ماده خاکستری مغز می‌شوند. تیم تحقیقات دریافت که حجم کمتر ماده خاکستری در این منطقه از مغز با میزان بالاتر ناتوانی در بیماران…
مهر مغز اسکن مغزی خبرنگار 

  

اعلام قیمت دلار در بازار متشکل + جزئیاتتغییرات قیمتی دلار در بازار متشکل، سامانه سنا و بازار آزاد مثبت بود و نرخ بازار آزاد به مرز 23 هزار تومان نزدیک شد. فردا تغییرات قیمتی دلار مهم است زیرا ممکن است از مرز 23 هزار تومان عبور کند.
گسترش قیمت افزایش قیمت دلار 

  

کرونا بیخ گوش هنرمندان/جدی بگیریدکافی است از پشت صحنه ساخت سریال های تلویزیونی یا فیلم های سینمایی بازدید کنید تا متوجه شوید یکی از گروه های پر خطر فعالیت های این روز ها تیم های فیلم سازی هستند که قاعدتا برای پر کردن آنتن تلویزیون، مناسبت های مختلف، ساخت سریال های تلویزیونی که می توانند نقش موثری در به خانه نگه داشتن مردم داشته باشد سعی و تلاش می کنند...
برنا هنرمندان تلویزیون 

  

خیز چهارم تمام نشده است/ثبت 8 میلیون جریمه کرونایی به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رئیسی شنبه شب در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما به ارزیابی بیماری کرونا در کشور پرداخت. معاون بهداشت وزارت بهداشت، در ابتدا با عنوان این مطلب که وضعیت کشور رو به بهبود است، گفت: بعد از درگیری با موج چهارم، روند نزولی شده و اکثر استان‌ها از وضعیت قرمز شده اند اما کوچک‌ترین غفلت می‌تواند ما را دوباره گرفتار کند. وی با اشاره به سه شهر سلماس، پارسیان و قلعه…
مهر وزارت بهداشت خبرنگار شبکه یک سیما 

  

خیز چهارم کرونا تمام نشده است/عوامل خطر در روزهای پیش رو به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رئیسی شنبه شب در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما به ارزیابی بیماری کرونا در کشور پرداخت. معاون بهداشت وزارت بهداشت، در ابتدا با عنوان این مطلب که وضعیت کشور رو به بهبود است، گفت: بعد از درگیری با موج چهارم، روند نزولی شده و اکثر استان‌ها از وضعیت قرمز شده اند اما کوچک‌ترین غفلت می‌تواند ما را دوباره گرفتار کند. وی با اشاره به سه شهر سلماس، پارسیان و قلعه…
مهر درمان ویروس وزارت بهداشت 

  

عرف: به دلیل فراگیری کرونا، در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری محدودیت هایی وجود دارد+ فیلمرئیس ستاد انتخابات کشور گفت: به دلیل فراگیری کرونا، در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری محدودیت هایی وجود دارد. منبع: صداوسیما
اقتصادنیوز انتخابات ریاست جمهوری ستاد انتخابات کشور ریاست جمهوری 

  

بحران جدید کرونایی در هند=چوب برای سوزاندن اجساد نایاب شد !هند بیشترین تعداد موارد جدید ابتلای روزانه در جهان و بیش از 4 هزار مرگ و میر ناشی از این ویروس را در روز گزارش می‌کند.
برنا هند ویروس مرگ 

  

تلاطم‌های شدید بورسیک روزنامه حامی دولت تصریح کرد سوء سیاستگذاری دولت، موجب رشد حبابی بورس و سپس سقوط سنگین آن شد.
فردا روزنامه دولت رشد اقتصادی 

  

توصیه بورسی حسین راغفر به دولتبازار بورس با سرمایه‌گذاری‌های مولد و حمایت از تولید می‌تواند رونق بگیرد اما دولت در یک‌سال اخیر، مسیری غیر از این را طی کرد و سهامداران را دچار خسارت کرد.
فردا حسین راغفر دولت سرمایه 

  

توصیه مهم به سهامداران بورس/ عجله نکنیدیک کارشناس بازار سرمایه گفت: با متقارن شدن دامنه نوسان معادلات در نمادهای متوسط و کوچک بازار روان‌تر خواهد شد.
اقتصادنیوز سرمایه 

  

ارائه راهکارهایی برای بهبود وضعیت بورسکانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار طی نامه‌ای به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی راهکارهایی درمورد برون رفت از شرایط فعلی بازار سرمایه ارائه کرد.
گسترش بورس تهران مجلس شورای اسلامی تورم 

  

آیا واقعا کرونا می‌تواند عامل ایجاد شیار و خطوط در ناخن ها باشد؟ایجاد شیار و خطوط روی ناخن‌ها در بسیاری از بهبودیافتگان کرونا دیده شده است و برخی آن را از عوارض این بیماری می‌دانند، در حالی‌که مطالعات نشان می‌دهد این عارضه منحصر به کووید نیست و می‌تواند پس از هرگونه عفونت ویروسی بروز کند.
برنا