تسنیم   |  سیاسی  |  

بسیج دانشجویی شریف خواستار شکست سکوت مسئولان نسبت به اوضاع کشمیر شد

بسیج دانشجویی شریف خواستار شکست سکوت مسئولان نسبت به اوضاع مسلمانان کشمیر شد

بسیج دانشجویی شریف خواستار شکست سکوت مسئولان نسبت به اوضاع کشمیر شد

- اخبار سیاسی -

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف  طی بیانیه ای در واکنش به اتفاقات اخیر منطقه کشمیر و اعتراض به سکوت یا کم‌کاری مسئولین مربوطه، خواستار رسیدگی به این اتفاقات را کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

"بسم الله الرحمن الرحیم"

عید سعید قربان همیشه ی تاریخ، یادآور توحید و یکتا پرستی ابراهیم خلیل و بیزاری و مقابله او با هر گونه حق ستیزی، ظلم و خودکامگی بوده است.

و به همین سبب خداوند در قرآن از ایشان به عنوان اسوه ای نیکو برای یکتاپرستان عالم نامبرده که امروزه و در شرایط کنونی جامعه بین الملل نیاز به این الگو برداری بیش از پیش احساس میشود.

 

این ایام که خبرهای دردناک پر پر شدن انسانیت در کشمیر به دست سیاستمداران دولت هند که متاسفانه در حال اثبات سرسپردگی خود به صهیونیست ها و چپاول به ناحق‌ مزایا و منافع هستند به گوش رسیده و تصاویر دلخراش کشتار وحشیانه مسلمانان این منطقه قلب هر آزاده ای را جریحه دار کرده است، از هر انسان ابراهیم مسلکی انتظار میرود که نسبت به این جنایات بشری سکوت نکرده و به مقابله با طاغوت صفتی های صورت گرفته در آنجا بپردازد.

 

اما در کمال تعجب متاسفانه در روزهای گذشته شاهد آن هستیم که دولتمردان و مسئولین جمهوری اسلامی سکوت را پیشه کرده و چشم به روی این ندای کمک خواهی مظلومین بسته اند و سرانجام پس از فشار افکار عمومی واکنش خود را در حد یک تماس و ابراز نگرانی خلاصه کرده اند.

همایش فصلی مدیریت پروژه در دانشگاه شریف برگزار می‌شوددبیر جدید انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شریف مشخص شدحضور 13 نفر عضو هیات علمی دانشگاه شریف در فهرست سرآمدان علمی کشور

سوال اینجاست که مسئولین ارشد مملکتی به ویژه دستگاه سیاست خارجی چطور به خود این اجازه را داده اند که از کنار فریاد مظلومیت یک مسلمان اینگونه به راحتی عبور کنند؟

 

از وزارت امور خارجه انتظار میرود که صراحتا به مردم گزارش دهد علت برخورد سرد و تشریفاتی شان در برابر این جنایت انسانی چیست و آیا وقت آن نرسیده که اقدامی موثر و رو به جلو در برخورد با سیاست های ضد اسلامی دولت هند انجام دهند؟ عدم پاسخ به این سوالات و ادامه روند فعلی افکار عمومی را به سمت این جواب که مناسبات اقتصادی بین دو کشور به عدم اقدام موثر دولت مردان در این موضوع منجر شده، نزدیک تر خواهد کرد.

 

ضمناً از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و همچنین ستاد حقوق بشر قوه قضاییه انتظار می‌رود تمام همت خود را در جهت حل مشکلات این مردم ستم دیده به کار گیرند.

 

از طرفی از حکام سایر کشورهای اسلامی که این روزها حجاجشان در سرزمین وحی گرد هم جمع شده و توحید و یگانگی پرودگار و امت اسلامی را فریاد میزنند هم انتظار میرود که طبق کلام امام راحل که فرمودند: "اگر توحید کلمه کنید، چطور هندوی بدبخت می تواند کشمیر عزیز را از ما بگیرد و از مسلمین بگیرد و هیچ کاری از آنها نیاید؟" عمل کرده و در برابر این فجایع هولناک اقدام مشترک و موثری را عملیاتی کنند‌.

 

در پایان بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف ضمن محکومیت شدید این جنایات انسانی در حق مسلمانان عزیز کشمیری، از مسئولین ایران اسلامی و سایر ملل مسلمان تقاضی دارد که با جدیّت اتفاقات این منطقه را پیگیری و از ادامه یافتن این وضعیت جلوگیری نمایند.

"والسلام علیکم و رحمه الله" "بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف"

انتهای پیام/

بسیج دانشگاه صنعتی شریف دانشگاه شریف   اخبار برگزیده
  

وزیر علوم:برای آزادی دانشمند ایرانی از زندان آمریکا کار سختی در پیش داریموزیر علوم با تاکید بر اینکه برای آزادی دکتر سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکایی‌ها کار سختی در پیش داریم،‌ گفت: وزارت علوم به دلیل عدم دسترسی به این دانشمند،‌ وضعیت پیگیری را به وزارت امور خارجه محول کرده است.
مثلث وزارت علوم بازداشت زندان 

  

روح رئیس جمهور پیشین آمریکا در کاخ سفید + تصاویراز گذشته تا به امروز بسیاری از بازدیدکنندگان و کارمندان کاخ سفید مدعی بودند که روح آبراهام لینکلن فقید را دیدند.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور کاخ سفید خواب 

  

هم زمان با تشدید تنش ها بین ایران و آمریکا، نگرانی کشورهای منطقه در مورد بروز یک درگیری خطرناک در خلیج فارس افزایش یافته است. رهبران امارات در ابتدا از کمپین فشار حداکثری ترامپ علیه جمهوری اسلامی حمایت می کردند. اما به نظر می رسد که ابوظبی در مورد تاکتیک های خود برای مقابله با ایران تجدیدنظر کرده است.
نامه نیوز ترامپ ایران ایران و آمریکا 

  

اگر سکوت می‌کنند بخاطر پیرمرد بودن شماستسکوت من باعث تنبه جنابعالی نشده؛ توهین هم می‌کنید. گویی روزتان به شب نمی‌رسد اگر توهینی نداشته باشید. مگر ساختمان‌هایی که حضرت‌عالی از آنها استفاده می‌کنید، از ارث پدرتان ساخته شده؟ کافی است کسی نیم نگاهی به مکتوبات شما ذیل "کتاب القضاء" مرحوم سید صاحب عروه، بیندازد تا میزان اثر شما در حوزه معلوم شود و معلوم شود حد تحصیلات جنابعالی و استفراغ وسعتان درباب استنباط احکام است...
مستقل‌آنلاین ارث حوزه 

  

مرحوم هاشمی رفسنجانی باز در صدا وسیما سانسور شداقتصادنیوز: جمهوری اسلامی از برنامه‌های صدا وسیما در سالروز ورود آزادگان به کشور انتقاد کرد.
اقتصادنیوز جمهوری اسلامی روزنامه جنگ 

  

جزئیات طرح بازگرداندن خانواده مسئولان به کشورسخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی از تدوین طرحی برای الزام بازگشت اعضای خانواده‌های مدیران و مسئولان جمهوری اسلامی به کشور خبر داد.
شما‌نیوز خانواده مجلس شورای اسلامی وزارت علوم 

  

اطلاعیه قوه قضاییه درباره بازداشت یکی از مدیران سابق دستگاه قضاییروابط عمومی قوه قضاییه در پی برخی حواشی مربوط به بازداشت یکی از مدیران سابق دستگاه قضایی، اطلاعیه‌ای صادر کرد.
مثلث قوه قضاییه بازداشت روابط عمومی 

  

پشیمانی نوید محمدزاده و عذر خواهی از همه + عکسنوید محمدزاده که با انتشار یک استوری اعتراض خود را نسبت به انتخاب هیات انتخاب نماینده ایران در اسکار اعلام کرده بود در استوری جدیدی به خاطر واکنش اولیه‌اش عذرخواهی کرد.
شما‌نیوز نوید محمدزاده تجاوز موفقیت 

  

آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به آیت‌الله محمد یزدی به برخی ادعاها و اتهامات مطرح شده اخیرپاسخ داد.
نامه نیوز محمد یزدی مجمع تشخیص مصلحت نظام مدرسه 

  اخبار داغ
  

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت گفت: ستاد تنظیم بازار، شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را مشخص کرد.
نامه نیوز چای بانک مرکزی تنظیم بازار 

  

آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» تصویب شد/ تمامی روستاییان و عشایر تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرندوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» در جلسه روز گذشته هیات وزیران خبر داد.
برنا بیمه سلامت دولت 

  

شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانیمدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت گفت: ستاد تنظیم بازار، شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را مشخص کرد.
ایلنا چای بانک مرکزی تنظیم بازار 

  

برگزاری دوره هم اندیشی ارزیابی انطباق برنامه عملیاتی سازمان بیمه سلامتمدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان بیمه سلامت گفت: دوره هم اندیشی ارزیابی انطباق برنامه عملیاتی سازمان بیمه سلامت در دو بخش ستادی و استانی برگزار شد.
شما‌نیوز بیمه سلامت قتل 

  

مبارزه الهامی برابر رقیبی از بلاروس در مسابقات MMAسرگروه سابق تیم ملی کاراته در ادامه مبارزات خود در رقابتهای حرفه‌ای فردا به مصاف رقیبی از بلاروس می رود.
مستقل‌آنلاین بلاروس کاراته جوانان 

  

پل پوگبا در بازی با چلسی، در پستی عقب‌تر از پست معمول خود بازی کرد.
نود پل پوگبا بازی چلسی