برنا   |  اجتماعی  |  

شهرداری تهران باید پرونده‌های تغییر کاربری را از شورای توسعه بگذراند

استاندار تهران گفت: شهرداری تهران مکلف است پرونده‌های تغییر کاربری را از شورای توسعه بگذراند و اگر این امر اجرایی نشود در شورای تأمین این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

شهرداری تهران باید پرونده‌های تغییر کاربری را از شورای توسعه بگذراند

به گزارش خبرگزاری برنا تهران؛ انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان تهران با بیان اینکه عدم جامع‌نگری در گذشته و خشکسالی‌های پیاپی سبب مهاجرت بسیاری از کشاورزان شده است اظهار داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی با بهره 4 درصد اختصاص پیدا کرده که تاکنون منجر به افزایش 30 درصدی اشتغال روستایی شده است.

وی بیان کرد: ساخت‌وسازهای غیرمجاز و انحراف مسیر رودخانه باید کنترل شود، باید جدیت به خرج داد و تعارفات را کنار گذاشت که اگر سُستی و سهل‌انگاری صورت پذیرد عواقب خطرناک به همراه دارد.

استاندار تهران سپس با اشاره به ضرورت اجرای طرح کاداستر در جهاد کشاورزی افزود: در دماوند در 100 هکتار از اراضی ملی ساخت‌وساز انجام شده است که در حال حاضر جلسه شورای تأمین پیگیر این موضوع است.

محسنی بندپی تصریح کرد: چهار شهرستان پاکدشت، ورامین، قرچک و پیشوا شرایط و ویژگی‌های خاصی دارند چرا که 44 درصد اراضی کشاورزی و 26 درصد جمعیت روستایی در این مناطق ساکن هستند که باید شرایطی ایجاد شود که اراضی حفظ و زمینه اشتغال روستائیان فراهم شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه سند توسعه استان و شهرستان‌ها براساس مزیّت‌های نسبی آماده شده است افزود: فرمانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت باید گزارش دوره‌ای در مورد تحقق این اسناد ارائه دهند همچنین در جلسات بعدی مروری بر مصوبات قبلی و میزان تحقق آن‌ها انجام می‌شود.

استاندار تهران با بیان اینکه هر دستگاهی که نماینده‌ای را در جلسات شورا می‌فرستد باید نماینده دارای اختیارات تام باشند گفت: در سال رونق تولید باید شرایطی فراهم شود که براساس مزیّت‌های نسبی در هر شهرستان بتوان به سمت اجرایی شدن این شعارها حرکت کرد.

محسنی بندپی اظهار داشت: باید هرچه سریع‌تر نسبت به تعیین تکلیف اراضی، حریم و مرز سیاسی شهرستان ری و پاکدشت اقدام شود چرا که قانون سال 62 تقسیمات کشوری و 82 تعاریفِ حریم و محدوده، مبنای عملیاتی است که باید تا پایان تیرماه این مرز و حریم مشخص شود.

وی سپس به ضرورت حضور نمایندگان شهرداری تهران در جلسات شورای برنامه‌ریزی اشاره کرد و افزود: شهرداری تهران مکلف است پرونده‌های تغییر کاربری را از شورای توسعه بگذراند و اگر این امر اجرایی نشود در شورای تأمین این موضوع را پیگیری می‌کنیم همچنین شهرداران، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها در مورد قانون تغییر کاربری قانون که مظلوم واقع شده باید فعال شوند.

استاندار تهران بیان کرد: تا زمانی که شهرک صنعتی قرچک باز تعریف و کاربری آن مشخص نشود مجوز شهرک صنعتی جدید داده نمی‌شود همچنین وضعیت دهکده سفال قرچک نیز براساس اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال باید پیگیری شود.

محسنی بندپی ادامه داد: در ورامین بیشترین اراضی کشاورزی، باغی و روستایی وجود دارد که باید صیانت شود و نسبت به بهره‌گیری از مزیّت‌های نسبی، تغییر الگوی کشت و مقابله با نشست زمین و کویرزایی اقدام شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خروجی سد لتیان به ماملو به حدی است که سبب تقویت سفره‌های زیرزمینی می‌شود، همچنین در مورد پیشوا نیز با توجه به شرایطی که در شهرک صنعتی وجود دارد باید به سمت صنایع تبدیلی کشاورزی سوق پیدا کرد.

 

شهرداری تهران تهران صندوق توسعه ملی   اخبار برگزیده
  

نماینده اصلاح طلب: محدودیت تردد ظریف در نیویورک نشانگر ترس آمریکا از رایزنی‌های ایران استنماینده مردم تهران در مجلس محدودیت تردد وزیر امور خارجه در سفر کاری به نیویورک را نشانگر ترس و واهمه دولت آمریکا از رایزنی‌ها و حضور مؤثر و تأثیر گذاری دیپلماسی رسانه‌ای ظریف بر افکار عمومی آمریکا و جهان دانست.
مثلث فاطمه ذوالقدر نیویورک ایالات متحده آمریکا 

  

جدیدترین طرح فروش اقساطی محصولات ایران‌خودرو​اقتصاد نیوز:گروه خودروسازی ایران‌خودرو نیز همانند رقیب دیرینه خود بازهم دست به کار شد و با ارائه شرایط جدیدی از محصولاتش، مصرف کنندگان واقعی را برای تامین خودروی مورد نیازشان فراخواند. این شرایط فروش با تسهیلات نسبتا مناسبی ارائه شده و عرصه را برای ورود دلالان تنگ می‌نماید.
اقتصادنیوز ایران خودرو ایران خودرو 

  

قیمت خودرو تا پایان تابستان ارزان نمی‌شودامیرحسین کاکایی، یک کارشناس خودرو می‌گوید: هیچ یک از مولفه‌های اقتصادی تغییر نکرده و بعید است تا پایان تابستان قیمت خودرو در بازار ایران ارزان شود. زمانی که قیمت دلار تا یک ماه به نرخ 12 هزار تومان ثابت باقی بماند آن زمان می‌توان انتظار داشت که قیمت خودرو نیز ارزان شود.
مستقل‌آنلاین قیمت خودرو ایران 

  

وزارت خارجه ایران ادعای مذاکره موشکی را تکذیب کرد.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران وزارت خارجه 

  

ریزش قیمت خودرو در پی کاهش نرخ دلار/111 به کمتر از 50 میلیون تومان رسیدخودروهای گران قیمت بازار با ریزشی قابل توجه روبرو شد اما قیمت پراید 111 با کاهشی یک میلیون و 700 هزار تومانی نسبت به 10 روز قبل و ریزشی در حدود 300 هزار تومانی در قیاس با روز گذشته مواجه بود...
مستقل‌آنلاین قیمت خودرو دلار 

  

رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه در جلسه کابینه مدعی شد که واشنگتن به دنبال تغییر نظام ایران نیست.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

ظریف : اگر دنبال بمب هسته‌ای بودیم خیلی وقت پیش این کار را می‌کردیمفارس : وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با شبکه خبری بی‌بی‌سی انگلیس اقدام لندن در توقیف نفتکش ایرانی در آبراه‌ بین‌المللی را دزدی دریایی توصیف کرد و گفت که انگلیس با این اقدام به تحریم‌های آمریکا علیه ایران کمک کرد.
مثلث هسته ای ایران سرمایه 

  

وزارت خارجه آمریکا : حاضریم بدون هیچ پیش شرطی با ایران مذاکره کنیمسخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالی که از موضع مقام های این کشور درباره مذاکره بدون پیش شرط با ایران سخن می گفت، اظهار کرد: به یاد داشته باشید 12 شرط مطرح شده از سوی وزیر خارجه همچنان روی میز است.
مثلث وزارت خارجه ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

برخی فعالان دنیای اقتصاد به تحلیل وضعیت قریب‌الوقوع قیمت‌ها در بازار دلار پرداختند.
نامه نیوز قیمت افزایش قیمت دلار 

  

عصبانیت برانکو در الاهلیبرانکو ایوانکوویچ درخواست استراحت یک روزه بازیکنان الاهلی در اردوی اتریش را نپذیرفت.
مستقل‌آنلاین برانکو ایوانکوویچ برانکو اتریش 

  اخبار داغ
  

کشف 23 تن مواد مخدر در مرزهای شرقی کشور/ فراهم شدن بسترهای لازم برای مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارزفرمانده مرزبانی ناجا گفت: اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود مواد مخدر از مرزهای شرق کشور در دستور کار قرار گرفته و مرزبانان با تلاش شبانه روزی طی سه ماه امسال، 23 تن انواع مواد مخدر کشف کردند.
ایلنا مواد مخدر مشروبات الکلی قاچاق 

  

جزییات گردش ارزی «تجهیزات پزشکی» در سال 97سلامت نیوز: در پی اعلام تخلفات ارزی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، گفت: کل گردش ارزی که برای حوزه تجهیزات پزشکی در سال 1397 دریافت و تامین شده، یک میلیارد و 300 میلیون دلار است و از این مبلغ، حدود یک میلیارد و 250 میلیون دلارش ترخیص و وارد چرخه درمان شده است...
سلامت‌نیوز تجهیزات پزشکی درمان سلامت 

  

تکذیب نرخ از پیش تعیین شده ارز در بازار متشکل ارزیبرخی سایت‌ها و کانال‌های خبری با اعلام شروع به کار بازار متشکل ارزی از روز شنبه 29 تیرماه 1398 با یک نرخ مشخص ارز، اخبار نادرستی را منتشر کرده اند.
برنا ارز قیمت ارز روابط عمومی 

  

توقف قیمت ارز در کانال 10 هزار تومانمستقل آنلاین/آزاده کاری- به نظر نمی رسد قیمت ارز در روزهای آینده دستخوش تغییرات زیادی شود مگر این که تلاطم های غیر متعارف و خارج از قدرت اقتصاد مانند شرایط سیاسی و انتظارات غیر منطقی به وجود آید.در شرایط کنونی قیمت ارز روی کانال 10 هزار تومان متوقف خواهد شد.
مستقل‌آنلاین قیمت ارز قیمت ارز 

  

ریزش قیمت دلار و سایر ارزها در بازار، بالاخره بازارهای مرتبط با این ارز را تکان داد.
صراط قیمت ارز قیمت دلار 

  

شوک در بازار ارزرییس کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری غیردولتی معتقد است: «از آن‌جایی که بانک‌مرکزی تلاش دارد بازار ارز و پول به ثبات رسیده و سرعت گردش پول را نیز مدیریت کند، به درستی تاکید دارد ارز دیجیتال یا رمزینه ارزها تحت مدیریت و انحصار این نهاد قرار داشته باشد.»
مثلث ارز بانک مرکزی بانک 

  

کدام خودروی داخلی 6 میلیون تومان ارزان تر شد؟ (جدول)گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از کاهش 1 تا 6 میلیون تومانی قیمت تعدادی از خودروها در بازار دارد.
خودروتک جدول قیمت خودرو