مهر   |  فرهنگی  |  

ارائه پیشنهادهای میراث‌فرهنگی برای درج درلایحه اصلاح قانون مالیات

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا ارجمندی مدیرکل دفتر مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث فرهنگی با تأکید بر لزوم حمایت از تولیدات صنایع‌دستی و توسعه گردشگری که از دغدغه‌های مهم این وزارتخانه است گفت: «این لایحه در کمیسیون اقتصادی هیئت دولت بررسی می‌شود.» او افزود: «مواد لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم به‌منظور حفظ و نگهداری از آثار تاریخی‌فرهنگی و کمک به مالکان بخش خصوصی برای احیا و…

ارائه پیشنهادهای میراث‌فرهنگی برای درج درلایحه اصلاح قانون مالیات

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا ارجمندی مدیرکل دفتر مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث فرهنگی با تأکید بر لزوم حمایت از تولیدات صنایع‌دستی و توسعه گردشگری که از دغدغه‌های مهم این وزارتخانه است گفت: «این لایحه در کمیسیون اقتصادی هیئت دولت بررسی می‌شود.»

او افزود: «مواد لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم به‌منظور حفظ و نگهداری از آثار تاریخی‌فرهنگی و کمک به مالکان بخش خصوصی برای احیا و مرمت آثار و همچنین حمایت از رشد و توسعه صنعت گردشگری، ترویج صنایع‌دستی، فرش دستبافت و هنرهای سنتی بومی و اصیل در دستور کار کمیسیون اقتصادی هیئت دولت قرار دارد.»

مدیرکل دفتر مناطق نمونه گردشگری معاونت سرمایه‌گذاری و امور مجلس تصریح کرد: «پس از بررسی‌های تخصصی و تصویب مواد لایحه در کمیسیون اقتصادی هیئت دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال و پس از تصویب نهایی در مجلس به‌منظور اجرای مواد آن به دولت و سایر مراکز ذی‌ربط ابلاغ می‌شود.»

او با اشاره بر حساسیت حوزه گردشگری و صنایع‌دستی و لزوم توسعه زیرساخت‌های این بخش، افزود: «وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پیشنهادهایی از جمله ابقای معافیت مالیاتی در حوزه‌های ساخت و بهره‌برداری از تأسیسات گردشگری، حوزه تولیدات صنایع‌دستی و لحاظ کردن معافیت مالیاتی در هر نوع نقل و انتقال قطعی املاک و حق واگذاری آثار تاریخی‌فرهنگی، اجاره آثار تاریخی‌فرهنگی، حقوق دریافتی کارگران شاغل در حوزه صنایع‌دستی، فرش دستبافت و هنرهای سنتی را ارائه کرده است.»

او گفت: «استمرار ماده 142 قانون مالیات‌های مستقیم می‌تواند به‌عنوان اهرم انگیزشی مانند کشورهای چین و هند برای جلب و جذب افراد جامعه به منظور فعالیت و اشتغال در تولید صنایع‌دستی عمل کند، این امر نه‌تنها زمینه‌ساز رشد مطلوب اشتغال در تولید صنایع‌دستی می‌شود بلکه با توسعه و رونق تولید موجب افزایش درآمد ناخالص ملی و ارزآوری کشور خواهد شد.»

مدیرکل دفتر مناطق نمونه گردشگری معاونت سرمایه‌گذاری و امور مجلس افزود: «قطعاً اصلاح نامطلوب این ماده، زمینه‌ساز توسعه کسب‌وکارهای زیرزمینی و غیررسمی می‌شود و این مهم موجب تعدیل کیفیت محصولات خواهد شد و سایر مشکلات اقتصادی و اجتماعی را همراه دارد.»

میراث فرهنگی قانون مالیات   اخبار برگزیده
  

واکسن کرونا برای ایرانی‌ها چقدر آب می‌خورد؟با گذشت حدود 9 ماه از آغاز شیوع ویروس کرونا ابتدا در چین و سپس در تمام نقاط جهان، هنوز هیچ یک از تیم‌های پزشکی سراسر جهان به دارو یا واکسن این ویروس نرسیده‌اند اما کار برای نتیجه دادن این تحقیقات ادامه دارد. پیش‌بینی یک فعال صنعت دارو این است که واکسیناسیون 80 میلیون ایرانی، عددی در حدود هشت میلیارد دلار اعتبار نیاز دارد.
گسترش اتاق بازرگانی ماه ویروس 

  

چین و روسیه درحال خندیدن به اختلاف شدید میان آمریکا و متحدانش هستندیک دیپلمات غربی از رویه دونالد ترامپ و دولت آمریکا و نحوه رفتار با متحدانش انتقاد کرد.
ایلنا چین دونالد ترامپ روسیه 

  

هشدار مهم روسیه درباره واکسن کروناوزارت بهداشت روسیه در توصیه نامه ای که برای داوطلبان روس تزریق آزمایشی واکسن کرونا صادر کرده است به مواردی اشاره کرده که ممنوعیت بارداری از آن جمله است.
اقتصادنیوز روسیه وزارت بهداشت ایرنا 

  

آقای قالیباف! خواهش می‌کنم در انتخاب ریاست کتابخانه تجدید نظر کنید | آقای قاسمیان شرایط ماده یازده اساسنامه کتابخانه مجلس را نداردکتابخانه مجلس رئیسی دارد که خط بطلان بر کارنامه 500-600 نفر پرسنل و همکاران و مصححان و پژوهشگران کشیده است. این خط بطلان را بر همه آن‌هایی که سال‌ها با واحد سند و معاونت پژوهشی کتابخانه مجلس همکاری کرده‌اند، می‌کشد و می‌گوید این‌ها ارزش خمیر شدن ندارد. خوب این حرف فردا انعکاس بیرونی هم پیدا می‌کند. می‌گویند آقا کتابخانه مجلس 30 سال کاری را انجام داده است که دوزار نمی‌ارزد...
۵۵ آنلاین مجلس شورای اسلامی امام خمینی زمین 

  

3 تصمیم مهم برای آرامش بازار خودرودر حالی که قیمت خودرو در بازار افزایشی قابل توجه را تجربه کرده است، تدابیر تازه‌ای برای پیش فروش خودرو از سوی سیاستگذار در نظر گرفته شده است.
خودروتک بازار خودرو ایران خودرو خودرو 

  

برنامه‌ی تلوبزیونی زاویه میزبان مناظره‌ای بی سابقه درباره‌ی «قانون الزام حجاب» بود.
نامه نیوز حجاب بدحجابی خودرو 

  

با یک تلفن، 3هزار میلیارد وام می‌گیرنداقتصاد ما رفاقتی است نه رقابتی، همین می‌شود که تلفن می‌زنند و می‌گویند به فلانی 3 هزار میلیارد وام بدهید، آن هم بدون وثیقه کافی! حتی سیاست‌های اقتصادی و پولی هم متناسب با منافع حزبی و رفاقتی تنظیم می‌شوند و به جای توزیع عدالت، توزیع رانت را شاهد هستیم.
مستقل‌آنلاین تلفن وام اقتصاد 

  

نماینده تهران در مجلس دهم بیان کرد: آنچه من از طرح اولیه مجلس برای اصلاح قانون انتخابات دیده‌ام، قطعا در جهت کاهش مشارکت مردم خواهد بود. انتخابات در جایی شور و شوق ایجاد می‌کند که مردم شخص مورد علاقه خود را بین نامزد‌ها ببینند.
رویداد۲۴ مجلس شورای اسلامی مجلس دهم اصلاح قانون انتخابات 

  

آخرین قیمت خودرو پراید ،تیبا، پژو و دیگر پرتقاضاهامنحنی قیمت خودرو اگرچه شیب تند چند هفته پیش را ندارد، اما همچنان روند صعودی نسبی خود را حفظ کرده و در حال حاضر کف قیمت در مرز 100 میلیون تومان قرار دارد. اگرچه قیمت خودرو افزایش نامتعارفی داشته، با این حال باز هم برخی منتظرند تا خودرو گران تر شود و آن زمان نسبت به فروش اقدام کنند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

احمدی‌ نژاد به دنبال فتنه‌سازی است؟پیش‌بینی می‌شود که در انتخابات ریاست جمهوری آینده پیروزی با اصول‌گرایان است. قطعا احمدی‌نژاد اعلام کاندیداتوری می‌کند و مسلما رد صلاحیت می‌شود و در نهایت تلاش می‌کند فتنه‌ای به راه‌ بیندازد.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

اقدامات تازه توییتر در آستانه انتخابات آمریکاتوییتر از ارتقا امنیت پروفایل نامزدهای انتخاباتی و دیگر اشخاص سیاسی «بلند پایه» در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داد.
مملکت‌آنلاین انتخابات ریاست جمهوری باراک اوباما ریاست جمهوری 

  

اعتراف رئیس‌جمهور به قیمت ناعادلانه قیمت‌ها/ روحانی: شنبه و یکشنبه آینده روز پیروزی ملت ایران استرئیس جمهور پیشاپیش پیروزی ملت ایران در روزهای شنبه و یکشنبه بعد را تبریک گفت و با بیان اینکه ما کالا تولید کرده‌ایم و مازاد نیاز هم داریم و به دنبال صادرات هستیم اما همزمان کالا در بازار به درستی یافت نمی‌شود، گفت: امروز اعتراف می‌کنم مردم عزیز ایران مواد مصرفی تولید شده اما قیمت نا عادلانه است.
مثلث رئیس جمهور 22 بهمن قیمت 

  

ریزش قیمت دلار در راه است؟فعال شدن مکانیزم ماشه، گشایش احتمالی در عراق، بهبود روابط با افغانستان و دستور روحانی درباره تسویه وام ارزی چهار کلیدواژه مهم امروز در بازار ارز است. با این سیگنال‌های رسمی از اخبار منتشر شده، قیمت دلار چه خواهد شد؟
گسترش قیمت دلار عراق 

  

روابط عمومی دادگستری استان فارس در مورد پرونده نوید افکاری اطلاعیه‌ای صادر کرد
رویداد۲۴ استان فارس اعدام روابط عمومی 

  

رییس جمهور گفت: آمریکا که بسیار روشن آمده و از برجام خارج شده، هرچه فحش عالم بوده نثار برجام کرده، بقیه کشورها را به خروج از آن تشویق کرده و به دنبال تهدید کشورهایی رفته که با ایران ارتباط اقتصادی داشتند و حال می‌خواهد از مکانیسم درون برجام استفاده کند و دیدیم که یک قدم هم نتوانست بردارد.
نامه نیوز حسن روحانی ازدواج الناز شاکردوست 

  اخبار داغ
  

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز یکشنبه 99/06/30 | افزایش قیمت هااقتصادنیوز: قیمت دلار و یورو صرافی ملی امروز افزایش یافت. دلار و یورو در صرافی ملی به ترتیب 26,750 و 31,600 تومان قیمت خورد.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت دلار 

  

بورس بازهم منفی استشاخص کل بورس در نخستین ساعت اول معاملات و تا زمان تنظیم این خبر با رشد منفی 39 هزار و 256 واحدی روبه‌رو شد.
گسترش شاخص وزن ریال 

  

تاثیر رشد بورس بر ارزش ریالیک تحلیلگر اقتصادی ضمن بررسی دلایل رشد نقدینگی و پایه پولی، گفت: مردم با افزایش چمشگیر بازدهی بازار سرمایه و کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی نسبت به سال‌های گذشته، دیگر تمایلی به نگهداری ریال ندارند و آن را در بازارهای سرمایه، خودرو، مسکن و... به دارایی تبدیل می‌کنند؛ بنابراین در این شرایط بهتر است نرخ سود سپرده‌های بانکی افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا کند تا ناجی نقدینگی باشد.
گسترش ریال نقدینگی نرخ سود بانکی 

  

ساخت 2 دارو برای درمان کروناوزارت بهداشت روسیه اعلام کرد، دو داروی درمان کروناویروس ساخت روسیه برای فروش در داروخانه‌ها تایید شده است که با آنها امکان درمان بیماری در خانه فراهم خواهد شد.
اقتصادنیوز داروخانه دارو درمان 

  

اینفوگرافیک / راهکارهایی برای مبتلایان به اگزما در دوران کروناسلامت نیوز:در افراد مبتلا به بیماری های پوستی از قبیل اگزما، شست وشوی مرتب دست ها منجر به خشکی، خارش، ترک برداشتن پوست، درد و حتی گاهی بروز عفونت می شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،بر اساس گزارش هلث دی نیوز راه هایی برای جلوگیری از این مشکلات وجود دارد که در این اینفوگرافیک به برخی از مهمترین آن ها اشاره شده است. منبع داده ها: هلث دی نیوز
سلامت‌نیوز اگزما سلامت پوست 

  

اولین واکنش بورس به فعال شدن مکانیسم ماشه /شاخص ریزشی شددر ساعات ابتدایی معاملات بورس، شاخص 24هزار واحد ریزش داشت تا همچنان در پلکان قبلی خود باقی بماند.
اقتصادنیوز شاخص سهام دولت 

  

4.4 هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونا به بنگاه‌های مشمول پرداخت شدرئیس‌کل بانک مرکزی از پرداخت 4 هزار و 400 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به واحدهای کسب و کار طی یک و
خبرفوری بانک مرکزی بانک ازدواج 

  

سه دلیل برای جهش تورم/ 70 درصد نقدینگی بورس متعلق به دهک‌های پایین است/ اختلاف وزارت اقتصاد و نفت مردم را دلسرد کرداستاد اقتصاد دانشگاه الزهرا اظهار داشت: 70 درصد نقدینگی در بازار سرمایه زیر 10 میلیون تومان و متعلق به دهک‌های پایین جامعه است که پس انداز خود را از روی اعتماد به دولت وارد این بازار کرده‌اند.
ایلنا تورم نقدینگی وزارت نفت 

  

کرونا قیمت مواد مخدر را افزایش دادرئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی گفت: شیوع ویروس کرونا تاثیر چشمگیری در میزان تولید و قیمت انواع مواد مخدر داشته بگونه‌ای که در شرایط کرونایی شاهد افزایش قیمت انواع مواد مخدر بوده‌ایم.
۵۵ آنلاین قیمت افزایش قیمت مواد مخدر 

  

شروع نگران کننده معاملات بورس در بازار امروزبازار سهام معاملات امروز را با روند نزولی آغاز کرد و شاخص کل در نیم ساعت ابتدای معاملات با حدود 25 هزار واحد افت به حدود یک میلیون و 674 هزار واحد رسید.
گسترش سهام فولاد شاخص 

  

واکنش همتی به نوسانات قیمت دلاررئیس کل بانک مرکزی ضمن اشاره به اخبار ناشی از گشایش‌های ارزی گفت: در حوزه بین‌المللی رایزنی‌های ما در بعضی کشورها در آستانه ثمردهی است و از طرف دیگر میزان صادرات نفت و فرآورده‌های آن بهتر و روند بازگشت ارز صادرکنندگان سرعت گرفته که هرسه این عوامل تاثیرات مثبتی خواهند داشت؛ بر همین مبنا از بانک‌ها هم می‌خواهیم به انتقال و در دسترس قرار دادن منابع ارزی برای نیازهای تعریف شده ادامه...
گسترش قیمت دلار بانک مرکزی 

  

تاثیر خارق‌العاده استفاده از عینک در پیشگیری از ابتلا به کروناسلامت نیوز:دانشمندان چینی اعلام کردند استفاده از عینک به میزان قابل توجهی از خطر ابتلای افراد به کووید 19 می کاهد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ماه ها پس از شیوع جهانی ویروس کرونا، دانشمندان همچنان در تلاش هستند به راه هایی برای کنترل و مدیریت این ویروس دست یابند...
سلامت‌نیوز عینک سلامت ماه 

  

عرضه کافی در بورس کالا، آسان ترین راه تعادل قیمت/ فولادسازان با عرضه محدود به گرانی فولاد دامن زدندعضو هیئت مدیره انجمن نوردکاران معتقد است، یکی از بهترین و آسان ترین راهکارهای برای متعادل کردن بازار فولاد عرضه مکفی در بورس کالا است.
تسنیم بورس کالا قیمت ارز قیمت 

  

قیمت دلار و قیمت یورو در صرافی‌ها امروز 99/06/30|افزایش قیمت ارز؛ دلار 26 هزار و 750 تومان شدقیمت دلار در صرافی‌های بانکی با افزایش 300 تومانی نسبت به دیروز 26 هزار و 750 تومان تعیین شده است.
تسنیم قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

کدام بیماران بیشتر درگیر کرونا می‌شوند؟یک فوق تخصص ریه و بیماری های تنفسی، از بیماران قلبی، دیابتی و فشارخون، به عنوان ریسک پذیرترین افراد با بیماری های زمینه ای نام برد که درگیر کرونا می شوند.
رویداد۲۴ آموزش بیمارستان ماه