ارز دجیتال| 2 باور غلط درباره رمزارزها را بشناسید

بر اساس گزارش‌های سایت CoinMarketCap، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتالی امروز در حدود 1.5 میلیارد دلار است و این در حالی است که رمزارزها در زندگی همه وجود دارند و به دلیل توییت‌ها و صحبت‌های افراد مشهور باورهای غلطی در مورد آنها شکل گرفته است.

ارز دجیتال| 2 باور غلط درباره رمزارزها را بشناسید

اعتمادآنلاین| بر اساس گزارش‌های سایت CoinMarketCap، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتالی امروز در حدود 1.5 میلیارد دلار است و این در حالی است که رمزارزها در زندگی همه وجود دارند و به دلیل توییت‌ها و صحبت‌های افراد مشهور باورهای غلطی در مورد آنها شکل گرفته است.

 

 

بیایید 2 مورد مهم از این باورهای غلط را با هم بررسی کنیم:

 

باور غلط شماره 1: رمزارز برای معاملات غیرقانونی و مجرمانه است

 

چنان‌که در گزارش سایت Chainalysis آمده، هرچند رمزارز به دلیل ماهیت پنهانی و انتقال آسان می‌تواند برای مجرمان جذاب باشد، در سال 2020 میزان جرم در حوزه رمزارزها به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

 

نتایج این تحقیق حاکی از آن است که در سال 2019 فعالیت‌های مجرمانه از کل معاملات ارزهای دیجیتالی 2.1 درصد بوده است. این 2.1 درصد چیزی بیش از 21 میلیارد دلار بوده است. در سال 2020 سهم این نوع فعالیت‌ها از بازار رمزارزها به 0.34 درصد کاهش پیدا کرده است. طبق اطلاعات سایت Chainalysis، ارزش دلاری این معاملات نزدیک به 10 میلیارد دلار بوده که نشان از کاهشی شدن فعالیت‌های مجرمانه در بازار رمزارزهاست.

 

 

تیموتی رابینسون مدیرعامل InVPN در این باره می‌گوید: «درست است که رمزارزها تا حدی می‌توانند برای اهداف غیرقانونی استفاده شوند، اما باید قبول کنیم که دلار آمریکا همچنان محبوب‌ترین ارز برای معاملات در بازار سیاه است. دلار همان‌گونه که می‌تواند در کارهای خوب استفاده شود در موارد بد هم می‌تواند به کار برده شود؛ از خرید محصولات مایکروسافت تا پرداخت هزینه‌های اخاذی یا سایر موارد مخرب و سیاه.»

 

باور غلط شماره 2: دولت‌ها قصد دارند تولید رمزارز را ممنوع کنند

 

هرچند بعضی از کشورها استفاده از رمزارز را ممنوع کرده‌اند، اما این بازار همچنان به کار خودش ادامه می‌دهد. نیجریه که دومین بازار رمزارز را پس از آمریکا دارد معاملات ارزهای دیجیتالی را ممنوع کرده است. هند نیز قانونی تدوین کرده که بر مبنای آن اگر کسی رمز ارز داشته باشد یا معاملاتی با استفاده از ارزهای دیجیتالی انجام دهد، جریمه می‌شود.

 

 

چین هم دیگر کشوری است که معاملات ارزهای دیجیتالی را ممنوع کرده است. این کشور قوانین سخت‌گیرانه‌ای علیه ارزهای دیجیتالی تصویب کرد که باعث ریزش شدید قیمت‌ها در بازار رمزارز شد، اما این تصمیم دولت چین هم نتوانست جلوی ادامه فعالیت ارزهای دیجیتالی را بگیرد. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که چین ارز دیجیتالی خودش را تولید کرده و در صدد گسترش این ارز دیجیتالی است. نکته مهم دیگری که باید برشمرد این است که هنوز کشورهای بزرگ اقتصادی همچون آمریکا واکنش منفی‌ای به این بازار نشان نداده‌اند و طبق نظر کارشناسان، بعید هم به نظر می‌رسد در آینده نگاهی منفی به بازار ارزهای دیجیتالی داشته باشند.

 

هستر پیرس از اعضای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در همین زمینه گفته: «یک دولت می‌تواند فعالیت در زمینه رمزارز را ممنوع کند، اما در واقع مردم آن کشور همچنان می‌توانند به کار خود ادامه دهند و جلوگیری از این کار دشوار است.»

 

 

ارز دلار دلار آمریکا   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری