ایلنا   |  سیاسی  |  

دولت جهت جلوگیری از تورم، دست به سرکوب قیمت‌ها زد/ «وحدت» رمز پیروزی کشور است

یک نماینده مجلس گفت: امروزه همه بر این باور هستیم که اقتصاد باید به سمت آزاد و رقابتی شدن پیش برود، باید شیوه تزریق سوبسید به اقتصاد که عمدتا در سطوح فوقانی انجام می شود و جامعه را به سمت رانت خواری و فساد سوق می دهد اصلاح گردد.

دولت جهت جلوگیری از تورم، دست به سرکوب قیمت‌ها زد/ «وحدت» رمز پیروزی کشور است

یک نماینده مجلس گفت: امروزه همه بر این باور هستیم که اقتصاد باید به سمت آزاد و رقابتی شدن پیش برود، باید شیوه تزریق سوبسید به اقتصاد که عمدتا در سطوح فوقانی انجام می شود و جامعه را به سمت رانت خواری و فساد سوق می دهد اصلاح گردد.

به گزارش ایلنا، رضا علیزاده در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم (ص)، گفت: رفتارهای خصمانه آمریکا تازگی ندارد ملت ایران با استعانت از خداوند متعال و پیروی از فرامین حکیمانه مقام معظم رهبری این مشکلات را نیز همچون گذشته پشت سر خواهد گذاشت، هدف تحریم های ظالمانه و جنگ اقتصادی ضربه زدن به توان تولید، کمبود کالا، پایین آمدن سطح رفاه عمومی و در نهایت ایجاد نارضایتی در بین مردم است.

نماینده مردم ورزقان، خاروانا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه سیاست‌های اقتصادی فعلی ما در راستای اهداف ترسیم شده برای تحریم و جنگ اقتصادی است که باعث تضعیف افسران جنگ اقتصادی یعنی تولیدکنندگان و صنعتگران و تقویت ستون پنجم دشمن یعنی رانت‌خواران و مفسدان اقتصادی شده است. امروزه همه بر این باور هستیم که اقتصاد باید به سمت آزاد و رقابتی شدن پیش برود، باید شیوه تزریق سوبسید به اقتصاد که عمدتا در سطوح فوقانی انجام می شود و جامعه را به سمت رانت خواری و فساد سوق می دهد اصلاح گردد.

علیزاده افزود: یارانه باید مستقیما به دست مصرف کننده نهایی برسد در غیر این صورت بخش عمده آن در زنجیره های بالادستی قبل از رسیدن به دست مردم توسط عده ای فرصت طلب به یغما خواهد رفت و به این ترتیب علاوه بر به هدر رفتن بیت المال و ثروت ملی شاهد بروز پدیده رانت، فساد و در نهایت ناعدالتی و آسیب دیدن اعتماد مردم نسبت به نظام و مسئولان خواهیم بود. هر وقت سخن از اقتصاد آزاد و رقابتی به میان آمده است از نبود شرایط و ثبات اقتصادی جهت اجرای آن سخن گفته ایم غافل از اینکه عدم ثبات و آسیب پذیربودن اقتصاد خود نتیجه عدم وجود اقتصاد آزاد، شفاف و رقابتی است.

علیزاده یادآورشد: دولت جهت جلوگیری از تورم دست به سرکوب قیمت ها زد، غافل از اینکه از این گونه مهار قیمت ها هیچ کمکی به حل مساله تورم نمی کند و با کوچکترین محرکی که شاهد بودیم بعد از عید، قیمت ها جهش یافته و تورم آثار خود را با شدت و حدت هر چه بیشتر نشان می دهد و اینجاست که انباشت نتایج سیاست های نادرست اقتصادی به یکباره تعادل جامعه را برهم می زند.

وی افزود: جهت حمایت از تولید و صنعت در کشور و حل مشکل رانت، تبعیض و فساد و نیز مقاوم سازی اقتصاد در مقابل هر گونه تهدید چاره ای جز رفتن به سوی اقتصاد آزاد، رقابتی و شفاف و اصلاح نظامات پرداخت یارانه تولید نداریم، ملت بزرگ ایران آزمایش خود را در سخت ترین شرایط پس داده و سربلند بیرون آمدند، ولی تحمل تبعیض، رانت، فساد و ناعدالتی که عمدتا دستاورد اقتصاد غیر آزاد و دولتی است را ندارند.

علیزاده با اشاره به مشکلات موجود در حوزه انتخابیه اش، گفت: بنده ضمن تشکر از تمام مدیران و روسای ادارات شهرستان به جهت ایجاد فضای خدمت رسانی در منطقه در راستای توسعه هر چه بیشتر شهرستان نکاتی را متذکر می شوم.

وی افزود: به تازگی در جلسه رای اعتماد وزرا اطلاعات نادرستی به یکی از همکاران در خصوص طرح های توسعه مس سونگون ورزقان داده بودند که طرح موضوع توسط ایشان موجب آزردگی مردم غیور آذربایجان گردید ضمن تشکر از توضیحی که آقای قاضی پور در آن جلسه دادند لازم است بگویم طرح های توسعه مس سونگون ورزقان که به بهانه های واهی از سال 92 لغو و متوقف شده بودند با تلاش فراوان و پیگیری های طیف عظیمی از مسئولان در سطح استان، شهرستان و کشور و حمایت مردم شریف استان مجددا احیا گردید، پس از بررسی های کارشناسی مشخص گردید، این طرح ها هم از نظر اقتصادی و هم از نظر زیست محیطی کاملا توجیه پذیر و سالم بودند و این بهانه های واهی کاری هدفمند وهدایتی شده بوده است.

علیزاده در ادامه از وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیران شرکت مس خواست تا در شروع عملیات اجرایی این طرح ها تسریع به عمل آورند.

وی خطاب به رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دستور اکید جهت اجرای مصوبه مجلس و دولت در خصوص امهال تاسیسات بازسازی زلزله زدگان  ارسباران را  که بانک های عامل به بهانه های مختلف از اجرای آن سرپیچی می کنند صادر کند، همچنین تقاضای اجرای ماده 43 قانون برنامه ششم توسعه  به ویژه یک درصد فروش معادن و نیز سهم شهرستان از حقوق و عوارض دولتی معادن را دارم، ضمن اینکه حل معضل دریاچه ارومیه به عنوان مطالبه مردم آذربایجان نباید فراموش شود.

علیزاده خطاب به وزیر نیرو افزود: دستور لازم جهت اجریا شبکه فاضلاب در شهرهای ورزقان، خاروانا صادر شود، همچنین وزارت نیرو باید هر چه سریعتر شبکه پایاب سد حاجیلر چای آق سیه کلان را جهت بهره مندی کشاورزان از این سدهای احداث شده اجرا کند.

وی خطاب به وزیر نفت و سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: از سامان حفاظت محیط زیست می خواهم در مسیر صدور مجوزهای لازم برای احداث پتروشیمی خاروانا عنایت ویژه ای داشته باشند تا با صدور مجوزهای لازم در اسرع وقت شاهد عملیاتی شدن این پروژه عظیم باشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خطاب به وزیر راه و شهرسازی، عنوان کرد: نسبت به احداث و آسفالت راه های روستایی شهرستان اقدام فوری به عمل آورند، چراکه نسبت برخورداری در این شهرستان بسیار پایین تر از میانگین استانی است.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در پایان تاکید کرد که وحدت رمز پیروزی است.

 

دولت شهرسازی تورم   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

اهل شاخه: باخت چیزی از ارزش ما کم نکرد / هدف ما با مهاجری والاستبازیکن تیم ماشین سازی می گوید مهاجری مربی بسیار بزرگ و شناخته شده ای است، هدف ما با او هدف والایی است و انشالله که با او بالای جدول باشیم.
ایلنا بازی ورزشگاه جدول 

  

دو مهاجم مشترکا ارزشمندترین مهاجمان دنیای فوتبال از دید نرانسفرمارکت لقب گرفتند.
نود فوتبال 

  

بانک مرکزی به دنبال کنترل شوک تبدیل رمز ارز به ریالرئیس انجمن بلاک‌چین ایران تاکید کرد: بانک مرکزی در پیش نویس سند رمز ارز در حوزه تبدیل ارز رمزنگار به ریال، محدودیت‌هایی دارد که این مساله به منظور پیشگیری از شوک بازار رمز ارز به ریال است.
ایلنا بانک مرکزی بانک سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند و نیازمند صیانت استمراغه- ایرنا- عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با تاکید بر لزوم تبیین ارزش های انقلابی و اسلامی گفت: با وجود مشکلات اقتصادی، دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند بوده و نیازمند صیانت است.
ایرنا رهبر انقلاب خانواده پوشش 

  

پیگیر بومی‌سازی و به روزرسانی صنعت فولاد هستیم/ ادعای عدم بازگشت ارز صادرات فولاد به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها مطرح شدمعاون وزیر صنعت تاکید کرد:‌ قطعا صنایع کشور باید قانون کشور و سیاست‌های دولت و بانک مرکزی را رعایت کنند.
ایلنا دولت فولاد صنعت فولاد 

  

هدف سمپوزیوم کیش، بومی‌سازی تولید فولاد بود/ بازگشت ارز صادرات فولاد برای بانک مرکزی اثبات شده استمدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر برای بانک مرکزی نیز اثبات شده است که فولادسازان ارز صادراتی را در داخل کشور ارائه کرده‌اند و اگر مقداری از ارز هم وارد نشده به دلیل مصرفی ارزی شرکت‌های فولادی است.
ایلنا جزیره کیش تولید فولاد 

  

توضیحات نوبخت درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور توضیحاتی درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98 ارائه کرده است.
تسنیم محمدباقر نوبخت نرخ ارز ارز 

  

کشف ارز خارجی در مرز بازرگانفرمانده هنگ مرزی ماکو گفت: با تلاش ماموران مستقر در گمرک بازرگان ارز قاچاق به ارزش یک میلیارد و 130
خبرفوری ارز خودرو گمرک