صراط   |  اجتماعی  |  

مردانی: شرایط کرونا در کشور اسف‌بار است

عضو ستاد ملی مقابله با کروناگفت: شرایط کرونا در کشور اسف‌بار است و دیگر هیچ تخت خالی در بیمارستان‌ها وجود ندارد.

صراط: مسعود مردانی افزود: در شرایط کنونی وضعیت کشور از لحاظ همه گیری کرونا نامطلوب است و باید تمهیدات اساسی برای مقابله با موج سوم این ویروس اندیشیده شود.به گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه تجمعات و سفر‌های غیر ضروری بر اوج ابتلا به کرونا و مرگ و میر‌های ناشی از آن بیشتر دامن زده، از مردم خواست به سفر نروند و به توصیه‌های مسوولان بهداشتی توجه کنند، زیرا اگر همین وضعیت کنونی ادامه یابد مهار کرونا از کنترل خارج می‌شود.مردانی تصریح کرد: باید پوشش جمعی برای مقابله با کرونا باید در کشور انجام شود، سعی کنیم به سفر‌های غیرضروری اصلا نرویم دست به دست هم دهیم تا بیماری کنترل شود.این متخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه کرونا در بسیاری از کشور‌ها غوغا برپا کرده، ادامه داد: افرادی که کرونا بدون علامت با از دست دادن حس چشایی یا بویایی می‌گیرند به مانند کسانی هستند که به این بیماری را با علایم آشکار مانند سردرد، اسهال، حالت تهوع، تب، درگیری ریه و ... تجربه می‌کنند و دستگاه تنفسی فوقانی آن‌ها درگیر شده باید از حضور در سایر افراد خودداری کرده و به محل کار خود نیز نروند، چون ناقل بوده و زنجیره وار کرونا را به دیگران منتقل می‌کنند.به گفته مردانی، استفاده از ماسک در محیط خارج از خانه برای همه افراد ضروری است و همه ملزم به رعایت اصول بهداشتی هستند.این عضو ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: کرونا بیماری نوپدیدی است که می‌توان از آن به عنوان پیچیده‌ترین تهدید سلامت بشر نام برد و منجر به مشکلات شدید تنفسی می‌شود، این ویروس از طریق تماس مستقیم با قطرات تنفسی یک فرد آلوده که می‌تواند ناشی از عطسه و سرفه باشد، منتقل می‌شود.مردانی اظهار داشت: تماس با سطوح آلوده به ویروس و تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان می‌تواند راه دیگر انتقال ویروس به افراد باشد، ویژگی‌های این بیماری از جمله دوره مخفی و بدون علامت چند روزه، قدرت انتقال سریع و عدم پاسخ به درمان در بخشی از بیماران باعث شده نظام سلامت در مواجهه با این بیماری و همه گیری آن با چالش‌های پیچیده‌ای روبرو شود.وی تاکید کرد: آموزش همگانی به منظور آگاه سازی، توانمندسازی و افزایش مشارکت جامعه با هدف رعایت اصول بهداشتی و توجه به توصیه‌های مسوولان بهداشتی از راه‌های پیشگیری و سرایت کرونا است و جلوگیری از تجمع افراد ایزوله کردن افراد مبتلا از مراحل اولیه بیماری، شناسایی افراد پر خطر و استفاده مناسب از وسایل حفاظت شخصی مهم‌ترین راهبرد‌های کنترل این بیماری است.عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ویروس کرونا قادر است تا چندین ساعت بر روی سطوح بماند و استفاده مناسب از مواد گندزدا و ضدعفونی کننده برای از بین بردن آن نیز در کنترل آن نقش مهمی دارد.

درمان آموزش ویروس   اخبار برگزیده
  

دولت بعدی آمریکا باید تهران و ریاض را مجبور به سازش کندآمریکا نمی‌تواند ایران و عربستان سعودی را مجبور به سازش کند، اما این دو کشور در گذشته به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشته و حتی همکاری کرده‌اند و هر دو علاقه زیادی به یافتن راهی برای انجام مجدد آن دارند. با توجه به گزینه‌های دیگر، دولت بعدی آمریکا باید تلاش کند تا آنها را دوباره در این مسیر قرار دهد.
اعتماد دولت تهران دونالد ترامپ 

  

پیروزی بایدن با ارزش دلار چه می کند؟عضو شورای مشاورین اقتصادی دوره ریاست جمهوری رونالد ریگان از ناکامی تحریم ها در دستیابی به اهداف خود خبر داد.
گسترش انتخابات ریاست جمهوری 13 آبان دلار 

  

گزارش رویترز از جنبه‌های متفاوت تحریم‌های آمریکا علیه ایران برای بایدنرویترز در تحلیلی به تحریم‌های جدید آمریکا و شرایط آن‌ها در دولت بعد آمریکا پرداخت.
ایلنا ایران وزارت خارجه دولت 

  

تحریم‌های جدید آمریکا، بار دیگر صنعت نفت ایران را هدف گرفت، اما مگر تحریم‌های نفتی وجود نداشت؟ پاسخ مثبت است، اما این بار دولت آمریکا از زاویه جدید صنعت نفت ایران و مدیرانش را مورد تحریم قرار داد.
اقتصادنیوز دلار آمریکا صنعت نفت 

  

وزیر خارجه عربستان: عادی سازی روابط با اسرائیل انجام خواهد شدوزیر خارجه عربستان تأکید کرد، عادی‌سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی در نهایت اتفاق خواهد افتاد.
۵۵ آنلاین عربستان دونالد ترامپ ترامپ 

  

آمریکا نمی‌تواند ایران و عربستان سعودی را مجبور به سازش کند، اما این دو کشور در گذشته به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشته و حتی همکاری کرده‌اند و هر دو علاقه زیادی به یافتن راهی برای انجام مجدد آن دارند. با توجه به گزینه‌های دیگر، دولت بعدی آمریکا باید تلاش کند تا آنها را دوباره در این مسیر قرار دهد.
نامه نیوز دولت بهاره رهنما ایران 

  

هراس آمریکا از تاثیر ایران در انتخابات هفته بعدیک روزنامه آمریکایی نوشت: ایران در پی ضربه زدن به انتخابات و دموکراسی در آمریکاست.
مثلث بازی ایران روزنامه 

  

خودرو چینی جدید حوالی بازار ایران + مشخصاتوقت آن رسیده که صنعت خودرو ایران برگ های جدیدش را برای بازار خودرو رو کند. خودروهایی که هم تنوع بازار خودرو را بیشتر کند و هم افزایش تیراژ خودرو را به دنبال داشته باشد. جک X7 یکی از خودروهایی است که زمزمه ورودش به بازار ایران شنیده می شود.
خودروتک خودرو بازار خودرو ایران 

  

جزئیاتی از طرح آزادسازی قیمت خودروبه نظر می رسد شکست قیمت گذاری دستوری خودرو که نه نظر خودروسازان را تامین می کند و از عهده تامین هزینه های آنها بر می آید و نه موجب افزایش تولید و رضایت متقاضیان خودرو می شود، سیاست گذاران صنعت خودرو را به سمت تصمیم درست آزادسازی قیمت خودرو سوق می دهد. البته این آزادسازی قرار نیست به صورت کامل انجام شود.
خودروتک خودروسازان بازار خودرو بازی 

  

دورکاری در کدام استان ها اعمال خواهد شد؟غلامرضا عباس پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران درباره آخرین تصمیمات مربوط به دورکاری شهرستان های استان تهران توضیح داد.
مستقل‌آنلاین دورکاری سازمان امور اداری و استخدامی تهران 

  

طرح مجلس برای واگذاری زمین به هر خانوار ایرانی چیست؟ + فیلمطرح جدید نمایندگان مجلس برای تامین مسکن مردم چگونه قرار است اجرا شود؟
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی زمین بهاره رهنما 

  

توییتر دست از سر انتخابات آمریکا بر نمی‌‌دارد!شرکت توئیتر اعلام کرد از این پس تمامی موارد جستجو شده کاربران درباره انتخابات آمریکا را بررسی خواهد کرد.
مملکت‌آنلاین فضای مجازی انتخابات ریاست جمهوری توئیتر 

  

مجوز افزایش قیمت خودرو صادر شدرییس شورای رقابت اعلام کرد: براساس مصوبه اردیبهشت ماه خودروسازان می‌توانند حداکثر تا سقف اعلامی نرخ تورم بخشی از سوی بانک مرکزی در سه ماهه سوم امسال افزایش قیمت‌ها را اعمال کنند.
خودروتک افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

طرح تأمین کالاهای اساسی در آستانه تصویب مجلس/ چه کسانی مشمول دریافت می شوند؟رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف با دولت بر سر تأمین منابع طرح کالاهای اساسی گفت: طرح تأمین کالاهای اساسی 4شنبه همین هفته در دستور کار مجلس برای تصویب نهایی قرار دارد.
اقتصادنیوز کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی قیمت 

  

آژیر جنگ داخلی در آمریکا | نیویورک‌تایمز درباره پیامدهای انتخابات هشدار دادانتخابات آمریکا، قلب این کشور را مورد آزمون قرار خواهد داد. این بخشی از سخنان چارلز بلو، ستون‌نویس نیویورک تایمز است. او در یادداشت 25 اکتبر می‌نویسد: اینکه ما چه کسی هستیم؟ چگونه به این نقطه رسیدیم؟ چگونه این کشور دونالد ترامپ را انتخاب کرد و آیا قانون اساسی ما ظرفیت پذیرش خطا و معکوس کردن آن را دارد، سوالاتی است که مطرح شده است.
۵۵ آنلاین جنگ نیویورک نیویورک تایمز 

  اخبار داغ
  

بیمارستان های دولتی در اوج تنگدستی هستند/کرونا باید اولویت باشد به گزارش خبرگزاری مهر، سعید نمکی، در مراسم روز ملی بیمه سلامت، افزود: سازمان بیمه سلامت، نه تنها یک سازمان حمایتگر بلکه یک بنگاه اقتصادی است. وی ادامه داد: اولین اولویت در سازمان بیمه سلامت، توجه به منطق اقتصاد سلامت بود. نمکی با عنوان این مطلب که اگر کرونا را مهار نکنیم هیچ چیز در کشور آرام نخواهد بود، گفت: اولین اولویت ما باید کنترل کرونا باشد. وی افزود: بر اساس فرمایش مقام…
مهر بیمارستان بیمه سلامت 

  

قربانیان کرونا | نیمی از فوتی‌های روزانه کرونا مربوط به تهران است.رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: متاسفانه درحالی که طی نزدیک به هشت ماه 33هزار نفر از هموطنانمان را به دلیل ابتلا به کرونا از دست دادیم که در جریان جنگ تحمیلی سالانه حدود 30 هزار نفر از رزمندگان و هموطنان ما به شهادت می رسیدند.
۵۵ آنلاین شهرداری تهران تهران ویروس 

  

امروز قیمت سکه 500 هزار تومان کاهش یافتقیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز چهارشنبه 7 آبان 99 در بازار آزاد تهران، با 500 هزا
خبرفوری قیمت تهران بهار 

  

عملکرد گروه‌های جهادی در مقابله با کرونا قابل تقدیر است/ تشکیل قرارگاه مشترک گروه‌های جهادی با ستاد مقابله با کرونا به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست مشترک سیدامیر حسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس با گروه های جهادی مقابله با بیماری کرونا عصر امروز (چهارشنبه 7 آبان ماه) برگزار شد. قاضی زاده هاشمی در این نشست با تقدیر از عملکرد گروه های جهادی در مقابله با بیماری کرونا، گفت: این نشست با توجه به تأکید مقام معظم رهبری برای حضور فعال مردم در عرصه مقابله با کرونا برگزار شد، گروه های جهادی…
خانه‌ملت بهره وری خبرنگار ماه 

  

دو گرفتاری وزارت بهداشت در مقابله با کرونا چیست؟وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات انجام شده برای پرداخت 600میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به وزارت بهداشت، اقدامات انجام شده برای مقابله با کرونا و ضرورت های آن را تشریح کرد.
اقتصادنیوز دولت صندوق توسعه ملی وزارت بهداشت 

  

تست کرونای کریستیانو رونالدو باز هم مثبت شد + عکسمثبت اعلام شدن تست کرونایی که روز گذشته (سه‌شنبه) از کریستیانو رونالدو گرفته شد، خشم او را به همراه داشته است.
اعتماد کریستیانو رونالدو بازی عکس 

  

ترامپ | پسرم فقط 15 دقیقه به کرونا مبتلا بودرئیس جمهور آمریکا در سخنرانی در ایالت پنسیلوانیا در تشریح دوران ابتلای خود و همسرش به ویروس کرونا گفت که پسر کوچکشان تنها 15 دقیقه به ویروس کرونا مبتلا بوده است.
۵۵ آنلاین ترامپ رئیس جمهور کودکان 

  

دیه گو مارادونا پس از مثبت شدن تست کرونای محافظ شخصی اش به قرنطینه رفت.
ورزش۳ مارادونا دیه 

  

بورس دوباره مقصد سرمایه‌های سرگردان می‌شودرئیس هیات مدیره شرکت بورس اوراق بهادار، ورود مجدد نقدینگی سرگردان به بازار سرمایه را نیازمند افزایش هماهنگی نهادها در جهت افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران ارزیابی کرد.
شما‌نیوز سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه نقدینگی 

  

دو بازیکن استقلال تست کرونا دادنددو باریکن استقلال برای حضور دوباره در تمرین تست کرونا دادند.
ایلنا استقلال 

  

احتمالا واکسن آنفلوآنزا کرونا را هم مهار می‌کندنتایج تحقیقات اولیه منتشرشده در این ماه ممکن است انگیزه بیشتری برای دریافت واکسن آنفلوآنزا در شما ایجاد کند. شواهد نشان داد که واکسیناسیون علیه آنفلوآنزا منجر به کاهش خطر ابتلا به کووید-19 در بین کارکنان مراقبت‌های بهداشتی هلند شده است...
شما‌نیوز یارانه میکروب ماه