گسترش   |  ورزشی  |  

زیر و بم استقلال برای صعود از گروه مرگ

تیم فوتبال استقلال با استفاده از 20 بازیکن در 6 بازی و صدرنشینی در گروه سوم، کارش را در لیگ قهرمانان آسیا به پایان رساند تا در مرحله یک هشتم نهایی با الهلال عربستان روبه‌رو شود.

زیر و بم استقلال برای صعود از گروه مرگ

تیم فوتبال استقلال که در گروه سوم رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا همراه با الدحیل، الاهلی و الشرطه حضور داشت، در پایان مرحله گروهی این رقابت‌ها با 11 امتیاز در صدر جدول این گروه قرار گرفت تا به عنوان صدرنشین و تنها تیم صعود‌کننده از این گروه شناخته شوند.

رشید پرکارترین بازیکن استقلال

فرهاد مجیدی در طول این مسابقات از 20 بازیکن استفاده کرد که شامل یک دروازه‌بان، 7 مدافع، 8 هافبک و 4 مهاجم بودند. در بین این 20 بازیکن رشید مظاهری تنها نفری بود که در هر 6 دیدار آبی‌ها در ترکیب ثابت قرار گرفت و تعویض نشد تا با مجموع 540 دقیقه حضور در ترکیب، پرکارترین بازیکن این تیم در جده باشد.

مظاهری در این 6 بازی 8 بار دروازه‌اش باز شد و 3 بار نیز موفق به ثبت کلین شیت شد که این در بازی‌های دوم، پنجم و ششم مقابل الشرطه، الاهلی و الشرطه بود. او بیشترین تعداد گلی که در یک بازی خورد، مقابل الدحیل در بازی سوم بود که 4 بار دروازه‌اش باز شد.

کاپیتان آبی‌ها سومین بازیکن پرکار

وریا غفوری، احمد موسوی، هرویه میلیچ، محمد نادری، محمد حسین مرادمند، عارف غلامی و سیاوش یزدانی 7 مدافعی بودند که برای آبی پوشان در عربستان به میدان رفتند و در بین آنها وریا غفوری با حضور در 6 بازی، 465 دقیقه برای تیمش بازی کرد. غفوری که 2 بار در شب‌های پنجم و ششم بهترین بازیکن میدان شد، به جز بازی نخست مقابل الدحیل، در سایر دیدارها در ترکیب اصلی قرار گرفت. اما وی در هر دو بازی مقابل الشرطه در شب‌های دوم و ششم مسابقات تعویض شد.

غفوری در بین مدافعان استقلال پر کارترین و در مجموع بعد از مظاهری و قایدی، سومین بازیکن پرکار آبی پوشان بود. غفوری در این دیدارها یک بار مرتکب خطای پنالتی شد و یک بار هم پاس گل داد. کاپیتان آبی پوشان در شب‌های پنجم و ششم مقابل الاهلی و الشرطه به عنوان بهترین بازیکن زمین شناخته شد.

اسماعیلی در اوج

فرهاد مجیدی در این رقابت‌ها جمعاً از 8 هافبک استفاده کرد که شامل مسعود ریگی، مهدی مهدی پور، آرش رضاوند، فرشید اسماعیلی، سبحان خاقانی، داریوش شجاعیان، بابک مرادی و سعید مهری بودند. فرشید اسماعیلی یکی از نفرات خوب استقلال و شاید بتوان گفت یکی از بهترین‌های این تورنمنت بود و توانست با حضور در 5 بازی و 396 دقیقه حضور در میدان، پر کار‌ترین هافبک آبی پوشان باشد.

اسماعیلی که بهترین دوران فوتبالش را در جده تجربه کرد، با 3 گل، 2 پاس و گل و گرفتن یک پنالتی جمعاً در 6 گل تیمش تاثیر مستقیم داشت که آخرین بازی این تیم مقابل الشرطه را به دلیل مصدومیت از دست داد. هافبک شماره 8 استقلال به جز دو بازی مقابل الشرطه (اول) و الدحیل (دوم) که در دقایق 66 و 60 تعویض شد، در سایر دیدارها که در ترکیب ثابت قرار داشت تا پایان بازی در زمین حضور داشت.

شیخ بهترین گلزن، قایدی ستاره مسابقات

فرهاد مجیدی در این مسابقات از مهدی قایدی، ارسلان مطهری، شیخ دیاباته و آرمان رمضانی به عنوان مهاجم استفاده کرد که در بین آنها مهدی قایدی با 513 دقیقه پر کارترین و آرمان رمضانی با 23 دقیقه کم کارترین بازیکنان بودند؛ با این توضیح که قایدی بعد از مظاهری دومین بازیکن پر کار آبی پوشان در این تورنمنت بود و آرمان رمضانی نیز با 23 دقیقه حضور، کم کار‌ترین بازیکن تیمش بود.

در بین مهاجمان استقلال شیخ دیاباته را باید چهره‌ای کاملاً شاخص دانست که با تنها 357 دقیقه حضور در میدان، 5 بار گلزنی کرد تا نه تنها بهترین گلزن استقلال و بهترین گلزن تیم‌های ایرانی باشد، بلکه بعد از «اولانگا» دومین گلزن برتر مرحله گروهی مسابقات باشد.

در حالی دیاباته گلزن‌ترین بازیکن استقلال شد که مهدی قایدی توانست خودش را به عنوان ستاره این مسابقات مطرح کند. مهاجم تکنیکی و 22 ساله استقلال که با تکنیک نابش چشم‌ها را در این مسابقات به سوی خود خیره کرد، با 3 گل، 2 پاس گل و کسب یک پنالتی، در کنار اسماعیلی و دیاباته یکی از ارزشمندترین بازیکنان استقلال در این تورنمنت بود.

5 بازیکن اخطاری

 بازیکن استقلال در این مسابقات از داوران کارت زرد گرفتند که عبارتند از فرشید اسماعیلی، شیخ دیاباته، محمد حسین مرادمند، سبحان خاقانی و داریوش شجاعیان. هیچیک از بازیکنان استقلال در این مسابقات اخراج یا دو اخطاره نشدند تا مجیدی در هیچیک از 6 بازی که انجام داد از محرومیت بازیکنانش متضرر نشود.

4 پنالتی

آبی پوشان در این مسابقات 4 بار صاحب ضربه پنالتی شدند که این 4 پنالتی توسط میلیچ، اسماعیلی، دیاباته و قایدی کسب شد و هر 4 پنالتی توسط شیخ دیاباته زده شد که 3 تا از آنها گل شد و یکی از آنها از دست رفت.

جدول میزان تاثیرگذاری بازیکنان استقلال در لیگ قهرمانان آسیا

ردیف بازیکن گل پاس گل کسب پنالتی اخطار از دست دادن پنالتی 1 شیخ دیاباته 5 0 1 1 1 2 فرشید اسماعیلی 3 2 1 0 0 3 مهدی قایدی 3 2 1 1 0 4 محمد نادری 2 0 0 0 0 5 ارسلان مطهری 1 2 0 0 0 6 آرش رضاوند 0 1 0 0 0 7 احمد موسوی 0 1 0 0 0 8 وریا غفوری 0 1 0 0 0 9 هرویه میلیچ 0 0 1 0 0 ردیف بازیکن تعداد بازی دقایق بازی 1 رشید مظاهری 6 540 2 مهدی قایدی 6 513 3 وریا غفوری 6 465 4 سیاوش یزدانی 6 451 5 فرشید اسماعیلی 5 396 6 هرویه میلیچ 6 391 7 عارف غلامی 5 384 8 آرش رضاوند 6 378 9 مسعود ریگی 6 373 10 ارسلان مطهری 5 365 11 شیخ دیاباته 6 357 12 مهدی مهدی پور 5 313 13 محمد حسین مرادمند 4 283 14 محمد نادری 4 238 15 داریوش شجاعیان 4 135 16 سعید مهری 4 128 17 احمد موسوی 3 118 18 سبحان خاقانی 2 46 19 بابک مرادی 2 42 20 آرمان رمضانی 3 23 منبع: مهر

فوتبال جدول استقلال   اخبار برگزیده
  

ویدئو| مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا به کجا رسید؟مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین اکنون به کجا رسیده است؟
مثلث ایران ایران و آمریکا وین 

  

کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه دادند/ جلسه گفت‌و‌گو و ارائه برنامه کاندیداها ادامه داردسخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: تاکنون آقایان مصطفی تاجزاده، محمود صادقی، مسعود پزشکیان، محمد شریعتمداری، محمد صدر، محسن هاشمی، صادق خرازی، عباس آخوندی و مصطفی کواکبیان و همچنین خانم‌ها شهیندخت مولاوردی و زهرا شجاعی برنامه‌های خود را ارائه و به پرسش‌های اعضای مجمع عمومی پاسخ دادند.
ایلنا ایران صادق خرازی عباس آخوندی 

  

مصوبه جدید شورای نگهبان ، نه شرعی است نه حقوقی و سیاسیعباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:متنی که از سوی شورای نگهبان ابلاغ شد، اتفاق نادری در تاریخ 42 سال پس از انقلاب بود. به نظرم خودشان نیز خوب می‌دانند که این متن واجد اعتبار حقوقی نیست و به هیچ‌وجه الزام‌آور برای وزارت کشور و هیچ مرجع دیگری نیست. در نتیجه برای توجیه آن به نکاتی اشاره کردند که چیزی جز ادعای فوق را ثابت نمی‌کند.
۵۵ آنلاین شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

بررسی تاثیر ردصلاحیت‌های گسترده داوطلبان شوراها بر رفتار انتخاباتی شهروندانعضو شورای عالی استان‌ها معتقد است با ردصلاحیت‌های گسترده کاندیداهای شوراها و خالی ماندن برخی صندلی‌ها در برخی از شهرها، متاسفانه بخشی از مردم عملا در انتخابات شرکت نمی‌کنند و انگیزه مشارکت شهروندان به طور حتم کاهش خواهد یافت.
ایلنا شوراهای شهر خبرنگار شورای نگهبان 

  

اصرار خودروسازان به افزایش بیشتر قیمت خودروبا وجود تصویب افزایش 10 درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو، ظاهراً خودروسازان به افزایش 9 درصدی قیمت محصولاتشان رضایت نداده و در حال نامه نگاری و رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو هستند.
خودروتک خودروسازان بهره وری افزایش قیمت 

  

احمدی‌نژاد: مسئولین خودشان واکسن زده‌اند خیالشان راحت استمن احتمال می‌دهم مسئولین کشور خودشان واکسن زده‌اند. خیالشان راحت است. خیلی نگران مردم نیستند. سوز و گدازی نمی‌بینیم. آدم بگوید روزی 450 نفر فوت می‌کنند، خیلی راحت. هیچ تغییری در روش‌ها و منش‌ها داده نمی‌شود. این امر فضای ذهنی و روحی مردم را سخت می‌کند.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دولت دهم مترو 

  

جزئیات جدید از ترور سردار سلیمانی/ چه کسانی تلفن حاج قاسم را ردیابی کردند؟سه تیم تک‌تیرانداز خود را در فاصله 500 تا 800 متر دورتر از "منطقه ترور" مستقر کرده بودند، که همان جاده ورودی به فرودگاه بود، و به نحوی قرار گرفته بودند تا هدف خود را هنگام خروج از فرودگاه در یک مثلث احاطه کنند.
اقتصادنیوز سردار سلیمانی تلفن جاده 

  

افشاگری سنگین پرسپولیسی ها علیه زردها+جزئیات بیشترتیم سپاهان در سال 1350 با هدایت محمود یاوری در برابر پرسپولیس قدرتمند آن زمان با نتیجه تحقیرآمیز 6 بر صفر شکست خورد.
خانه فوتبال بهاره رهنما فوتبال بازی 

  

توئیت جدید ظریف: بایدن باید تصمیم بگیردوزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: رئیس جمهور بایدن باید تصمیم بگیرد که آیا ایالات متحده به بی‌قانونی ادامه خواهد داد و یا به قانون پایبند می‌شود.
فردا رئیس جمهور وین قانون 

  

اعلام پیش فروش سایپا با شاهین و 4 خودرو دیگر + مبالغ پیش پرداختسایپا برنامه پیش فروش خود به مناسبت عید سعید فطر را اعلام کرد. در این پیش فروش خودرو شاهین و 4 محصول دیگر سایپا عرضه شده است.
خودروتک سایپا خودرو خودروسازان 

  

ظریف روی مین رفتبه جهت بررسی دو مشکل عمده انتخابات یعنی رد صلاحیت‌ها و میزان مشارکت گفتگو کردیم با منصور حقیقت پور فعال سیاسی اصولگرا و نماینده مجلس نهم که مشروح آن را می‌خوانیم:
مستقل‌آنلاین دولت سردار سلیمانی رئیس جمهور 

  

تذکر رهبری به معنای نادیده گرفتن ظرفیت ظریف نیست/ پشت پرده افشای فایل صوتی باید مشخص شود/ جریان رقیب بدنبال ناامیدی اصلاح‌طلبان استیک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: سخنان رهبری درباره برخی از گفته‌های وزیر امورخارجه به معنای این نیست که آقای ظریف مهره سوخته است.
ایلنا محمدجواد ظریف اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف شناخته‌شده ترین رقیب جدی جریان اصولگرا است/ اصولگرایان به اجماع نخواهند رسید/ عملکرد شورای نگهبان مشخص می‌کند مشارکت چگونه باشدیک کنشگر سیاسی اصوگرا فضای انتخاباتی جریان‌‌های سیاسی کشور را مورد بررسی قرار داد و میزان مشارکت را وابسته به عملکر شورای نگهبان دانست.
ایلنا اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

آغاز فروش اقساطی محصولات MVM با پیش پرداخت 30 درصدطرح جدید فروش اقساطی محصولات ام وی ام شرکت مدیران خودرو ویژه ماه اردیبهشت ماه آغاز شد.
خودروتک خودرو ماه ایران 

  

متن عجیب ارسالی به واتس آپ استقلالی‌ها+جزئیات بیشتر را بخوانیداستقلال نماینده پرقدرت کشورمان با اقتدار صدرنشین گروه خود در آسیا شد اما باز هم کادرفنی این تیم، آبی پوشان را ممنوع المصاحبه کرد!
خانه فوتبال مصاحبه کعبه فرهاد مجیدی 

  اخبار داغ
  

بستری، قرنطینه و استعلاجی حدود 8 هزار پرستار به دلیل ابتلاء به کرونارئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور گفت: قبل از انقلاب تنها یک دانشگاه پرستاری به نام فیروزگر را داشتیم، اما الان به 195 دانشگاه با حضور 60هزار دانشجو از مقطع کارشناسی تا دکتری رسیده است.
ایلنا دانشجو حوزه پرستار 

  

چرا مردان بیشتر از زنان به کرونا مبتلا می شوند؟دانشمندان آمریکایی براین باورند که وجود ژنی در مردان علت ابتلایشان به ویروس کرونا است.
شما‌نیوز مردان زنان زمین 

  

فرار قیمت سکه از منطقه نزولیقیمت سکه در معاملات پشت خطی از محدوده 9 میلیون و 950 هزار تومان عبور کرد مقاومت قیمت طلا و دلار می تواند جناح کاهشی بازار را تضعیف کند.
گسترش قیمت دلار عید فطر 

  

ابلاغ شرایط خرید از بورس کالامیزان حداکثر ثبت سفارش در بورس کالا اعلام شد.
گسترش بورس کالا 

  

فروش واکسن کرونای دولتی در بازار سیاه با مبالغ هنگفت؛ تداوم تخلفات برخورد قضایی با مسئولان وزارت بهداشت را در پی دارد معصومه پاشایی بهرام در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد مشکلات و تخلفات موجود در روند توزیع و تزریق واکسن کرونا در کشور، گفت: متاسفانه شاهد خروج واکسن از زنجیره رسمی توزیع و فروش در بازار سیاه با مبالغ هنگفت (هر واکسن آسترازنکا در بازار سیاه تا 25 میلیون تومان به فروش می‌رسد درحالی ‌که قیمت این واکسن نهایتاً 300 هزار تومان است ) و همچنین جانمایی افراد فاقد اولویت در…
خانه‌ملت بانک وزارت بهداشت تلفن همراه 

  

این افراد بیشتر در اثر ابتلا به کرونا جان می‌بازندمطالعه بر روی 3500 بیمار بیمارستانی در نیویورک نشان داد که مردان چاق بیشتر از مرگ در اثر کرونا رنج می‌برند؛ محققان هنوز نتوانستند تعیین کنند که چرا چاقی بیشتر بر مردان تأثیر می‌گذارد.
۵۵ آنلاین بیمارستان نیویورک مردان 

  

نظر آیت الله نوری همدانی در خصوص تزریق واکسن کروناآیت الله نوری همدانی در رابطه با تزریق واکسن کرونا نظر خود را اعلام کرد.
برنا 

  

این دسته از افراد بیشتر در اثر ابتلا به کرونا جان می‌بازندمطالعه بر روی 3500 بیمار بیمارستانی در نیویورک نشان داد که مردان چاق بیشتر از مرگ در اثر کرونا رنج می‌برند؛ محققان هنوز نتوانستند تعیین کنند که چرا چاقی بیشتر بر مردان تأثیر می‌گذارد.
اقتصادنیوز نیویورک مردان چاقی 

  

صندوق مبتنی بر رمزارزها را در بورس بخریم؟کارشناس بازار سرمایه گفت: در کشور‌های توسعه یافته، صندوق‌های مبتنی بر رمزارز‌ها چندین سال است که فعالیت خود را شروع کرده‌اند.
گسترش خودرو سرمایه ارز 

  

نماینده مجلس: انتخابات و مذاکرات اثری بر بورس نداردعضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه نه انتخابات و نه مذاکرات وین اثری در بازار سرمایه ندارد و تنها ناجی بازار اعتماد است، تاکید کرد: باید مسئولین و ارکان بازار با اخلال گران برخورد جدی داشته باشند تا اعتماد دوباره به بازار برگردد.
گسترش مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی مجلس انتخابات ریاست جمهوری 

  

سال آینده ظرفیت تولید ماهانه واکسن کرونا به یک میلیون و 197دوز می‌رسد/ 88 درصد دارو ها تولید داخل استرییس سازمان غذا و دارو گفت: برای فرودین سال آینده ظرفیت تولید ماهانه یک میلیون و 197 دوز واکسن ایجاد شده است.
برنا تولید دارو