پوتین: صعود قیمت هر بشکه نفت به 100 دلار امکان پذیر است

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که قیمت نفت به 100 دلار در هر بشکه افزایش می‌یابد. پوتین گفت: کاملا محتمل است که قیمت نفت به 100 دلار در بشکه برسد. ما و شرکایمان در اوپک پلاس تمام تلاش خود را برای تثبیت بازار انجام می‌دهیم.

پوتین: صعود قیمت هر بشکه نفت به 100 دلار امکان پذیر است

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که قیمت نفت به 100 دلار در هر بشکه افزایش می‌یابد.

با بازگشایی اقتصاد‌ها پس از همه گیری، تقاضا برای انرژی به شدت افزایش یافته و قیمت نفت، گاز و زغال سنگ را افزایش داده و منجر به افزایش فشار‌های تورمی و تضعیف تلاش‌ها برای کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی آلاینده در مبارزه با گرمایش جهانی شده است. انجام داده است.

چین، دومین اقتصاد بزرگ جهان و بزرگترین تولید کننده گاز‌های گلخانه‌ای در جهان، تولید و واردات زغال سنگ را در واکنش به افزایش بی سابقه قیمت زغال سنگ داخلی افزایش داده است و نیروگاه‌های این کشور برای حفظ روشنایی خانه‌ها و کارخانه‌ها تلاش می‌کنند. آن‌ها سعی می‌کنند.

کمبود انرژی به درخواست آژانس بین المللی انرژی در روز چهارشنبه، سرمایه گذاری در منابع تجدیدپذیر برای حفظ ثبات بازار و مقابله با تغییرات آب و هوایی سه برابر شد.

کمبود گاز در اروپا روسیه را که یک سوم نیاز گاز منطقه را افزایش می‌دهد، در کانون توجه قرار داده است و سیاستمداران اروپایی مسکو را به دلیل عدم تامین گاز کافی متهم می‌کنند.

پوتین در یک کنفرانس انرژی در مسکو گفت که بازار گاز به ویژه در اروپا متعادل یا قابل پیش بینی نیست، اما روسیه تعهدات قراردادی خود را برای تامین نیاز‌های مشتریان خود انجام می‌دهد و آماده افزایش عرضه در صورت درخواست آن‌ها است. رئیس جمهور روسیه اتهامات مربوط به استفاده روسیه از انرژی به عنوان سلاح را رد کرد و گفت که این مذاکرات دارای انگیزه سیاسی بوده و هیچ مبنایی ندارد.

روسیه و اروپا بر سر خط لوله جدید جریان 2 که گاز روسیه را مستقیماً به آلمان منتقل می‌کند، اختلاف نظر دارند. ساخت خط لوله به پایان رسیده است، اما در میان مخالفت ایالات متحده و برخی از کشور‌های اروپایی، که نگران وابستگی بیشتر اروپا به روسیه هستند و منتظر مجوز برای شروع عرضه گاز هستند.

برخی از سیاستمداران اروپایی می‌گویند مسکو از بحران سوخت به عنوان اهرم فشار استفاده می‌کند. اتهامی که روسیه بار‌ها آن را رد کرده است.

گاززدایی در اروپا

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه اقداماتی را که اتحادیه اروپا برای مقابله با بحران انرژی انجام خواهد داد، از جمله بررسی خرید‌های مشترک گاز اعلام کرد. کشور‌های اتحادیه اروپا در 26 اکتبر نشستی ویژه برای بحث در مورد افزایش قیمت انرژی برگزار می‌کنند.

کادری سیمپسون، رئیس سیاست انرژی اتحادیه اروپا می‌گوید: “تن‌ها راه جداسازی گاز از برق، قطع استفاده از آن برای تولید برق است. ” اتحادیه اروپا هدف بلند مدت خود را جایگزینی سوخت‌های فسیلی با انرژی‌های تجدیدپذیر دارد.

آژانس بین المللی انرژی می‌گوید جهان باید 4 تریلیون دلار در انرژی پاک و زیرساخت‌ها تا سال 2030 سرمایه گذاری کند، سه برابر سطح کنونی سرمایه گذاری، برای کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای و محدود کردن گرمایش زمین به یک؛ و تا سال 2050 به نصف درجه برسید، این هدفی است که در توافقنامه آب و هوایی پاریس در سال 2015 تعیین شده است.

افزایش قیمت در زمستان

شکست تجدیدپذیر‌ها در پر کردن شکاف عرضه در میان تقاضای فزاینده، منجر به افزایش شدید قیمت نفت و گاز شده است. اوپک در جدیدترین گزارش ماهانه خود پیش بینی خود از رشد تقاضای جهانی نفت در سال 2021 را کاهش داد، اما گفت افزایش قیمت گاز به این معناست که مصرف کنندگان به نفت روی خواهند آورد.

قیمت پایه بازار جهانی نفت هفته گذشته نزدیک به 84 دلار معامله شد که بالاترین قیمت در بیش از سه سال گذشته است. قیمت پایه گاز اروپایی امسال بیش از 350 درصد افزایش یافته و به بیش از 31 دلار در هر میلی متر بشکه رسیده است، اگرچه هفته گذشته به زیر 52 دلار کاهش یافته است.

سیتی بانک پیش بینی خود را برای قیمت پایه گاز اروپایی و آسیایی در سه ماهه چهارم سال جاری میلادی حدود 3 دلار افزایش داد و گفت که قیمت‌های فعلی بسیار بالاتر از آن چیزی است که اساساً توجیه می‌شود و اگر بی ثبات بمانند، ممکن است سردتر شود. صعود به 100 دلار در mmBtu یا بالاتر.

پوتین روز چهارشنبه گفت: کاملا محتمل است که قیمت نفت به 100 دلار در بشکه برسد.  ما و شرکایمان در اوپک پلاس تمام تلاش خود را برای تثبیت بازار انجام می‌دهیم.

به گفته اداره اطلاعات انرژی آمریکا، هشدار می‌دهد که گرمایش خانه‌های آمریکایی در زمستان امسال گران‌تر خواهد بود، ایالات متحده نیز احتمالاً با عواقب افزایش هزینه‌های انرژی روبرو خواهد شد.

کاخ سفید در روز‌های اخیر با تولیدکنندگان نفت و گاز آمریکا درباره کمک به کاهش هزینه‌های سوخت صحبت کرده است. دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در حال مذاکره داخلی برای افزایش هزینه سوخت است.

طبق اعلام انجمن خودرو‌های آمریکا، متوسط ​​قیمت خرده فروشی یک گالن بنزین به 23.29 دلار افزایش یافته است.

اپراتور‌های سیستم شبکه انتقال گاز اروپا (ENTSOG)، که امنیت عرضه را زیر نظر دارد، گفتند که زمستان سرد در اروپا نیاز به افزایش واردات گاز در حدود 5 تا 10 درصد نسبت به حداکثر سطح قبلی دارد.

کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا کادری سیمپسون گفت: “ما در مورد احتمال عرضه بیشتر در بازار با شرکای تجاری خود در تماس بوده ایم. کمیسیون انتظار دارد قیمت‌ها تا آوریل 2022 بالا باقی بماند.

در چین، ذغال سنگ داغ ژنگژو برای تحویل در ژانویه به رکورد 1640 یوان (254.54 دلار) در تن رسید که بیش از 190 درصد از ابتدای سال افزایش داشت. دولت‌های محلی در شانشی و مغولستان داخلی به حدود 200 معدن دستور افزایش تولید دادند، اما باران باعث جاری شدن سیل در 60 معدن در شانشی شد. واردات زغال سنگ چین در ماه سپتامبر 76 درصد افزایش یافت.

چین اعلام کرده است که به نیروگاه‌ها اجازه می‌دهد تا مشتریان تجاری خود را بر اساس قیمت بازار به منظور رفع کمبود برق از مشتریان خود هزینه بگیرند. این برخلاف سیاست قبلی است که به صنعت اجازه می‌دهد از قرارداد‌های برق قیمت ثابت استفاده کند.

منبع: انتخاب

ولادیمیر پوتین قیمت افزایش قیمت   اخبار برگزیده
  

در دیدار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس چه گذشت؟نائب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دیدار رئیس جمهور با نمایندگان در قالب مجامع استانی عامل ارتقای روابط دولت و مجلس است.
فردا رئیس جمهور استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی 

  

کری خوانی عجیب ستاره نساجی برای هواداران پرسپولیسحسین زامهران هافبک نساجی در آستانه دیدار با پرسپولیس در هفته دوم گفت : قطعا بازی با پرسپولیس یک بازی سخت خواهد بود ولی فکر می‌کنم می‌توانیم از این بازی امتیاز بگیریم
خانه فوتبال ستاره نساجی پرسپولیس 

  

قیمت جدید وانت نیسان دیزل ویژه آبان 1400 اعلام شدسایپا قیمت جدید وانت نیسان دیزل را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت نیسان سایپا 

  

اسراییل: ازسرگیری تمرین حمله هوایی به ایران پس از 2 سال توقفهفته گذشته نیز کانال 12 تلویزیون اسراییل گزارش داد که اسراییل برای حمله احتمالی به ایران 1.5 میلیارد دلار به بودجه نظامی خود افزوده است
۵۵ آنلاین نیروی هوایی ایران سازمان ملل متحد 

  

رستم قاسمی، وزیر راه: تجربیات تلخ مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیموزیر راه و شهرسازی گفت: به هیچ عنوان دولت سیزدهم احداث مسکن در کشور را سیاسی نمی‌کند که به همین منظور تجربیات تلخ مسکن مهر را در طرح اقدام ملی مسکن جبران و اصلاح می‌کنیم
۵۵ آنلاین رستم قاسمی مسکن مهر مسکن 

  

جزئیاتی از استخدام در وزارت بهداشتوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور دستور داد که حداکثر تا 10 آبان ماه سال جاری تمامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید در مراکز پذیرفته شده فعالیت خود را آغاز کنند.
گسترش درمان وزارت بهداشت مجلس شورای اسلامی 

  

ستاره پرسپولیس مشکوک به کرونادلیل غیبت نعمتی در سفر پرسپولیس به اهواز مشخص شد
خانه فوتبال ستاره پرسپولیس خودرو 

  

آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توصیه حقیر این است که باید با تمام کشورهای دنیا با عزّت و اقتدار رابطه داشته باشیم. اینکه با بسیاری از کشورها قهر باشیم صحیح نیست و به ضرر مردم عزیزمان است. شما باید با عقلانیت و تعامل سازنده، حقوق ملت را احقاق کنید...
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی تهران قیمت 

  

واکنش تند ایران به اتهامات رژیم صهیونیستیایرنا/ نماینده جمهوری اسلامی ایران در کمیته سیاسی و استعمار زدایی مجمع عمومی سازمان ملل در پاسخ به تهدیدات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جامعه جهانی و سازمان ملل رژیم صهیونیستی را پاسخگوی اقدامات غیر انسانی خود سازند.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

ریزش قیمت دلار 29عصر پنجشنبه مهر 1400قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز پنجشنبه 29 مهر 1400 در صرافی‌های بانکی به 26 هزار و 690 تومان رسید.
فردا قیمت دلار دلار آمریکا 

  

آخرین خبر از جاماندگان سهام عدالترئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ارسال نامه به رئیس‌جمهور درباره جاماندگان سهام عدالت خبر داد و گفت: این نامه به وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است.
اقتصادنیوز سازمان برنامه و بودجه سهام عدالت سهام 

  

تحلیلی جذاب از عملکرد بورس در هفته آخر مهر +‌ فیلمدر هفته گذشته، بورس تهران چه عملکردی به جا گذاشت؟ بهترین بازدهی از آن چه نمادهایی شد؟ روند معاملاتی در هفته گذشته چگونه بود؟
گسترش بورس تهران تهران اقتصاد 

  

بورس فک پلمپ شدمدیر روابط عمومی بورس تهران اعلام کرد: درب پارکینگ ساختمان بورس فک پلمب شد و معاملات بورس اوراق بهادار تهران روز شنبه طبق روال عادی انجام می شود.
نامه نیوز بورس تهران روابط عمومی تهران 

  

رونمایی از تیم فرهاد، مدل 1400 | ترکیب استقلال در فصل جدیداستقلال امروز در نخستین دیدار خود از بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر، به مصاف هوادار می رود تا از تیم جدید فرهاد مجیدی رسما رونمایی شود.
خانه فوتبال بازار خودرو بازی فرهاد مجیدی 

  

کدام استان‌ها با روند افزایشی کرونا مواجه هستند؟معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه روند افزایشی مختصری در موارد بروز کرونا در چهار استان دیده شده، گفت: البته این روند افزایشی مختصر به معنای پیک ششم کرونا نیست.
۵۵ آنلاین درمان وزارت بهداشت 

  اخبار داغ
  

قیمت خودروهای میلیاردی بازارآخرین قیمت انواع خودروهای وارداتی را در این گزارش مشاهده کنید.
فردا قیمت خودرو تویوتا 

  

عوارض های دائمی بیماری کرونا را درمان کنیدکرونا علاوه بر بویایی و چشایی، دیگر حواس انسان را هم درگیر می کنند که گاهی موقت و گاهی به طور دائم می تواند این حواس را تحت تأثیر قرار دهد.
گسترش درمان ویروس بیمارستان 

  

برگشت بویایی بیماران کرونایی با این روشیافته های تحقیقی جدید نشان می‌دهد، افراد با بویدن روغن‌های ضروری(روغن‌های ضروری یا اساسی، عصاره غلیظی از گیاهان هسـتند که در روغن تقطیر می‌شوند) بعد از ابتلا به کووید 19حس بویایی و چشایی خود را به دست می‌آورند به ویژه اگر زیر 40 سال سن داشته باشند...
گسترش سازمان بهداشت جهانی آموزش ویروس 

  

دو پیشنهاد از سوی رییس سازمان بورس به وزیر نفتدر نامه‌ای از وزیر نفت خواسته شده است که «موضوعاتی از قبیل قیر به دستگاه های اجرایی ( موضوع بند ز) تبصره (1) ماده واحده قانون بودجه سال 1400 کل کشور در صورت لزوم با تنظیم قرارداد مشخص و با رعایت صرفه و صلاح سهامداران شرکت های ذی ربط ( از جمله شرکت های پالایش نفت) به شرکت های مزبور محول شود.
اقتصادنیوز نفت قانون بودجه 

  

عرضه دلار افزایش یافت /قیمت سکه بر مدار صعودهمراه با رشد قیمت دلار، عرضه آن در بازار متشکل افزایش یافت، قیمت سکه امامی بالای 11 میلیون و 900 هزار تومان قرار گرفت و قیمت درهم از مرز 7 هزار و 500 تومان گذشت.
اقتصادنیوز دلار قیمت 

  

برنامه دولت برای بازار خودرو/منتظر کاهش قیمت خودرو باشیدوزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه قیمت خودرو به تدریج تا پایان سال کاهش خواهد یافت، گفت: قیمت‌های کنونی بازار خودرو غیر منطقی است و باید کاهش یابد.
فردا دولت بازار خودرو ایران خودرو 

  

افزایش قیمت دلار در اول هفتهنرخ دلار امروز به 27 هزار و 564 تومان رسید که در مقایسه با روز گذشته افزایش 0.54 درصدی را تجربه کرده است.
فردا قیمت دلار ماه 

  

ارزش روز سبد بورسی سهام عدالت یک آبان 1400اقتصادنیوز: ارزش روز سبد بورسی سهام عدالت روند کاهشی یافت.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام 

  

خبرخوش وزیرصمت درباره قیمت خودرواقتصادنیوز :‌فاطمی امین گفت: قیمت‌های کنونی بازار خودرو غیر منطقی است و قیمت خودرو به تدریج تا پایان سال کاهش می‌یابد.
اقتصادنیوز قیمت خودرو بازار خودرو 

  

حمله خرس‌های بورس به تالار سعادت آباداقتصادنیوز : در روز شنبه شاخص کل سقوط سنگین 28 هزار واحدی را ثبت کرد.
اقتصادنیوز شاخص 

  

خروج 72 هزار میلیارد تومان پول از بورس‌یک کارشناس بازار سرمایه با بررسی وضعیت بازدهی این بازار اظهار کرد: شاخص کل به تنهایی نماگر قابل اتکایی برای نشان دادن وضعیت طبیعی در بازار نیست.
گسترش پول گاز سرمایه 

  

پیش بینی یک کارشناس از مسیر حرکت شاخص بورساقتصادنیوز :‌یک کارشناس بازار سرمایه با بررسی وضعیت بازدهی این بازار اظهار کرد: شاخص کل به تنهایی نماگر قابل اتکایی برای نشان دادن وضعیت طبیعی در بازار نیست.
اقتصادنیوز شاخص سرمایه 

  

کرونا چند نفر را در کشور بیکار کرد؟اقتصادنیوز :‌گسترش کرونا در کشور نه تنها به صاحبان بسیاری از مشاغل لطمه زد و کسب و کارهای خدماتی را با وقفه روبرو کرد بلکه به بیکاری و از بین رفتن کسب و کار بیش‌ از 900 هزار کارگر در کشور انجامید.
اقتصادنیوز بیکاری کارگر کار 

  

مردم را به واکسیناسیون ترغیب کنید/در موج جدید کرونا غافلگیر نشویمسلامت نیوز: رئیس جمهور نباید اجازه دهیم موج احتمالی جدید بیماری مانند موج پنجم کشور را غافلگیر کند، گفت: باید از تکرار مشکلات کشور در مواجهه با موج پنجم کرونا جلوگیری شود...
سلامت‌نیوز وزارت بهداشت واکسیناسیون سلامت 

  

سونامی مشکلات حرکتی در دوران پساکروناسلامت نیوز: کرونا که آمد باشگاه ها هم تعطیل شد. همان کافی بود که آمار چاقی و مشکلات ناشی از آن نیز افزایش پیدا کند. پزشکان بر این باورند که در دوران پساکرونا با موج زیادی از بیماری های دیابت و فشار خون که عدم فعالیت و چاقی می تواند عاملی برای آن باشد، روبه رو خواهیم شد...
سلامت‌نیوز سونامی مدرسه ورزش در مدارس