گسترش   |  فرهنگی  |  

کرونا جان چند معلم را گرفت؟ / شرایط استخدام فرهنگیان

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: بالاترین میزان پذیرش در طول 20 سال گذشته را در سال های اخیر داشته‌ایم، یعنی بیشترین پذیرش معلم در سال‌های 98.99 و 1400 بوده است.

کرونا جان چند معلم را گرفت؟ / شرایط استخدام فرهنگیان

عبدالرضا فولادوند" مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره کمبود معلم در استان تهران و گلایه والدین از کلاس‌های درس بی‌معلم اظهار داشت: برخی مواقع والدین معلم سفارش می‌دهند و در کار تدریس معلمان ما دخالت می‌کنند و روی نحوه تدریس آن‌ها ارزشیابی دارند.

فولادوند خاطرنشان کرد: ما در تهران کلاس خالی از معلم نداریم. میزان کار حق التدریسی‌های ما امسال بیش از 170 هزار ساعت در هفته است. این میزان 170 هزار ساعت را اگر تقسیم بر 24 کنید تعداد کمبود معلم در تهران به دست می‌آید.

مدیر کل آموزش و پرورش استان تهران گفت: ما بالاترین میزان پذیرش در طول 20 سال گذشته را در این ایام داشته‌ایم یعنی بیشترین پذیرش معلم در سال‌های 98.99 و 1400 بوده است. ما دیگر خیز برداشته‌ایم و حدود چهار هزار استخدام در سال 1400 داشتیم.

فولادوند درباره نحوه جذب این معلمان بیان کرد: برخی از این نیروها از طریق دانشگاه فرهنگیان و برخی با ماده 28 جذب آموزش و پرورش شدند. انشالله در پذیرش‌های آینده حتما این رقم بالاتر خواهد بود.

وی درباره فعالیت حضوری مدارس گفت: عوامل اجرایی ما در مدارس دقیقا شرایط کارمندان سایر ادارات را دارند در حالی که شرایط عوامل اجرایی مدارس با کادر آموزشی تفاوت دارند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران درباره شرایط کاری کارمندان مدارس گفت: به عنوان مثال روز چهارشنبه آموزش حضوری تعطیل شد در حالی که کادر اجرایی مدرسه حضور داشتند. از این رو فعالیت کادر اجرایی و آموزشی در مدارس با هم متفاوت است. کادر اجرایی مدرسه همان شرایط کارمندان ما را دارند مثلا زمانی که ادارات تعطیل شدند، کادر اجرایی مدارس هم تعطیل شدند.

فولادوند در پاسخ به این سوال که تهویه هوا یکی از راهکارهای کاهش شیوع کرونا است، با توجه به فصل سرما، این پروتکل چگونه اعمال خواهد شد؟ گفت: تهویه‌ها باید بر اساس پروتکل 06 باشد. طبق این پروتکل 20 درصد سطح مساحت کلاس باید پنجره داشته باشدو این پنجره‌ها باید باز باشد.

وی در پاسخ به این سوال که در زمستان که امکان باز گذاشتن پنجره‌ها وجود ندارد چطور می‌توان این پروتکل را رعایت کرد؟ گفت: آن زمان که سرما شروع شد مدیر مدرسه اختیار دارد که تصمیم گیری جدیدی نسبت به این موضوع داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پررش گفت: البته ما درخواست یک اعتباری را از استانداری تهران داشتیم که در اعتبارات سالانه ما لحاظ کند تا بتوانیم در کلاس‌ها سیستم تهویه خوب داشته باشیم.

فولادوند در پاسخ به این سوال که آیا آماری از ابتلای دانش آموزان استان تهران به کرونا با شروع آموزش حضوری در مدارس داشته‌اید یا خیر؟ گفت: مسائل در این خصوص، بیشتر هیاهو است آمار دقیق در این زمینه را باید از ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت پرسید.

وی گفت: شما به ستاد کرونا استان بروید و میزان ابتلا شهروندان سن دانش آموزی را ببینید که چقدر است، سپس متوجه می‌شوید که این آمارها صحت ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره میزان ابتلا و میزان فوت معلمان در استان تهران به خاطر شیوع کرونا بیان کرد: آمار معلمانی که از ابتدای کرونا تا امروز بر اثر کرونا فوت کرده‎‌اند حدود 120 نفر می‌شود. این آمار مربوط به دو سال اخیر است و این نشان دهنده توان، ایثار و تلاش معلمان است که نگذاشتند آموزش تعطیل شود.

فولادوند درباره آمار ابتلای معلمان به کرونا گفت: مشت نمونه خروار است. چند درصد از مردم ایران به کرونا مبتلا شدند؟ به همان تناسب هم معلمان را باید در نظر گرفت.

 

منبع: ایسنا

ایران تهران استانداری تهران   اخبار برگزیده
  

نهاد امامت جمعه باید متناسب با دوران متحول شودرئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: نهاد امامت جمعه باید متناسب با دوران متحول شود و این تحول باید از نظر محتوا و سازمانی به‌روزرسانی شود که توانستیم بخشی از این مسیر را طی کنیم.
ایلنا استان خوزستان جوانان نوجوانان 

  

نخستین محموله واکسن فخرا تحویل وزارت بهداشت شدمدیرکل بهداشت و درمان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از تحویل نخستین محموله واکسن فخرا جهت واکسیناسیون عمومی به وزارت بهداشت خبر داد.
ایلنا وزارت بهداشت وزارت دفاع آموزش 

  

ادعای روزنامه قطری درباره دیدار مقامات ایرانی و مصرییک روزنامه قطری چاپ لندن مدعی شد که مقامات ایرانی و مصری برای بررسی برخی مسائل از جمله امنیت تنگه «باب المندب» اخیرا با یکدیگر دیدار کرده‌اند.
فردا روزنامه جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

ورود سامانه بارشی جدید از امشب به کشورکارشناس سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی امروز (چهارشنبه) از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود، اما از آخر وقت امشب سامانه بارشی دیگری از سمت غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود که‌ موجب تداوم سوز و سرما در اغلب نقاط کشور خواهد شد.
۵۵ آنلاین سازمان هواشناسی هواشناسی قزوین 

  

شورای نگهبان چه ایراداتی به لایحه رتبه‌بندی معلمان گرفت؟شورای نگهبان، مصوبه رتبه‌بندی معلمان را برای رفع اشکالات به مجلس فرستاد؛ اما چه اشکالاتی به مصوبه گرفته شده است؟ ماده 5 لایحه رتبه‌بندی معلمان بحث افزایش بار مالی آن است که مغایر با اصل 75 قانون اساسی شناخته شده و از ایرادات و ابهامات شورای نگهبان است.
فردا مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان تهران 

  

واکنش عضو جامعه روحانیت مبارز به سفر رئیسی به مسکومهر/ عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: با اتحادی که میان چین، روسیه، هند، ایران و سایر کشورهای منطقه در حال شکل‌گیری است، هیمنه پوشالی استکبار شکسته می‌شود.
نامه نیوز جامعه روحانیت مبارز بهاره رهنما سفر 

  

صف‌های خرید و فروش بوس؛ امروز 29 دی 1400اقتصادنیوز: شاخص کل بورس با اُفت یک هزار و 364 واحد در ارتفاع یک میلیون و 274 هزار و 601 واحدی قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

جایی برای ضد واکسن ها نیستاسپانیا اعلام کرد جایی برای افراد واکسن نزده مانند نواک جوکوویچ نیست و او باید واکسن بزند.
مستقل‌آنلاین اسپانیا دولت ویروس 

  

رئیسی: ایران و روسیه دو قدرت منطقه‌اندرئیس‌جمهور، پیش از عزیمت به روسیه گفت: ایران و روسیه به عنوان دو کشور مهم و دارای قدرت گفت‌وگو می توانند در جهت امنیت منطقه‌ای و روابط اقتصادی و تجاری منطقه تاثیر گذار باشند. روابط ایران و روسیه جلوی یکجانبه‌گرایی را در دنیا می گیرد. ایران و روسیه با ظرفیت‌های بسیاری که دارند می توانند در همکاری و تعامل متقابل در شرایط منطقه و بین المللی تاثیر گذار باشند.
مستقل‌آنلاین ایران ایران و روسیه رئیس جمهور 

  

انقلاب مردم برای آب، برق، آسفالت و معیشت نبود!مبارزات مردم در انقلاب علیه شاه برای آب، برق، آسفالت و معیشت نبود بلکه انگیزه آنها احیای دین و حمایت از دین بود که این انگیزه می‌توانست دستگاه شاهنشاهی را براندازد و بر همین اساس مقابل مردم ایستادند و مردم هم با هدف حفظ دین، جان خود را نثار کردند.
مستقل‌آنلاین برق جمهوری اسلامی حوزه 

  

دردسر جدید یار خارجی استقلالبازیکن خارجی استقلال شاید با دردسر جدیدی مواجه شود، دردسر کرونا!
خانه فوتبال استقلال فوتبال بازی 

  

خبر خوش بنزینیجزئیات واریز سهمیه سوخت تاکسی های اینترنتی اعلام شد.
مثلث تاکسی روابط عمومی مهران مدیری 

  

قیمت خودرو در بازار دی ماه | پراید به مرز 190 میلیون تومان رسیدبررسی بازار خودرو نشان می‌دهد قیمتها نسبت به هفته گذشته نوسان داشته است به نحوی که پراید 111 به مرز 190 میلیون تومان رسیده و با قیمت 188 میلیون تومان به فروش می‌رسد.
۵۵ آنلاین قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

ورود مجلس به باز نشدن ایربگ‌ها در تصادف زنجیره‌ای بهبهاندبیر هیئت تحقیق و تفحص از صنعت خودرو در مجلس در مورد باز نشدن ایربگ‌ها در تصادف زنجیره‌ای بهبهان گفت: شاید تاکنون صدها یا حتی هزاران نفر قربانی بی‌تدبیری خودروسازان شده‌اند. مسئله فقط باز نشدن ایربگ نیست؛ ما وظیفه داریم از کیفیت خودرو ایرانی تحقیق و تفحص کنیم.
فردا کمیسیون صنایع و معادن مجلس بازی خودرو 

  

ضرورت فرهنگسازی در جامعه برای مصرف صحیح آنتی بیوتیک‌هامعاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان این که برای مهار مقاومت میکروبی باید قدم های اساسی برداریم بر ضرورت فرهنگسازی در جامعه برای مصرف صحیح آنتی بیوتیک ها تاکید کرد.
ایلنا آنتی بیوتیک وزارت بهداشت داروخانه