صراط   |  اجتماعی  |  

آماده باش نیرو‌های لشکری و کشوری در مرز مهران/ فعالیت گیت‌های غربالگری کرونا

با آغاز موج بازگشت زائران اربعین حسینی از مرز مهران تمام دستگاه‌های لشکری، کشوری و خدمات رسان در آماده باش کامل بوده و تمهیدات لازمدر این راستا اندیشده شده است.

صراط:

با آغاز موج بازگشت زائران اربعین حسینی از مرز مهران  تمام دستگاه های لشکری، کشوری و خدمات رسان در آماده باش کامل بوده و تمهیدات لازم در این راستا اندیشده شده است.

پیش بینی ورود 130 هزار زائر از مرز مهران

محمد نوذری در ارتباط با تهیدات اندیشیده شده برای بازگشت زائران در مرز مهران به خبرنگار تسنیم در ایلام گفت: با پیش بینی ورود 130 هزار زائر از مرز مهران تمام دستگاه‌های لشگری و کشوری و خدمات رسان در آماده باش کامل بوده و تلاش می‌شود که استقبال، جابه جایی زائران با کمترین مشکل به انجام برسد.

استقرار بیمارستان صحرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرز مهران، تمهیدات انتظامی پلیس برای انتظام ورود زائران، روان بودن ترافیک و ایمنی سفر، استقرار سازمان تعزیرات حکومتی برای نظارت بر قیمت بلیط و رفت و آمد زائران در پایانه مرزی و شهر مهران از دیگر اقداماتی است که استاندار ایلام از آن نام برد و یادآورشد: تمام تمهیدات اندیشیده شده در راستای خدمت بی منت به زائران خواهد بود و انشاالله دست اندرکاران خدمات ده بتوانند درخادمی زائران حسینی سربلند باشند.

توزیع روزانه 16 هزار پُرس غذا

غلامرضا امیدی سرپرست موکب امام رضا(ع) در مهران از توزیع روزانه 16 هزار پُرس غذای گرم بین زئران خبر داد و گفت: موکب خادمان امام رضا از روز جمعه در مهران مستقر و روزانه 5 هزار پُرس غذا بین زائران توزیع اما با ورود زائران از مرز مهران ومتناسب با جمعیت وارده این تعداد پُرس توزیع غذا افزلیش و به 2 وعه 8 هزار پُرسی در روز خواهد رسید.

امیدی با ذکر اینکه 60 نیرو در این موکب در حال خدمت رسانی به زایران بوده و همگی بصورت خودجوش و مردمی فعالیت دارند گفت: این موکب تا سه روز بعد از اربعین به زوار خدمات دهی خواهد داشت.

دپوی 2 میلیون و 700 هزار بطری آب آشامیدنی در پایانه مرزی مهران

علی پوراحمد از دپوی 2 میلیون و 700 هزار قوطی آب معدنی به جهت تامین آب شُرب زائران اربعین حسینی در مرز مهران خبر داد و گفت: علاوه بر آن دو دستگاه تریلر یخچال دار و تامین و توزیع  روزانه 500 قالب یخ  و افزایش آن در صورت لزوم به 1000 قالب در مرز مهران انجام می‌شود.

راه اندازی آزمایشگاه سیار برای کنترل کیفیت آب در پایانه مرزی

نوراله تیموری، مدیرعامل آب و فاضلاب ایلام از اجرای 12 کیلومتر خط انتقال آب به پایانه مرزی مهران خبر داد و گفت: هم اکنون 11 تانکر سیار در شهر مهران مستقر است و اکیپ تعمیرات  در راستای رفع مشکل فاضلاب در پایانه مرزی مستقر است.

تیموری همچنین از راه اندازی آزمایشگاه سیار برای کنترل کیفیت آب در پایانه مرزی و شهر مهران خبر داد.

آغاز فعالیت گیت‌های غربالگری کرونا در مرز مهران

جمیل صادقی فر در گفت وگو با تسنیم از آغاز قعالیت گیت‌های غرباگری کرونا در مرز مهران خبر داد و اظهار داشت:  گیت های بیماریابی در ورودی مرز بین المللی مهران با توجه به موج  بازگشت زائران اربعین از امروز به کشور فعال شدند. 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: بر اساس نظام مراقبت افرادی که از طریق مرز مهران وارد کشور می‌شوند غربالگری و از آن دسته از افرادی که مشکوک به بیماری باشند نمونه گیری به عمل خواهد آمد.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: در ورودی مرز مهران برای بیماریابی همه امکانات لازم فراهم شده است و سعی می شود این مهم به بهترین شکل انجام گیرد.

جمهوری اسلامی ایران ارتش جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی   اخبار برگزیده
  

سهم‌ تهرانی ها از طرح نهضت ملی مسکنمدیرکل راه و شهرسازی استان تهران سهمیه این استان را در فاز اول طرح نهضت ملی مسکن 14 هزار و 488 واحد اعلام کرد.
اقتصادنیوز شهرسازی مسکن تهران 

  

سازمان پدافند غیر عامل مشکلات سایبری را به وزارت نفت اعلام کرده بودصدا و سیما/ دبیر شورای عالی فضای مجازی در برنامه دیشب گفتگوی ویژه خبری گفت که سازمان پدافند غیرعامل کشور در حوزه شرکت پخش و پالایش دو مرتبه رزمایش سایبری انجام داده و اشکالات را به وزارت نفت اعلام کرده بود.
مثلث پدافند غیرعامل شورای عالی فضای مجازی وزارت نفت 

  

معمای جلیلیسه ماه از دولت گذشته و سعید جلیلی نه تنها پست نگرفته، بلکه تبدیل به یک معما هم شده است!
فردا سعید جلیلی ماه فضای مجازی 

  

واکنش طالبان به بیانات اخیر رهبری درباره افغانستانتسنیم/ سخنگوی وزارت خارجه طالبان با اشاره به اظهارات روز یکشنبه مقام معظم رهبری درباره وحدت مسلمانان از این سخنان استقبال کرد.
نامه نیوز طالبان افغانستان وزارت خارجه 

  

دولت رئیسی در باره FATF بر سر دوراهی تصمیم و بلاتکلیفی استدولت سیدابراهیم رئیسی باید موضع خود را در قبال موضوع FATF روشن کند؛ اینکه تمایل دارد بررسی مجدد آن را از مجمع درخواست کند یا خیر؟
۵۵ آنلاین دولت سیدابراهیم رئیسی مواد مخدر 

  

دوئل سخت یحیی گل محمدی و الهامی ؛ فرداسرمربیان دو تیم پرسپولیس و نساجی در تقابل این هفته برای چهارمین بار روبروی هم قرار می گیرند.که سهم گل محمدی 2 برد و الهامی 1 برد می باشد.
خانه فوتبال پرسپولیس خودرو فوتبال 

  

پاسخ وزیر اقتصاد به ادعای عبدالناصر همتیوزیر امور اقتصادی و دارایی شائبه فروش گسترده اوراق بدهی دولتی در مهرماه و اعمال فشار به بانک‌ها و صندوق‌های بانکها جهت تامین بودجه را تکذیب کرد.
فردا اقتصاد بودجه دولت 

  

واکنش همتی به طرح مسأله «عدم استقراض از بانک مرکزی» توسط دولترئیس کل پیشین بانک مرکزی به انتشار یک توئیت به مسأله عدم استقراض دولت از بانک مرکزی واکنش نشان داد.
مثلث بهاره رهنما بازی بانک مرکزی 

  

میانجیگری عاقلانه سردار آزمون میان مهدی طارمی و اسکوچیچسردار آزمون در ماجرای طارمی و اسکوچیچ نشان داد رشد خوبی داشته است.
خانه فوتبال سردار آزمون مهدی طارمی پرسپولیس 

  

انتشار برخی خبرها درباره «کودتای نظامی» در سودان | نخست‌وزیر تحت بازداشت خانگی قرار گرفتخبرگزاری ها از حمله گروهی از نظامیان به اقامتگاه عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان و بازداشت او خبر داده اند. گزارش هایی هم از بازداشت چهار نفر از وزیران دولت و مشاور مطبوعاتی نخست وزیر سودان منتشر شده است. منابع مطلع نظامیان ناشناس را به کودتا علیه دولت انتقالی متهم کرده اند.
۵۵ آنلاین سودان بازداشت تلویزیون 

  

رئیسی: برای اصلاح الگوی مصرف برنامه‌ پیشنهاد شودرئیس جمهور با تأکید بر ضرورت تأمین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران و توجه به عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، گفت: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های پیشنهادی خود را در زمینه اصلاح الگوی مصرف و رعایت عدالت اجتماعی هر چه زودتر ارایه دهند.
فردا اصلاح الگوی مصرف رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

ارتقا رکورد عرضه هفتگی دلار/تقاضای یورو زیاد شدهفته گذشته سومین هفته پرتزریق سال برای یورو بود، اما قیمت این ارز در بازار آزاد به طور محدود رشد کرد، به نظر می‌رسد تقاضا برای یورو به دلایلی افزایش یافته و روند صعودی قیمت را موجب شده است.
اقتصادنیوز دلار یورو قیمت 

  

در دیدار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس چه گذشت؟نائب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دیدار رئیس جمهور با نمایندگان در قالب مجامع استانی عامل ارتقای روابط دولت و مجلس است.
فردا رئیس جمهور استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی 

  

کری خوانی عجیب ستاره نساجی برای هواداران پرسپولیسحسین زامهران هافبک نساجی در آستانه دیدار با پرسپولیس در هفته دوم گفت : قطعا بازی با پرسپولیس یک بازی سخت خواهد بود ولی فکر می‌کنم می‌توانیم از این بازی امتیاز بگیریم
خانه فوتبال ستاره نساجی پرسپولیس 

  

قیمت جدید وانت نیسان دیزل ویژه آبان 1400 اعلام شدسایپا قیمت جدید وانت نیسان دیزل را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت نیسان سایپا 

  اخبار داغ
  

شاخص بورس تغییر روند داد /صعود سهم‌های معدنی‌در آخرین روز معاملاتی هفته قیمت سهام اغلب نمادهای معدنی افزایش یافت.
اقتصادنیوز قیمت سهام 

  

سرعت گیر های مهم صعود بورس تهرانیک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به سرعت گیر های مهم صعود بورس تهران گفت: در صورت تداوم روند افزایشی نرخ سود بین بانکی و نیز نرخ سود سپرده، بسیاری از سهامداران و سرمایه گذاران، نقدینگی‌های سرگردان خود را به سمت سرمایه‌گذاری در بازاری پیش ببرند که بتوانند بازده معقولی را با ریسک کمتر کسب کنند.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران سرمایه 

  

شمار جانباختگان کرونا در کشور به 197 نفر رسیدمتاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 197 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 125 هزار و 716 نفر رسید.
برنا 

  

رشد 9 هزار واحدی شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفتهشاخص کل بازار بورس امروز (چهارشنبه، پنجم آبان‌ماه) با 9 هزار و 500 واحد افزایش در جایگاه یک ‌میلیون و 393 هزار واحدی قرار گرفت.
اعتماد شاخص ایران خودرو بندرعباس 

  

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز چهارشنبه 5 آبان 1400 در بازار آزاد تهران به 11 میلیون و 790 هزار تومان رسید.
صراط قیمت بازار تهران تهران 

  

اصلا خوشحال نباشید که کرونا نمی‌گیرید!متخصص بیماری‌های داخلی و رئیس بیمارستان ولیعصر(عج) بیرجند گفت: برخلاف تصور عموم افراد سیگاری هم دچار کرونا می‌شوند؛ اتفاقا بیشتر از دیگران چراکه بدنشان به علت مصرف سیگار ضعیف می‌شود.
برنا بیمارستان سیگار 

  

زنبورداران ملزم به رعایت فاصله از زنبورستان‌های مجاور هستندمجری طرح توسعه زنبورداری وزارت جهاد کشاورزی گفت: رعایت نکردن حداقل فاصله میان زنبورستان ها در عرصه های طبیعی در نظام تولید در این حوزه اخلال ایجاد می کند.
ایلنا وزارت جهاد کشاورزی کشاورزی تولید 

  

سود خوب در جیب این بورس بازان (5 آبان)امروز سهامداران شرکت‌های خدمات انفورماتیک، بورس کالای ایران و کشت و صنعت پیاذر در بورس و معامله‌گران شرکت‌های فرابورس ایران، بیمه اتکایی ایرانیان و ریل پرداز نو آفرین ایران در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
گسترش سود ایران تجارت الکترونیک 

  

مقاله علمی نخستین واکسن ایرانی کرونا در نشریه علمی جهانی منتشر شد به گزارش خبرگزاری مهر، اصغر عبدلی، فناور پروژه واکسن برکت با اعلام این خبر افزود: پس از ارائه مقاله علمی و مستندات تولید واکسن برکت و عبور از مراحل داوری و پاسخ به پرسش‌های تخصصی داوران، مقاله پیش‌بالینی واکسن کووایران برکت درمجله مدیکال وایرولوژی با ضریب تأثیر 6/989 و در رده نشریات Q1 منتشر شد. وی افزود: جادارد از اعتماد و صبر جامعه علمی کشور و حمایت مردم عزیز ایران دراین مسیر…
مهر تولید ایران 

  

صعود بورس ، قیمت طلا و دلار / ورق بازار ارز و طلا برگشتبازار ارز و طلا امروز شاهد پیشروی قیمت طلا و قیمت دلار بود . بورس هم در پایان معاملات امروز صعود کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

جدیدترین قیمت دلار در بازار امروز 5 آبان ماه | قیمت دلار پایین آمدامروز (چهارشنبه 5 آبان ماه) جدیدترین قیمت دلار در بازار آزاد تهران، اعلام شد.
شما‌نیوز قیمت دلار دلار آمریکا 

  

وضعیت بورس امروز 5 آبان ماه | بورس سبزپوش شدامروز (چهارشنبه 5 آبان ماه) شاخص کل بورس در پایان معاملا بازار سرمایه، مثبت شد.
شما‌نیوز بورس تهران ماه رشد اقتصادی 

  

جدیدترین قیمت سکه در بازار امروز 5 آبان ماه | قیمت سکه افزایش یافتامروز (چهارشنبه 5 آبان ماه) در بازار آزاد تهران، قیمت سکه به 11 میلیون و 790 هزار تومان رسید.
شما‌نیوز قیمت افزایش قیمت بازار تهران 

  

اثر بخشی محدودیت تردد شبانه ثابت نشده است/ ستاد ملی کرونا آمار و ارقامی درباره فواید محدودیت تردد شبانه ارائه نکرده استسخنگوی کمیسیون اصل 90 در ادامه با بیان اینکه علاوه بر اینکه این نوع رفتار عادلانه نیست گفت: ستاد ملی کرونا هیچ گونه آمار و ارقامی درباره فواید حاصل از اجرای محدودیت تردد شبانه ارائه نداده و نگفته که با اجرای این طرح چقدر از شیوع بیشتر کرونا جلوگیری شده است. از نظر علمی هنوز کسی نتوانسته اثر بخشی محدودیت تردد شبانه را ثابت کند.
برنا 

  

تغییر ساعت طرح ترافیک تهران در گروی وضعیت کرونااستاندار تهران از احتمال تغییر در ساعت اجرای طرح ترافیک پایتخت در صورت کاهش نگرانی‌ها از شیوع کرونا
خبرفوری طرح ترافیک ترافیک تهران