ورزش۳   |  ورزشی  |  

مشایخی: نمی‌توانیم لیگ را مثل NBA برگزار کنیم

ملی‌پوش بسکتبال ایران گفت: متمرکز یا رفت و برگشت بودن لیگ به شرایط بستگی دارد اما مطمئنا فدراسیون نمی‌تواند لیگ را مثل NBA برگزار کند.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، سجاد مشایخی درباره قرارداد خود برای فصل جدید رقابت‌های لیگ‌ برتر بسکتبال، توضیح داد: خوشبختانه در فصل نقل و انتقالات این فصل با تیم ذوب آهن به توافق رسیدم و با مربی فصل گذشته‌ام یعنی آقای کوهیان همکاری خواهم کرد. بنده سال گذشته برای پتروشیمی بازی می‌کردم که متاسفانه امسال به هر دلیلی با تصمیم مدیران این باشگاه تیم پترو منحل شد. تمرینات را شروع کرده‌ایم اما فعلا تیم کاملی نیستیم و با اضافه شدن خارجی‌ها ان‌شاءالله برای موفقیت تلاش خواهیم کرد.

 

او در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به تعطیلی طولانی مدت می‌توان لیگ امسال را لیگی با کیفیت پیش بینی کرد؟ توضیح داد: به هر حال 6 ماه بود که بازیکنان به صورت حرفه‌ای و سطح بالا تمرین نداشتند،‌ خود من هر چند در این مدت صبح و عصر دو نوبت و به صورت پر فشار تمرین کرده‌ام، اما واقعا تمرین با تیم متفاوت است. حدودا یکی دو ماهی وقت هست که بازیکنان آماده شوند، هر چند که این بازه زمانی تایم کمی برای یک بازیکن حرفه‌ای است تا خودش را به سطح قابل قبول برساند. به هر حال تمرین تیم‌ها شروع شده و ما هم با اضافه شدن خارجی‌ها تمرینات را پر فشارتر ادامه خواهیم داد تا یک تیم خوب را در مسابقات لیگ داشته باشیم. 

گارد تیم ملی بسکتبال ایران افزود: البته هنوز معلوم نیست که تیم‌ها و لیگ با چه سیستمی شروع به کار می‌کنند. فعلا گفته‌اند مسابقات به صورت نیمه متمرکز و در تهران برگزار شود که امیدوارم این اتفاق به هر صورتی که صلاح است رخ دهد. اگر لیگ برگزار نشود کار برای بازیکنان سخت می‌شود، چرا که یک بازیکن درآمد دیگری ندارد و امرار معاش آن‌ها از لیگ است. امیدوارم بتوانیم با برگزاری یک لیگ پویا و قابل قبول تیم ملی خوبی را برای المپیک آماده کنیم، چون ملی‌پوشان از دل لیگ انتخاب می‌شوند.

 

او در پاسخ به این سوال که با روش متمرکز برگزار شدن لیگ موافق است یا به صورت رفت و برگشت؟ تصریح کرد: این موضوع بستگی به شرایط دارد. امیدوارم مسئولان تصمیماتی را بگیرند که به صلاح جامعه بسکتبال است. سلامتی بازیکنان و خانواده‌های آن‌ها مهم است و باید ببینیم شرایط چگونه پیش خواهد رفت. البته این را هم می‌دانیم که امکان ندارد فدراسیون بتواند مانند لیگ NBA مسابقات را در یک دهکده برگزار کند. مسئولان باید ببینند چه روشی خوب است و بازیکنان و تیم‌ها هم در این شرایط استثنائی تا جایی که سلامت جامعه بسکتبال به خطر نیفتد همکاری کنند. امیدوارم تصمیمی باشد که همه مسائل را در کنار هم خوب جهت دهی کند.

ملی پوش تیم بسکتبال ذوب آهن ادامه داد: اینکه در ایران هواداران خیلی به سالن‌های بسکتبال نمی‌آیند درست است،‌ اما همه ما دوست داریم که تماشاچی‌های موجود به سالن مسابقات بیایند، چرا که سالن خیلی خلوت یک مقدار اذیت کننده است. ان‌شاءالله شرایطی پیش بیاید که ما هواداران اصفهانی عزیز را در سالن داشته باشیم و این کرونا هم از کشور رخت ببندد. 

 

او در پاسخ به این سوال که آیا از شرایط و آمادگی بدنی خود رضایت دارد؟ توضیح داد: خداراشکر طی 6 ماه گذشته تمرینات خوبی را در دو نوبت صبح و عصر انجام داده و کارهای بدنسازی هم کرده‌ام تا آمادگی نسبی خودم را حفظ کنم. در حال حاضر هم تمرینات تیمی ما رفته رفته سخت‌تر می‌شود و فعلا کارهای بدنسازی پیگیری می‌شوند تا با اضافه شدن خارجی‌ها تیم خوبی را تشکیل دهیم.

مشایخی در پایان، در پاسخ به این سوال که آیا قرارداد او به نحوی هست که در صورت تعطیلی مجدد لیگ همانند سال گذشته در دریافت مبالغ خود دچار مشکل نشود؟ توضیح داد: خوشبختانه امسال بندهایی در قرارداد اضافه شد که باشگاه‌ها باید از بازیکنان خود حمایت کرده و پایبند به قراداد باشند. سال قبل به دلیل آپشنی بودن قراردادها واقعا دچار مشکل شدیم چون لیگ نیمه کاره به پایان رسید. خوشبختانه امسال بندهایی اضافه شد که این مشکل را برطرف کرد. امیدوارم مبلغ قراردادهای بسکتبالی‌ها نیز تا حدودی بالاتر برود تا در این شرایط سخت اقتصادی دچار مشکل نشوند. 

لیگ برتر ایران تهران   اخبار برگزیده
  

اگر روحانی و احمدی ‌نژاد با هم رقابت کنند، احمدی نژاد پیروز می شوددولت آقای روحانی، دولت یکدست و وزرا هم از یک جناح نبوده و بعضا حتی همفکر شخص حسن روحانی هم نبوده‌اند. او موجب شده نوعی نارضایتی و ناخشنودی از جانب مردم و رای‌دهندگان به او ایجاد شود. دولت روحانی در سطح ملی موفق نبوده است.
مستقل‌آنلاین حسن روحانی روزنامه وام 

  

سخنرانی روحانی ساعت 9 امشب در مجمع عمومی سازمان مللتمام وجوه جهان امروز متأثر از کرونا است آنچنانکه هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل نیز با سخنرانی‌های ضبط شده‌ی سران برگزار خواهد شد
۵۵ آنلاین سازمان ملل نیویورک توئیتر 

  

برای انتخابات 1400 با شخصیت‌ها و احزاب تاثیرگذار اصلاح‌طلب رایزنی می‌کنیمدر جلسه شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران، موضوع انتخابات1400 مورد بررسی قرار گرفت. همچنین غلامحسین کرباسچی گزارشی از دیدار با مهدی کروبی ارائه داد.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری اصلاح طلبان غلامحسین کرباسچی 

  

دارویی برای تعدیل پاسخ التهابی در کووید-19 شدیدمحققان "دانشگاه مالاگا"(University of Malaga) و "مرکز نانوپزشکی و زیست فناوری اندلس"(BIONAND) اسپانیا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند از یک دارو می‌توان برای تعدیل پاسخ التهابی در موارد شدید کووید-19 استفاده کرد.
مملکت‌آنلاین درمان فناوری دارو 

  

تصمیم جامعه روحانیت برای انتخابات 1400عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت که این تشکل برنامه ای برای معرفی کاندیدا در انتخابات 1400 ندارد.
مثلث جامعه روحانیت مبارز خودرو پدر 

  

جزئیات تحریم های جدید آمریکا پس از مکانیسم ماشه + فیلمرئیس‌جمهور آمریکا بیانیه‌ای درباره تحریم‌های جدید اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران صادر کرد.
گسترش رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

افرادی که نباید ماسک بزنندافرادی که بدون کمک قادر به برداشتن ماسک از صورت‌شان نیستند، شامل نوزادان و کودکان خردسال و همچنین افرادی که دچار سختی تنفس هستند، نباید از ماسک استفاده کنند.
مستقل‌آنلاین ماسک ورزش کودکان 

  

دونالد ترامپ، سال‌ها پیش از ریاست جمهوری خود معتقد بوده که اوباما قصد یک حمله نظامی به ایران را دارد چرا که این حمله بر موقعیت او در افکار عمومی و نظرسنجی‌ها موثر است. حال برخی گزارش‌ها و اقدامات آمریکا حاکی از فعال شدن این تئوری ترامپ در شش هفته باقیمانده به انتخابات آمریکاست.
رویداد۲۴ واشنگتن دونالد ترامپ خاورمیانه 

  

سخنگوی دولت نشست خبری این هفته خود را در سیستان بلوچستان برگزار کرد و با مقایسه دولت صدام و ترامپ به تشریح شباهت‌های آن‌ها در صدمه به ایران پرداخت.
رویداد۲۴ صادرات غیرنفتی سازمان بهداشت جهانی رئیس جمهور 

  

محصول جدید ایران خودرو در راه است | تصاویر و مشخصاتمدیر پروژه خودروی سورن سال از آمادگی ایران خودرو برای تجاری سازی این محصول در یک ماه آینده خبر داد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

ممنوعیت تردد خودرو در برخی خیابان‌های تهران امروز اول مهرمدیریت‌های شهری در بسیاری کشورها در روز جهانی بدون خودرو، شهروندان را به پرهیز از استفاده از خودروهای شخصی ترغیب می‌کنند. این روز مقارن با اول مهر ماه، با پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو که در دوران شهرداری پیروز حناچی از سوی مدیران شهری پیگیری می‌شود، همزمان شده است.
خودروتک خودرو شهرداری تهران تهران 

  

اقدام ادعایی آمریکا در بازگشت تحریم‌ها علیه ایران با واکنش رسانه‌ها و تحلیلگران مختلفی روبرو بوده و همگی حاکی از یک واقعیت انکار نشدنی است: انزوای بی قید و شرط ایالات متحده!
رویداد۲۴ رسانه ایالات متحده آمریکا ایران 

  

متهم اصلی بحران در بازار خودرواختلاف قیمتی که علتی جز تعلل شورای رقابت در قیمت گذاری خودرو و غیرواقعی بودن قیمت‌های اعلام شده توسط این شورا ندارد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

ترامپ قبل از انتخابات ناچار به لفاظی است/ ادعای فعال‌سازی اسنپ بک کلاهبرداری ترامپ است/ آمریکا حق استناد به هیچ یک از مفاد برجام را ندارد/ جهان مخالف احیای تحریم‌هاستاستاد دانشگاه شیکاگو تاکید کرد: جهان مخالف احیای تحریم‌های سازمان ملل است و آمریکا حق استناد به هیچ یک از مفاد برجام را ندارد.
ایلنا دونالد ترامپ ترامپ سازمان ملل 

  

تحریم‌های آمریکا علیه ایران در راستای معامله قرن انجام می‌شودیکی از رهبران جنبش حماس اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا علیه ایران در چارچوب عملی کردن نقشه معامله قرن صورت می گیرد.
۵۵ آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  اخبار داغ
  

توصیف مدیر شبکه اول از همکاری که بر اثر کرونا درگذشتمدیر شبکه یک در پی درگذشت فخرالدین عبادتی ـ مشاور اجرایی و رییس دفتر این شبکه ـ پیام تسلیتی صادر کرد
خبرفوری شبکه یک سیما مشاور رسانه 

  

کرونا | ننگرانی وزرای کشور و بهداشت از افزایش مرگ و میر کرونارییس دفتر رییس جمهور با اشاره به افزایش آمار مبتلایان و فوتی های کرونا ، گفت: اگر لازم باشد برای اعمال محدودیت ها برای موارد خاص به صورت مقطعی تصمیم ‌می گیریم.
۵۵ آنلاین ورزش محمود واعظی دولت 

  

کرونا احتمال ابتلا به پارکینسون را افزایش می‌دهدمحققان انستیتوی تحقیقاتی علوم عصبی و سلامت روان فلوری واقع در استرالیا دریافتند ابتلا به کووید 19 می
خبرفوری استرالیا مسمومیت سلامت روان 

  

باشگاه میلان تایید کرد تست کرونای لئوناردو دوارته، مدافع برزیلی این تیم ثبت شده است.
ورزش۳ 

  

لغو معاملات الگوریتمی با بورس چه می‌ کند؟ + فیلمشب گذشته دستور لغو معاملاتی به تصمیمی خبرساز بدل شد.
گسترش اکو 

  

هزینه یک روز بستری بیمار کروناییمدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ایران، هزینه روزانه بستری بیماران کرونا در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی را از 450 هزار تا 800 هزار تومان اعلام کرد.
رویداد۲۴ هزینه بیمارستان روابط عمومی 

  

درخواست پزشکان درباره آزمایش واکسن کرونا روی کودکانپزشکان اطفال در آمریکا خواستار شروع انجام آزمایش واکسن کووید-19 روی کودکان شدند.
اقتصادنیوز کودکان نوجوانان تولید 

  

پرسپولیسی‌ها در دوحه تست کرونا دادندکلیه اعضای تیم فوتبال پرسپولیس بعدازظهر امروز (2 مهرماه) در هتل دوسیت دوحه تست کرونا دادند.
اعتماد فوتبال پرسپولیس 

  

تهیه‌کننده سریال تلویزیونی شهید شهریاری از آخرین وضعیت جسمی مهران رجبی خبر داد و گفت: فردا این بازیگر سینما و تلویزیون از بیمارستان مرخص می‌شود و به قرنطینه خواهد رفت.
صراط فضای مجازی خبرنگار تلویزیون 

  

مثیت بودن بازار بورس تا پایان سالیک کارشناس در رابطه با آینده بازار سرمایه گفت: با توجه به وضعیت قیمت ارز و قیمت‌های جهانی سهام‌های صادرات محور یا سهام شرکت‌هایی که قیمت محصولات آن‌ها به دلار بستگی دارد؛ بسیار شرایط خوبی خواهند داشت. بنابراین کلیت بازار تا پایان سال مثبت خواهد بود.
اعتماد سرمایه قیمت ارز قیمت