مهر   |  سلامت  |  

خصوصی سازی بیمارستان‌های علوم پزشکی شایعه است

به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی شامگاه چهارشنبه در آئین گشایش طرح های درمانی بیمارستان گلستان اهواز اظهار کرد: دولت مصمم است به خوزستان به عنوان استانی که مردمان شهید پرور و قهرمانش در طول دفاع مقدس رشادت های فراوانی از خود نشان دادند به شکل ویژه داشته باشد تا بتوانیم در ادامه طرح تحول نظام سلامت در توسعه زیرساخت های استان قدم های بزرگی را برداریم. وی افزود: یکی از کارهای بزرگی…

خصوصی سازی بیمارستان‌های علوم پزشکی شایعه است

به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی شامگاه چهارشنبه در آئین گشایش طرح های درمانی بیمارستان گلستان اهواز اظهار کرد: دولت مصمم است به خوزستان به عنوان استانی که مردمان شهید پرور و قهرمانش در طول دفاع مقدس رشادت های فراوانی از خود نشان دادند به شکل ویژه داشته باشد تا بتوانیم در ادامه طرح تحول نظام سلامت در توسعه زیرساخت های استان قدم های بزرگی را برداریم. 

وی افزود: یکی از کارهای بزرگی که همکاران ما در وزارت بهداشت در حوزه بهداشت و درمان برای خوزستان انجام دادند، تدوین نقشه راهی برای توسعه نظام سلامت و زیرساخت های بهداشتی و درمانی مورد نیاز استان است که در پایان این سفر توسط ما و مسئولان و نمایندگان استان بررسی و مطالعه می شود تا گام های بزرگی در این زمینه برای خدمت به مردم خوزستان برداشته شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به افتتاح طرح های درمانی نظام سلامت، یادآور شد: طرح های درمانی که امروز افتتاح شد به طور حتم گره گشای مشکلات، کمبودها و نیازهای درمانی مردم منطقه خواهند بود.

 نمکی گفت: طرح های جدیدی نیز در حوزه بهداشت و درمان در سال آینده در خوزستان به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به طرح ها و اقدامات وزارت بهداشت برای توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی در حوزه روستایی افزود: به طور حتم در حوزه روستایی نیز همکاران ما در روستاها در زمینه توسعه زیرساخت های نظام سلامت و پایگاه های سلامت در حال ساماندهی کارهای بزرگی هستند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تکذیب شایعه خصوصی سازی بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی تأکید کرد: ما به طور حتم به بخش خصوصی برای خدمات رسانی در نظام سلامت و حوزه بهداشت و درمان میدان کار می دهیم و در بخش هایی که مردم برای سرمایه گذاری ورود کنند حمایت خواهیم کرد اما این که نظام سلامت خصوصی سازی شود چنین شایعه ای اصلا صحت ندارد.

نمکی ادامه داد: ما سعی خواهیم کرد سرانه مورد نیاز برای حمایت از بیماران را به شکل دولتی حتی در بخش دولتی به گونه ای بپردازیم که تا حتی کوچکترین فشاری به مردم در زمینه هزینه های کمرشکن درمانی وارد نشود.

وی گفت: بحث خصوصی سازی در زمینه آموزش پزشکی هم منتفی است اما اگر در بخش آموزش قسمت هایی که دولت سرمایه گذاری نکرده همانند رشته های پرستاری در صورت ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری ما با سرانه ای که در بخش دولتی برای دانشجویان پزشکی می پردازیم آمادگی داریم مشارکت بخش خصوصی را به گونه ای به کار بگیریم که فشاری به دانشجویان ما به ویژه دانشجویان ممتاز و نخبه وارد نشود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: در زمینه تأمین داروهای بیماران خاص و صعب العلاج و داروهای سایر بیماری های کمبود و مشکلی نداریم و با تمهیداتی که اندیشیدیم نیاز دارویی مردم را علی رغم تحریم ها در سال 98 برطرف کرده ایم.

بخش خصوصی خصوصی سازی بیمارستان   اخبار برگزیده
  

قیمت 7 خودرو سایپا برای فروش فوری امروز اعلام شدفروش فوری محصولات گروه خودروسازی خودرو از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.
خودروتک قیمت خودرو سایپا 

  

شب گذشته پاریس نخوابید. هزاران نفر از مردم پاریس دیشب اطراف کلیسای در حال سوختن حلقه زدند ، دعا کردند و اشک ریختند
نامه نیوز پاریس آتش سوزی رئیس جمهور 

  

فیلم /دعوای شدید توییتری با مهناز افشار پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: Your browser doesn't support video. Please download the file: video/mp4 video/webm
مثلث مهناز افشار 

  

بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف هستندرئیس پلیس فتا گفت: بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف به کاربران هستند.
مثلث بانک مرکزی بانک پلیس فتا 

  

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ساز و کار متناظر برای اینستکس هفته گذشته در ایران راه اندازی شد تاکید کرد که اروپایی‌ها نسبت به انجام تعهداتشان در ایران بسیار عقب هستند.
نامه نیوز وزارت خارجه کار ایران 

  

عرضه یک خودرو محبوب در فروش فوری ایران خودرو (قیمت)شرکت ایران خودرو در راستای تنظیم بازار خودرو اولین مرحله فروش فوری محصولات خود در سال 98 را از فردا آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد تصمیم خود در مورد قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی را به استراتژی تحریمهای شدید علیه ایران ارتباط دهد. در همین رابطه، دولت ترامپ مدعی شد که به دلیل حمایت ایران از فعالیتهای تروریستی، به فشارهای مالی خود علیه این کشور ادامه می دهد.
نامه نیوز دولت کاخ سفید ایران 

  

آخرین خبر از قیمت طلا، سکه و دلار +جدولقیمت دلار در بازار تهران با 180 تومان افزایش به 14,230 (چهارده هزار و دویست و سی ) تومان رسید و قیمت سکه نیز در بازار با نوسان روبرو بود و در آخرین ساعت به زیر 5 میلیون تومان رسید.
مثلث بازار تهران قیمت یورو 

  

پیش بینی قیمت جدید برای پراید در بازاررئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به ثبات بازار خودرو در روزهای آغازین سال جدید، کمبود متقاضی و نیز عرضه‌های صورت گرفته توسط خودروسازان، پیش‌بینی کرد در صورت ادامه عرضه خودرو توسط خودروسازان روند کاهش قیمت‌ها ادامه یابد و به عنوان مثال پراید به حدود 37 میلیون تومان برسد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

شاید علت سفر نتانیاهو، جلب موافقت پوتین با حمله نظامی سنگین به نیروهای ایرانی و مستشاران ایرانی باشد، تا امکان ترمیم قدرت بازدارندگی اسرائیل در مقابله های نظامی اخیر فراهم شود.
نامه نیوز انتخابات اسرائیل سفر ونزوئلا 

  اخبار داغ
  

مبارزه ما با آمریکا یعنی رشد نقدینگی ایران نباید از آمریکا بالاتر باشدیک پژوهشگر ریسک گفت: مبارزه با آمریکا امروز یعنی رشد نقدینگی ایران از رشد نقدینگی آمریکا بالاتر نباشد.
تسنیم آلمان بانک مرکزی بانک 

  

آیا ملخ واقعا ارزش غذایی و دارویی دارد؟رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: در جای‌جای دنیا، استفاده از حشرات به‌عنوان منبع غنی‌شده پروتیین، روی و آهن و ویتامین و املاح هستند و منبع باارزشی به حساب می‌آیند.
برنا مواد غذایی صنایع غذایی روزنامه 

  

فهرست دریافت کنندگان ارز نیمایی و دولتی منتشر شد + سندبانک مرکزی فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما در بازه زمانی فروردین 1397 تا 31 فروردین 1398 را به روزرسانی و منتشر کرد.
تسنیم ارز ارز دولتی نرخ ارز 

  

مجمع مشورتی وانتخاب مشاوران جوان استاندارزنجان برگزار می شودزنجان- ایرنا- مجمع مشورتی جوانان جهت انتخاب مشاوران جوان استاندار زنجان، روز سه شنبه /3 اردیبهشت/ در سالن همایش های بین المللی روزبه زنجان برگزار می شود.
ایرنا جوانان جمهوری اسلامی زنجان 

  

مهار نوسان های نرخ ارز با راه اندازی بازار متشکل ارزیتهران- ایرنا- یک کارشناس امور بانکی با بیان اینکه بازار متشکل ارزی می‌تواند التهاب و نوسان نرخ ارز را کاهش دهد، گفت: به دلیل اینکه معاملات این بازار، شفاف است و خریداران و فروشندگان می توانند در شرایط رقابتی درخواست‌های خود را ارائه کنند، نوسان های آن نسبت به بازار غیرشفاف کمتر خواهد بود.
ایرنا نرخ ارز ارز قیمت ارز 

  

پیروزی ارزشمند زنیت در کراسنودارتیم زنیت سن‌پترزبورگ در حضور سردار آزمون، مهاجم ایرانی‌اش برنده حساس‌ترین نبرد هفته بیست‌وچهارم لیگ
خبرفوری سردار آزمون لیگ برتر روسیه 

  

ارزش مالی بیرانوند برابر با بودجه یک سال باشگاه پرسپولیس ! +قیمت جدیداقتصاد نیوز:ارزش دروازه‌بان ملی پوش تیم پرسپولیس اخیرا بیشتر شده و حالا او با بودجه یک سال تیمش برابری می کند.
اقتصادنیوز علیرضا بیرانوند باشگاه پرسپولیس تیم ملی فوتبال ایران 

  

باور به مقاومت و مبارزه با ظلم برای آمادگی ظهور امام زمان ضروری استاصفهان - ایرنا - رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اصفهان گفت: باور به مقاومت و مبارزه در برابر استکبار و ظلم جهت آمادگی برای ظهور امام زمان (عج) ضروری است.
ایرنا جوانان مهدویت اصفهان 

  

تکلیف واحد پولی کشور در صورت حذف صفر چه خواهد شد؟/ آیا حذف صفر تورم را کاهش می دهد؟جام ساز با بیان اینکه بر اینکه حذف صفر نه به کاهش تورم کمک می کند و نه به قدرت خرید مردم مربوط می شود و نه درآمد را افزایش می دهد و نه راهگشای مسائل اقتصادی خواهد بود افزود: این اقدام صرفا تغییر شکلی در اسکناس ها خواهد بود.
برنا سیاست پولی درآمد حذف صفر از پول ملی