مهر   |  سلامت  |  

خصوصی سازی بیمارستان‌های علوم پزشکی شایعه است

به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی شامگاه چهارشنبه در آئین گشایش طرح های درمانی بیمارستان گلستان اهواز اظهار کرد: دولت مصمم است به خوزستان به عنوان استانی که مردمان شهید پرور و قهرمانش در طول دفاع مقدس رشادت های فراوانی از خود نشان دادند به شکل ویژه داشته باشد تا بتوانیم در ادامه طرح تحول نظام سلامت در توسعه زیرساخت های استان قدم های بزرگی را برداریم. وی افزود: یکی از کارهای بزرگی…

خصوصی سازی بیمارستان‌های علوم پزشکی شایعه است

به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی شامگاه چهارشنبه در آئین گشایش طرح های درمانی بیمارستان گلستان اهواز اظهار کرد: دولت مصمم است به خوزستان به عنوان استانی که مردمان شهید پرور و قهرمانش در طول دفاع مقدس رشادت های فراوانی از خود نشان دادند به شکل ویژه داشته باشد تا بتوانیم در ادامه طرح تحول نظام سلامت در توسعه زیرساخت های استان قدم های بزرگی را برداریم. 

وی افزود: یکی از کارهای بزرگی که همکاران ما در وزارت بهداشت در حوزه بهداشت و درمان برای خوزستان انجام دادند، تدوین نقشه راهی برای توسعه نظام سلامت و زیرساخت های بهداشتی و درمانی مورد نیاز استان است که در پایان این سفر توسط ما و مسئولان و نمایندگان استان بررسی و مطالعه می شود تا گام های بزرگی در این زمینه برای خدمت به مردم خوزستان برداشته شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به افتتاح طرح های درمانی نظام سلامت، یادآور شد: طرح های درمانی که امروز افتتاح شد به طور حتم گره گشای مشکلات، کمبودها و نیازهای درمانی مردم منطقه خواهند بود.

 نمکی گفت: طرح های جدیدی نیز در حوزه بهداشت و درمان در سال آینده در خوزستان به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به طرح ها و اقدامات وزارت بهداشت برای توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی در حوزه روستایی افزود: به طور حتم در حوزه روستایی نیز همکاران ما در روستاها در زمینه توسعه زیرساخت های نظام سلامت و پایگاه های سلامت در حال ساماندهی کارهای بزرگی هستند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تکذیب شایعه خصوصی سازی بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی تأکید کرد: ما به طور حتم به بخش خصوصی برای خدمات رسانی در نظام سلامت و حوزه بهداشت و درمان میدان کار می دهیم و در بخش هایی که مردم برای سرمایه گذاری ورود کنند حمایت خواهیم کرد اما این که نظام سلامت خصوصی سازی شود چنین شایعه ای اصلا صحت ندارد.

نمکی ادامه داد: ما سعی خواهیم کرد سرانه مورد نیاز برای حمایت از بیماران را به شکل دولتی حتی در بخش دولتی به گونه ای بپردازیم که تا حتی کوچکترین فشاری به مردم در زمینه هزینه های کمرشکن درمانی وارد نشود.

وی گفت: بحث خصوصی سازی در زمینه آموزش پزشکی هم منتفی است اما اگر در بخش آموزش قسمت هایی که دولت سرمایه گذاری نکرده همانند رشته های پرستاری در صورت ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری ما با سرانه ای که در بخش دولتی برای دانشجویان پزشکی می پردازیم آمادگی داریم مشارکت بخش خصوصی را به گونه ای به کار بگیریم که فشاری به دانشجویان ما به ویژه دانشجویان ممتاز و نخبه وارد نشود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: در زمینه تأمین داروهای بیماران خاص و صعب العلاج و داروهای سایر بیماری های کمبود و مشکلی نداریم و با تمهیداتی که اندیشیدیم نیاز دارویی مردم را علی رغم تحریم ها در سال 98 برطرف کرده ایم.

بخش خصوصی خصوصی سازی بیمارستان   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (شنبه 4 اسفند 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز شنبه 4 اسفند ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز کاری قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

متهم ردیف اول التهاب در بازار خودرودر هفته‌ای که گذشت رشد بهای 5 تا 25 میلیونی محصولات تولید داخل خبر از آغاز التهابی تازه در بازار خودرو داد. در حالی که کارشناسان بارها به وزارت صمت درباره لزوم توجه به رشد تولید در کنار اعمال سیاست‌ آزادسازی قیمت‌ها هشدار دادند، این پیام از سوی سیاست‌گذار دریافت نشد...
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

دهن کجی قیمت ها به پیش فروش خودروسازانیک کارشناس صنعت خودروسازی گفت: رفتارهای دولتی و خودروسازان مبنی بر اینکه بازار خودرو دارای حاشیه سود قابل توجهی است، در کنار افزایش تقاضا و ورود سرمایه‌های سرگردان عاملی شد تا در روزهای اخیر شاهد رشد قیمت‌ها در بازار خودرو باشیم و پیش‌فروش‌ها هم نتوانند تاثیری بر آن بگذارند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودروسازان 

  

وزیر امور خارجه روسیه با زیر سوال بردن ادعای تحریم کنندگان در غرب و اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تحریم های آنان ملت ها را هدف قرار نمی دهد، اظهار داشت: در درجه اول این مردم کشورها هستند که از تحریم ها ضربه می خورند.
نامه نیوز سرگئی لاوروف روسیه باراک اوباما 

  

«هرکسی هر نوعی تغییر می‎خواهد، پای صندوق آراست.» این سخنان حسن روحانی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تکرار آن در سفر به هرمزگان حکایت از تحرکات مخالفینی دارد که این روزها کمر به طرح استیضاح و عدم کفایت سیاسی او بسته‎اند...
نامه نیوز حسن روحانی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مهدی فرجی: نوسانات ارزی به کیفیت «ن خ» لطمه‌ای وارد نکرده!مهدی فرجی از مراحل ساخت مجموعه تلویزیونی «ن خ» گفت.
برنا تهران تلویزیون خبرنگار 

  

دیهیم: در روزهای آینده بازار ارز متعادل‌تر می‌شودیک اقتصاددان با بیان اینکه، عواملی مثل سفرهای خارجی آستانه نوروز، اجلاس اخیر FATF و برخی تصمیمات دولت روی قیمت ارز موثر بوده است، گفت: به نظر می‌رسد با کاهش تقاضا در روزهای آتی قیمت ارز تا حدودی متعادل تر شود.
تسنیم ارز قیمت ارز بانک مرکزی 

  

امروز در بازار ارز و سکه چه گذشت؟ شنبه 4 اسفنددر نخستین روز هفته بازار طلا و ارز تهران با کاهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد اما در ادامه وارد سیر صعودی قیمت‌ها شد. این روند صعودی بعدازظهر با شیب بیشتری ادامه یافت. سکه تا نیمه بالای کانال 4.7 میلیون تومانی بالا رفت. دلار به میانه کانال 13 هزار تومانی رسید و طلای آبشده روی مرز 1.9 میلیونی ایستاد.
خودروتک بازار طلا و ارز ارز یورو 

  

دور چهارم رقابت های آزاد ایروفلوت روسیه با پیروزی ارزشمند طباطبایی برابر حریف روسی خود به پایان رسید.
صراط روسیه مسکو یورو 

  

معافیت مالیاتی مشوق ورود ارز صادراتی به کشور استتهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات انتقال پول از خارج به کشور، گفت: معافیت مالیاتی به عنوان ابزاری در دست دولت و مجلس، مشوق و انگیزه ای برای وارد کردن ارز صادراتی به کشور است.
ایرنا ارز تهران ایرنا 

  

سامانه های مبارزه با قاچاق کالا تا پایان اسفند آماده می شودتهران- ایرنا- وزیر کشور گفت: سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا پایان اسفند آماده می شود و مرحله بعد اتصال این سامانه ها با یکدیگر است.
ایرنا سازمان بازرسی کل کشور قاچاق تهران 

  

رئیس اتحادیه قالیشویی از کلاهبرداری قالیشویی‌های غیر مجاز به بهانه ارائه خدمات ارزان خبر داد
صراط کلاهبرداری خودرو صدا و سیما 

  

اهدای سه نشان ارزشمند بسکتبال ایران به موزه ورزشفدراسیون بسکتبال چند نشان ارزشمند خود را به موزه ورزش تقدیم کرد.
برنا بسکتبال ایران موزه