ایلنا   |  اجتماعی  |  

از 70 بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در خوزستان طی یک روز 30 نفر فوت شدند/ورود یک میلیون دوز واکسن کرونا از سبد کووکس تا پایان اسفند ماه

وزیر بهداشت از ورود یک میلیون دوز واکسن کرونا از سبد کووکس تا پایان اسفند ماه به کشور خبر داد.

از 70 بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در خوزستان طی یک روز 30 نفر فوت شدند/ورود یک میلیون دوز واکسن کرونا از سبد کووکس تا پایان اسفند ماه

وزیر بهداشت از ورود یک میلیون دوز واکسن کرونا از سبد کووکس تا پایان اسفند ماه به کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید نمکی وزیر بهداشت در نشست خبری با اشاره به آمار مرگ و میر کرونا گفت: آمار فوتی‌ها در 24 ساعت گذشته خوشبختانه از دو رقم افزایش نیافت. 

وی درباره روند شیوع کرونا در خوزستان گفت: بیشترین درگیری و روند ابتلا به کرونا در کشور در خوزستان است و یک استان آتشین از نظر بیماری است. اکثر شهرهای استان گرفتار هستند. شهرهای شمالی از جمله شوشتر و دزفول که قبلا مرگ و میر ویروس موتلاسیون یافته را نداشتیم هم گرفتار مرگ و میر شدند. 

نمکی با بیان اینکه این ویروس چهره متفاوتی از ویروس ووهان نشان می‌دهد، گفت: به سرعت شدت بیماری بالا می‌رود و به شدت افراد بدحال می‌شوند. اول فکر می‌کردیم مراجعه دیرهنگام باعث تشدید بیماری می‌شود اما بعد دیدیدم افرادی که به موقع هم مراجعه می‌کنند بیماری به سرعت در انها تشدید می‌شود. 

وزیر بهداشت گفت: از 70 بیمار اینتوبه در خوزستان در یک شبانه روز 30 نفر فوت شدند که نشان دهنده شدت و هجوم سنگین بیماری است. 

وی افزود: استاندار خوزستان به خوبی همراهی می‌کنند، البته هنوز گله‌مندی‌های خاص خود را داریم. در هندوستان کل پروازها با مشاهده ویروس جهش یافته تعطیل شد. در نیوزلند، استرالیا و کشورهای اروپایی محدودیت‌های شدیدی ایجاد کردند اما در کشور ما هنوز برای سوار شدن به قطار و هواپیما تست الزامی نیست. حداقل وقتی کانون سنگین آلودگی داریم نباید بگذاریم به سایر کشور سرایت کند.

نمکی گفت: کافی است سه الی چهار استان دیگر مشابه خوزستان داشته باشیم و کنترل از دست همکاران ما خارج شود. 

وی با اشاره به‌عدم رعایت پروتکل‌ها در خوزستان گفت: در استان خوزستان به رغم تذکرهای مکرر هنوز رعایت پروتکل‌ها بسیار پایین است و هنوز هم نسبت به متوسط کشوری بسیار پایین است و نشانه‌ای از این است که کنترل بیماری با این سطح رعایت کار بسیار سخت و حتی غیرممکن است. 

نمکی به استان‌های مجاور خوزستان نیز تذکر و هشدار داد و گفت: به استانداران و مسئولین اجرایی در لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، هرمزگان و بوشهر که همجوار با خوزستان هستند و ترددهای بین استانی دارند باید مراقب باشند و نباید اجازه دهیم این اتفاق رخ دهد. مراقب باشید که آتش بیماری به استان‌های همجوار نیفتد چرا که کار را بسیار سخت خواهد کرد. 

نمکی درباره واکسیناسیون گفت: گروه‌هایی را به واکسیناسیون مجموعه نظام سلامت اضافه کردیم و این بار همکاران در بخش‌های ای. سی. یو و خانه‌های سالمندان، سرای معلولین، جانبازان شیمایی و قطع نخاع را واکسینه کردیم و در حال اتمام واکسینا نسیون هستیم. 

او با بیان اینکه در این هفته در حدود 200 هزار واکسن دیگر وارد می‌شود به ورود سهمیه ایران از سبد کووکس نیز اشاره کرد و گفت: از سهمیه کووکس 1 میلیون دز واکسن جدید تا پایان اسفقند تحویل خواهیم گرفت. 

نمکی درباره تولید واکسن‌های داخلی نیز گفت: واکسن برکت فاز اول را بسیار خوب گذراند و امیدواریم بتوانیم فاز دو و سه را ادغام و مراحل بالینی آنرا انجام دهیم. واکسن پاستور به خوبی مراحل خود را طی و فاز سه آزمایشات انسانی بالینی در حال شروع شدن است. 

وزیر بهداشت ادامه داد: واکسن رازی فاز یک را آغاز کرد و دیروز 4 نفر دیگر واکسینه شده‌اند و امیدواریم با همین آهنگ بتوانیم مراحل آزمایشی بالینی را انجام دهیم. 

وزیر بهداشت در ادامه ضمن درخواست از مردم برای خودداری از سفرهای غیرضروری گفت: از مردم تقاضا می‌کنم اسباب سفر نبندند و تدارک سفر را در خیال خود تصویر نکنند و اگر اسفند کم عارضه‌ای را سپری کنیم به مردم اعلام خواهیم کرد با چه پروتکل‌هایی می‌توان به سفر کرد.

استان خوزستان ماه خبرنگار   اخبار برگزیده
  

واکنش جنجالی سرمربی الریان به شکست مقابل پرسپولیس+جزئیات بیشترالریان در دومین دیدار خود در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا به مصاف پرسپولیس رفت و با نتیجه 3 بر یک شکست خورد.
خانه فوتبال پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا آسیا 

  

پیش‌بینی‌ یک نماینده درباره کاندیداتوری «رئیسی»یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: پیش‌بینی من این است که سید ابراهیم رئیسی داوطلب کاندیداتوری انتخابات خواهد شد و نامزدهای جریان انقلابی به نفع ایشان کنار خواهند کشید.
فردا مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

مقایسه دستمزد کارگران ایران با کارگران کشورهای مختلففاصله بسیار زیادی بین حداقل حقوق کارگران در ایران و حداقل حقوق کارگران در کشوری مثل قطر وجود دارد که باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.
ایلنا دستمزد حداقل دستمزد ایران 

  

پیش بینی بورس امروز / کِشتی بورس به گِل می‌نشیند؟در معاملات دیروز رکود معاملات به عمیق‌ترین سطح رسید و مازاد عرضه افزایش یافت. در این شرایط بورس امروز چه روندی خواهد داشت؟
اقتصادنیوز 

  

وعده کاهش قیمت خودرو در اردیبهشت تحقق می یابد؟علیرضا رزم حسینی، وزیر صمت بهمن پارسال وعده داد که با حذف دلالان و افزایش تولید، قیمت خودرو حداکثر تا اردیبهشت 1400 کاهش خواهد داشت.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

بررسی دوباره عرضه خودرو در بورسبراساس دستورکار هفتگی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، اعضای این کمیسیون امروز به بررسی طرح ساماندهی خودرو با حضور مسوولان و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط می‌پردازند. هفته گذشته طرح ساماندهی خودرو در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفت این در شرایطی است که با عدم تامین نظر نمایندگان‌، این طرح بار دیگر به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارجاع داده شد‌.
خودروتک خودرو خودروسازان بورس کالا 

  

محدودیت‌ها تا آخر هفته تمدید شد/ مردم نگران نباشندعلیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا، تا آخر هفته محدودیت‌ها را تمدید کردیم و بر اساس آن پنجشنبه برای ادامه محدودیت تصمیم می گیریم...
۵۵ آنلاین استان اصفهان اصفهان بیمارستان 

  

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی غنی‌سازی 60 درصدی ایران را تایید کردسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: سطح غنی‌سازی UF6 تولیدی ایران 55.3 درصد بوده است.
ایلنا آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی غنی سازی 

  

واکنش احمدی نژاد به حادثه نطنزرئیس دولت دهم به انفجار تأسیسات هسته‌ای ایران و وارد آمدن چند میلیارد دلار خسارت به آن اشاره کرد و گفت: از آن طرف دنیا تأسیسات ما را منفجر می‌کنند و بعد شما می‌خواهید برای مذاکره بروید. این بار چه چیزی را می‌خواهید معامله کنید. یک فضایی هم درست کرده‌اید که هیچکس حرف نزند! چرا حرف نزنیم؟ این کشور متعلّق به تک تک مردم ایران است...
مثلث احمدی نژاد بهنوش بختیاری دولت دهم 

  

جلسه کمیسیون مشترک برجام که ساعتی پیش در سطح معاونین با حضور هیئت‌های ایران و گروه 1+4 در گرندهتل وین آغاز شده بود، دقایقی پیش پایان یافت.
نامه نیوز کارت اعتباری ایران وین 

  

برگزاری بزرگ‌ترین انتخابات اقتصادی کشور تا چند روز آینده/ سود سهام عدالت افراد طبق عملکرد شرکت‌ها متفاوت از هم می‌شودعضو شورای عالی بورس با بیان اینکه انتخابات سهام عدالت بزرگ‌ترین انتخابات اقتصادی کشور است، گفت: هر کدام از سهام‌داران از این پس سهامدار یک شرکت استانی خواهند شد و سود هر یک از استان‌ها و شرکت‌ها از سال آینده متفاوت خواهد بود.
ایلنا سود سهام عدالت سهام 

  

سیگنال های مثبت رئیس بورس هم به داد شاخص نرسید/ سقوط 9 هزار واحدی بورس تهرانشاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 9 هزار و 600 واحدی (معادل0.7 درصد) در سطح یک میلیون و 233 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص تهران 

  

هشدار دولت بایدن به صهیونیست‌ها؛ از تهدید و خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای ایران خودداری کنیددولت بایدن از اسرائیل خواست تا از اظهارات تهدید آمیز علیه ایران خودداری کند.
ایلنا دولت تاسیسات هسته ای هسته ای 

  

آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از خودروسازانرئیس هیات تحقیق و تفحص از شرکت‌های خودروسازی گفت: هم اکنون در حال دریافت اطلاعات به‌صورت مکتوب هستیم و از اواخر اردیبهشت کار جمع‌آوری اطلاعات به‌صورت میدانی و بازدید از دستگاه‌های مختلف و مرتبط با موضوع را در دستورکار خود داریم.
خودروتک مجلس شورای اسلامی خودروسازان کار 

  

پیش شرط بازگشت خودروسازان خارجی به ایرانمدعی العموم به راحتی می تواند دولت را مکلف کند تا کسب رضایت طرفهای تجاری در بخش های مختلف صنعتی و اقتصادی، اجازه بازگشت شرکت های خارجی به بازار ایران را ندهد.
خودروتک خودروسازان ایران دولت 

  اخبار داغ
  

تصاویر: بیمارستان صحرایی بیماران کروناییبا افزایش مبتلایان به کرونا در اصفهان بیمارستان صحرایی آیت الله صدوقی وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به این بیماران خدمات ارائه میکند.بیمارستان صحرایی آیت الله صدوقی 9 ماه است که با ظرفیت 60 تخت مشغول به فعالیت است که با ورود به موج جدید کرونا تعداد تخت ها را افزایش داده است.در حال حاضر 40 بیمار در این بیمارستان صحرایی بستری هستند.
فردا بیمارستان اصفهان سپاه پاسداران 

  

النصر پیش از دیدار با فولاد تست کرونا دادباشگاه النصر عربستان از تست کرونای بازیکنانش پیش از دیدار با فولاد در لیگ قهرمانان آسیا خبر داد.
ایلنا فولاد عربستان لیگ قهرمانان آسیا 

  

تخلف برخی از دستگاه‌های ملی از مصوبات ستاد مقابله با کرونااستاندار تهران گفت: بعضی از دستگاه‌های ملی، مصوبات ستاد ملی کرونا و ستاد استانی را رعایت نمی‌کنند که
خبرفوری گاز سربازی بانک 

  

اتفاقات عجیب در بازار بورسنایب رئیس مجلس گفت که بیش از 130 هزار میلیارد تومان توسط 200 کد حقوقی در اوج شاخص بورس از بازار خارج شده است.
فردا شاخص 

  

چه افرادی باید واکسن کرونا را تزریق کنند؟به گفته پژوهشگران، حتی پس از عفونت قبلی و وجود آنتی بادی، واکسیناسیون برای تقویت پاسخ های ایمنی، جلوگیری از عفونت مجدد و کاهش انتقال ویروس هنوز لازم است. بنابراین، برای جوانان مهم است که واکسن را تا جایی که ممکن است، استفاده کنند.
برنا جوانان ویروس واکسیناسیون 

  

چند باور اشتباه درباره کرونا/ سطوح آلوده خطرناک است؟محققان در بررسی‌های خود و همچنین مشاهده عوارض ناشی از کرونا به یکسری از خطاهای خود در مورد ویروس کرونا در روزهای آغازین عالم‌گیری کووید19پی برده‌اند که در ادامه به آنها اشاره شده است.
اقتصادنیوز ویروس 

  

​واکسیناسیون رایگان کرونا طبق اولویت‌بندی/ خلبانان، خبرنگاران و زندانیان در اولویت سوم دریافت واکسن​سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بر واکسیناسیون رایگان علیه کووید19 در قالب نظام شبکه و طبق اولویت‌بندی صورت گرفته، تاکید کرد.
اقتصادنیوز واکسیناسیون رایگان 

  

قیمت پایه عرضه خودرو در بورس چگونه تعیین می شود؟سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن گفت: براساس پیشنهاد کمیسیون صنایع و معادن مجلس مقرر است در شرایطی که بازار خودرو با عدم تعادل مواجه و تقاضا برای انواع خودرو بیشتر از عرضه آنها باشد، خودروسازان باید خودروهای تعیین شده توسط شورای رقابت را فقط از طریق بورس کالا عرضه کند.
اقتصادنیوز خودرو خودروسازان بازار خودرو