تسنیم   |  سیاسی  |  

بسیج دانشجویی شریف خواستار شکست سکوت مسئولان نسبت به اوضاع کشمیر شد

بسیج دانشجویی شریف خواستار شکست سکوت مسئولان نسبت به اوضاع مسلمانان کشمیر شد

بسیج دانشجویی شریف خواستار شکست سکوت مسئولان نسبت به اوضاع کشمیر شد

- اخبار سیاسی -

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف  طی بیانیه ای در واکنش به اتفاقات اخیر منطقه کشمیر و اعتراض به سکوت یا کم‌کاری مسئولین مربوطه، خواستار رسیدگی به این اتفاقات را کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

"بسم الله الرحمن الرحیم"

عید سعید قربان همیشه ی تاریخ، یادآور توحید و یکتا پرستی ابراهیم خلیل و بیزاری و مقابله او با هر گونه حق ستیزی، ظلم و خودکامگی بوده است.

و به همین سبب خداوند در قرآن از ایشان به عنوان اسوه ای نیکو برای یکتاپرستان عالم نامبرده که امروزه و در شرایط کنونی جامعه بین الملل نیاز به این الگو برداری بیش از پیش احساس میشود.

 

این ایام که خبرهای دردناک پر پر شدن انسانیت در کشمیر به دست سیاستمداران دولت هند که متاسفانه در حال اثبات سرسپردگی خود به صهیونیست ها و چپاول به ناحق‌ مزایا و منافع هستند به گوش رسیده و تصاویر دلخراش کشتار وحشیانه مسلمانان این منطقه قلب هر آزاده ای را جریحه دار کرده است، از هر انسان ابراهیم مسلکی انتظار میرود که نسبت به این جنایات بشری سکوت نکرده و به مقابله با طاغوت صفتی های صورت گرفته در آنجا بپردازد.

 

اما در کمال تعجب متاسفانه در روزهای گذشته شاهد آن هستیم که دولتمردان و مسئولین جمهوری اسلامی سکوت را پیشه کرده و چشم به روی این ندای کمک خواهی مظلومین بسته اند و سرانجام پس از فشار افکار عمومی واکنش خود را در حد یک تماس و ابراز نگرانی خلاصه کرده اند.

همایش فصلی مدیریت پروژه در دانشگاه شریف برگزار می‌شوددبیر جدید انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شریف مشخص شدحضور 13 نفر عضو هیات علمی دانشگاه شریف در فهرست سرآمدان علمی کشور

سوال اینجاست که مسئولین ارشد مملکتی به ویژه دستگاه سیاست خارجی چطور به خود این اجازه را داده اند که از کنار فریاد مظلومیت یک مسلمان اینگونه به راحتی عبور کنند؟

 

از وزارت امور خارجه انتظار میرود که صراحتا به مردم گزارش دهد علت برخورد سرد و تشریفاتی شان در برابر این جنایت انسانی چیست و آیا وقت آن نرسیده که اقدامی موثر و رو به جلو در برخورد با سیاست های ضد اسلامی دولت هند انجام دهند؟ عدم پاسخ به این سوالات و ادامه روند فعلی افکار عمومی را به سمت این جواب که مناسبات اقتصادی بین دو کشور به عدم اقدام موثر دولت مردان در این موضوع منجر شده، نزدیک تر خواهد کرد.

 

ضمناً از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و همچنین ستاد حقوق بشر قوه قضاییه انتظار می‌رود تمام همت خود را در جهت حل مشکلات این مردم ستم دیده به کار گیرند.

 

از طرفی از حکام سایر کشورهای اسلامی که این روزها حجاجشان در سرزمین وحی گرد هم جمع شده و توحید و یگانگی پرودگار و امت اسلامی را فریاد میزنند هم انتظار میرود که طبق کلام امام راحل که فرمودند: "اگر توحید کلمه کنید، چطور هندوی بدبخت می تواند کشمیر عزیز را از ما بگیرد و از مسلمین بگیرد و هیچ کاری از آنها نیاید؟" عمل کرده و در برابر این فجایع هولناک اقدام مشترک و موثری را عملیاتی کنند‌.

 

در پایان بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف ضمن محکومیت شدید این جنایات انسانی در حق مسلمانان عزیز کشمیری، از مسئولین ایران اسلامی و سایر ملل مسلمان تقاضی دارد که با جدیّت اتفاقات این منطقه را پیگیری و از ادامه یافتن این وضعیت جلوگیری نمایند.

"والسلام علیکم و رحمه الله" "بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف"

انتهای پیام/

بسیج دانشگاه صنعتی شریف دانشگاه شریف   اخبار برگزیده
  

واعظی: عملکرد قالیباف با روحانی قابل مقایسه نیسترییس دفتر رییس جمهوری با انتقاد از بیانیه تبلیغاتی شهردار پیشین تهران در جریان ثبت نام در انتخابات مجلس گفت: به جای این که برنامه و سیاست‌های خود را بگویند و از خودشان حرف بزنند فکر می‌کنند اگر به دولت حمله کنند مردم به آنها اقبال نشان می دهند.
مثلث محمود واعظی محمد باقر قالیباف انتخابات مجلس 

  

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رهبر انقلاب رویه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در انطباق مصوبات مجلس با سیاستهای کلی نظام را موجب متوقف شدن برخی مصوبات مجلس دانست و خواستار صدور دستور مقتضی برای حل این مشکل شد.
نامه نیوز علی مطهری تهران مجلس شورای اسلامی 

  

رییس دفتر رییس جمهوری با انتقاد از بیانیه تبلیغاتی شهردار پیشین تهران در جریان ثبت نام در انتخابات مجلس گفت: به جای این که برنامه و سیاست‌های خود را بگویند و از خودشان حرف بزنند فکر می‌کنند اگر به دولت حمله کنند مردم به آنها اقبال نشان می دهند.
نامه نیوز مصاحبه محمد باقر قالیباف انتخابات مجلس 

  

بازداشت مدیری که به بهانه دور زدن تحریم‌ها، مرتکب فساد میلیون دلاری شداقتصادنیوز: رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه «راهکارهای دور زدن تحریم‌ها تعریف‌ شده است و نباید این موضوع یعنی دور زدن تحریم‌ها مجوز و بهانه‌ای برای فساد باشد» گفت: در همین راستا اخیراً پرونده‌ای داشتیم که فردی در یک دستگاهی به بهانه دور زدن تحریم‌ها مرتکب فساد ده‌ها میلیون دلاری شد و با بخشی از این پول‌ها برای خود و همسرش، ویلا و خودرو خریده است.
اقتصادنیوز بازداشت سازمان بازرسی کل کشور احمد توکلی 

  

اعتراض‌‌مان را نسبت به رای صادره برای نجفی به دیوان عالی کشور می‌بریموکیل مدافع محمدعلی نجفی با اشاره به رای صادر شده علیه موکلش گفت: این رای قطعی نیست و قابل اعتراض است. ما قطعا باتوجه به آنچه که در سامانه سنا نوشته شده و قتل را عمد دانسته اعتراض‌مان را به دیوان عالی کشور خواهیم کرد.
ایلنا محمدعلی نجفی سنا قتل 

  

ماجرای ذرت های آلوده به کجا رسید؟رئیس سازمان ملی استاندارد آخرین وضعیت امحاء ذرت‌ های آلوده را تشریح کرد.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور استاندارد وزارت جهاد کشاورزی 

  

حسن روحانی: از چارچوب خطوط قرمز نظام عبور نخواهیم کردرئیس جمهور، ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق را 2 هدف مهم دولت دوازدهم توصیف کرد و با تأکید بر اینکه دولت تمام توان خود را برای تحقق آن بکار گرفته است، اظهارداشت: در شرایط خاص منطقه‌ای و جهانی که در آن قرار گرفته‌ایم از همه دستگاه‌ها و رسانه ملی، روزنامه‌ها و فضای حقیقی و مجازی، درخواست می‌کنم که واقعیت‌ را به درستی به مردم اطلاع‌رسانی کند.
مثلث حسن روحانی فضای مجازی دولت دوازدهم 

  

آقای لاریجانی عاقل‌تر از این حرف‌هاست که به ریاست جمهوری فکر کندکنایه‌های صریح به قالیباف: امیدوار به ریاست مجلس نباشید. به حدادعادل و عارف نگاه کنید. اینگونه شیپور زدن یعنی نمی‌دانید چه چیزی را قرار است فتح کنید.
مستقل‌آنلاین ریاست جمهوری تهران 

  

2 محصول جدید ایران‌خودرو آماده ورود به بازار (تصاویر لو رفته)به زودی، دو محصول سمند ال.ایکس ای.اف7 پلاس(EF7 LX+) و سورن ای.ال.ایکس پلاس (ELX+) در سبد محصولات ایران خودرو قرار می‌گیرد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

هزینه گازسوز کردن پراید چقدر است؟محسن جوهری، رییس هیات مدیره انجمن صنفی CNG کشور درباره وضعیت قیمت مخازن اظهار کرد: متاسفانه با توجه به این که تقاضا بیشتر از عرضه مخازن CNG در بازار است، قیمت‌ها به شدت بالا رفته است. در حال حاضر برای گازسوز کردن خودروها مردم می‌توانند به سامانه IRNGV.ir مراجعه کنند و پس از آن‌اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام می‌شود.
خودروتک هزینه قیمت گاز 

  اخبار داغ
  

لیونبرگ: بازی مقابل استاندارد لیژ تجربه بسیار ارزشمندی برای جوانان‌مان بودسرمربی موقت توپچی‌های لندن معتقد است آرسنال جوانان خوبی دارد و بازی مقابل استاندارد لیژ تجربه بسیار ارزشمندی برای آنها بود.
تسنیم بازی استاندارد جوانان 

  

پیش‌بینی رونق غیرتورمی در بازار مسکنیک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که بازار ملک در شرایط رونق غیرتورمی قرار دارد گفت: معاملات تا پایان سال روند صعودی خواهد داشت و نوسانات قیمت در حد 1 تا 2 درصد است.
مثلث مسکن قیمت مسکن اقتصاد 

  

با نرخ دستوری نیما باید منتظر نرخ سوم و چهارم ارز باشیماقتصادنیوز: رئیس کنفدراسیون صادرات گفت: رئیس بانک مرکزی اصرار دارد که هیچ دخالتی در سامانه نیما صورت نمی‌گیرد و قیمت‌ها کاملا بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شوند اما وقتی در بودجه دلار 8500 تومانی تعیین شد این شک را ایجاد کرده که نرخ دستوری است.
اقتصادنیوز بانک مرکزی بانک نرخ ارز 

  

با نرخ دستوری نیما باید منتظر نرخ سوم و چهارم ارز باشیم/ دلار 4200 تومانی غیرکاربردی استرئیس کنفدراسیون صادرات گفت: رئیس بانک مرکزی اصرار دارد که هیچ دخالتی در سامانه نیما صورت نمی‌گیرد و قیمت‌ها کاملا بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شوند اما وقتی در بودجه دلار 8500 تومانی تعیین شد این شک را ایجاد کرده که نرخ دستوری است.
ایلنا بانک مرکزی بانک نرخ ارز