ایلنا   |  ورزشی  |  

زیرساخت برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها فراهم است

نشست فراکسیون بانوان به ریاست فریده اولادقباد ، با حضور وزیر محترم ورزش و معاون امورزنان و معاون امور پارلمانی و مدیرکل اور مجلس و نمایندگان زن عضو فراکسیون زنان در محل فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی پیرامون حسن اجرای مواد 101 و 102 قانون برنامه ششم توسعه و ورزش همگانی و حرفه ای بانوان روز گذشته برگزار شد.

زیرساخت برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها فراهم است

نشست فراکسیون بانوان به ریاست فریده اولادقباد ، با حضور وزیر محترم ورزش و معاون امورزنان و معاون امور پارلمانی و مدیرکل اور مجلس و نمایندگان زن عضو فراکسیون زنان در محل فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی پیرامون حسن اجرای مواد 101 و 102 قانون برنامه ششم توسعه و ورزش همگانی و حرفه ای بانوان روز گذشته برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرکار خانم اولاد قباد ضمن خوشامدگویی به حضار به طرح مباحثی در خصوص پیگیری مطالبات مدون در برنامه ششم توسعه در خصوص زنان و در این جلسه مشخصاً ورزش زنان پرداخت. ایشان به نبود ردیف اعتباری برای ورزش حرفه ای زنان اشاره داشتند. هم چنین در خصوص اجرای قانون تسهیل ازدواج خواستار توضیحاتی از سوی وزیر ورزش و جوانان شدند.

در ادامه دکتر سیده فاطمه ذوالقدر ،ریاست کمیته فرهنگی فراکسیون، تقویت ورزش همگانی زنان و هم چنین ارتقا و افزایش پست های مدیریتی زنان را با توجه به گسترش فعالیت های ورزشی زنان به خصوص درخشش در ورزش حرفه ای ، خواستار شدند. هم چنین به نبود امکانات مناسب و کمبود فضای ورزشی برای زنان اشاره کردند و اینکه با نگاهی به ورزشگاه های موجود می توان مشاهده کرد که قریب به اتفاق اختصاص به مردان دارد. همچنین  اخذ مبالغ بالا در باشگاه های خصوصی که صرفاً قابل استفاده برای همه اقشار نیست ، مورد نقد قرار دادند و اینکه متاسفانه دستگاه های دولتی هم اماکن ورزشی خود را جهت اخذ درآمد بیشتر به این بخش خصوصی واگذار می کنند.

دیگر نمایندگان نیز علاوه بر تبریک قهرمانی ارزشمند تیم ملی والیبال زیر 21 سال جوانان ، خواستار رویکرد عدالت محور هم در زمینه رشته های مختلف ورزشی به خصوص در قیاس با ورزش فوتبال و در زمینه اختصاص اعتباتر برای ورزش بانوان به خصوص در شهرستان ها و هم چنین در مورد پروژ های نیمه کاره ورزشی در شهرستان های حوزه انتخابیشان مواردی را مطرح کردند.

در حوزه جوانان نیز احداث و راه اندازی خانه جوان در برخی شهرستان ها و نیز اجرایی شدن آیین نامه قانون تسهیل ازدواج جوانان از موارد مورد مطالبه بود.

خانم سیاوشی هم در خصوص خواست فیفا مبنی بر حضور زنان در ورزشگاه سوالاتی را مطرح نمودند.

خانم فرهادی نژاد ، معاون امور زنان وزارت ورزش در ادامه به جایگاه چشم گیر مدیریت زنان در عرصه وزارت ورزش نسبت به سایر دستگاه های اجرایی پرداختند و آماری از پست ریاست و نواب رئیسی فدراسیون ها در استان ها و شهرستان ها ارائه کردند و اینکه 20 اداره ورزش شهرستانی هم دارای رئیس زن می باشند. همچنین به همکاری فی مابین آموزش و پرورش و وزارت ورزش با توجه تفام نامه سال 93 اشاره کردند.

در نهایت هم سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان ضمن تبریک پیروزی های اخیر تیم های مختلف ورزشی خصوصاً قهرمانی تیم ملی والیبال زیر 21 سال کشورمان ،سال های 97 و 98  را سال های پربار به لحاظ درخشش ورزش قهرمانی اعلام نمود.

در خصو پروژه های عمرانی نیز اعلام نمودند که در سال گذشته تصمیم به تکمیل 500 پروژه داشتیم که توانستیم آن را به 700 برسانیم لیکن امسال به محدودیت های اعتباری مواجهیم اما تلاش بر این است که پروژه های 10-15 سال مانده را به نتیجه برسانیم.

در مورد تسهیل در ازدواج جوانان و ازدواج پایدار نیز به فعال کردن دفاتر مشاوره ازدواج از طریق توسعه فعالیت‌های سازمان‌های مردم نهاد اشاره کردند و اینکه با کمک بخش خصوصی و سازمان بهزیستی و سازمان نظام روان شناسی کشور بیش از 400 دفتر مشاوره ازدواج در سرار کشور فعال شده است. همچنین به گسترش فعالیت اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی جوانان از طریق گسترش سازمان های مردم نهاد اشاره نمودند. که این سمن ها تا سال گذشته 70 تا 80 واحد بوده است و هم اکنون 2600 سازمان مردم نهاد داریم.

ایشان ادامه دادند: فعالیت خانه های جوان هم که در دولت نهم و دهم متوقف شده بود هم اکنون در حال راه اندازی و احیاست.

در خصوص آماده سازی زیرساخت ها برای حضور زنان در ورزشگاه ها نیز اظهار داشتند که همه زیرساخت ها برای حضور زنان در همه ورزشگاه ها فراهم است.

ورزش بانوان فاطمه ذوالقدر درآمد   اخبار برگزیده
  

واعظی: عملکرد قالیباف با روحانی قابل مقایسه نیسترییس دفتر رییس جمهوری با انتقاد از بیانیه تبلیغاتی شهردار پیشین تهران در جریان ثبت نام در انتخابات مجلس گفت: به جای این که برنامه و سیاست‌های خود را بگویند و از خودشان حرف بزنند فکر می‌کنند اگر به دولت حمله کنند مردم به آنها اقبال نشان می دهند.
مثلث محمود واعظی محمد باقر قالیباف انتخابات مجلس 

  

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رهبر انقلاب رویه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در انطباق مصوبات مجلس با سیاستهای کلی نظام را موجب متوقف شدن برخی مصوبات مجلس دانست و خواستار صدور دستور مقتضی برای حل این مشکل شد.
نامه نیوز علی مطهری تهران مجلس شورای اسلامی 

  

رییس دفتر رییس جمهوری با انتقاد از بیانیه تبلیغاتی شهردار پیشین تهران در جریان ثبت نام در انتخابات مجلس گفت: به جای این که برنامه و سیاست‌های خود را بگویند و از خودشان حرف بزنند فکر می‌کنند اگر به دولت حمله کنند مردم به آنها اقبال نشان می دهند.
نامه نیوز مصاحبه محمد باقر قالیباف انتخابات مجلس 

  

بازداشت مدیری که به بهانه دور زدن تحریم‌ها، مرتکب فساد میلیون دلاری شداقتصادنیوز: رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه «راهکارهای دور زدن تحریم‌ها تعریف‌ شده است و نباید این موضوع یعنی دور زدن تحریم‌ها مجوز و بهانه‌ای برای فساد باشد» گفت: در همین راستا اخیراً پرونده‌ای داشتیم که فردی در یک دستگاهی به بهانه دور زدن تحریم‌ها مرتکب فساد ده‌ها میلیون دلاری شد و با بخشی از این پول‌ها برای خود و همسرش، ویلا و خودرو خریده است.
اقتصادنیوز بازداشت سازمان بازرسی کل کشور احمد توکلی 

  

اعتراض‌‌مان را نسبت به رای صادره برای نجفی به دیوان عالی کشور می‌بریموکیل مدافع محمدعلی نجفی با اشاره به رای صادر شده علیه موکلش گفت: این رای قطعی نیست و قابل اعتراض است. ما قطعا باتوجه به آنچه که در سامانه سنا نوشته شده و قتل را عمد دانسته اعتراض‌مان را به دیوان عالی کشور خواهیم کرد.
ایلنا محمدعلی نجفی سنا قتل 

  

ماجرای ذرت های آلوده به کجا رسید؟رئیس سازمان ملی استاندارد آخرین وضعیت امحاء ذرت‌ های آلوده را تشریح کرد.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور استاندارد وزارت جهاد کشاورزی 

  

حسن روحانی: از چارچوب خطوط قرمز نظام عبور نخواهیم کردرئیس جمهور، ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق را 2 هدف مهم دولت دوازدهم توصیف کرد و با تأکید بر اینکه دولت تمام توان خود را برای تحقق آن بکار گرفته است، اظهارداشت: در شرایط خاص منطقه‌ای و جهانی که در آن قرار گرفته‌ایم از همه دستگاه‌ها و رسانه ملی، روزنامه‌ها و فضای حقیقی و مجازی، درخواست می‌کنم که واقعیت‌ را به درستی به مردم اطلاع‌رسانی کند.
مثلث حسن روحانی فضای مجازی دولت دوازدهم 

  

آقای لاریجانی عاقل‌تر از این حرف‌هاست که به ریاست جمهوری فکر کندکنایه‌های صریح به قالیباف: امیدوار به ریاست مجلس نباشید. به حدادعادل و عارف نگاه کنید. اینگونه شیپور زدن یعنی نمی‌دانید چه چیزی را قرار است فتح کنید.
مستقل‌آنلاین ریاست جمهوری تهران 

  

2 محصول جدید ایران‌خودرو آماده ورود به بازار (تصاویر لو رفته)به زودی، دو محصول سمند ال.ایکس ای.اف7 پلاس(EF7 LX+) و سورن ای.ال.ایکس پلاس (ELX+) در سبد محصولات ایران خودرو قرار می‌گیرد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

هزینه گازسوز کردن پراید چقدر است؟محسن جوهری، رییس هیات مدیره انجمن صنفی CNG کشور درباره وضعیت قیمت مخازن اظهار کرد: متاسفانه با توجه به این که تقاضا بیشتر از عرضه مخازن CNG در بازار است، قیمت‌ها به شدت بالا رفته است. در حال حاضر برای گازسوز کردن خودروها مردم می‌توانند به سامانه IRNGV.ir مراجعه کنند و پس از آن‌اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام می‌شود.
خودروتک هزینه قیمت گاز 

  اخبار داغ
  

افزایش 15 درصدی حقوق کارکنان با نرخ تورم 80 درصدی کاریکاتورگونه استعضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: افزایش حقوق و دستمزد سال 99، 15 درصد در نظر گرفته شده که طنز تلخی است
خبرفوری تورم کمیسیون اجتماعی مجلس مجلس دهم 

  

تقاضای نوسان در بازار ارزیک اقتصاددان گفت : نرخ ارز همزمان با افزایش قیمت بنزین روندی صعودی را آغاز کرده است. علت این همزمانی، ناآرامی‌های اجتماعی است که با تغییر قیمت این حامل انرژی اتفاق افتاد. چرا که پس از هر ناآرامی، جامعه و اقتصاد دچار نااطمینانی می‌شود و نااطمینانی عامل فرار سرمایه است.
اقتصادنیوز ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ سقوط کم‌سابقه دلاراقتصادنیوز: امروز چهارشنبه 20 آذرماه 1398 بازار طلاوارز تهران روی مدار نزولی که از بعدازظهر دیروز آغاز شده بود حرکت کرد. قیمت‌ها در معاملات اولیه با کاهش اندک مواجه شدند و تا ظهر شیب مدار نزولی تندتر شد. امروز دلار در بازار آزاد تا 13هزار تومان نیز کاهش یافت و بعدازظهر با حدود 500 تومان کاهش نسبت به قیمت پایانی دیروز روی رقم 13200 تومان به کار خود پایان داد...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز پایتخت دلار 

  

انهدام باند پولشویی در استان آذربایجان‌شرقی/ واردات صوری با ارز دولتی!پاسداران گمنام امام زمان(عج) سپاه عاشورا یک باند پولشویی در آذربایجان‌شرقی را متلاشی کردند.
ایلنا استان آذربایجان شرقی واردات ارز 

  

دستگیری باند اخلال‌گران بازار ارز در آذربایجان شرقیپاسداران گمنام امام زمان ( عج) سپاه آذربایجان شرقی یک باند اخلال در نظام ارزی را دستگیر کردند.
خبرفوری ارز ارز دولتی صرافی 

  

نحوه پیشگیری از بیماری‌های واگیر ملاک ارزیابی عملکرد دانشگاه‌های علوم پزشکی است حیدر علی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اعلام خبری از سوی مسئول بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت اصفهان مبنی بر اینکه در سال‌جاری تاکنون 15 نفر از مبتلایان به آنفلوآنزا در مراکز درمانی استان اصفهان جان خود را از دست داده‌اند که بیشتر آنها افراد بزرگسال هستند، گفت: آنفولانزا یک بیماری ویروسی شناخته شده بوده که راه‌های مقابله و پیشگیری از ابتلا به این بیماری…
خانه‌ملت آموزش پزشکی استان اصفهان درمان 

  

حضور آنگ سان سوچی در دادگاه لاههآنگ سان سوچی می‌گوید: پرونده‌ای که علیه میانمار به دیوان کیفری بین‌المللی ارائه شده، “ناکامل و گمراه‌کننده” است...
انصاف‌نیوز دادگاه لاهه میانمار مسلمان 

  

قیمت سکه 24ساعته 180 هزار تومان کاهش یافت/ تداوم ریزش در صورت اُفت نرخ ارز محمد کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره افزایش قیمت سکه در روزهای اخیر گفت: کشور در یک هفته اخیر بالاترین رشد میزان قیمت سکه را در 9 ماه گذشته تجربه کرد، زیرا نرخ ارز به بالاترین سطح قیمتی در 9 ماه اخیر یعنی بیش از 14 هزار و 200 تومان رسید و این رشد نرخ ارز تاثیر مستقیمی بر قیمت سکه و طلا داشت. نایب رئیس اتحادیه طلا و…
خانه‌ملت قیمت ارز قیمت افزایش قیمت