لزوم نگهداری شبانه روزی از کارتن خواب‌ها در گرمخانه

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران بر لزوم نگهداشت شبانه روزی کارتن خواب ها در گرمخانه های پایتخت در روزهای سرد و کرونایی تاکید کرد.

لزوم نگهداری شبانه روزی از کارتن خواب‌ها در گرمخانه

رویداد24 احمد مسجدجامعی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه براساس آمارهای شهرداری تهران سال گذشته 450 هزار نفر شب از گرمخانه های پایتخت استفاده کردند، گفت: این درحالی است که تعداد تخت ها در سال گذشته 1800 بوده که از این میان 400 تخت متعلق به بانوان بوده است.

وی با بیان اینکه ابتکار راه اندازی گرمخانه ها به دستور خاتمی در جلسه هیات دولت برمیگردد چراکه شنیده شده بود عده ای از کارتن خوابها در خیابان به علت سرما جان باخته بودند و به همین دلیل به وزیر کشور آن دوره دستور دادند که گرمخانه ایجاد کنند،افزود: سال گذشته در یک روز بارانی به تعدادی از گرمخانه ها سرزدم و متوجه شدم که به دلیل پایان زمان اقامت از افراد کارتن خواب درخواست شده بود که مرکز را ترک کنند و این افراد حسابی خیس شده بودند در حالی که باید امسال این مشکل حل شود.

مسجد جامعی ادامه داد: در برخی روزهای سرد استثنائاتی وجود دارد و اجازه می دهند افراد کارتن خواب تمام روز در مرکز بمانند و به نظر می رسد باید این استثنا در این روزهای کرونایی و سرد به عنوان یک قاعده کلی اجرایی شوداما  شاهد تراکم  افراد در این مراکز هستیم که باید تصمیمی در این زمینه گرفته شود.

بیشتر بخوانید: آتش زدن پناهگاه‌های کارتن‌خواب‌های نسیم شهر توسط ماموران شهرداری +تصاویر

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال حدود 700 هزار نفر از خدمات گرمخانه ای استفاده کنند، افزود: باید این برخورد های کریمانه با این افراد در راستای حفظ شان انسانی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران نیز در تذکری با اشاره به وضعیت تعطیلی پایتخت گفت: مسئولان اعلام کردند که قرار است از شنبه(روز گذشته) پایتخت تعطیل شود اما عملا اتفاقی که رخ داد این بود که هیچ تعطیلی واقع نشد.

وی با بیان این که روز گذشته به شدت خیابانها شلوغ بود بگونه ای که مسیر عادی که نیم ساعته طی می کردیم باید یک ساعته طی می شد، گفت: این نوع تعطیلی اصلا نمی‌تواند مانع از شیوع کرونا و مانع ابتلا بیشتر شود و تنها چیزی که سبب مشکلات بیشتر برای مردم است در حال حاضر کارمندان باید به  سرکاربروند اما چون مهدکودک و مدارس تعطیل است  نمیدانند بچه های خود را کجا ببرند؟ و دولت با این اقدام بیشتر از اینکه  کمک کند مشکلات ایجاد کرده و درخواست می شود؛ شورا و هیات رئیسه به دولت بگویند که این اقدام نه تنهاگره باز نگرده بلکه به گره ها اضافه می‌کند.

کارتن خواب خواب شورای شهر تهران   اخبار برگزیده
  

برخی آمریکایی‌ها نگران احتمال کمک سیاسی پوتین به ترامپ جهت بقا در قدرت هستند. به هر حال نباید فراموش کرد که هنگام ایجاد یک بحران داخلی، این مقامات خارجی هستند که نقش تعیین‌کننده پیدا می‌کنند.
نامه نیوز دموکرات فضای مجازی ولادیمیر پوتین 

  

اتخاذ رویکرد درست آمریکا در قبال برجام برای بهبود شرایط پرتنش فعلیوزیر امور خارجه فرانسه اتخاذ رویکرد درست از سوی آمریکا در قبال برجام را در بهبود شرایط پرتنش فعلی مناسب دانست.
ایلنا فرانسه 

  

آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور/ بررسی طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت در خصوص مهار کووید 19 در کمیسیون بهداشتسخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت .
ایلنا تولید درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس 

  

خباز: اگر قرار به مذاکره باشد همین دولت باید آن را انجام دهدعضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی بیان کرد: آنها که منتقد ظریف هستند و او را نابلد در حوزه مذاکرات می خوانند، فکر می کنند مردم حافظه شان را از دست داده اند و دوره مذاکرات آقای احمدی نژاد و جلیلی را از یاد برده اند. این افراد بدانند مردم آن دوران را فراموش نکرده اند و می دانند ظریف مذاکره کننده خوبی است که به برد-برد فکر می کند.
مثلث دولت ایران ترامپ 

  

صعود 4 هزار واحدی بورس امروز/ افزایش تقاضا در نمادهای بانکی و خودروییبورس امروز با افزایش تقاضا و توجه ویژه به گروه های بانکی، فرآورده های نفتی، معدنی و خودرویی آغاز به کار کرد.
اقتصادنیوز بورس تهران خودرو فولاد 

  

ناکامان ‌ پاستورگفت‌وگوی چند روز پیش سردار محمداسماعیل کوثری با خبرآنلاین و گفتن این جمله که: «مگر نظامی‌ها چه کار کرده‌اند که مردم را می‌ترسانیم؟» دوباره بازار انتخابات و حضور نظامیان در پاستور را داغ کرده است.
۵۵ آنلاین روزنامه انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس 

  

ترامپ شکست را پذیرفت/آغاز انتقال قدرت به بایدندونالد ترامپ ساعاتی پیش در توییتر خود تلویحا شکست را پذیرفت و دستور انتقال قدرت را صادر کرد.
مستقل‌آنلاین دونالد ترامپ ترامپ خانواده 

  

شروع ثبت نام وام کرونا از امروز / چطور نام نویسی کنیم؟ثبت نام متقاضیان دریافت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا از امروز آغاز شده و تا 11 آذر ماه ادامه دارد، سرپرستان خانوار باید کد ملی خود را با سیم کارتی که به نام خودشان است به سرشماره 6369 ارسال کنند.
گسترش وام سازمان تامین اجتماعی بازنشستگی 

  

جزئیات تیراندازی در دفتر رییس آموزش‌و پرورش قرچکمدیرکل آموزش‌و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: جزئیات تیراندازی در آموزش‌و پرورش قرچک به‌ زودی اعلام می‌شود.
مملکت‌آنلاین تیراندازی آموزش تهران 

  

ادامه‌ برجام بدبختی بیشتری برای مردم فراهم می‌کندبه حضرت عباس به کسی که شما قبول دارید هیچ کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست ولی از موضع اقتدار و عزت ورود کنید که حق مردم را تضییع نکنید؛ از همین اول از موضع عجز شروع نکنید که برجام بدبختی بود و ادامه‌اش بدبختی بیشتری برای مردم فراهم می‌کند. از موضع عزت و قدرت ورود کنید و از اصول و ارزش‌ها و حقوق ملت عقب نشینی نکنید و محکم بایستید.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بهنوش بختیاری 

  

آخرین وضعیت کاهش قیمت خودرو در بازاراگر چه بازار خودرو به صورت فیزیکی این روزها تعطیل است اما پرس و جو از آگهی های خودرو نشان می دهد که روند کاهش قیمت خودرو ادامه دارد و شیب آن هم در اغلب خودروها به ویژه محصولات ایران خودرو تند است. در این شرایط عاملی برای افزایش قیمت خودرو دست کم در میان مدت دیده نمی شود.
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

جزئیات پیش فروش خودرو شاهین و 8 محصول دیگر سایپاشرکت سایپا از دیروز پیش فروش تعدادی از خودروهای خود را آغاز کرده که خودرو شاهین نیز در میان آنها دیده می شود.
خودروتک خودرو جدول سایپا 

  

جدیدترین موضع ایران درباره مذاکره احتمالی با آمریکاسخنگوی وزارت خارجه گفت: آینده روابط ایران و آمریکا ساده‌ نیست، زیرا این کشور جنایت‌های متعددی را علیه ایران انجام داده است.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

انتشار اسامی دریافت‌کنندگان ارز ترجیحی ادامه می‌یابدبانک مرکزی با اجرای سیاست ارز 4200 تومانی به طور مستمر و شفاف اسامی دریافت‌کنندگان این نوع ارز را در پایگاه اطلاع‌رسانی خود اعلام کرده و به این سیاست خود ادامه می‌دهد.
ایلنا ارز روابط عمومی بانک مرکزی 

  

نخستین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 به صورت حضوری و مجازی برگزار شدنخستین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 روز یکشنبه به ریاست رئیس جمهوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به دو صورت حضوری ( با حداکثر 15 نفر) و مجازی برگزار شد.
ایلنا دولت لایحه بودجه بودجه 

  اخبار داغ
  

انتقال کرونا از طریق صحبت کردن فرد مبتلا / اهمیت تهویه هوا در کنترل بیماریسلامت نیوز:سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت تهویه هوا در کنترل انتقال ویروس کرونا، گفت: هنگام صحبت کردن بیمار مبتلا به کرونا، افشانه های حاوی ویروس که اندازه ای به مراتب کوچک تر از ریز قطرات دارند، سریع تر از حالت سکوت منتشر می شوند و اطرافیان را آلوده می کنند...
سلامت‌نیوز سلامت وزارت بهداشت ویروس 

  

اعلام نحوه پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری به کرونایی‌هامدیرکل امور بیمه شدگان تامین اجتماعی شرایط دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری بیمه شدگان این سازمان را تشریح کرد.
اقتصادنیوز دستمزد وزارت بهداشت بیمه 

  

تمهیدات جدید تامین اجتماعی برای جلوگیری از شیوع کرونامعاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی از تمهیدات جدید این سازمان به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا خبر داد.
ایلنا سازمان تامین اجتماعی تامین اجتماعی بیمه بیکاری 

  

بیشترین محل تکثیر ویروس کرونا کجاست؟رئیس انجمن ویروس‌شناسی ایران با بیان اینکه ویروس کرونا مانند ویروس‌های تنفسی دیگر رفتار نکرد، گفت: انتظار داشتیم کرونا همانند ویروس‌های تنفسی دیگر در فصل گرما ناپدید یا حداقل کم شود ولی اینگونه نشد و علاوه بر این میزان جهش‌های در این ویروس از آنچه که پیش‌بینی می‌شد، کمتر بود.
گسترش ویروس ایران باکتری 

  

قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا بر استمرار مشارکت مسئولانه همه گروه‌های مرجع در روند نفی و طرد این بیماری همه گیر از کشور عزیزمان ایران، تاکید کرد.
صراط وزارت کشور خانواده ویروس 

  

مهمترین فناوری های سال آینده/ چالشهای فناوری در عصر کرونا به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انجمن مهندسان برق و الکترونیک جهان، نتایج تحقیق IEEE میان مدیران ارشد اطلاعات و مدیران ارشد فناوری شرکت هایی در آمریکا، انگلیس، چین، هند و برزیل منتشر شده است. این تحقیق درباره مهم ترین فناوری های 2021 میلادی، تاثیر کووید19 بر سرعت همخوانی شرکت ها با فناوری ها انجام شده است. مهمترین فناوری ها و چالش ها در 2021 میلادی حدود یک سوم شرکت کنندگان در این…
مهر فناوری برق آموزش 

  

تحلیل وضعیت بورس 5 آذرماه + فیلمدر آخرین روز معاملاتی هفته، بار دیگر بازار بورس مورد توجه افراد حقیقی قرار گرفت.
گسترش سرمایه پول اکو