ایلنا   |  ورزشی  |  

زیرساخت برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها فراهم است

نشست فراکسیون بانوان به ریاست فریده اولادقباد ، با حضور وزیر محترم ورزش و معاون امورزنان و معاون امور پارلمانی و مدیرکل اور مجلس و نمایندگان زن عضو فراکسیون زنان در محل فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی پیرامون حسن اجرای مواد 101 و 102 قانون برنامه ششم توسعه و ورزش همگانی و حرفه ای بانوان روز گذشته برگزار شد.

زیرساخت برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها فراهم است

نشست فراکسیون بانوان به ریاست فریده اولادقباد ، با حضور وزیر محترم ورزش و معاون امورزنان و معاون امور پارلمانی و مدیرکل اور مجلس و نمایندگان زن عضو فراکسیون زنان در محل فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی پیرامون حسن اجرای مواد 101 و 102 قانون برنامه ششم توسعه و ورزش همگانی و حرفه ای بانوان روز گذشته برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرکار خانم اولاد قباد ضمن خوشامدگویی به حضار به طرح مباحثی در خصوص پیگیری مطالبات مدون در برنامه ششم توسعه در خصوص زنان و در این جلسه مشخصاً ورزش زنان پرداخت. ایشان به نبود ردیف اعتباری برای ورزش حرفه ای زنان اشاره داشتند. هم چنین در خصوص اجرای قانون تسهیل ازدواج خواستار توضیحاتی از سوی وزیر ورزش و جوانان شدند.

در ادامه دکتر سیده فاطمه ذوالقدر ،ریاست کمیته فرهنگی فراکسیون، تقویت ورزش همگانی زنان و هم چنین ارتقا و افزایش پست های مدیریتی زنان را با توجه به گسترش فعالیت های ورزشی زنان به خصوص درخشش در ورزش حرفه ای ، خواستار شدند. هم چنین به نبود امکانات مناسب و کمبود فضای ورزشی برای زنان اشاره کردند و اینکه با نگاهی به ورزشگاه های موجود می توان مشاهده کرد که قریب به اتفاق اختصاص به مردان دارد. همچنین  اخذ مبالغ بالا در باشگاه های خصوصی که صرفاً قابل استفاده برای همه اقشار نیست ، مورد نقد قرار دادند و اینکه متاسفانه دستگاه های دولتی هم اماکن ورزشی خود را جهت اخذ درآمد بیشتر به این بخش خصوصی واگذار می کنند.

دیگر نمایندگان نیز علاوه بر تبریک قهرمانی ارزشمند تیم ملی والیبال زیر 21 سال جوانان ، خواستار رویکرد عدالت محور هم در زمینه رشته های مختلف ورزشی به خصوص در قیاس با ورزش فوتبال و در زمینه اختصاص اعتباتر برای ورزش بانوان به خصوص در شهرستان ها و هم چنین در مورد پروژ های نیمه کاره ورزشی در شهرستان های حوزه انتخابیشان مواردی را مطرح کردند.

در حوزه جوانان نیز احداث و راه اندازی خانه جوان در برخی شهرستان ها و نیز اجرایی شدن آیین نامه قانون تسهیل ازدواج جوانان از موارد مورد مطالبه بود.

خانم سیاوشی هم در خصوص خواست فیفا مبنی بر حضور زنان در ورزشگاه سوالاتی را مطرح نمودند.

خانم فرهادی نژاد ، معاون امور زنان وزارت ورزش در ادامه به جایگاه چشم گیر مدیریت زنان در عرصه وزارت ورزش نسبت به سایر دستگاه های اجرایی پرداختند و آماری از پست ریاست و نواب رئیسی فدراسیون ها در استان ها و شهرستان ها ارائه کردند و اینکه 20 اداره ورزش شهرستانی هم دارای رئیس زن می باشند. همچنین به همکاری فی مابین آموزش و پرورش و وزارت ورزش با توجه تفام نامه سال 93 اشاره کردند.

در نهایت هم سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان ضمن تبریک پیروزی های اخیر تیم های مختلف ورزشی خصوصاً قهرمانی تیم ملی والیبال زیر 21 سال کشورمان ،سال های 97 و 98  را سال های پربار به لحاظ درخشش ورزش قهرمانی اعلام نمود.

در خصو پروژه های عمرانی نیز اعلام نمودند که در سال گذشته تصمیم به تکمیل 500 پروژه داشتیم که توانستیم آن را به 700 برسانیم لیکن امسال به محدودیت های اعتباری مواجهیم اما تلاش بر این است که پروژه های 10-15 سال مانده را به نتیجه برسانیم.

در مورد تسهیل در ازدواج جوانان و ازدواج پایدار نیز به فعال کردن دفاتر مشاوره ازدواج از طریق توسعه فعالیت‌های سازمان‌های مردم نهاد اشاره کردند و اینکه با کمک بخش خصوصی و سازمان بهزیستی و سازمان نظام روان شناسی کشور بیش از 400 دفتر مشاوره ازدواج در سرار کشور فعال شده است. همچنین به گسترش فعالیت اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی جوانان از طریق گسترش سازمان های مردم نهاد اشاره نمودند. که این سمن ها تا سال گذشته 70 تا 80 واحد بوده است و هم اکنون 2600 سازمان مردم نهاد داریم.

ایشان ادامه دادند: فعالیت خانه های جوان هم که در دولت نهم و دهم متوقف شده بود هم اکنون در حال راه اندازی و احیاست.

در خصوص آماده سازی زیرساخت ها برای حضور زنان در ورزشگاه ها نیز اظهار داشتند که همه زیرساخت ها برای حضور زنان در همه ورزشگاه ها فراهم است.

ورزش بانوان فاطمه ذوالقدر درآمد   اخبار برگزیده
  

وزیر علوم:برای آزادی دانشمند ایرانی از زندان آمریکا کار سختی در پیش داریموزیر علوم با تاکید بر اینکه برای آزادی دکتر سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکایی‌ها کار سختی در پیش داریم،‌ گفت: وزارت علوم به دلیل عدم دسترسی به این دانشمند،‌ وضعیت پیگیری را به وزارت امور خارجه محول کرده است.
مثلث وزارت علوم بازداشت زندان 

  

روح رئیس جمهور پیشین آمریکا در کاخ سفید + تصاویراز گذشته تا به امروز بسیاری از بازدیدکنندگان و کارمندان کاخ سفید مدعی بودند که روح آبراهام لینکلن فقید را دیدند.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور کاخ سفید خواب 

  

هم زمان با تشدید تنش ها بین ایران و آمریکا، نگرانی کشورهای منطقه در مورد بروز یک درگیری خطرناک در خلیج فارس افزایش یافته است. رهبران امارات در ابتدا از کمپین فشار حداکثری ترامپ علیه جمهوری اسلامی حمایت می کردند. اما به نظر می رسد که ابوظبی در مورد تاکتیک های خود برای مقابله با ایران تجدیدنظر کرده است.
نامه نیوز ترامپ ایران ایران و آمریکا 

  

اگر سکوت می‌کنند بخاطر پیرمرد بودن شماستسکوت من باعث تنبه جنابعالی نشده؛ توهین هم می‌کنید. گویی روزتان به شب نمی‌رسد اگر توهینی نداشته باشید. مگر ساختمان‌هایی که حضرت‌عالی از آنها استفاده می‌کنید، از ارث پدرتان ساخته شده؟ کافی است کسی نیم نگاهی به مکتوبات شما ذیل "کتاب القضاء" مرحوم سید صاحب عروه، بیندازد تا میزان اثر شما در حوزه معلوم شود و معلوم شود حد تحصیلات جنابعالی و استفراغ وسعتان درباب استنباط احکام است...
مستقل‌آنلاین ارث حوزه 

  

مرحوم هاشمی رفسنجانی باز در صدا وسیما سانسور شداقتصادنیوز: جمهوری اسلامی از برنامه‌های صدا وسیما در سالروز ورود آزادگان به کشور انتقاد کرد.
اقتصادنیوز جمهوری اسلامی روزنامه جنگ 

  

جزئیات طرح بازگرداندن خانواده مسئولان به کشورسخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی از تدوین طرحی برای الزام بازگشت اعضای خانواده‌های مدیران و مسئولان جمهوری اسلامی به کشور خبر داد.
شما‌نیوز خانواده مجلس شورای اسلامی وزارت علوم 

  

اطلاعیه قوه قضاییه درباره بازداشت یکی از مدیران سابق دستگاه قضاییروابط عمومی قوه قضاییه در پی برخی حواشی مربوط به بازداشت یکی از مدیران سابق دستگاه قضایی، اطلاعیه‌ای صادر کرد.
مثلث قوه قضاییه بازداشت روابط عمومی 

  

پشیمانی نوید محمدزاده و عذر خواهی از همه + عکسنوید محمدزاده که با انتشار یک استوری اعتراض خود را نسبت به انتخاب هیات انتخاب نماینده ایران در اسکار اعلام کرده بود در استوری جدیدی به خاطر واکنش اولیه‌اش عذرخواهی کرد.
شما‌نیوز نوید محمدزاده تجاوز موفقیت 

  

آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به آیت‌الله محمد یزدی به برخی ادعاها و اتهامات مطرح شده اخیرپاسخ داد.
نامه نیوز محمد یزدی مجمع تشخیص مصلحت نظام مدرسه 

  اخبار داغ
  

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت گفت: ستاد تنظیم بازار، شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را مشخص کرد.
نامه نیوز چای بانک مرکزی تنظیم بازار 

  

آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» تصویب شد/ تمامی روستاییان و عشایر تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرندوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» در جلسه روز گذشته هیات وزیران خبر داد.
برنا بیمه سلامت دولت 

  

شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانیمدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت گفت: ستاد تنظیم بازار، شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را مشخص کرد.
ایلنا چای بانک مرکزی تنظیم بازار 

  

برگزاری دوره هم اندیشی ارزیابی انطباق برنامه عملیاتی سازمان بیمه سلامتمدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان بیمه سلامت گفت: دوره هم اندیشی ارزیابی انطباق برنامه عملیاتی سازمان بیمه سلامت در دو بخش ستادی و استانی برگزار شد.
شما‌نیوز بیمه سلامت قتل 

  

مبارزه الهامی برابر رقیبی از بلاروس در مسابقات MMAسرگروه سابق تیم ملی کاراته در ادامه مبارزات خود در رقابتهای حرفه‌ای فردا به مصاف رقیبی از بلاروس می رود.
مستقل‌آنلاین بلاروس کاراته جوانان 

  

پل پوگبا در بازی با چلسی، در پستی عقب‌تر از پست معمول خود بازی کرد.
نود پل پوگبا بازی چلسی